Jump to content

Moto Zajednica

Od Nove godine nove tablice, vozačke i saobraćajne

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mozda je to zato sto ovde ogromna vecina clanova dolazi da se opusti, procita nesto interesantno o motorima, druzi i slicno. Hm... pa kad razmislim, to i jeste namena ovog foruma! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Zasto ce na moto forumu?? Pa potrazi malo razloge njiovog boravka ovde u Putopisima, Garazi, Motorima... iznenadices se da ima mnogo lepsih stvari od novih tablica. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Mene zanima jedna stvar...

 

Pošto pri uzimanju dokumenata vlasnik mora lično da prisustvuje, da li to znači da možemo da se oprostimo od plaćanja registracije i ostalih dažbina na rate?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Mene zanima jedna stvar...

 

Pošto pri uzimanju dokumenata vlasnik mora lično da prisustvuje, da li to znači da možemo da se oprostimo od plaćanja registracije i ostalih dažbina na rate?

 

To je i ranije kreditirala agencija, banka ili osiguravajuća kuća, a ne MUP ili država, znači ne vidim razlog da se to promeni. Oni plate sve umesto tebe, a tebi posle naplaćuju rate sa kamatom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Pa jeste prijatelju, ali ovaj put mora lično da se ide. Agencijama nije dozvoljeno da podižu dokumenta u ime klijenata. A pošto svi moramo saobraćajne da vadimo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Meni je agencija za registraciju registrovala auto i podigla nove tablice pre nedelju dana, jedino sam morao da overim u opstini ovlascenje agenciji da moze u moje ime da registruje auto i preuzme tablice.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: BG - Konjarnik
  • Motocikl: yamaha xt125x na prodaju:)

Da oživim temu pravednog gneva prema našim umiljatim političarima:)

 

Nova pesma grupe SARS, odgovarajućeg naziva PERSPEKTIVA, nije baš kao BUDJAV LEBAC, ali tu je

 

Poslušajte reči

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

E to je info iz prve ruke, hvala!

 

Ja sam ti odmah rekao da može sa ovlašćenjem overenim u sudu, a izgleda da može i u opštini da se overi. Nema šanse da ovlašćenje ne funkcioniše :moto3:

 

Razlika je da ovlašćenje više ne može da overi agencija i čitav problem leži u tome.

 

U Kirirovom tekstu koji si naveo sve to lepo piše:

 

U Ministarstvu unutrašnjih poslova, međutim, tvrde da agencijama nije zabranjen rad, već da po novom pravilniku one ne mogu da overavaju kupoprodajne ugovore koje zaključuju fizička lica.

- Agencije mogu i dalje da vrše usluge u vezi s registracijom vozila, da podnose zahtev, preuzimaju registracionu nalepnicu, tablice i saobraćajnu dozvolu, ako su ovlašćene od vlasnika vozila - rečeno nam je u MUP.

 

Razlog je verovatno što su pojedine agencije pravila svakojake manipulacije, ali umesto da zatvore takve agencije, oni su kaznili sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ako ne budeš zalepio gde treba, saznaćeš to od policajca dok ti bude pisao prijavu :lol:

 

Oni i dalje neće juriti one koji ne poštuju pravilo desne strane ili vrše polukružno preko pune linije, već one koji nisu zalepili nalepnicu na pravo mesto, to je sada najbitnije :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: BG - Konjarnik
  • Motocikl: yamaha xt125x na prodaju:)

Bilo bi stvarno lepo da se neko potrudi da objasni ostalima kako da izbegnemo još packi od naših dragih izaslanika.

Slika ne bi škodila, pošto se ova slika sa objašnjenjem ne vidi lepo.

 

Veliko hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Nalepnica se lepi sa unutrašnje strane vizira na desnoj strani. Ako je vizir zatamnjen, pojma nemam, to verovatno niko još uvek ne zna.

 

Ako motor nema vizir, nalepnica se lepi na ravnom delu pored prednjeg fara. E sad, da li postoje dve vrste nalepnica, one koje se lepe sa unutrašnje strane i one koje se lepe spolja (razlika je u orijentaciji slova, normalno i mirror), ne znam. Dok stigne vreme za registraciju, već ćemo preciznije saznati. Ja u principu imam providan vizir, tako da nema problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: BG - Konjarnik
  • Motocikl: yamaha xt125x na prodaju:)

Hvala, u pravu si do tada ćemo znati svi.

 

E sad, nevezano za ovo, baš jutros razmišljam, žali mi se poznanik, kako mu se više ne isplati da vozi 50cc kad je toliki harač, bolje mu je da predje na 125cc.

 

I baš me zanima vaše mišljenje, šta vi mislite, da li su naši dragi izaslanici i o toj zaradi razmišljali ili bi to bilo previše proračunato??? (Polaganje za A, famozne L table, kupoprodajni ugovori, veca potrosnja, veca registracija itd)

 

Ja imam utisak, da imaju kabinet koji smišlja nove poreze i cilj im je da nas zbune sa tolikim brojem, pa se niko ne buni, jer ne zna odakle da krene:))

 

Eto samo moja uobrazilja, ali morao sam sa nekim da podelim...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Država je u strašnoj budžetskoj dubiozi i gleda na svaki način da popuni "rupe" tako da me ništa ne iznenađuje...samo čekam da vidim šta će se još setiti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Realno za mene je bolje 125kubika zato sam pre skoro godinu dana lepo i kupio novu 125icu iskljucivo za voznju po gradu a za ostalo se koristi jaci motor

To je pogotovo sad izrazenije jer je razlika u dazbinama koliko 4000 a potrosnja nije veca od pola litra a kad jos uracunas ulje svede ti se na isto sa tom razlikom sto imas dovoljno snage za grad i cele godine se vozis a da ne mislis hoce li vise taj kraj brda, za razliku od te cetiri hiljade ja mislim da se isplati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: BG - Konjarnik
  • Motocikl: yamaha xt125x na prodaju:)

Realno za mene je bolje 125kubika zato sam pre skoro godinu dana lepo i kupio novu 125icu iskljucivo za voznju po gradu a za ostalo se koristi jaci motor

To je pogotovo sad izrazenije jer je razlika u dazbinama koliko 4000 a potrosnja nije veca od pola litra a kad jos uracunas ulje svede ti se na isto sa tom razlikom sto imas dovoljno snage za grad i cele godine se vozis a da ne mislis hoce li vise taj kraj brda, za razliku od te cetiri hiljade ja mislim da se isplati

 

+ polaganje za A

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Dobro, to je meni skroz nebitna stvar, a jos ne polazes za A svake godine a ako vozis skuter od 50 kubika, pa znas i sam da je to u beogradu veliko smaranje na pola uspona jos ako je cetvorotaktni ima velike sanse da te klinci sa ponikama prestizu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Obzirom na budalastinu koju su nam naturili, zaista nema ozbiljnog razloga da se neko sada bakce mopedima. Pisao sam vec ranije, laki motocikli postaju kategorija najrazumnija za potrebu prevoza i eventualno upucivanje u jace kategorije. Svakako treba poloziti za A kategoriju, pa sto pre to bolje.

Laki 4T 125 i 150 motori trose kao 50 2T ili slicno, nekada cak i manje, postizu performanse bez napora. Za samo malo visu cenu godisnje registracije, dobija se prilicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

Nalepnica se lepi sa unutrašnje strane vizira na desnoj strani. Ako je vizir zatamnjen, pojma nemam, to verovatno niko još uvek ne zna.

 

Ako motor nema vizir, nalepnica se lepi na ravnom delu pored prednjeg fara. E sad, da li postoje dve vrste nalepnica, one koje se lepe sa unutrašnje strane i one koje se lepe spolja (razlika je u orijentaciji slova, normalno i mirror), ne znam. Dok stigne vreme za registraciju, već ćemo preciznije saznati. Ja u principu imam providan vizir, tako da nema problema.

 

Za motorcikle se iskljucivo dobija nalepnica koja se lepi sa spoljne strane.

Inace je registracioni broj i rok vaznosti registracione nalepnice je odstampan na obicnom laserskom stampacu tako da ce se vrlo brzo skinuti.

Meni je datum vec poceo da otpada sa nalepnice. Fuseraj ali mi tu nista ne mozemo da promenimo. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja