Jump to content

Moto Zajednica

Od Nove godine nove tablice, vozačke i saobraćajne

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Оп, друже "Опоузинг Форс", откуд вас код нас!?

 

Чека те екипа на МСМ-у, а ти 'ваташ кривине.

 

Ццццццц....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Juče registrovao

27500 sve komplet u agenciji :'(

čekao u SUP 20 minuta :staa2:

Dobio potvrdu, nalepnicu i tablicu :stabre:

Saobraćajna za mesec dana (možda) :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Obrnuto. Da sam više platio manje bi čekao. Daš agenciji 1000 din i državi 600 za ovlašćenje i ne čekaš ništa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

UHHHHHHHHHHHHHHHHH!!!

Valjda će stići do maja, meni će onda trebati :D

 

Za motore do 50cc imaju tablica, video sam skoro te nove, žute...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Eee, stvarno, sad mi pade na pamet. Nove tablice za skutere su IDENTIČNE novim tablicama za velike motocikle. Razlikuju se jedino po tome što ove "za male" imaju žutu pozadinu. Međutim, numeracija je identična. Nadam se samo da im se neće desiti da postoje identične npr. SU 001-01 i sa žutom i sa belom podlogom.... Al' bi to bio cirkus :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronicar Svakodnevnice, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Brod i to onaj prekookeanski :D

jbt pa kako nema tablica? jel to znaci da ne postoji mogucnost da se registruje motor? mislim da li postoji mogucnost da se dobije onaj papir kao da je registrovano a da se pri tom ne dobiju tablice? jel zna neko kakva je situacija u novom sadu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

I ja neznam sta mi je ciniti jbg...za registraciju Yamahe TZR50 49.7cc mi treba oko 7000-7.500 dinara , vec sam se raspitao...e sad koliko vidim niko se od ovih skuterasa nije regnuo a kako bi bilo lepo kad bi mogao izvuci do pred kraj sezone a tek onda se regnuti i biti registrovan 2012 :)

U jednoj agenciji mi rekose da sacekam da pocne masovna registracija skutera pa kad vidim da se to desava da i ja regnem makinu a do tad :zvizduk:

Aj ti budi pametan :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

I ja neznam sta mi je ciniti jbg...za registraciju Yamahe TZR50 49.7cc mi treba oko 7000-7.500 dinara , vec sam se raspitao...e sad koliko vidim niko se od ovih skuterasa nije regnuo a kako bi bilo lepo kad bi mogao izvuci do pred kraj sezone a tek onda se regnuti i biti registrovan 2012 :)

U jednoj agenciji mi rekose da sacekam da pocne masovna registracija skutera pa kad vidim da se to desava da i ja regnem makinu a do tad :zvizduk:

Aj ti budi pametan :neznam:

 

 

 

Sedi i vozi.. 1moto3.gif( ako si registrovan) imas fore do kraj godine ....... 0namigivanje.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

U Požarevcu imaju sve, ali se na red za registraciju čeka desetak dana. Ja sam prekjuče bio (ponedeljak) i dobio broj za 14. mart. Za motor to u ovo doba godine nije ni važno, ali ko registruje auto ili neko drugo vozilo, malo je frka. Pak, ko razmišlja na vreme, bar neće dugo čekati u redu.

 

Mom motoru nije istekla registracija (ističe u julu valjda), već sam radio prenos vlasništva. U Beogradu su odjava, porez na prenos (oko 17,5 hiljada FZ1 2008) i takse koštali oko 19 hiljada.

 

Sada za ponovnu prijavu nije potreban tehnički, niti registracioni list, niti nova polisa, već samo takse za novu saobraćajnu, tablice i nalepnicu (oko 3 hiljade) i taksa (oko 2,5 hiljade). Pretpostavljam da će mi sve to važiti do starog isteka, pa posle samo radim produženje, ali tablice i saobraćajna ostaju, naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronicar Svakodnevnice, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Brod i to onaj prekookeanski :D

predjoh nekih 80ak kilometara po ovoj hladnoci, ali vredelo je.

 

naime nisam puno cekao u supu u novom sadu danas, samo sam ustao ranije da uhvatim pol poziciju sa svim ostalim penzionerima.

papire sam sve imao, proverio jedno desetak puta da me slucajno ne salju po jos nesto i u nekih 15do6 se uputih ka supu. bilo je to dugih sat vremena. kada smo napokon usli oko 07:05, ja uzeh broj, a prijatnog kolegu policajca priupitam da li zna kako stoje stvari sa tablicama za motore, na sta mi je on odgovorio: nema nisu stigle. ja reko: pa sta sad da idem kuci. kaze on: pa najbolje ti je to. ja reko: a da priupitam ja onu snajku na salteru ili ti to znas 100%. kaze on ako ti ista znaci pitaj, ali nije jos sezona pa nisu ni poslate tablice iz bg-a. ja reko: kakve to veze ima sa sezonom, da hocu da ga registrujem u decembru, to je moja stvar, a vasa da imate sredstva jer ih ja placam. nadrkan odem do snajke na salteru i pitam je za tablice kaze ona: ima. ja reko: sad recite vasem kolegi posto je neobavesten i ja bih sada otisao kuci, da ne znam kako vi po salterima ne znate sta se desava na susednom salteru, a ne daj boze u susednoj kancelariji (ovo je nesto iz poreske uprave sto mi diglo pritisak prosle nedelje). sve u svemu sacekam ja i odradim sve.

 

ovo sam uplatio:

 

saobra.dozvol. 673

nalepnica 215

tablica 505

saobra.tablica 1412

eko taksa 167

adm.taksa 4215

komunalna taksa 2200

drumarina 110

adm.taksa 1400

osiguranje (takovo) 8328

 

+

 

tehnicki 500

 

=20145 (tacno u dinar)

 

motor gsxr 600 2001 god

 

i da, nalepnica treba na vizir da se zalepi, sto je na na mom barem motoru besmisleno od silnih musica i pranja i ciscenja. zalepio sam je kao i u vecini evropskih zemalja na levi deo rama gde je pregledno.

 

PS: gde je vikend i temperatura 10+ :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Mali off, ali kad već pomenu vreme, u nedelju bi trebalo da bude čitavih 17 stepeni :moto3:

 

E sad, meni motor nije registrovan, biće tek 14. marta, kada sam dobio termin, ali tu je ćaletov GS500F :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

E da, zaboravih, maločas sam zvao auto-moto društvo u Požarevcu i pitao za registraciju Tomosa APN6S (pazario sam sinu nov, treba da ga isporuče danas ili sutra). Rekli su mi da sve zajedno (tehnički, osiguranje, nova tablica, saobraćajna i nalepnica) koštaju oko 6400 dinara, ali da pozovem sutra ponovo da provere, jer do sada to nisu registrovali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

 

Sedi i vozi.. 1moto3.gif( ako si registrovan) imas fore do kraj godine ....... 0namigivanje.gif

 

Sta bi spadalo u registraciju kad je motor bio trajno registrovan , ali registrovao sam ga pre tacno godinu dana i osiguranje mi istice ovih dana jbg...neznam ni sam , ispalo bi da nisam regnut ako se gleda osiguranje :moto3: ???

 

Acim :

 

E da, zaboravih, maločas sam zvao auto-moto društvo u Požarevcu i pitao za registraciju Tomosa APN6S (pazario sam sinu nov, treba da ga isporuče danas ili sutra). Rekli su mi da sve zajedno (tehnički, osiguranje, nova tablica, saobraćajna i nalepnica) koštaju oko 6400 dinara, ali da pozovem sutra ponovo da provere, jer do sada to nisu registrovali.

 

Kad vec mora da se daju tolike pare za registraciju , onda mi nekako lakse dodje kad je to bar neka makina ane APN-ac :zvizduk:

 

No nek tebe on lepo sluzi , to je najbitnije od svega :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Ma cuj vrsi , super je to motorce ... secam se ja , nekad davno prijatelji koji su ga imali znali su sipati Dijamantovo ulje i sem mirisa kokica :Mina: , sve radilo savrseno...kad bi ja to sipao u Yamahu mogu misliti sta bi dobio...no ovaj moj manijak voli samo R-ove a ja budala i dobrica pa mu ga i uze :stabre:

A sad , kupi opremu , sve placaj i od svega toga jedino inetesantno mi je citanje ovog foruma :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Moj sin ima svega 12 godina, tako da sam morao da uzmem nešto manje, a čini mi se da je upravo APN 6 najmanji moped sa brzinama. Kacigu ima od ranije, jedino nema jaknu, kupićemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Samo polako , skup je ovo sport :moto3:

Ali ako ih to cini sretnim neka ih , svakako je bolje nego da duva travu , cirka ili bog zna sta drugo :zvizduk:

Daj boze zdravlja i pameti a sve ostalo ce samo po sebi doci :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Ode sneg a ja velim,stavi akumulator pa na registraciju . Kad oces vraga . Javljaju na radiju {neka stanica , mislim da je strana } u Srbiji se moraju preregistrovati i supruge. Sta cu jadan ja sve povratim kako je i bilo i odoh da se isplacem pored nekog semafora u kvaru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Mali off, ali kad već pomenu vreme, u nedelju bi trebalo da bude čitavih 17 stepeni :moto3:

E sad, meni motor nije registrovan, biće tek 14. marta, kada sam dobio termin, ali tu je ćaletov GS500F :moto3:

Kolko cale platio registraciju po novom? Ili ako jos uvek nije kolko li ce? Bas me zanima koliko ce da me kosta "sisanje" ove godine?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Nije još platio, ističe mu registracija tek krajem septembra, tako da će ove godine voziti na ovlašćenje.

 

Uzgred, vozio sam ga i danas, baš lepo ide, malo bolje od APN-ca :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja