Jump to content

Moto Zajednica

Od Nove godine nove tablice, vozačke i saobraćajne

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

Pozdrav svima.

 

Jel tacno da se motor moze registrovati samo u Ljermuntovoj za ceo beograd?

I jos jedno pitanje malo nije vezano za ovu temu posto sam uzeo motor pre nove godine i tada je bilo moguce zakljuciti ugovor u agenciji od nove se moze ugovor o kupo-prodaji zakljuciti samo u u opstini sta sada jel vazi taj ugovor? (problem je sto sam platio porez i to mi pise na ugovoru)

ako neko zna hvala na odgovoru!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

@ dejan

 

Ceo beograd u Ljermontovu nije guzva. Moras novi da uradis i sad ne znam tacno gde da ti daju potvrdu da si platio porez. Evo ja u petak dobio saobracajnu a registrovao motor 17-tog januara, expresno nema sta....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

dejane i mene je ovo zanimalo ali evo vec je mali3maj odgovorio...

 

bio sam u subotu u ljermontovoj ( budala nacrtao se tamo u 6 misleci da su guzve ali nigde nikoga do 7.45 ( a i tad je dosao samo jedan kolega )).

 

ides na salter br.1 u prizemlju ( odmah do vrata ) , devojka koja radi je bila vrlo ljubazna ( imao sam FT1P ali opravdano ) , procedura traje vrlo vrlo kratko...

 

takodje kolega koji je bio tamo da podigne saobracajnu , naglasio je da je cekao 10ak dana i da je proveravao na tel. da li je gotovo...

 

to vazi samo za prvu registraciju ( uzimanje novih tablica )... kada sl. godine budemo produzavali ide se normalno u sup...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Ne mora da znači. Bio sam kod prijatelja koji drži tehnički, pa mi reče da će oni štampati podatke direktno na nalepnice :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: torak-zrenjanin

U Požarevcu imaju sve, ali se na red za registraciju čeka desetak dana. Ja sam prekjuče bio (ponedeljak) i dobio broj za 14. mart. Za motor to u ovo doba godine nije ni važno, ali ko registruje auto ili neko drugo vozilo, malo je frka. Pak, ko razmišlja na vreme, bar neće dugo čekati u redu.

 

Mom motoru nije istekla registracija (ističe u julu valjda), već sam radio prenos vlasništva. U Beogradu su odjava, porez na prenos (oko 17,5 hiljada FZ1 2008) i takse koštali oko 19 hiljada.

 

Sada za ponovnu prijavu nije potreban tehnički, niti registracioni list, niti nova polisa, već samo takse za novu saobraćajnu, tablice i nalepnicu (oko 3 hiljade) i taksa (oko 2,5 hiljade). Pretpostavljam da će mi sve to važiti do starog isteka, pa posle samo radim produženje, ali tablice i saobraćajna ostaju, naravno.

i ja sam odjavio motor u BG registracija vazi do 26.6.2011 danas sam bio u SUP vratili me kao mora tehnickida se uradi !!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

U Požarevcu mi je žena eksplicitno rekla da ne treba tehnički jer motor ima važeću registraciju. Trebalo je da tražiš da ti to šef potvrdi, jer nema nikakve logike da radiš tehnički na 3 meseaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Mene zanima jedna stvar,skuter mi je osiguran do maja ove godine,pa me zanima da li ću pri uzimanju nove polise morati i da platim za nove tablice tj.komplet registraciju ili ću sad moći samo polisu da uzmem a registraciju i nove tablice do januara 2012.hvala unapred i pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

sredio danas registraciju za moj VFR 750 1991god. i konacna cifra je 19.550 din sve u paketu od tehnickog pregleda pa do tablice. moram reci da sam skoro pa i zadovoljan, ockivao sam vecu cifru :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Mene zanima jedna stvar,skuter mi je osiguran do maja ove godine,pa me zanima da li ću pri uzimanju nove polise morati i da platim za nove tablice tj.komplet registraciju ili ću sad moći samo polisu da uzmem a registraciju i nove tablice do januara 2012.hvala unapred i pozdrav!

 

Kod nas u Zrenjaninu je situacija sledeca :)

Obisao sam 2 agencije i dobio ovakvu inf. , jedni kazu uzmi polisu + tehnicki , a drugi kazu uzmi samo polisu , u ovoj drugoj su mi rekli da ako bi se gledao zakon onda bi morao po isteku polise da uradim full registraciju , ali obe agencije su savetovale da to ne radim vec da provucem ovu godinu...ja sam razmislio i uzeo samo polisu jer ako budu hteli da me zezaju onda je svejedno imas li tehnicki ili ne :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

I ja mislim tako,jer ako važi isti zakon kao i za kola onda ti tehnički važi samo mesec dana,tako da je bolje vaditi samo polisu i pred kraj godine uraditi registraciju ili još bolje tamo negde u aprilu 2012 jer pre toga nećemo ni voziti motor zbog zima pa je glupo da plaćamo već od januara registraciju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Kikinda

Evo ovako stoje stvari u Kikindi. Odradio sam juce 07.04.2011 god tehnicki pregled i sve platio sto je trebalo, sve ukupno za motocikl od 600 kubika nesto malo jace od 19 000 din. Odem u Policiju i kazu oni NEMA TABLICA ZA MOTORCIKLE VEC OKO NEDELJU DANA, A KAD CE NEZNA SE. MOZDA ZA DVE TRI NEDELJE. I sta ja sad da radim? juce mi istekla registracija i vise nemogu ga vozim-koristom svoje vozilo jos mozda mesec dana, a sve sam uredno platio!

Ovo ne da je sramota sta nam rade da vec nemam reci i svega mi je dosta da bi ih sve redom uza zid i ....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

maxi69,

 

SEDI I VOZI! Nisi ti kriv što tablica nema. U džep uplatnice da si sve platio. U svakom slučaju će ti nova registracija teći od dana uplate osiguranja - dakle od danas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Da li je neko saznao nešto novo u vezi registracije.Znači,da li se ove godine može uzeti samo osiguranje,pa registrovati tj.uzeti nove tablice krajem godine ili sledece godine(tipa u aprilu,pre nećemo ni voziti)ili mora sad kad ističe polisa?Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

To se zna odavno, ako pitaš o mopedima. Tek od naredne godine moraš imati novu tablicu, a ove godine prolazi stara. Osiguranje izgleda zavisi od opštine do opštine, ali je svakako dobro da ga uplatiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Kikinda

Evo ovako stoje stvari u Kikindi. Odradio sam juce 07.04.2011 god tehnicki pregled i sve platio sto je trebalo, sve ukupno za motocikl od 600 kubika nesto malo jace od 19 000 din. Odem u Policiju i kazu oni NEMA TABLICA ZA MOTORCIKLE VEC OKO NEDELJU DANA, A KAD CE NEZNA SE. MOZDA ZA DVE TRI NEDELJE. I sta ja sad da radim? juce mi istekla registracija i vise nemogu ga vozim-koristom svoje vozilo jos mozda mesec dana, a sve sam uredno platio!

Ovo ne da je sramota sta nam rade da vec nemam reci i svega mi je dosta da bi ih sve redom uza zid i ....

 

Danas je 20.04.2011, zvao sam u Policiju i rekli su mi da tablica jos uvek NEMA i da ce stici tek posle praznika

(1. Maj)

 

Toliko o zemlji SRBIJI. Javicu vam kad dobijem da cujeta kad ce to biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

kod nas i kad nema tablica mozes da registrujes i dobijes potvrdu na koju vozis dok ne stignu table

 

I kako onda vozis bez tablica ili?

pa da...vozis bez tablica i kad te zaustave ti pokazes potvrdu,mada je to bilo samo pocetkom godine. Ja sam juce predao za registraciju i ujutru idem da podignem table

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Kikinda

OK to su tako kod tebe u tvom gradu odlucili ali..., resio si da ides na motosusret npr u Nis, Smederevo itd... da li bi se usudio da vozis bez tablica? Nije to tek tako jednostavno. Neverujem da ti moze dati bilo kakvu potvrdu da si registrovan, zato sto nisi registrovan jer nemas tablice i nezna se koji ces broj dobiti, moze da ti izda eventualno potvrdu da si predao papire i da cekas na registraciju, ali to opet ne prolazi kod Policije. sve je to rizik hoce li ti pisati prijavu Policajac kad te zaustavi ili nece, sve je njegova dobra volja i osobno shvatanje nekih stvari. Sve u svemu drzava nam se srozava sve nize i nize...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

^^

Nerazumem kako se ti bojish necega u cemu se zna da nisi kriv ??

Pa na saobracajnoj ti datum ide od tog dana kad si otisao u sup da registrujesh motor. A shta oni sad nemaju tablice mesec dana pa ti mesec dana necesh voziti a harac si uredno platio i za taj mesec sto cekash nek oni nabave tablice ??

Dovoljno je to shto nemozemo registrovati motor na mesec, dva, sest nego moramo na celu godinu bez obzira shto ga u vecini slucajeva vozimo 5-6 meseci... Josh da nam ukradu i mesec dana iz sezone tim shto moramo da cekamo na tablice ?? Ma daj...

 

A i ako se kojim slucajem nadje pametan pandur pa ti napise prijavu zbog toga shto nemash tablice a uredno si platio harac drzavi i imas potvrdu da mozesh da vozis motor dok cekash tablice a plus to u saobracajnoj kad je dobijesh stoji datum kad si podneo zahtev za registraciju a ne kad ti je saobracajna izdata, shta mislish kako ce to proci na sudu ?

 

Ne ja nisam divljak, uredno mi je registrovan motor, ako ce me zaustaviti pandur stacu ali nerazumem ljude koji se boje za nesto sto su platili i imaju pravo da voze sa potvrdom koju su dobili nebitno shto nemaju tablice ? Kriva je drzava i njen sistem shto ti nemash tablice na vreme a ne ti !!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Kriva je drzava i njen sistem shto ti nemash tablice na vreme a ne ti !!

 

Mislim da sa potvrdom ne sme da se ode izvan opštine. Neko ograničenje postoji. Tako je barem bilo po starom, ne znam je li se sada štogod promenilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja