Jump to content

Moto Zajednica

Od Nove godine nove tablice, vozačke i saobraćajne

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Hmmm... koliko ja znam, ako si se slikao za novi pasoš, nisi morao za novu LK i obrnuto. Ako u današnje doba modernih tehnologija, ne budu koristili već postojeće biometrijske podatke, već nas terali opet opet u redove, onda stvarno možemo da se SLIKAMO! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Hmmm... koliko ja znam, ako si se slikao za novi pasoš, nisi morao za novu LK i obrnuto. Ako u današnje doba modernih tehnologija, ne budu koristili već postojeće biometrijske podatke, već nas terali opet opet u redove, onda stvarno možemo da se SLIKAMO! :D

 

 

To mozda kao si u isto vreme vadio i jedno i drugo, kao ja... napravili su jednu fotku, jer oba dokumenta vadim u isto vreme...

 

Ne znam kako je onima koji su prvo vadili npr LK, a onda par meseci kasnije pasosh, jer i oni imaju istu fotku ili ?

 

edit... nazalost 100 grama kafe ne chini chuda...bar ne ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ja vadio sve od jednom. Ista slika ali dve potpuno različite akcije, potpisa, svega. Samo je ista slika. I 100gr. kafe ne znači ništa. Ali sve se može ako imate broj mobilnog načelnice u Ljermontovljevoj (što ja nisam imao) pa sam čekao par dana ko konj a vidim da su neki okretali taj broj i sutra su odlazili sa gotovim doc. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 248 postova
  • Lokacija: Pančevo

Pa mogli bi da koriste one fotke iz presretaca,sa fiksnih kamera po gradu itd ... :)

Sta su ih koji moj stavljali ako nemaju nikakvu svrhu :nanana:

 

EDIT Nigde ne vidim informaciju za PSP,sta ce tu i kako ici? Posto se vozacke vade kad isteknu,PSP nema ogranicenje trajanja ...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Mislim da se vozachke ne vade kada isteknu...jer ima npr ljudi kojima vaze i po 10 godina... Neko ko je recimo juche izvadio svoju prvu vozachku...

Verovatno ce postojati neki zakonski rok do kog ce svi morati da zamene vozachke dozvole...(neko je negde spomenuo 2014. godinu kao krajnji rok). Ili ce da nameste za nas koji imamo vozila na svoje ime, da po isteku registracije odmah menjamo ne samo saobracajnu i tablice nego i vozachke. A oni koji nemaju vozila na svoje ime ce do nekog zakonskog roka morati da izvade nove vozachke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Kakva vam je bre to teorija zavere da uopšte i mogu da nas prate pomoću čipa koji se nalazi u dokumentima?? Pa jel' znate uopšte koja je svrha tog čipa i kako on funkcioniše??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Čip je mala memorija u kojoj se nalaze svi podaci koji pišu na dokumentu, plus slika otiska prsta i možda još nešto što ne znamo.

 

Proizvođač je "Verichip" pod okriljem "Motorola" kompanije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Dakle, vako:

 

Ako neko od nas oće da jede jabuke, šta treba da uradi ako nema svoj jabučar? Ode i plati jabuke.

 

Ako neko od nas oće da mu se okreči stan, šta treba da radi ako nije moler? Da plati molera.

 

Ako država oće da imamo nove lične karte, saobraćajne, vozačke, razne druge p.m. koje mi sami nismo tražili od države, šta treba da radi država? Pa da plati sebi ta govna a ne da se preko naših leđa isteruje državni hir i da mi sve to moramo još i da plaćamo!

 

Zabole me za čipove, za nalepnice, za sva ta govna koja nam EU uvaljuje kao kozmetiku da ne bi gledali koliko nas pljačkaju, al mi ide na živce što to moramo i da plaćamo. Jel oće država kozmetiku, pa nek plati. Niko od nas nije tražio nova dokumenta. Nit je moja tablica, nit je moja l.k. Sve to mi je država uvalila i još mi zavukla ruku u džep. E to mi ide na živce. A čipove mogu svi državni organi da gurnu sebi u kenjažni organ, odma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Tako je, čika Rajko :)

Za one koji ne znaju, postojanje tog čipa u dokumentima je "pasivna stvar" i nije moguće nikakvo praćenje ukoliko dokument stoji u novčaniku :)

Druga stvar je sa kreditnim karticama u kojima je nalazi isti čip. No i tamo se "praćenje" zapravo vrši evidencijom prodavnica/hotela/lokala/ATM-ova na kojima je kartica korišćena. Ameri jednostavno imaju naviku da više koriste kartice za plaćanje nego keš, pa je takav način praćenja moguć.

Nikakvo daljinsko GPS i ostalo praćenje preko ovih čipova jednostavno nije moguće :)

 

Eto, čisto da razbijemo teoriju zavere :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: BGD

Koliko se sećam tablice su trebale da budu istih dimenzija, ove velike su odvratne, najružnije su Nemačke-dobre su za čišćenje snega...u ovoj zemlji najbolje da ništa ne menjaju, sve novo je skuplje, na prvi pogled lepše, a običnim smrtnicima otežava život

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

e imam jedno pitanje, ako neko zna nek odgovori...juce sam polozio za motor, sad cekam uverenje koje ce verovatno stici sutra, ako ne onda tek posle nove godine...e sad mene interesuje da li ce mi oni overiti posle nove godine vozacku dozvolu koju sam izvadio ove godine, ili cu morati da vadim novu dozvolu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Tesko da ce imati spremne nove posle nove ;D

 

Tako da idi da ti udare kategoriju..pa kad se bude moralo menjaces..

 

Mozda bude rok i do 2014..

 

p.s. ovim valjda i duplikati gube svrhu..verovatno ce blinkati zabrana kad se provuce..ko je ima naravno..

 

Sto znaci da ce i oni imati fiskalne kase u kolima?

 

lapa topove i kablovsku televiziju?

 

Definitivno menjam Ondu za barku..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

More samo nas stezu i utezu..

ocemo u jevropu..moze ali prvo da ga primite..

cip i to..

 

pa da razmislimo..

 

i dok oni razmisle..i mi steknemo uslove za eu..

ima da se raspadne..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: XL 1000V

Hmmm....

ne bih se slozio sa Jaggerom, jer se za sva nova dokumenta koriste RFID chipovi i postoji mogucnost pracenja preko njih. Samo je na nama da im "verujemo" na rec da su stvarno stavili "pasivan tip chipa".

Ne zelim, niti pricam o mogucim teorijama zavere, samo kazem da je pracenje moguce :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa da bi se pratilo "preko cipa" isti mora da emituje signal dovoljno jak da dobaci do tragaca. Za emitovanje mu treba napajanje, a njega na kartici nema.

 

Ili mozda gresim? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Hmmm....

ne bih se slozio sa Jaggerom, jer se za sva nova dokumenta koriste RFID chipovi i postoji mogucnost pracenja preko njih. Samo je na nama da im "verujemo" na rec da su stvarno stavili "pasivan tip chipa".

Ne zelim, niti pricam o mogucim teorijama zavere, samo kazem da je pracenje moguce :neznam:

 

I da su stavili RFID cipove, pasivni su, ne vidim nacina da iko ubaci bateriju u licnu kartu ili vozacku dozvolu. Pasivni RFID cipovi mogu biti procitani samo ako su jaako blizu aktivnog RFID skenera (unutar metar ili dva), a tesko da ce drzava da baca pare na aktivne RFID skenere da bi pratili sve gradjane...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8413 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Preskocih par strana posto sam u zurbi te se izvinjavam ukoliko ponavljam vec napisano...

 

Vec bezbroj puta "prezvakana" tema o kopiranju stvari iz EU gde je socijalni minimum (procitah u novinama,prosek)800e! Pa kako "glavesine" ne rade na kopiranju zakona/necega sto ce pomoci standardu i unaprediti opste zadovoljstvo i osecaj ispunjenosti kod gradjana? Muka mi je vise od tog kopiranja....

Bezvrednu biometrisku licnu kartu ne moram ni nositi posto mi svuda gde se pojavim treba papir A4 formata koji uzimam u SUP-u Kg na salteru 8 (kosta 420din) kojim dokazujem adresu prebivalista. Valjda ce "im" nabaviti (o nasem trosku naravno) citace za ove dozvole/saobracajne ili nam ne gine kupovina velike tank torbe koja ce biti puna papira koji idu kao dokaz necega uz ove "nove plastike"!. Imam jos sto-sta da napisem ali posto ovo nije forum za tako nesto ovde cu stati.

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Pa da bi se pratilo "preko cipa" isti mora da emituje signal dovoljno jak da dobaci do tragaca. Za emitovanje mu treba napajanje, a njega na kartici nema.

 

Ili mozda gresim? :)

 

A, sad bez zezanja, verovatno postoji nacin da se (na pr.) u neki centralni registar povezu sva ona "vrata" u samiskama, na pr, pa da se tu "pojavis", pa tako redom.

 

Mislim mene to ne zanima, vise kao vic, ako neko hoce da me prati, "be my guest", prilicno ce se smoriti! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja