Jump to content

Moto Zajednica

Od Nove godine nove tablice, vozačke i saobraćajne

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

piše na početku "novim pravilnikom" ... mislim da se to nije promenilo za godinu dana, mada, ne bi me začudilo da promene pravilnik, jer sve što donosi lovu ova vlast brzo usvoji...

 

pročitaj cene za želje u vezi tablica ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Samo me interesuje gde da lepimo te nalepnice ......

 

Ako bude kao kod nas u BiH (od prosle godine imamo te nove tablice), motoristima se savjetuje da lijepe naljepnice na samu tablicu (ima prostora).

 

Za razliku od auto naljepnica, kad motor registrujes dobijes naljepnicu i pored nje zastitnu reflektivnu foliju koju lijepis preko naljepnice da dodatno stiti od vremenskih uticaja a zgodna je i kad skidas naljepnicu, posto 90% naljepnice ostane na njoj, pa je lakse ocistiti za novu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

oni koji su zainteresovani za ime na tablici...izgleda, neće da može !

 

xf00gsakuyx1g783ioze_thumb.jpg

 

moze ime ali je neka ogromna cena, 150000-500000din...ovo sam cuo na dnevniku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Da li neko zna da li ce napokon nase srpske nove vozacke dozvole biti priznate negde u svetu???Pitam ovo sa razlogom,jel nasa dozvola u inostranstvu vazi 6 meseci do godinu dana,a onda polaganje opet i sve iz pocetka.Ja cu u Engleskoj na zalost uskoro morati da polazem za auto i motor opet(imam srpsku dozvolu za auto 10 godina i za motor 5 godina) i ne mogu da je zamenim za Englesku(sto je normalan postupak npr za Poljake,Cehe...)

Znam da ovaj problem imaju nasi sunarodnici u skoro svim evropskim zemljama,bilo bi lepo kada bi se nesto promenilo na bolje po tom pitanju!

Pošto sam imao sličan primer uskoro....

Vozačka dozvola izdata na teritoriju evropske unije važi svugde in NE TREBA da se menja....sve ostale vozačke izdate van teritorija EU važe samo godinu dana od ulaska u evro conu i potrebno jih je menjati što kod nas podrazumeva praktičnu vožnju od nekoliko sati i ispitna vožnja sa komisijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Pošto će nove tablice važiti 7 godina, da li neko zna da li se tablica vezuje za vozilo, kao do sada, ili za vlasnika, odnosno gradjanina?

 

Sudeći po ovome da može da se bira kominacija slova ili brojeva, glupo bi bilo da ja kupim motocikl ili auto, a da na njemu piše nešto levo, pa nagadjam da su možda vezane za vlasnika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ako birash tablicu tj ako zelish da na njoj bude neki specijalni broj ili natpis...ti svakako tu tablicu placash dodatno silne pare, tako da se takva vrsta tablice uvek vezuje za vlasnika...

 

A ovo shto su namestili da tablice vaze 7 godina je samo da svakih 7god mogu da nam izmuzu dodatnu kintu iz dzepa....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Da li neko zna da li ce napokon nase srpske nove vozacke dozvole biti priznate negde u svetu???Pitam ovo sa razlogom,jel nasa dozvola u inostranstvu vazi 6 meseci do godinu dana,a onda polaganje opet i sve iz pocetka.Ja cu u Engleskoj na zalost uskoro morati da polazem za auto i motor opet(imam srpsku dozvolu za auto 10 godina i za motor 5 godina) i ne mogu da je zamenim za Englesku(sto je normalan postupak npr za Poljake,Cehe...)

Znam da ovaj problem imaju nasi sunarodnici u skoro svim evropskim zemljama,bilo bi lepo kada bi se nesto promenilo na bolje po tom pitanju!

Pošto sam imao sličan primer uskoro....

Vozačka dozvola izdata na teritoriju evropske unije važi svugde in NE TREBA da se menja....sve ostale vozačke izdate van teritorija EU važe samo godinu dana od ulaska u evro conu i potrebno jih je menjati što kod nas podrazumeva praktičnu vožnju od nekoliko sati i ispitna vožnja sa komisijom.

Znaci sve iz pocetka >:( Jedino zajednicko nase nove dozvole sa dozvolama EU je to sto samo vizuelno lici na EU dozvolu.Nisam iznenadjen sto drzva nece nista da uradi za mene,iznenadjen sam sto sam dopustio sebi da poverujem da hoce.Ma koristicu gradski prevoz kao u pesmi....

http://www.youtube.com/watch?v=eU8Jj40jVME&feature=player_embedded

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

e ljudi ja se zeznuo kad sam napisao cenu tablica, od 50hiljada do 150hiljada dinara....tako je bilo na dnevniku, ne znam odakle mi one vrednosti sa predhodnih strana...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

A ovo shto su namestili da tablice vaze 7 godina je samo da svakih 7god mogu da nam izmuzu dodatnu kintu iz dzepa....

 

Ma otkud ti ovo Mina?! Nije to istina, ja mislim da je sedmogodišnje trajanje tablica iz razloga što je po većini svetskih religija sedmica srećan broj, pa da nas u osmoj godini ne bi stigla kakva nesreća, država razmišlja o istom i promeni nam tablice! :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Sad, ne verujem da iko zna pouzdano, ali, da li će se i za ove nove vozačke morati ponovo da se slika, ili će koristiti one fotke koje moraju već da imaju od novih LK i pasoša? Ako  treba da se ponovo slika, koliko znam, to je najtraljaviji i najpipaviji proces, onda smo ga ugasili što se tiče redova, vremena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ja predpostavljam da je procedura izdavanja vozachke ista ili slichna ko i za LK...

 

Dakle onaj sobichak gde te slikaju, potpishesh se i shta vec sve...

 

A gotovo sam sigurna s obzirom da je ovo Srbija da cu opet u 2h ujutru morati da se nasadim ispred policijske stanice, da chekam do 7h ujutru da bih upala na spisak, a onda opet da chekam do 10 da me puste unutra i negde oko 13h kada sam vec na izdisaju da zavrshim sve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja