Jump to content

Moto Zajednica

Od Nove godine nove tablice, vozačke i saobraćajne

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

izgled nove tablice za motocikl

 

Jel su ovo počeli da izdaju nove tablice ili si samo nabavio negde sliku? Uskoro treba da prenesem motor, pa čekam da krenu sa novim tablicama, da ih sledeće godine ne menjam ponovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

153,3 х 153,3 mm su ove nove, a stare su cini mi se za centimetar nize i bar jedno dva krace, mrzi me sad da odem da pogledam

 

Ja sam još ranije izmerio širinu starih = 150. Znači da nije neka razlika pa neću morati da pomeram žmigavce. A po visini ne znam da li je isto 150. To mi nije bilo toliko važno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

izgled nove tablice za motocikl

 

Jel su ovo počeli da izdaju nove tablice ili si samo nabavio negde sliku? Uskoro treba da prenesem motor, pa čekam da krenu sa novim tablicama, da ih sledeće godine ne menjam ponovo.

 

Jesu , pre dva dana u LJermonovoj u Beogradu, verovatno su svuda krenuli...Lošmi dobio 002 broj,,,zajebo i Bonda.. :moto3:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/53480-registracija-vozila-gm-moto/page__st__180..ovde imaš i sliku nalepnice....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Evo i ja registrovao i dobio punoletnu....

1B2A9231-A790-FF40-8FED-B6F14060F894_thumb.jpg

Cak je i malo ostecena totalno losa zavrsna obrada :moto3: mozda je za 2 milimetra sira i duza ali staje u stare ramove.

 

Nalepnica poveca i ne bas lepljiva...

14677A17-100F-FD45-91A7-83AD7381B3F7_thumb.jpg

...oni nalepe foliju preko nje pa zato nemoze da se lepi iznutra mada nevidim, ako nekome bas treba sto ne bi obrnuto zalepio istu i onda moze da je zalepi iznutra...

Gospodja sto radi na salteru rece da moze i pozadi da se nalepi i uputi me na oglasnu tablu da procitam opavestenje o nalepnicama mada tamo nepostoji ta mogucnos vec na vizir sa leve strane ili ako vec nemoze blizu fara da bude vidljivo sto znaci konkretno u mom slucaju da ide na levi stap....

 

I treca mada privremena stavka saobracajna.....

2276F065-7F47-C44D-8C27-117D7566CD30_thumb.jpg

....na istoj se izgubio broj motora, ali ga upisuju na tehnickom pregledu na onom listu koji sad vise nije ona dva lista kao da su iscepljeni iz sveske nego obican A4 istampan na kompjuteru. Celo zadovoljstvo me kostalo 10800 din pa ko voli nek izvoli...... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

lepo si sve dokumentovao !! :takoje:

 

vidim da je za 250 ccm 13KW .. reci samo koliko je bila registracija pre da mogu ljudi da uporede mozda nekom zatreba :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

nista od registracije! ocarinjen skuter pre nove god je dosao na red da se registruje,u agenciji su me utesili da ni u SUPu nemaju pojma oko nekih stvari i da je totalno ludilo! nema tablica za motore,saobracajnih za aute(dele tablice),pa ne umeju da rese skutere po novom zakonu. generalno je odlozeno za nedelju dve,tama da ne moram da ratujem sa klincom sto hoce da vozi po hladnom!

 

sada sam kalkulisao na sajtu za registracije

6233.00 dinara + provizija banke ili poste za svaku uplatnicu.

za mali piggio typhoon 50ccm

i celih 11kom nekih uplatnica!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

lepo si sve dokumentovao !! :takoje:

 

vidim da je za 250 ccm 13KW .. reci samo koliko je bila registracija pre da mogu ljudi da uporede mozda nekom zatreba :moto3:

 

Prva registracija znaci novembar 2009 mislim oko 8000 din, isto tablica i saobracajna, sa jednom razlikom u klasifikaciji kubikaze onda je bila 249 a sad 250 iz meni nepoznatog razloga, da sad im je bitna stavka odnos kilovata na tezinu 13kw/133kg.....

 

Ja celih 12 uplatnica cekao sam u posti 20 min da me zavrsi starija gospodja jos na svaki primerak dva puta lupa pecat....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

lepo si sve dokumentovao !! :takoje:

 

vidim da je za 250 ccm 13KW .. reci samo koliko je bila registracija pre da mogu ljudi da uporede mozda nekom zatreba :moto3:

 

Prva registracija znaci novembar 2009 mislim oko 8000 din, isto tablica i saobracajna, sa jednom razlikom u klasifikaciji kubikaze onda je bila 249 a sad 250 iz meni nepoznatog razloga, da sad im je bitna stavka odnos kilovata na tezinu 13kw/133kg.....

 

Ja celih 12 uplatnica cekao sam u posti 20 min da me zavrsi starija gospodja jos na svaki primerak dva puta lupa pecat....

 

e vidis to su novi momenti ! nisam znao da sad i to gledaju ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

lepo si sve dokumentovao !! :takoje:

 

vidim da je za 250 ccm 13KW .. reci samo koliko je bila registracija pre da mogu ljudi da uporede mozda nekom zatreba :moto3:

 

Prva registracija znaci novembar 2009 mislim oko 8000 din, isto tablica i saobracajna, sa jednom razlikom u klasifikaciji kubikaze onda je bila 249 a sad 250 iz meni nepoznatog razloga, da sad im je bitna stavka odnos kilovata na tezinu 13kw/133kg.....

 

Ja celih 12 uplatnica cekao sam u posti 20 min da me zavrsi starija gospodja jos na svaki primerak dva puta lupa pecat....

 

e vidis to su novi momenti ! nisam znao da sad i to gledaju ?

 

Pa imas pod Q na ovoj privremenoj saobracajnoj odnos kg/kw meni je 1, zato i prave problem sad ko nema tezinu motocikla u saobracajnoj, nemaju u katalogu moras na javnu vagu da meris (bolje da je malo bucmasti).......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

ajd posto si upoznat ... ja sam uspeo na prevaru da u saobracajnu upisem da mi je motor 19KW a tezina u saobracajnoj je 250kg ..

 

i sta sad to znaci 19KW / 250KG ???? neka povoljnost ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Pa pravo da ti kazem nisam siguran za sta je vezano (osiguranje) ili slicno mislim da su to preuzeli od nekog. Pa kao za kola vise od 101 kw skuplja registracija samo nisam za kakve su vrednosti za motor tako da molim nekog da me dopuni bilo je na forumu bas u vezi toga samo ne znam u kojoj temi......molim dopunu informacije ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Vozačka dozvola izdaje se za upravljanje motornim vozilima, odnosno skupovima vozila sledećih kategorija:

 

1) AM – Mopedi, laki tricikli ili laki četvorocikli,

 

2) A1 – Motocikli čija radna zapremina motora nije veća 125 cm³ i snage motora do 11 kW čiji odnos snage motora i mase vozila nije veći od 0,1 kW/kg i teški tricikli čija snaga motora ne prelazi 15 kW,

 

3) A2 – Motocikli čija snaga motora nije veća od 35 kW i čiji odnos snage motora i mase vozila nije veći od 0,2 kW/kg,

 

4) A – Motocikli i teški tricikli čija snaga motora prelazi 15 kW,

 

Po ovome moja Africa je A2 posto je u saobracajnu upisano 25.99KW i 220kg

 

Inace, ovaj podatak nema veze sa cenom bilo cega, samo odredjuje kategoriju pod koju vozilo spada i samim tim da li vozac po zakonu ima pravo na upravljanje vozilom. A to se odredjuje godinama zivota i duzinom upravljanja nekom od nizih kategorija

 

16 godina za kategorije AM i A1

18 godina za kategoriju A2,

24 godine za kategoriju A, osim za lica koja vozačku dozvolu za kategoriju A2 poseduju najmanje dve godine.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Cekaj bre kako 1 kad ce pre biti da je blize 0,1 cak je i manje od toga. Da je tako kako su ti napisali ispalo bi da ti motor ima oko 180konja...

 

To "1"sto su mu pisali, predpostavljam da oznacava kategoriju A1

 

Verujem da je M=AM, 1=A1, 2=A2... Kako god, sigurno postoji sistem po kojem se upisuje taj podatak. Moguce je i da se umesto 0,1 pise 1... kako god bilo videcemo kada krene masovije da se registruje, pa kada budemo imali cime da uporedjujemo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Sta bi sa onim smanjenjem poreza na luksuz za nas "luksuzne" 1130 ccm? Ima li neko iskustvo od nove godine na ovamo???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa ne treba ti nicije iskustvo - porez je SIGURNO smanjen. U tvom slucaju sa >30000 dinara na 10000 dinara plus umanjenje za godine starosti motora. Samo sacekaj jos neko vreme da sve agencije dobiju azurne podatke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

Cekaj bre kako 1 kad ce pre biti da je blize 0,1 cak je i manje od toga. Da je tako kako su ti napisali ispalo bi da ti motor ima oko 180konja...

 

To "1"sto su mu pisali, predpostavljam da oznacava kategoriju A1

 

Verujem da je M=AM, 1=A1, 2=A2... Kako god, sigurno postoji sistem po kojem se upisuje taj podatak. Moguce je i da se umesto 0,1 pise 1... kako god bilo videcemo kada krene masovije da se registruje, pa kada budemo imali cime da uporedjujemo

 

Nije to nista meni su za moj BMW napisali 4.5 a ima 37kW i 170kg izgleda da su obrnuli cifre kada su delili :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

laprdaju godinu dana o tim tablicama i saobr.a onda ih nema jer nisu stigli da ih izstancuju .stvarno bre u ovoj drzavi sve mora kilavo da ide pa i ta glupost registracije koja bi trebala da bude ko da odes po pljuge.stvarno smo bedni i jadni.nek uvedu vise to registrovanje po tehnickim pregledima ili sta vec hoce.to ponizavajuce cekanje u supu za svoje pare koje im ostavljamo je totalno ponizavanje i degradiranje.>:(

 

Nikada ti nije palo na pamet da registraciju rešiš preko agencije??

Ja ni sekunde nisam stajao u redu u SUP-u...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

Nikada ti nije palo na pamet da registraciju rešiš preko agencije??

Ja ni sekunde nisam stajao u redu u SUP-u...

 

kazu da se ovaj put nosi licno! komsija je morao licno da nosi,jer je "prvi put"!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Kakav red svi koji su na teritoriji grada Beograda moraju u Ljermontovu po tablice i saobracajnu, ko je dalje jeste problem imaju dva saltera cim udjes na prvi ulaz pravo i tri salterske radnice mozda sam sve ukupno cekao 10 min dok je pregledala papire sa tim da je non-stop odgovarala na pitanja. Jedno 5-oro iz unutrasnjosti je doslo kod njih u vezi kupoprodajnih ugovora neprihvataju ih u mestu prebivalista pa ih posalju za Beograd zamisli da te kobila iz Nisa posalje za Beograd da se raspitas, a sve u redu sa papirima......

 

Koliko sam razumeo prilikom prenosa ispada problem izmedju supa i poreske uprave pa obratite paznju da vas ne vozaju bespotrebno....

 

A sto se koeficijenta tice pa mozda mesto 0.1 pisu 1 tako su bar uveli u sabracajnu jest da je privremena kad dodje prava mozda ce da isprave :Mina: ko zna sta rade vidis da covek ima 4.5.........a opet A1 je ogranicen na 125 ccm a moj ima 250 ccm pa onda moze i da ima jednog konja sto ga vozi opet je A2 :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Agencija je mogla da ti zavrsi obnovu registracije kad je potrebno samo da ti lupe pecat. Medjutim ako se registruje prvi put, moras licno da odes i potpises da si preuzeo saobracajnu dozvolu, naravno uz jos par potpisa. Ne znam da li su od N.G. nesto menjali po tom pitanju, videcemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Pa ne treba ti nicije iskustvo - porez je SIGURNO smanjen. U tvom slucaju sa >30000 dinara na 10000 dinara plus umanjenje za godine starosti motora. Samo sacekaj jos neko vreme da sve agencije dobiju azurne podatke.

Lalajko, sad bi te izljubio samo da nisam gadljiv :moto3:

Ma gledao sam na onom sajtu www.registracija-vozila.rs a tamo nije promenjeno pa se prepadoh. 1. mart je blizu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja