Jump to content

Moto Zajednica

Od Nove godine nove tablice, vozačke i saobraćajne

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
Sve ostalo treba prepustiti političarima. Ovde se time, ipak, nećemo baviti

 

Upravo o tome i pricam. Glasajmo za politicare koji su spremni da poreski sistem promene ne samo u nasu, nego u korist i na bolji polozaj drustva u celini i ne trebaju nam protesti. A to mozemo samo na izborima. Ako smo vec humanitarnim akcijama stekli neki pozitivan status u drustvu, nemoj da ga kvarimo nepromisljenim i ishitrenim akcijama.

A ako vlast nije spremna da ista menja u tom pravcu, dzabe nam i na skupstinu da jurisamo.

 

Ne samo humanitarnim već zahvaljujući mnogim drugim BJB akcijama stekli smo respektabilni ugled u svetu motociklizma Srbije i moramo paziti na svaki naš korak u smislu da je dobro osmišljen, organizovan i potkrepljen realnim i obrazloženim dokazima...ipak Država ima odlučujuću poziciju.

 

Radi se već na tu temu odavno 0namigivanje.gif, uskoro rrezultati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000
Sve ostalo treba prepustiti političarima. Ovde se time, ipak, nećemo baviti

 

Upravo o tome i pricam. Glasajmo za politicare koji su spremni da poreski sistem promene ne samo u nasu, nego u korist i na bolji polozaj drustva u celini i ne trebaju nam protesti. A to mozemo samo na izborima. Ako smo vec humanitarnim akcijama stekli neki pozitivan status u drustvu, nemoj da ga kvarimo nepromisljenim i ishitrenim akcijama.

A ako vlast nije spremna da ista menja u tom pravcu, dzabe nam i na skupstinu da jurisamo.

 

Ajde pročitaj ponovo ovo što sam gore boldovao :)

Nećemo o politici, glasanjima, izborima... Kako god, ovo zaista nije forum koji se time bavi. Veruj da među članovima foruma ima ljudi najrazličitijih političkih ubeđenja. Političke rasprave nam ovde, zaista nisu potrebne.

Svi se slažemo da je položaj motociklista u Srbiji loš, da su preveliki nameti itd. Radimo na poboljšanju toga, intenzivno već neko vreme. Kao što reče Arakis, očekujte rezultate našeg rada uskoro. No, ne očekujte da ćemo rušiti Vladu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Evo upravo stigoh iz SUP-a sa registracije (delimicne)

 

U pitanju je Yamaha Virago XV535 1988god - 34KW - 188kg .... eto to sve pise tamo od kao bitnih stavki za registraciju i cenu.

 

A troskovi su:

 

Tehnicki ----------------------------------------------- 700

Osiguranje (osnovno + suvozac---------------- 8608 --- +69 provizija banke

Eko taksa --------------------------------------------- 250 --- +20 prov

Porez na upotr. mot. vozila ----------------------- 1124 --- +20 prov

Rep. Admin Taxa ----------------------------------- 1400 --- +20 prov

Komunalna taxa ------------------------------------ 1500 --- + 20 prov

Javni putevi ------------------------------------------ 110 --- +20 prov

Nalepnica -------------------------------------------- 215 --- +20 prov

Tablica ------------------------------------------------ 505 --- +20 prov

Saobracajna ----------------------------------------- 673 --- + 20 prov

MUP ---------------------------------------------------- 1412 --- +20 prov

 

Ukupno ----------------------------------------------- 16497 + 249 = 16746 RSD

 

Na to se jos moze dodati zeleni karton koji ce da vas kosta dodatnih 2000din

 

E sad... tablicu jos nemam posto u Temerinu jos ne radi sistem za motocilke, pa cu morati da se strpim do sledece srede-cetvrtka... a zatim jos 2-3 nedelje za saobracajnu

 

**********************

Paznja paznja... pri registraciji jako dobro proverite podatke jos na potvrdi koju dobijate umesto saobracajne, ili jos bolje na tehnickom pregledu. Danas je bilo svakakvih situacija

 

1. Coveku na saobracajnu (ne na potvrdu) upisali dva pogresna slova za broj sasije... pa su ponistili i dobio je ponovo potvrdu, ali se vratio zato sto su opet pogresili. Onda su ga oterali na tehnicki da isprave, pa kad se vratio dobio je novu potvrdu na kojoj su pogresili jedno slovo... Tek iz cetvrtog puta su uboli, ali je pitanje sta ce za dve nedelje pisati na saobracajnoj.

2. Dobio covek dozvolu koja vazi dva dana od dana kada je predao zahtev... Kada je podigao vec je bila istekla

 

Uzasssss

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

To je nacin funkcionisanja ove drzave-bezskrupulozno otimanje para,alavost i bezobrazluk!

Postacemo normalna drzava kada ispune osnovni kriterijum:Za date pare hocu kompletnu uslugu.Ovako se sve svodi na "dodjem ti" a usput te jos malo i za......m! Ako nas vec udaraju po usima mogli su za to da se dobro pripreme po pitanju ove ujudurme oko zamene tablica,vozacke i saobracajne-platis,preuzmes i odes. Ocigledno je da nase vreme i dodatna "akanja" zbog njihovih propusta nista ne znace!! >:( Dabogda se hranili u apoteci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Procesuiranje jednog klijenta traje 15-20 minuta!!! Sve se desava iza one zelene neprovidne zavese... samo proturi ruku, ni dobar dan, ni jebi se, nista

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Evo, da te utesim ;) ,registrovao sam kola pre par dana (normalno,+ sex oko novih tablica i ostalih erotskih nadrazaja ;) apropo cifre (16746 RSD) za koju si se otvorio...Za 10 godina mladji auto od tvog bajka (Reno Twingo 1200 ccm, oko 64 ks)platio sam oko 17.000 dinara. Da li ti upada u oci"proporcionalnost" izdvojenih suma???? Only in Serbia! :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Danas završio registraciju mečku za jedan dan bez nerviranja, frke, čekanja i kidanja živaca od strane narogušenih šalteruša :takoje:Sve preporuke za Lošmija i GM Moto ... e da i naravno da na novoj tablici nemam šđžčć ;) doduše pošto imam KS mogu da napravim od blata kvačicu :D :D :D

 

 

Ili još bolje meti šraf baš iznas S.

 

 

bolje od blata :D lakše je praviti se mutav posle :D :D :D

 

Bas nesto razmisljam: sve se vise koriste softveri za prepoznavanje tablica i automatsko kaznjavanje na osnovu fotografija, narocito u inostranstvu. Ako uzmes tablice sa nasim slovima ć i đ da li ce ih softver prepoznati kao c i d, a za kvacice pomisliti da je recimo u pitanju prljavstina ili greska, jer oni nemaju nasa slova u svojoj abecedi?

 

Ima li itko ikakva iskustva po tom pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Jel zna neko jel moze leeeeepo da se pita teta na salteru da ti probere tablicu po tvom ukusu? Tj ocu tablicu bez cirilichnih slova <_<

 

Znachi bez CH, Cj, Dj, Z (kao zuto), Sh...

 

Cuo sam da je jedan covek platio kaznu u Madjarskoj zato sto je na autoputu ukucao i neki registar CD iz razloga sto taj registar nema Ch i Dj. I to platio nesto debelo >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Verovatno se radi o mađarskoj putarini, ali sumnjam da je to tačno, jer njihov sistem najverovatnije poznaje naša slova sa kukama jer smo prve komšije. I ranije smo imali takva slova na tabliama na prva dva mesta, tako da su oni davno svesni toga. Čak i da njihov sistem to ne prepoznaje, možda su ga samo zaustavili, ali ne verujem da su ga kaznili ako je sačuvao račun da je uplatio.

 

Mene više muči šta će se dešavati u udaljenijim zemljama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 248 postova
  • Lokacija: Pančevo

Verovatno se radi o mađarskoj putarini, ali sumnjam da je to tačno, jer njihov sistem najverovatnije poznaje naša slova sa kukama jer smo prve komšije. I ranije smo imali takva slova na tabliama na prva dva mesta, tako da su oni davno svesni toga. Čak i da njihov sistem to ne prepoznaje, možda su ga samo zaustavili, ali ne verujem da su ga kaznili ako je sačuvao račun da je uplatio.

 

Mene više muči šta će se dešavati u udaljenijim zemljama.

 

Kada to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Verovatno se radi o mađarskoj putarini, ali sumnjam da je to tačno, jer njihov sistem najverovatnije poznaje naša slova sa kukama jer smo prve komšije. I ranije smo imali takva slova na tabliama na prva dva mesta, tako da su oni davno svesni toga. Čak i da njihov sistem to ne prepoznaje, možda su ga samo zaustavili, ali ne verujem da su ga kaznili ako je sačuvao račun da je uplatio.

 

Mene više muči šta će se dešavati u udaljenijim zemljama.

 

Kada to?

 

Ja mislim od kada su uveli registracije za Čačak ČA, Šabac ŠA, itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ко није, заиста препоручујем да погледа САТ и гостовање једног лика коме су таблице, саобраћајне и вињете пос'о.

 

http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/RTS+1/848880/SAT.html

 

Све сам убеђенији да код нас избори више нису решење....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Ко није, заиста препоручујем да погледа САТ и гостовање једног лика коме су таблице, саобраћајне и вињете пос'о.

 

http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/RTS+1/848880/SAT.html

 

Све сам убеђенији да код нас избори више нису решење....

 

Gledao sam emisiju. Tip iz policije je blago receno bez obraza, a o inteligenciji ne bih da govorim :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronicar Svakodnevnice, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Brod i to onaj prekookeanski :D

jedno pitanje:

 

da li moze da se vozi dok se ne dobiju tablice?

prva registracija je u pitanju.

 

i koliko se ceka ako neko zna u ns-u?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Auuuu... odgledao sam emisiju. Pa ovi bre nisu normalni!!! EEeeee STVARNO, što je mnogo - MNOGO JE! >:( Ako ovo - PLATI OPET, ako ono - PLATI OPET, ČEKAJ, nema u inostranostvo... auuuuh! STRAŠNO!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Nisam ispratio celu pricu oko novih tablica.

Posto mi je motor u CG, svake godine ga registrujem bez dovozenja, samo odnesem saobracajnu i produzim registraciju. Da li ce to biti moguce i ove godine i kakva je procedura?

 

Posto se motor ne vodi na moje ime, ako bi hteo da ga prepisem na mene kakva je procedura i koji su troskovi? Da li bi mogao sve da zavrsim a da ne dovozim motor iz CG vec samo da donesem papire i tablicu?

 

Radi se o motoru HD Sportster 1200 (2003g).

Da li imaju neki katalog na osnovu kojeg odredjuju porez na prepis ili sam stavljam cenu u ugovoru pa mogu da odrapim nesto minimalno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

Ко није, заиста препоручујем да погледа САТ и гостовање једног лика коме су таблице, саобраћајне и вињете пос'о.

 

http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/RTS+1/848880/SAT.html

 

Све сам убеђенији да код нас избори више нису решење....

:besan::rat3::rat2::tras1::fajt3::tras2::maloljut::rat1::motka::fajt2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd (Banjica II)
  • Motocikl: V-Star 1100 Silverado

Prvo sam mislio da ovu sliku postavim sa textom "Ovako treba pregovarati sa ludacima koji su odgovorni za sramotu sa registracijama, tablicama i sl.", a onda sam shvatio da su u stvari oni takvi - siledzije, lesinari i ispod svake naznake morala.

 

Ovaj najludji je Ceda Lemajic!

post-1021-0-51685500-1299004285_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja