Jump to content

Moto Zajednica

Svi modeli: Alat

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Da, zaboravih, od pre par meseci Hex Code prodaje i adapter za korsicenje na 1100GS motociklima.

 

3pinadaptersw4835306.pngeTZCW_3pin25173289.jpg

 

Ista firma prodaje i zanimljive DVD-je:

 

bcaKe_r1150dvdwsw4938175.jpg

 

Removing Gas Tank, Changing the Fuel Filter, Changing the Air Filter, Installing the Gas Tank, Valve Adjustment, Throttle Body Sync, Brake Bleeding, Replacing the Alternator Belt, Changing the Final Drive, Checking the Spokes

 

Zainteresovani vlasnici 1100 modela, mogli bi zajednicki da narucimo ovo? Na sajtu pise da je cena 25$, sto znaci oko 20e.

 

Adresa u Nemackoj:

 

MFT - Milewski Fahrzeugtechnik

Wilhelmstrasse 26 - 30

13593 Berlin - Deutschland

Tel.: +49 / 30 / 362879 - 24 Fax: - 25

email: info@gs911.de

http://www.gs911.de

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Zainteresovani vlasnici 1100 modela, mogli bi zajednicki da narucimo ovo? Na sajtu pise da je cena 25$, sto znaci oko 20e.

 

 

prijavljujem se kao saucesnik u narucivanju DVD-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Racunaj na mene , sta i koliko da se doda, a i nije daleko NS. Sipao bih u kardan ulje sae 70 -140 ali neznam jel ima kod nas.

zasto u kardan ne sipas SAE 75W-90? to bi trebalo da je po specifikaciji ulje za kardan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

U pravu si druze,i to je dobro,ali za spregu konicnih zupcanika sae 75-140 je idealno jer je evolfenta zuba konicnog zupcanika drugacija nego na cilindricnom zupcaniku i ima vece trenje u samom sklopu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Hm... pa gde da ga uzmem? Jel' vidjao ovo neko po Beogradu?

 

U svakom slucaju, hvala Dane, Louis mi je uvek tu kao opcija, ako ne nadjem ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Zato sto ti oteras motor u servis, puknes 500e i uzivas.

 

Ne preteruj - kompletan redovan servis (a ovde se o tome radi, zar ne?) u ovlascenom servisu u BG (oba) je oko 9k i kusur dinara. Sa sve sokicem i kafom i nasmejanom devojcicom kojoj ostavis kljuceve;)).

 

Od toga je zamena ulja oko 5-5.5k;)).

 

pz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ventili, sinhronizacija, rasklapanje kocionih klesta, zamena plocica, zamena svih tecnosti i sve ostale stavke predvidjene servisnom listom za 10000km, samo 9000 dinara? Sa sokicem i kafom?

 

U ostalom, evo do cega dovede samo jedna off poruka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Ne. Kada se rade ventili onda je oko 150eur. To je bez plocica. Za zamenu plocica ne znam cenu.

 

Ipak, prilicno sam siguran da servisna lista i za tvoj motor ne podrazumeva zamenu svih tecnosti i zamenu plocica na 10k km;).

 

MIslim, nisam sada hteo da tvrdim kako je sve jeftino u zvanicnom servisu. Naravno da je skuplje nego u sopstvenoj reziji. Takodje, nekome je prckanje oko motora (evo meni npr.) hobi koji odmara. Samo sam hteo da kazem da nije to toliko svemirski skupo i da ne postoji redovono odrzavanje od 500eur, cak ni u srvisu...;)

 

 

pz.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Samo sam hteo da kazem da nije to toliko svemirski skupo i da ne postoji redovono odrzavanje od 500eur, cak ni u srvisu...;)

 

U Sloveniji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Samo sam hteo da kazem da nije to toliko svemirski skupo i da ne postoji redovono odrzavanje od 500eur, cak ni u srvisu...;)

pz.

 

I te kako postoji, i vise od 500e. Ako procita, moze ti clan BMWK1200R napisati koliko kosta servis R1200GS u Nemackoj, u zvanicnom BMW servisu. I sto rece Acim, ja sam replicirao Tomi - verujem da kompletan servis Varadera u Ljubljani dooobro prelazi cifru od 100e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

U ostalom, evo do cega dovede samo jedna off poruka...

Bože sačuvaj, 1neznam.gif ja provociram? Ako si me dobro razumeo.... ?

 

... ne bih nikad imao svu tu mehaničkohidrauličkoelektronskodigitalnukoještariju, jer ako je imaš, onda si prinuđen sam da radiš. Pitanje je, koliko puta menjaš kočiono ulje, da ti treba oprema za to i dali se sa obzirom na cene vaših usluga to uopšte isplati. Jedino ako voliš da radiš, onda je to sasvim nešto drugo. Ja u principu ne kupujem stvari (alat itd.), sa kojima posle moram da radim, nego uvek strepim za stvarima, koje mi pružaju zadovoljstvo i uživanje. 0cool.gif ... ali to je već druga tema... jel'te...

 

p.s.: nekim motorima i ne treba ovoliko alata...

 

Evo jednog praktičnog primera: http://www.opusteno....rci-t11184.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

E, ja volim da radim oko motora - to je najlepsa moguca stvar posle same voznje. Ubedjen sam da neke stvari ni jedan mehanicar nece uraditi kao ja - recimo, koliko dugo ce cediti staro ulje iz motora prilikom zamene? Koliko ce voditi racuna o cistoci, da nesto ne ogrebe, da negde ne prsne kociono ulje? Shvatam da vi imate standard i da cete posle 2 godine kupiti novi motor, ali ovde nije tako. Bar ja nisam u toj situaciji.

 

Dakle, kljuc je precnika 76 mm. Fiiiino.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Ja sam mislio da su svi filteri istog prečnika. Samo sam naručio ključ u luisu i čovek mi doneo i pasovao je za mog Rockstera. Bože gde ja živim. Pojma nemam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja