Jump to content

Moto Zajednica

iGo kutak

Recommended Posts

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1375 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Obično se u toku godine četiri puta dopunjavaju mape pa otuda Q1 Q2 Q3 Q4 .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
4 hours ago, *zeka* said:

Obično se u toku godine četiri puta dopunjavaju mape pa otuda Q1 Q2 Q3 Q4 .

Ili još preciznije, Q je skraćeno od Quarter, što bi u ovom kontekstu na našem jeziku značilo - kvartal. Kvartal predstavlja period od 1/4 godini, odnosno tri meseca. Q1 su dakle prva tri meseca, Q2 naredna tri itd. Oznaka 2017.Q1 bi dakle značila da su mape izbačene u prva tri meseca 2017. godine.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Ne postoji, prestali su te godine da izdaju nove, bila je njihova mapa bas za Garmin uredjaje i znam da od 2014 vise nisu izdavali, zasto - nemam pojma :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Juče mi se desilo da me je Garmin sa mapama iz 2016 naveo direktno u jezero na putu između Bajine Bašte i Valjeva. Za malo da bude kao sa nekim amerikancima koji su tako sleteli u more! 

Mada koliko je bilo vruće verovatno je shvatio da će mi prijati da se rashladim... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Ma jok, put je nastavljao kroz jezero dalje. Ne znam da tu skoro nije gradjena neka brana, pa je napravljeno jezero, a karta nije azurirana ili je nesto drugo u pitanju. Sreca pa se nisam previse zaleteo, posto je put bio krajnje normalan. Nije se suzavao niti bilo sta, samo je rampa stajala.

 

5 hours ago, rboban said:

Mozda mu ukljucena opcija SUBMARINE u rutiranju?

Mozda kad sam iskljucio unpaved roads, sam greskom ukljucio skriveni meni... :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Samo jedan update za Igo Primo 2.4 moto edition, o kojoj smo pricali na nekoj od prethodnih strana. Naime danas sam imao viska vremena pa sam probao da ubacim 2.4 verziju na moj blueberry uredjaj koji nikako nije mogao da radi s njom jer su sve izbacivale neki fatal error.

 

Na kraju se ispostavilo da sam imao ocigledno losu verziju 2.4 aplikacije i nakon kopanja po netu, nasao sam ocigledno pravu, instalirao i sada radi sve ko podmazano. Nakon toga sam ubacio i moto edition koja tek treba da se isproba u praksi ali za sada ovako sto sam pokusavao kod kuce, deluje da je skroz dobra prica, videcemo kako ce biti u praksi. Konkretno cu probati opcije rutiranja koje imaju na moto edition a to su Less Highway i Sightseeing, to bi trebala da bude slicna opcija kao na Garminu sto postoji Curvy roads ako se ne varam.

 

Inace jedina bitna stavka za primo 2.4 je da vas uredjaj ima barem 124 mb ram memorije, ispod toga moze raditi samo sa 2.0 i nizim verzijama igo aplikacije, pricam za WinCE uredjaje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3620 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Neke divlje verzije Evrope su nosile Tursku koja nesto nije bila ispravna pa su uredjaji prijavljivali gresku. Na to samo obratiti paznju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1375 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja ubacio neke Here prosle godine mislim Q3 nisam siguran. Kakve su ove Tom TOm u odnosu na Here?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1375 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ne znam da li gresim , ali mislim da sam negde procitao da kod trazenja adresa kod Tom Tom mapa broj kuce se kuca odma uz naziv . Nisam siguran da li se radi o TomTom ili nekim drugim. Aj baci link na PP da skinem , nece da skodi. 

Jel zna neko kakve su baterije u ovim klasicnim kineskim navigacijama tipa Prestigio, SkyDrive i ostalima, da li vredi otvarati i traziti neku zamenu, cim je skinem sa punjaca momentalno se gasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1375 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Vazi.Hvala . 

Evo sad bacio pogled ima kod kineza raznih Li-po baterija za male pare. Sutra otvaram da vidim po dimenzijama sta mogu da spakujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora
On 19.5.2011. at 22:27, lalajko je napisao:

 

Ljudi ima li neko link odakle da skinem srpske glasove za iGO8. Kupio sam 2din plejer za auto,sa navigacijom. Mape su katastrofa bar sto se tice BiH. Imam hrvatski glas ali grozno zvuci pa bih to da promjenim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Društvo potrebna mi je vaša velika pomoć. Instalirao sam iGo navigaciju na mobilnom telefonu, mapu sam ubacio i sve što ide uz to(poi, licence..) ali naime imam jedan problem. Kada izaberem vozilo "kamion" rutu koju mi izbacuje za tu kategoriju je isto kao za putničko vozilo. Vozi me kroz deonice gde je za kamione zabranjeno, gde kamioni ne mogu da prođu jer je put uži i ostalo. Zanima me isto pošto sam negde čitao da bi trebao profil "kamion" da ima podešavanja "visina, dužina, težina, vrsta tereta" ja sva ta podešavanja nemam. Imam samo za brzinu. Ne znam nije mi jasno gde grešim, a prvi put koristim "igo" pa ne umem baš da se snađem. Zamolio bih kolege za pomoć ko se razume i ko ima da proveri kod sebe. A evo i slike da vidite o čemu se radi kada stavim profil kamion.
99eb68a2578c2c148c2cccb68d3a4aea.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Probah sad kod sebe i profil kamion ima mnogo više podešavanja nego što tebi daje.

Možda da probaš sa resetuješ profile vozila na fabrička podešavanja. Kada uđeš da izabereš vozilo u donjem desnom uglu ima strelica na gore pokazuje pa nju klikni pa EDIT ili kako već na srpskom piše pa opet ista takva strelica pa će ponuditi RESET ALL.

Ako ni to ne radi možda nije dobra verzija aplikacije, mada bi trebalo da svaka verzija ima taj takozvani kamionski mod.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja