Jump to content

Moto Zajednica

Humanitarna akcija Kulina 2011.

Recommended Posts

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Kombi će biti u Laboratoriji u petak oko podne a pakovanje je posle podne. Bliži se dan D, subota 22. januar kada kreće konvoj put Kuline. Zimovnik Laboratorije je prepun i još uvek se puni. Kad smo postavili ovu temu, sve je moglo da stane u jedan pikap. Sada će nam biti tesan ceo kombi. Hvala svima koji su učinili taj mali napor i doneli donacije jer ćemo punih ruku i srca otići kod naših drugara koji nas očekuju isto kao što nas očekuju i u Sremčici. Njima to mnogo više znači nego što je nama napor da im podarimo nešto.

 

Kulini treba naša ljubav pa makar je pokazali i kroz donacije i konvoj kojim ćemo im podariti sve ono o čemu svakodnevno razmišljamo kad pomislimo na naše kuće, škole i svet u kome se krećemo. A njima je Kulina i kuća i škola i ceo svet. Na ovaj način ćemo im olakšati i ukrasiti život na jednom mestu koje je za njih sve i svja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

napravio sam glupost da mi spreman džak stoji nedelju dana, a ne stižem da ga donesem u vir. u četvrtak ga dovukao ali u 18h?!?!? genijalac!! poljubio vrata i vratio se kući... ne znam kako bih mogao da dostavim.... verovatno nikako... :( ne znam kad krećete i odakle... ja sam u Surčinu... ako neko prolazi ujutru ovuda... a imam baš dosta garderobe, veoma očuvane i kvalitetne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Kombi spakovan, ekipa koja ga je spakovala je kod svojih kuća da se odmorimo i sutra ranom zorom eto nas na putu.

 

Hvala Popsyju, Šumaru, Dr. Mabuzeu, Losmi_capou i Tomercu na nesebičnoj pomoći oko pakovanja kombija.

 

Ko ide sa nama, vidimo se u dogovoreno vreme na Bubanj potoku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sad sam zvao Scubu, odmaraju se na nekoj pumpi iza Jagodine pa kreću dalje put Kuline. Sve je u redu i raspoloženje na visini.

 

Srećan put ekipo i nadam se da je sneg očišćen do samog Doma.

 

2BJBDedaMraz.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Evo komada dva kod mene na kahvi, pričaju utiske 0a-smiley.gif

 

Sve je odlično prošlo, svi su se srećno vratili kućama, misija obavljena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Dok se ne jave oni koji znaju da pisu i slikaju evo malo necega da se zanimate

 

Dakle, na pocetku je bilo pakovanje. Ekipa mala, ali odabrana. Mada ovo mala se odnosi samo na broj jer stara narodna izreka kaze: Muskarac ispod 100 kg i nije neki muskarac!

Mi smo uglavnom svi bili neki muskarci! ;)

post-3771-0-47865500-1295737536_thumb.jpg

 

post-3771-0-65894300-1295737567_thumb.jpg

 

post-3771-0-08559000-1295737581_thumb.jpg

 

post-3771-0-12576100-1295737607_thumb.jpg

 

No kako se u jednom trenutku povela rasprava tko je veci neki muskarac izvuceno je hladno oruzje ! :rat1::fajt::fajt3: Rasprava je bila kratka i krvava! :stake:

 

post-3771-0-13875600-1295737667_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Mada bilo je nekih koji su bili iznenadjeni time

 

post-3771-0-13880800-1295738090_thumb.jpg

 

Vjerovatno zato sto i nisu "neki muskarci" :lol: :lol:

 

Po okoncanju ratnih dejstava i rijesenog pitanja tko je veci muskarac ;) posao je ubrzo nastavljen i uspjesno priveden kraju

 

post-3771-0-74903200-1295738141_thumb.jpg

 

post-3771-0-51166100-1295738124_thumb.jpg

 

post-3771-0-20292300-1295738101_thumb.jpg

 

Kraj posla je doveo i do nekih nepredvidjenih desavanja. Popsy je odlucio da pokaze svoje zmijsko tijelo!! :bljak:

 

post-3771-0-41859300-1295738113_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Ujutro smo krenuli na put. Snijeg koji je padao u toku noci nije napravio vecih problema na autoputu tako da je nas mali karavan putovao bez problema

 

post-3771-0-29926200-1295738219_thumb.jpg

 

post-3771-0-22491400-1295738208_thumb.jpg

 

post-3771-0-14021300-1295738195_thumb.jpg

 

post-3771-0-15434000-1295738186_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Putem punim rupa smo ubrzo dosli do naseg cilja

 

post-3771-0-64915100-1295738325_thumb.jpg

 

A onda je slijedilo i tradicionalno slikanje

 

post-3771-0-98800600-1295738334_thumb.jpg

 

Ulaz u kulini je bio vec malo zanimljiviji jer je put pod velikim nagibom, ali smo i to nekako savladali i predali prikupljenu pomoc

 

post-3771-0-97867000-1295738342_thumb.jpg

 

post-3771-0-28120500-1295738353_thumb.jpg

 

Silazak je bio laksi jer su nasi domacini svojim traktorom jos jednom ocistili prilazni put kako bismo se sigurno spustili

 

post-3771-0-06266400-1295738366_thumb.jpg

 

Na povratku je pocela mecava koja nas je zasipala skoro do Beograda tako da se povratak malo oduzio

 

post-3771-0-17104900-1295738375_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Konačno se probih kroz sneg sa NBGD i stigoh kući u komadu. Ceo dan je bio usešan i moram odmah da se zahvalim svima koji su danas putovali sa nama i svima koji su pomogli ovu akciju. Kao i pre, u Kulini su nas dočekali sa osmehom i kroz razgovor smo zaključili da je pomoć pun pogodak u smislu njihovih potreba.

 

Novi direktor se zahvalio na donacijama i upoznao nas sa trenutnim stanjem u domu. Učinjen je priličan korak napred i sledeća akcija će biti u skladu sa napretkom doma i sve boljim stanjem u kome se nalaze i štićenici i zaposleni. To ne znači da im naša pomoć neće zatrebati. I te kako će im trebati ali smo se dogovorili o smeru u kom će ta pomoć ići.

 

Posle lepog puta ka Kulini, vraćali smo se kroz snežnu vejavicu gotovo celim putem i hvala bogu, uspeli smo da se vratimo srećni i zadovoljni jer je akcija uspela u potpunosti. Još jednom, hvala svima koji su na bilo koji način učestvovali u akciji i nadam se da ćemo imati isti odziv i za sledeću akciju.

 

p.s. više slika (ja nemam ni jednu pa je svaka više od ovoga :D ) će postaviti drugi koji su se setili na vreme i poneli foto aparate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Znači zadatak izvršen i misija uspela :takoje: Svaka čast isporučiocima ali zaista svaka čast pre svega svim forumašima. Gledano po količini, po materijalnoj a pre svega upotrebnoj vrednosti, ove naše donacije su odavno prestale da budu samo simbolično podsećanje i opomena društvu na potrebe štićenika doma u Kulini. Zato respekt svima koji su pomogli i učestvovali :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Upravo tako Kocho - svaka cast BJB moto zajednici! Pomoc koju su forumasi prikupili (cebad i jastuci, sredstva za higijenu i kucna hemija, odeca za odrasle i pelene) je upravo ono sto, bez velikih reci i tupljenja, u svakodnevnom zivotu korisnicima doma pravi razliku.

 

Zaista mozemo da budemo ponosni na ove akcije i BRAVO za sve koji su na bilo koji nacin omogucili da one traju. Kad se osvrnete u nazad, zaista radimo jednu destilisano lepu stvar.

 

I jos jedna crtica - kao i u Sremcici, odnos koji je uspostavljen sa zaposlenima u Domu je, mogu vec slobodno reci, pravi prijateljski. To nam je omogucilo da bukvalno zajednicki i kreativno juce planiramo u kom smeru bi dalja pomoc mogla ici, imajuci u vidu nase prirodne limite kao zajednice, a imajuci u vidu njihove najvece potrebe.

 

Mislim da je rezultat tog brejnstormovanja:):) bas, bas dobar, ali ostavljam Natashi i Kochi, kao koordinatorima za humanitarne akcije AMS, da dalje i na vreme pojasne o cemu se tu radi i kako bi da pokusamo, ako slozimo kockice, da popravimo svakodnevni zivot korisnika Doma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Bajkerski Humanitarni Konvoj BJB ponovo u akciji. :jee3:

 

Bravo svim učesnicima, svim donatorima, i svima koji su na bilo koji način doprineli da akcija uspe. Svaka vam čast. :Navijac:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja