Jump to content

Moto Zajednica

Od Nove godine nove tablice, vozačke i saobraćajne

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: FZ1N

cuo sam da ce moci da se uzme ime da pise na tablici, ali je cena od 150000-500000din, nenormalni ljudi....

 

Eh kako naš narod voli da preteruje :D

Nije toliko ali je i dalje suviše, od 50.000 do 150.000 :lud:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ali je ta tablica trajna, kako sam čuo, dakle moći će da se koristi na više vozila. Prodaš jedno, kupiš drugo, a tablica ti ostane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

meni je ime na tablici mnogo kulovski...ja ne bi dao ni 10 evra više da mi stoji ime na tablici

 

izvinjavam se za off teme

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

cuo sam da ce moci da se uzme ime da pise na tablici, ali je cena od 150000-500000din, nenormalni ljudi....

 

Eh kako naš narod voli da preteruje :D

Nije toliko ali je i dalje suviše, od 50.000 do 150.000 :lud:

 

Ne volim da pricam neproverene stvari, ovu informaciju sam cuo na dnevniku rts, tako da ako su oni preterali onda sam i ja...inace cena je za ime, verovatno je jeftinije za biranje nekog broja....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Primetio sam da su tablice za motocikle iste kao i do sada, zapravo, forma BG*70-777 je ista kao i do sada, tj, osim onog plavog polja, nista se nije promenilo?!

 

Takodje mi je extra bezveze sto nisu ukinuli oznake gradova i uveli sve u centralni registar, koji ce sada ocigledno morati da imaju zbog ovih negativnih poena i ko zna cega sve ne. Tako da smo mi iz BG i dalje na udaru lokalne policije po unutrasnjosti koja jako voli da nam "uzima meru", a takodje i ljudi iz unutrasnjosti koji dodju u BG i bivaju izlozeni raznoraznim "paucima" i kojekakvim nasilnicima.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Primetio sam da su tablice za motocikle iste kao i do sada, zapravo, forma BG*70-777 je ista kao i do sada, tj, osim onog plavog polja, nista se nije promenilo?!

 

 

Ako je verovati Sat-u, i Alviroviću, tablice će biti u formatu Nemačkih tablica.prva dva slova grad, pa dva-tri broja , pa nekoliko slova....

recimo BG-004-ZV...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Primetio sam da su tablice za motocikle iste kao i do sada, zapravo, forma BG*70-777 je ista kao i do sada, tj, osim onog plavog polja, nista se nije promenilo?!

Ako je verovati Sat-u, i Alviroviću, tablice će biti u formatu Nemačkih tablica.prva dva slova grad, pa dva-tri broja , pa nekoliko slova....

recimo BG-004-ZV...

 

Ja sam komentarisao na osnovu one slike sa dna prve strane. Pojma nemam?! :stabre:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Pretpostavio sam...u toj emisiji je uglavnom išla priča o automobilskim tablicama, formi,zaštiti,dimenzijama, nalepnicama......nema razloga da moto tablice imaju drugu formu.....ili ima....ko zna...saznaćemo uskoro...:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

motocikala ima manje nego automobila pa nije potrebna slovna kombinacija, zato će ići samo brojevi...

 

dimenzije novih auto tablica će biti 54x11cm

 

što se tiče dimenzija za motocikle, moram da demantujem sam sebe, jer na predhodnoj strani tablica nije za motocikle već za bicikle sa motorom i skutere, dok će za motocikle, sudeći po ovoj slici sa crnogorskih dimenzija tablica biti kao zaustavni padobran na avionima, 220x284cm kao kod švaba :(

 

oauw0xvvnnk8tk13kni_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Nema panike, najprostije objasnjenje je otprilike ovako.

Kompjuterizacija je vid napretka. Licna dokumenta koja vec imamo (licne karte, pasosi, bankovne kartice, cak i postanske kreditne, a ubrzo vozacke i saobracajne dozvole) sadrze neke, kao, bauk cipove. Ti cipovi u plasticnim nosacima sadrze neke nase podatke, i trpaju se u razne citace (policijske, bankovne, postanske) i sluze svrsi. Svaki put kada se upotrebe u nekom citacu, kartice ostave evidenciju da je posednik Pera Peric bio tu. E, u slucaju potrebe, policija ocita sve adrese gde je Pera Peric trpao kartice, pa tako dodje do kretanja nosioca kartice. Tako posmatrani biva lociran cak i u drugim drzavama, a niko pri tome ne angazuje Iliju Cvorovica (Balkanskog spijuna). Nikakvi strahovi niti nelagode nisu opravdani, niti iko gleda sta radimo u klozetu, niti slusa zvuke sa nasih jastuka. Sateliti prenose TV ... i jos ponesto, ali dont panic.

Druga je stvar sa osmatranjem saobracaja, koje se upravo uvodi kod nas. Skeneri su razvijeni, povezani sa policijskom evidencijom, pa ocitana registarska tablica na vozilu u pogresnoj traci, ili u prekoracenju brzine, ocas posla stigne slikana u postansko sanduce vozaca. Ta vrsta Velikog Brata uspesno zavodi red na drumovima u drzavama gde taj sistem vec postoji, samim saznanjem vozaca da taj sistem postoji. Kamera slika u Lisabonu prolazak kroz crveno, citac prepozna sve sa tablice, tako da koverat sa slikom i kaznom stize ako treba na adresu vlasika kod nas ili bilo gde.

Jos je delikatnije sa nasim uzetim biometrijskim podacima. Iz poznatih razloga, aerodromske sluzbe su povezane sa policijskim evidencijama vec po celom svetu, tako da skeniranjem oka putnika u prolazu, hodu, imaju evidenciju svega sto je proslo kroz njihove kapije. I to nam sledi.

Nista od ovoga nije uznemirujuce, policije neka rade svoj posao savremenije, a Ilija Cvorovic neka uziva u penziji. A mi? Vozicemo motore i dalje. Samo malo vise pazljivo, ipak smo bas mi izuzetno ranjiva kategorija.

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja samo ne mogu da verujem da su poceli prvo ove stvari da nam spremaju za ulazak u Eu, a mi tamo i tako i tako necemo pre nego za jedno 20 godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

motocikala ima manje nego automobila pa nije potrebna slovna kombinacija, zato će ići samo brojevi...

 

dimenzije novih auto tablica će biti 54x11cm

 

što se tiče dimenzija za motocikle, moram da demantujem sam sebe, jer na predhodnoj strani tablica nije za motocikle već za bicikle sa motorom i skutere, dok će za motocikle, sudeći po ovoj slici sa crnogorskih dimenzija tablica biti kao zaustavni padobran na avionima, 220x284cm kao kod švaba :(

 

oauw0xvvnnk8tk13kni_thumb.jpg

 

Ako za motocikle budu vece tablice mogu opusteno da se koriste kao blatobran.

 

Nema niko info o nalepnicama ?

Jel zna neko pouzdano gde inostranci lepe, negde sam citao na stapove, ali nisam siuran :stabre: .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 248 postova
  • Lokacija: Pančevo

Nema panike, najprostije objasnjenje je otprilike ovako.

Kompjuterizacija je vid napretka. Licna dokumenta koja vec imamo (licne karte, pasosi, bankovne kartice, cak i postanske kreditne, a ubrzo vozacke i saobracajne dozvole) sadrze neke, kao, bauk cipove. Ti cipovi u plasticnim nosacima sadrze neke nase podatke, i trpaju se u razne citace (policijske, bankovne, postanske) i sluze svrsi. Svaki put kada se upotrebe u nekom citacu, kartice ostave evidenciju da je posednik Pera Peric bio tu. E, u slucaju potrebe, policija ocita sve adrese gde je Pera Peric trpao kartice, pa tako dodje do kretanja nosioca kartice. Tako posmatrani biva lociran cak i u drugim drzavama, a niko pri tome ne angazuje Iliju Cvorovica (Balkanskog spijuna). Nikakvi strahovi niti nelagode nisu opravdani, niti iko gleda sta radimo u klozetu, niti slusa zvuke sa nasih jastuka. Sateliti prenose TV ... i jos ponesto, ali dont panic.

Druga je stvar sa osmatranjem saobracaja, koje se upravo uvodi kod nas. Skeneri su razvijeni, povezani sa policijskom evidencijom, pa ocitana registarska tablica na vozilu u pogresnoj traci, ili u prekoracenju brzine, ocas posla stigne slikana u postansko sanduce vozaca. Ta vrsta Velikog Brata uspesno zavodi red na drumovima u drzavama gde taj sistem vec postoji, samim saznanjem vozaca da taj sistem postoji. Kamera slika u Lisabonu prolazak kroz crveno, citac prepozna sve sa tablice, tako da koverat sa slikom i kaznom stize ako treba na adresu vlasika kod nas ili bilo gde.

Jos je delikatnije sa nasim uzetim biometrijskim podacima. Iz poznatih razloga, aerodromske sluzbe su povezane sa policijskim evidencijama vec po celom svetu, tako da skeniranjem oka putnika u prolazu, hodu, imaju evidenciju svega sto je proslo kroz njihove kapije. I to nam sledi.

Nista od ovoga nije uznemirujuce, policije neka rade svoj posao savremenije, a Ilija Cvorovic neka uziva u penziji. A mi? Vozicemo motore i dalje. Samo malo vise pazljivo, ipak smo bas mi izuzetno ranjiva kategorija.

Polako ali sigurno postajemo kao Amerika policijska drzava.

Tamo su prisluskivanja,pracenja postala svakodnevica obicnih gradjana koji su nemocni da bilo sta urade kako bi imali slobodu.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Jutros u jutarnjrm programu rekoše neke cene.....Vozačka 800 dinara, saobraćajna 1200 din, a nalepnice 400 dinara...cene tablica nisu rekli....možda su gratis :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/226089/Obuka-za-vozacki-50000-dinara

 

:bljak:

 

BEOGRAD - Cene izdavanja novih registracionih tablica, vozačkih i saobraćajnih dozvola čije izdavanje počinje od Nove godine biće poznate ove nedelje. U MUP su najavili da će biti neznatnog poskupljenja, a ako se uzme u obzir da se očekuje usvajanje pravilnika o auto-školama i tehničkim pregledima koje će takođe podići cenu obuke i registracije, obavezan novi komplet prve pomoći i druge dodatne opreme, jasno je da je novi sistem u saobraćaju, ozbiljan udarac po džepu građana.

 

Činjenica je da će zbog brojnih poskupljenja, uz cenu goriva i servisiranja automobila mnogi poželeti da se reše svojih ljubimaca.

 

 

 

Poseban teret za budžet građana predstavljaće usvajanje pravilnika o novom načinu obuke budućih vozača i polaganja vozačkih ispita. Podsetimo, uz dodatnih 40 časova vožnje, polaznici će morati da odslušaju i 40 časova teorijske nastave, kao i da polažu test iz poznavanja prve pomoći. Zakonom o bezbednosti u saobraćaju propisan je visok nivo kvaliteta u pogledu vozila, kadrova i odgovarajuće tehničke opreme. Milenko Jezdimirović, predsednik Udruženja auto-škola Beograda, objašnjava za “Blic” da će se zbog strožih uslova za poslovanje škola cena obuke povećati.

 

 

 

- Sadašnja cena obuke za B kategoriju iznosi od 20.000 do 35.000 dinara, što je nerealno. Policija je poslala predlog Vladi Srbije da cena jednog časa vožnje iznosi 1.000 dinara sa PDV-om, dok bi cena jednog teorijskog časa iznosila 250 dinara. To znači da bi kompletna obuka koštala najmanje 50.000 dinara - objašnjava Jezdimirović.

 

 

TABLICE VAŽE SEDAM GODINA

 

Nove tablice važiće sedam godina i urađene su po evropskim standardima. Dimenzija su 51 x 11 centimetara, a po specijalnom zahtevu vozači će moći da imaju i manje oznake, ali samo ako ne mogu da postave regularne veličine. Nezvanično se pominje da će cena novih tablica sa dosadašnjih 1.200 dinara porasti na 2.000, a na to treba dodati i republičku administrativnu taksu. Vozači će tablice menjati po isteku registracije, a novinu predstavlja i uvođenje vinjeta koje će vozači lepiti na prednje vetrobransko staklo. Nalepnice će biti dokaz da je vozilo registrovano i da je automobil prošao tehnički pregled, ali i da ima obavezno osiguranje.

 

- Vlasnici će svake godine prilikom obnavljanja registracije dobijati drugu nalepnicu. Međutim, njih je lako ukloniti sa automobila, a zbog mogućnosti falsifikovanja, biće zaštićene hologramom, što naravno košta. Nameće se pitanje koliko će zbog toga poskupeti registracije i da li će skidanje nalepnica vozači plaćati iz sopstvenog džepa - kaže za “Blic” Damir Okanović, direktor Komiteta za bezbednost saobraćaja.

 

Stare vozačke i saobraćajne dozvole, uključujući i one izdate ovih dana, važiće do roka naznačenog u dozvoli. Zamena će se obavljati narednih godinu dana, takođe prilikom isteka registracije. Prema nepotvrđenim informacijama, predlog je da nova vozačka dozvola košta 800 dinara, saobraćajna 1.200, a vinjeta 400 dinara, što je veća cena od dosadašnjih.

 

 

 

POJEFTINJENJE OSIGURANJA VOZILA

 

Komitet se zalaže za manje cene obaveznog osiguranja vozila, što bi rasteretilo vozače.

 

- U prvoj godini primene novog Zakona o saobraćaju broj saobraćajnih nesreća je značajno smanjen. Sa druge strane, cena osiguranja se određuje na osnovu rizika. Ako je opasnost od nastanka nezgode manja, logično je da cena mora biti manja. Međutim, to se ne dešava - tvrdi Okanović.

 

 

 

Povećanje cena u narednoj godini može se očekivati i za tehnički pregled vozila. Iako se kasni sa usvajanjem pravilnika, poznato je da će vozila starija od 15 godina morati na tehnički dva puta godišnje. Propisima je predviđeno uvođenje kompjuterskog programa koji će povezivati uređaje koji se koriste pri pregledu vozila. Dobijeni podaci će stizati u MUP, pa će ukoliko neko vozilo ne ispunjava uslove a prođe tehnički pregled, policija moći blagovremeno da reaguje. Pod posebnom lupom biće kontrolori tehničkog pregleda, koji će za obavljanje tog posla morati da imaju licence. Jasno je, dakle, da se sadašnja cena koja je od 1.000 do 2.000 dinara za tehnički pregled neće zadržati. Koliko će biti poskupljenje, još nije poznato, a prema nekim računicama, samo registracija “juga” koštaće više od 20.000 dinara.

 

 

 

Spisak nameta vozačima, nažalost, tu se ne završava. Uvođenje novih kompleta prve pomoći, obavezne opreme u svim vozilima, građane Srbije koštaće, prema nekim procenama, oko 40 miliona evra. U Srbiji je registrovano oko 2.000.000 vozila, a svaki vozač moraće do oktobra sledeće godine da izdvoji između 2.000 i 3.500 dinara za originalan komplet. Posebnim pravilnicima predviđeno je i posedovanje dodatne opreme, kao i zimskih guma.MUP predlaže da čas vožnje košta 1.000 dinara sa PDV. Registracija „juga“ koštaće 20.000 dinara

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Pre nepune 2 godine vadio sam biometrijsku licnu kartu. Glatko sam izabrao bas tu sa cipom, snimanje, otisci... ma nikakav problem verujte. Posizio sam od neefikasnosti onih koji su zaduzeni za izdavanje dokumenata a gradjani ne mogu nista bez licne karte. Sada mi je istekao i pasos, ma nikakav otpor nemam za biometrijski. Cim stignem resicu i to, samo se nadam da nece opet biti onako mucno da to postignem. Ako uskoro budu napravili i tablice sa mojom njuskom u drugom spektru na njima kao podlogu za brojeve, nosicu i to ako treba. Forumasi treba da prihvate saznanje da nismo mi problem, to nije ni izmisljeno ni uvedeno zbog nas.

Format novih moto tablica je stvarno impozantan, ali ako u Nemackoj taj format voze vec 50 godina, valjda ni nama nece nista faliti. Uff... prosiricu vrata od garaze... Ma ima skuter da mi bude ko dete sa klempavim usima... Kad naidjem na radove po putu, sve cunjeve ce oborim...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

dobro je marsale, ubedio si nas, ja cu kolko sutra zubaru da trazim da mi

mete jedan cip, da zena zna gde sam, a ne da me zove na telefon svako-malo...

ma moralo je tako, kapiram da ce zemlja da propadne bez tiju cipova i tablica koje

se zimi koriste kao grtalice za sneg...

nego da te pitam jos, kolko te agencija placa za ovaj PR? :lol:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Da li neko zna da li ce napokon nase srpske nove vozacke dozvole biti priznate negde u svetu???Pitam ovo sa razlogom,jel nasa dozvola u inostranstvu vazi 6 meseci do godinu dana,a onda polaganje opet i sve iz pocetka.Ja cu u Engleskoj na zalost uskoro morati da polazem za auto i motor opet(imam srpsku dozvolu za auto 10 godina i za motor 5 godina) i ne mogu da je zamenim za Englesku(sto je normalan postupak npr za Poljake,Cehe...)

Znam da ovaj problem imaju nasi sunarodnici u skoro svim evropskim zemljama,bilo bi lepo kada bi se nesto promenilo na bolje po tom pitanju!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja