Jump to content

Moto Zajednica

Svi modeli: Alat

Recommended Posts

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Evo primera iz jednog poznatog servisa. Zamena lamele, semeringa sa radilice , semeringa iz menjaca, nov hidraulicni komplet za kvacilo , teflon odstojnik, ulje u menjacu za BMW K-1200 RS kosta 72380 din. Delovi stigli za cetiri dana iz Nemacke, sve orginal za 283 evra . Malo smo ruke isprljali ali uspesno sve uradili.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ne. Kada se rade ventili onda je oko 150eur. To je bez plocica. Za zamenu plocica ne znam cenu.

 

 

Ventili se kontrolisu svakih 10.000 kilometara i po potrebi steluju....i cena redovnog servisa kod nas se krece oko 150,00 eura. Zamena ulja,zamena filtera vazduha i filtera ulja, kontrola ventila , kontrola svih tecnosti (promena ulja u diferencialu i menjacu na 20.000 km), pregled tvornickim kompjuterom (kontrola rada motora, zbog mogucih BESPLATNIH nadogradnja softwera te BESPLATNIH zamena delova u servisnim opozivima),....ako je jako brz i izverziran serviser to moze odraditi za 1 sat....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Shvatam da vi imate standard i da cete posle 2 godine kupiti novi motor, ali ovde nije tako. Bar ja nisam u toj situaciji.

 

 

Ne brini, nije takav standard....zato se voze i drugi motori osim BMW-ja...:D....ali ljudi sve vise kupuju to "neupotrebljivu nemacku poljoprivrednu masineriju"....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Ne. Kada se rade ventili onda je oko 150eur. To je bez plocica. Za zamenu plocica ne znam cenu.

 

 

Ventili se kontrolisu svakih 10.000 kilometara i po potrebi steluju....i cena redovnog servisa kod nas se krece oko 150,00 eura. Zamena ulja,zamena filtera vazduha i filtera ulja, kontrola ventila , kontrola svih tecnosti (promena ulja u diferencialu i menjacu na 20.000 km), pregled tvornickim kompjuterom (kontrola rada motora, zbog mogucih BESPLATNIH nadogradnja softwera te BESPLATNIH zamena delova u servisnim opozivima),....ako je jako brz i izverziran serviser to moze odraditi za 1 sat....

 

Ovde je redovni servis nesto oko 100eur (tacnije od 90i nesto, do 100 i nesto - zavisi na koje od 2 ovlascena mesta u BG odes, posto je na jednom trenutno neki popust;)). Ako se steluju ventili onda je, kao sto rekoh, oko 150eur. Na oba mesta rade apsolutno po RepROM servisnoj listi za svaki konkretan motor, tako da rade sve sto treba (da, jeste, morao sam da ih propitam sta su radili i uporedim sa listom;))).

 

Mislim da, ko gleda samo po ulozenom vremenu i razlici u ceni, to kod nas nije dovoljno jeftinije da se covek zeza sam. OSIM ako mu prckanje oko motora nije hobi (to sam hteo da kazem Lalajku, da prosto voli da radi oko motora pa racionalizuje sebi;)).

 

Da se raumemo - nema tu nista lose! I ja recimo volim da se sam zezam oko svog motora (npr. poslednjih 4-5 noci visim do 3am u garazi, resavajuci neki glupi i poznati ground-loop Zumo-Autocomm-GS problem, jer NECU da kupim originalan autocomm nf filter;)). Ali, to mi je zadovoljstvo. Ako bih gledao po ceni, to bih resio za 50eur sa originalnim autocomm delom (ord.num. 4066;).

 

Poenta mog posta je bila da servis za BMW, imajuci u vidu servisni interval od 10k km, nije skup. Za prethodni motor (Suzuki) meni je bilo skuplje, jer je redovni servis bio oko 7k din, ali je interval bio 5k km (tj. 6k km po proizvodjacu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ventili, sinhronizacija, rasklapanje kocionih klesta, zamena plocica, zamena svih tecnosti i sve ostale stavke predvidjene servisnom listom za 10000km, samo 9000 dinara? Sa sokicem i kafom?

 

U ostalom, evo do cega dovede samo jedna off poruka...

U L.A.-ju je sve to što si nabrojao oko $800. Standardni servis (ulje+ventili) bez zamene ostalih tečnosti je $450-$600.

 

....ako je jako brz i izverziran serviser to moze odraditi za 1 sat....

Uz svo dužno poštovanje kolega, nema teorije da se ceo servis odradi za 1 sat. A ako mehaničar tvrdi da može, takvom ne bih dao ni da mi opere motor.

 

...

Poenta mog posta je bila da servis za BMW, imajuci u vidu servisni interval od 10k km, nije skup.

...

Ima tu još jedan detalj, ali je pipavo pominjati to na forumu... A taj detalj je koliko kilometara neko prelazi godišnje. I shodno s' tim, koliko ti servisa treba svake godine.

 

Moj prosek je 40 hiljada km; moja verenica oko 24 hiljade. Znači za nas dvoje to je 6 servisa godišnje, plus dodatnih 6 zamena ulja. Po najnižim mogućim lokalnim cenama ($450 za servis, $90 samo za zamenu ulja) to bi značilo najmanje $3260 svake godine. A ovako pošto servise radim sam, trošak je manje od $50 po servisu za potrošni materijal, a moje ruke su džabe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Evo jedne korisne alatke za F650GS... Služi za zamenu ležajeva volana, koji imaju jako glupav način skidanja i zatezanja:

 

i-jr939Wm-M.jpg

 

i-GsCQ2LD-M.jpg

 

i-cJxTdsb-M.jpg

 

BMW traži bezobrazno visoku cenu od oko $80 za ovo. Jedan kolega metalostrugar je izmerio BMW-ovu alatku i napravio ovu kopiju od aluminijuma, koju sam kupio od njega za $30. Ako nekoga zanima da napravi nešto slično, mogu da izmerim i napišem dimenzije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

....ako je jako brz i izverziran serviser to moze odraditi za 1 sat....

Uz svo dužno poštovanje kolega, nema teorije da se ceo servis odradi za 1 sat. A ako mehaničar tvrdi da može, takvom ne bih dao ni da mi opere motor.

 

 

Kolega, verovao ili ne, imamo jednog takvog.....i to ovlašteni bmw serviser na A-Cosmosu. Odradi ceo servis za jedan sat (od kada ga stavi na dizalicu do skidanja sa dizalice, zamena ulja u mašini, zamena svih filtera, kontrola i po potrebi štelovanje ventila, pregled ostalih stvari i priklop na tvornički kompjuter.) i to radi sam bez bilokakve pomoči i jako je cenjen kod nas (i to opravdano)....naravno pričamo o servisu sa R1200GS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Pre podesavanja ventila odgovarajuci cilindar mora biti u GMT (gornja mrtva tacka). To je trenutak kad su svi ventili zatvoreni. Jedan od nacina za nalazenje ove pozicije je skidanjem svecice i guranjem srafcigera kroz otvor - lagano okrecete motor dok ne procenite da ste nasli ovu tacku. BMW nudi i za ovo specijalan alat: tool number 11 2 650 (CRT) and a BMW No: 83300401523.

 

VI4X3_24231668m.jpg

 

...

 

Korisna stvar. Evo to isto samo za F650 i F650GS:

 

i-n8t76CJ-M.jpg

 

Ko želi da napravi svoj...

 

Za F650GS potreban mu je šraf M8x1,25 dužine oko 5 cm. (M8 znači prečnik 8 mm, a 1,25 je navoj). Treba ostrugati vrh tako da prečnik vrha bude oko 5 mm, i ostrugani deo dužine isto oko 5 mm.

 

Za F650 isto što i gore, samo šraf treba da bude M8x1 (M8 znači prečnik 8 mm, a 1 je navoj)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

drugari, svojevremeno je u ovoj temi postojala ideja je da se naruce instrukcioni dvd-ovi:

post-6359-0-74186500-1311082421_thumb.jpg

post-6359-0-43779600-1311082430_thumb.png

post-6359-0-83846400-1311082440_thumb.jpg

 

Jos uvek razradjumo nacin nabavke, a od nacina nabavke zavise vreme dostave i cena. Okvirne cene su:

DVD 1 = 34 eur

DVD 2 = 18 eur

DVD 3 = 15 eur

Sve cene su bez uracunatog transporta, ali mislim da to nece bitno uticati na krajnu cifru.

 

Znam da nas ima zainteresovanih. Sto je vece interesovanje, to ce cena biti povoljnija.

Ovih dana cemo imati preciznije informacije, i sto je najvaznije, znacemo tacnu cenu za svaki disk pojedinacno.

U medjuvremenu mozemo da napravimo spisak svih zainteresovanih.

Spisak mozete objavljivati ovde, u temi, a mozeti i meni na PP.

Ukoliko ima bilo kakvih pitanja ili sugestija, stojim vam na raspolaganju.

 

 

sadrzaj diskova:

DVD 1:

Step-by-step instructions include:

Special parts, Headlight/oil cooler, Xenon lights, Cockpit controls, Helges photo bag, Toolkit, Spare parts and supplies, Suspension, Airfilter, Electrical, Tire changing on the road, Wheel removal, Breaking the bead, Removing tires ,Installing new tires. Inflation

Check brakes, Normal and extreme puncture repair, BMW puncture repair kit, Pocket Plugger kit, Extreme puncture repair

Running Time: 2 hours!!

 

DVD 2:

Wheel removal and installation, Wheel tips and tricks, Brake pad and rotor change, Starter cleaning process, Installing helicoils, Throttle cable replacement, Final drive change on R1100/R1150, Final drive change on R1200, Sight glass replacement

 

DVD 3:

Removing Gas Tank, Changing the Fuel Filter, Changing the Air Filter, Installing the Gas Tank, Valve Adjustment, Throttle Body Sync, Brake Bleeding, Replacing the Alternator Belt, Changing the Final Drive, Checking the Spokes

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Jos jedan sjajan alat: Harmonizer Vacuum Multi-Tool

 

 

 

Spravica slicna TwinMax-u, ali nema mukotrpnog podesavanja osetljivosti i pripreme za rad. Sem toga, na osnovu impulsa vakuuma meri broj obrtaja motora i pokazuje ga na displeju sto olaksava rad.

 

The Harmonizer

 

The Harmonizer is a small, portable, battery-powered, Vacuum Multi-Tool intended to aid powersports engine tuning and diagnostics. It works for both carbureted and fuel injected motors. In addition to vacuum and RPM measurements in two distinctly different modes, a few utility/convenience features have been included

 

Functions

The Harmonizer has two Vacuum modes that both include tachometer functions. Balancer mode and Gauge mode. The Harmonizer measures the period of the vacuum pulses to calculate RPM.

Balancer mode displays the difference in vacuum at the two ports. There is a center-zero representation similar to an analog meter, and a numeric representation in the range of +/- 999mbar. A smiley appears if the vacuum difference is 0 +/- 25mbar. In Balancer mode the tachometer is calibrated for 4-stroke motors with one cylinder/intake. For 2-strokes or motors with 2 cylinders/intake you must divide the tachometer reading in half.

Gauge mode is a heavily damped vacuum gauge, intended to measure vacuum on intakes that support one or two cylinders. Only one Harmonizer port is used. The other is left unconnected. A left-zero meter representation is displayed along with a numeric representation in the range of 0.00-29.00 inHg.

Gauge mode can be used to adjust idle speed with the tach function and mixture (carburetor) with the tach and/or gauge function. Gauge mode can also a be a powerful diagnostic tool.

In Gauge mode, if you use the yellow port, the tach is calibrated for 4-stroke motors, 1 cylinder/intake.

In Gauge mode if you use the red port, the tach is calibrated for 4-stroke motors, 2 cylinders/intake.

As in Balancer mode, for 2-strokes in Gauge mode you must divide the tach readings in half.

 

Features

Reliable, all electronic design, with digital signal processing and no moving parts.

Large, easy to read, LCD display.

Rugged housing with a clear polycarbonate top.

Vacuum hoses are removable with convenient, color coded, Luer type connectors.

Swivel-hook on top for hanging/attachment.

Simple one-button interface. Press/release button and wait for Auto-Zero calibration. The unit is now ready in balancer mode.

To access other modes and menu options, hold button pressed until desired function appears. Then release button.

The button is recessed to prevent inadvertent activation and breakage.

Auto Zero on power-up.

Auto Range.

Auto shutoff after 5 minutes of inactivity (except beacon and timed lantern modes).

Battery Voltage Indicator.

Automatic display backlight.

Bright White LED included for convenience.

Toggle LED on/off through menu or by a double press of the button for a quick flashlight function.

Rally/Tour/Camping LED modes.

Timed Lantern Mode illuminates the LED for 15 minutes then power-off. During timed lantern mode a single button press resets the timer to 15 minutes.

Beacon Mode flashes the LED in a randomly selected, 5-flash, repeating sequence. Potentially useful as an emergency flasher or locating beacon. (No, I'm not kidding).

Beacon mode does not time-out. It will persist until the mode is changed or the battery is depleted.

 

Storage temperature -30C to 80C (-22F to 176F)

Operating temperature -20C to 60C (-4F to 140F)

 

Vacuum Hose size/length 4mm (5/32) ID x 122cm (48 inches) SAE J1037 -40C to 125C (-40F to 257F)

Battery type 9V Alkaline battery (included) recommended

 

Typical current consumption and battery life (based on fresh Alkaline battery 500mA/hr 23C)

 

basic functions backlight off 11mA 45hrs

basic functions backlight on 16mA 31hrs

beacon mode (backlight on) 25mA 20hrs

LED on (backlight on) 34mA 15 hrs

 

Displayed Range (Resolution)

Balancer Vacuum +/-999mbar (1mbar)

Gauge Vacuum 0.00inHg - 29.00inHg (0.01inHg)

Tach 0-9990 RPM (<1500RPM 10 RPM steps, >1500RPM 50RPM steps))

 

Accuracy tachometer and internal timing +/- 0.5% @ 23C (+/- 2% over full operating temperature)

 

RoHS compliant

CE testing in progress

 

p1010036-M.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

samo da javim da ce ovih dana pristici prvi od tri pomenuta dvd-a (vidi detalje u ovoj temi, u postu od 19. jula 2011.).

za sada se prijavilo 4 (cetiri) zainteresovanih (dakle, za sada se cena deli na 4 dela).

ukoliko jos neko zeli da ucestvuje u kupovini, slobodno neka se javi meni na pp.

pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

samo da javim da ce ovih dana pristici prvi od tri pomenuta dvd-a (vidi detalje u ovoj temi, u postu od 19. jula 2011.).

za sada se prijavilo 4 (cetiri) zainteresovanih (dakle, za sada se cena deli na 4 dela).

ukoliko jos neko zeli da ucestvuje u kupovini, slobodno neka se javi meni na pp.

pozdrav svima

 

extra je ideja o toj kupovini .. vrlo korisna stvar .... nazalost nemam love da se ucipim za kupovinu ....

 

to je extra i vrlo korisna stvar ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Hajde ovo da vodim kao alat, mada je pre oprema za motocikl.

 

638204550_kUZoU-XL.jpg

 

Dakle, spojke za brzo otkacinjanje creva za gorivo. Koliko sam shvatio, kad treba da skinete rezervoar, umesto da koristite neki alat za zatvaranje creva (GS nema slavinu) samo otkacite ovu spojku. Gorivo se automatski zatvara.

 

Gde ovo moze da se kupi? Ima li kod nas ili mora (opet) da se juri nabavka iz Nemacke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Dobro kaze Pera bilo letos u Radulovicu i metalnih po istoj ceni, kupio Dule jer mu je plasticni pukao. Krti su pa kad skidas treba kao sa zenom njezno stiskati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Ne vozim BMW (jos), ali mislim da se nesto slicno koristi za prikljucak rezervoara na vanbrodski motor u camcima... Ako nadjete neke pristupacne cene ja sam zainteresovan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Zaboravih da napisem ,nema potrebe kupovati dva propusna ventila jer samo na jedno crevo curi gorivo iz rezervoara . Inace stvarcica je super, samo se aksijalno pritisne i blagim zaokretom manjim od pola kruga iskoci a klipcic automatski zatvori dotok goriva. Danas mi rece drugar da je kupio metalni 3100din u Radulovicu.:bicikl:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Misliš, kardan ima ležaj, ne točak. Mora ovakva namenska alatka, ne može običana sa konusima jer na zadnjem točku je jedna strana felne nasedna tako da kažem, znači prošla mašinsku obradu a druga površina je samo odlivak. Takođe, osovina je pasovana i za prednji točak fest, ne može se koristiti osovina od viljuške jer je dosta u minusu i prihvat ide na ajnzice od lagera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Samo da se pohvalim da sam pre nekoliko dana, zahvaljujuci Motoholic-u, postao vlasnik Harmonizer uredjaja.

 

p1010036-M.jpg

 

Napisacu koju rec o njemu kad ga propustim kroz sake :)

 

A dotle:

 

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=701625

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/57545-bmw-alat/page__view__findpost__p__1120689

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja