Jump to content

Moto Zajednica

Svi modeli: Alat

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

E sad mi niste jasni,jer vam treba taj kljuc za filter ili neki poklopac filtera? :stabre:

Ako vam treba za filter koji se zavrce ko na kolima onda je nepotrebno kupovati toliki kljuc,kupite bre kljuc za skidanje filtera sa celicnom trakom,ja ga stalno koristim.ko ce bre da skida filter sa kljucem 75 :zbunjen:

post-6763-0-11048600-1361627579_thumb.jpg

post-6763-0-28201300-1361627599_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mitre, ovi noviji BMW-i imaju filter ulja kao kod kola, ali je uvučen u blok, pa treba specijalan alat :

 

10003467910fr03.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Kazi im da lazu jer sam ja moj kljuc kupio bas u MASS-u. Tada ih je bilo na stanju i u novosadskoj prodavnici.

 

Eto procitao si sta je Lalajko napisao. U ponedeljak idem u prodavnicu pa ti javljam.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Kazi im da lazu jer sam ja moj kljuc kupio bas u MASS-u. Tada ih je bilo na stanju i u novosadskoj prodavnici.

nemam snage da se borim. dva puta sam ih zvao. prvo mi se javila zenska osoba, a iz drugog pokusaja sam dobio neki muski glas. kada sam ga pitao kako je to moguce da nikad nisu imali, rekao mi je da on to sad ne moze da zna zato sto ih je upropastio onaj veliki pozar pre nekih mesec-dva.

nema veze. pokusavacu, pa cu da javim ukoliko ga nadjem.

@lalajko, jel mozes da mi bacis link do filtera iz louisa? ja se nesto slabo snalazim na tom sajtu. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

E sad mi niste jasni,jer vam treba taj kljuc za filter ili neki poklopac filtera? :stabre:

Ako vam treba za filter koji se zavrce ko na kolima onda je nepotrebno kupovati toliki kljuc,kupite bre kljuc za skidanje filtera sa celicnom trakom,ja ga stalno koristim.ko ce bre da skida filter sa kljucem 75 :zbunjen:

 

I sad ti uzmes neki od tih kljuceva (kao ja) i onda naletis na ovo:

 

gallery_468_231_31856.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Pa sad vidim koji je to zajeb..Nisam znao da tako stoji uvucen.Mi smo na poslu pravili neke slicne kljuceve za visokonaponske prekidace od lima 3mm koji se navari na cev i probusi za sipku za okretanje,ali ako ima takav za 1500 dinara onda se ne isplati trud! :neznam: I za ovo treba cevasti koliko vidim :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

U Novom Sadu je Dragan našao na Najlonu ključ za filter pa je kupio meni i sebi. 700 din/kom. Malo smo jurili prodavca jer je prvo imao pa onda dve nedelje nije i na kraju smo ga uvijali. Možda ima i u BG na buvljaku. Kod nas u NS ih donose Bugari.

 

A filter recimo Champion nije isti kao HifloFiltro pa ne može sa istim klučem. Zato je najbolje da novi filter ponesete sa sobom u kupovinu za probu. Skidanje starog nije neka mudrost čak i ako ključ ne odgovara. Zabijete špic klešta u filter i samo odvijete. Zatezanje novog filtera mora ključem. Osim ako neko nema izuzetno snažne prste.

 

HifloFiltro za BMW-ove je ovaj:

http://www.hiflofiltro.com/catalogue/filter/HF163'>http://www.hiflofiltro.com/catalogue/filter/HF163

Ovo je cena:

http://www.markone-pegaz.rs/index.php/outlet-akcije/search/0/?keyword=hf163&limitstart=0&option=com_virtuemart&view=category

 

Za 1200:

http://www.hiflofiltro.com/catalogue/filter/HF164'>http://www.hiflofiltro.com/catalogue/filter/HF164

 

i cena:

http://www.markone-pegaz.rs/index.php/outlet-akcije/search/0/?keyword=hf164&limitstart=0&option=com_virtuemart&view=category

 

Za ostale modele nađite odgovarajući pa proverite cenu:

http://www.hiflofiltro.com/catalogue

 

 

Dane, nemoj da sam čuo da si ga kupio negde drugde! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Ljudi može jedan off bez ljutnje!? 0stabre.gif Hajede nadam se da može, imam komplet kvačilo za BMW r1200 gs koje takodje odgovara i za r1200 rt. Lamela je nova nemontirana u orginalnom pakovanju dok su korpa i zatezna ploča obrađene na strugu i i 100% ravne.

Ako koga zanima imam i slike, pa maogu poslati. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Manovi filteri su 75mm i kostaju u NS-u 1320,00 a ovi od 600,00 imaju mere 74, 75, 76mm i razlika u kvalitetu i sastavu sita i komora unutar istog je velika. Ovo je u praksi provereno, tako da u eventuelnim nadmudrivanjima ne zelim ucestvovati.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Manovi filteri su 75mm i kostaju u NS-u 1320,00 a ovi od 600,00 imaju mere 74, 75, 76mm i razlika u kvalitetu i sastavu sita i komora unutar istog je velika. Ovo je u praksi provereno, tako da u eventuelnim nadmudrivanjima ne zelim ucestvovati.:zdravo:

Da li ovo vazi za sve sto nije man ili postoji jos koja marka da valja? Sta je sa Championom. On je u Louisu 12,99€. Koji su to filteri koje treba izbegavati? Razne marke se kod nas prodaju: delo,hiflo i jos koje kakvi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

...U ponedeljak idem u prodavnicu pa ti javljam.:zdravo:

Dane, ako ga ima u prodavnici, daj njihovu adresu, pa cu da navratim kad budem isao za NS. Uzeo bih jedan za Mann filter, tj kako si rekao, 75mm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Manovi filteri su 75mm i kostaju u NS-u 1320,00 a ovi od 600,00 imaju mere 74, 75, 76mm i razlika u kvalitetu i sastavu sita i komora unutar istog je velika. Ovo je u praksi provereno, tako da u eventuelnim nadmudrivanjima ne zelim ucestvovati.:zdravo:

 

:takoje:Pravilan filter ima sita 3 različite finoće, plus kvalitet još određuje i ukupna količina filter mase.

 

 

...U ponedeljak idem u prodavnicu pa ti javljam.:zdravo:

Dane, ako ga ima u prodavnici, daj njihovu adresu, pa cu da navratim kad budem isao za NS. Uzeo bih jedan za Mann filter, tj kako si rekao, 75mm

 

 

Ja sad meračio Luisovu tacnu, neće na Manov filter. Jeste tacna 76 mm al ima podužna rebra i ne paše. Defintivno iz Luisa sumnjam da ću išta specifično ikad uzimati. B2man, kupuješ i meni gde nađeš i sebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

kupicu kljuc svima kome god treba, samo me zanima gde da obavim tu radnju.

danas sam od bruder daneta dobio broj radnje u NS, ali nemaju ga vise.

Ako ko zna gde ima livenih kljuceva precnika 75mm neka javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

kupicu kljuc svima kome god treba, samo me zanima gde da obavim tu radnju.

danas sam od bruder daneta dobio broj radnje u NS, ali nemaju ga vise.

Ako ko zna gde ima livenih kljuceva precnika 75mm neka javi.

 

E ovako, danas sam obisao ceo grad u potrazi za kljucem i filterima ulja (meni nije potrebno sve imam) ali Vi ste rodbina pa ko velim da pomognem. U motulu NS Somborski bulevar 021-6445 925 mi je Nesa obecao da ce naruciti livene kljuceve za desetak dana velicinu 75mm sa 14 zuba, cenu nezna. Ima dobrih viltera KNECNT 75mm (merio sam sublerom) i kosta 1172,00 isti kao manovi. OC 91 D1 :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Manovi filteri su 75mm i kostaju u NS-u 1320,00 a ovi od 600,00 imaju mere 74, 75, 76mm i razlika u kvalitetu i sastavu sita i komora unutar istog je velika. Ovo je u praksi provereno, tako da u eventuelnim nadmudrivanjima ne zelim ucestvovati.:zdravo:

Da li ovo vazi za sve sto nije man ili postoji jos koja marka da valja? Sta je sa Championom. On je u Louisu 12,99€. Koji su to filteri koje treba izbegavati? Razne marke se kod nas prodaju: delo,hiflo i jos koje kakvi...

Posto niko nece da se zamera ostalim "filterasima" i da kaze otvoreno ime djubreta, kad budem u prilici da mi je blizu i ja cu kupiti Mann...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ***, 162 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1200GSA

da li kljuc za filter ulja ima da se nadje u Beogradu? Svojevremeno je bilo u cenru S, ali ga vise nemaju.

 

Ja sam kupio Unior prosle godine u Beogradu. Jeftiniji, a cini mi se i bolji nego iz Louisa! Kostao je oko 700 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja