Jump to content

Moto Zajednica

iGo kutak

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
Meni je pre neki dan uspela da zabaguje navigacija, igo8 software, na kraju se ispostavi da je do sd kartice. Uredjaj je kvalitetan, vodootporan, Navgear Tourmate N4, ali je kartica neka sklj marka i sva se iskrivila i gubila kontakt od toplote. Na kraju i riknula skroz. Sad putesestvije nazad na slepo
Ja resio ovaj problem, sam uredjaj ima 4gb interne memorije, stalo je sve pa sam uspeo i mape da stavim nove i radi perfektno.
I da, sd kartica se bukvalno istopila, tako da vise necu ni vracati karticu.
Ovako radi 10 sati bez prestanka i nema problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Posto se nisam bavio navigacijama (koristio onakve kakve su) nisam ni zalazio u tu oblast, ali me interesuje sledeća situacija.

Skinuo sam "iGO Navigation" aplikaciju na telefon, nema mapa ali vidim da imam u prodavnici "7-day Free trial Europe 2.20GB". Pitanja na koja bi voleo da mi odgovori neko ko se razume ili zna:

- Da li to znači da imam rok od 7 dana da skinem te mape, ili da ce 7 dana da "traju" tj. da ću moći da ih koristim samo toliko?

- Da li ću kasnije moći da ubacujem sam nove mape, sa kompa preko micro SD kartice na telefon?

 

Pošto sam skinuo nove "HERE_2020.Q2" mape kod sebe na komp (celu Evropu + Tursku) mogao bi ubaciti samo zemlje koje me interesuju... Ako nekom treba link odakle sam skinuo mape ili čak i da mu pošaljem neke zemlje meilom (ako nisu prevelike, kao što su EX YU) slobodno neka mi se javi na pp.

 

Hvala unapred na objašnjenju oko iGO pitanja koja me interesuju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
39 minutes ago, DonToni said:

Skinuo sam "iGO Navigation" aplikaciju na telefon, nema mapa ali vidim da imam u prodavnici "7-day Free trial Europe 2.20GB". Pitanja na koja bi voleo da mi odgovori neko ko se razume ili zna:

Osim ako ne želiš iz nekog razloga iGo (probao sam ga pre 15tak godina i batalio) , ja bih ti preporučio MAPS.ME
Tu se ništa ne plaća, skineš program sa google play, pa u samom programu deo planete koji te interesuje. Velike države su podeljene na zone pa se Srbija skida kao jedna celina, grad Madrid isto jedna mapa, a Pariz podeljen po opštinama (sve u cilju uštede prostora)
Ucrtane klupe po parkovima, lokalni putevi, česme, sve što treba pešaku ili vozaču
Probao sam po više evropskih država a čak i Alžiru vrlo detaljno i precizno nacrtano sve.
Baš se često ažuriraju karte, koriste OpenStreetMap

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

@rast Hvala na odgovoru i na predlogu. Nemam nikakvih predrasuda, tako da su preporuke takve vrste dobro došle.

Pretpostavljam da i ta navigacija/aplikacija u romingu ne treba internet nego samo uključenu "lokaciju".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja koristim IGO Nextgen, i ona mi je super. Inače, na forumu megasrbija.com ima tema GPS navigacije, i tu možeš naći šta ti treba.

I skockane verzije za DL prilagođene početnicima, i aktuelne mape, razne dodatke kao i savete...

Sve je dž, samo se registruj :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Mene jednom Igo sjebala kao ni jedna pre. Išao sam prvi put za Vršac i na jednom skretanju gde sam trebao desno meni navigacija kaže da idem pravo. Ajd da je poslušam... Žešći zajeb.. Kakav ono put jbt (mislim da je kroz Delibatsku pescaru) ajde rekoh možda nece dugo, a ono, vozio sam bar 2 sata tamo. Molio sam Boga da mi se ne pokvari auto, ko će da me nadje posle . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

godinama mlatio po europi sa pratecom

www.sygic.com
WWW.SYGIC.COM

Redefining the travel experience with the world’s most advanced offline GPS Navigation app for iPhone, Android and...

nevigacijom na tel,platio life time neki 10ak ili koliko e . ako zamenis tel javis se,oni ti posalju novi pristupni kod i teraj! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
On 16.1.2021. at 19:57, DonToni je napisao:

- Da li to znači da imam rok od 7 dana da skinem te mape, ili da ce 7 dana da "traju" tj. da ću moći da ih koristim samo toliko?

 

To znaci da mozes da koristis 7 dana i posle toga kad god ukljucis navigaciju baca te u shop da kupis

 

On 16.1.2021. at 19:57, DonToni je napisao:

- Da li ću kasnije moći da ubacujem sam nove mape, sa kompa preko micro SD kartice na telefon?

 

Neces moci, iako ubacis svoje mape ponasa ce se kao da nisi ubacio nista

 

Drugar je platio TomTom za mobilni (mislim da je bilo oko 30tak evra) i hvali je, tacna je, ne baguje, redovni update. Nisam uspeo da ga ubedim da predje na nesto drugo :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Kolega zaboravio sam da napisem, ako se opredelis za iGo sve sto ti nije jasno mozes slobodno da me pitas. Tu navigaciju koristim "profesionalno" i radi zabave. Tako da ako nesto nije jasno slobodno me kontakitraj ili bilo ko ovde sa foruma :)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

@king_julien

Trenutno sam na ovim free mapama (samo Srbija) cisto da vidim kako radi uporedo sa navigacijom i nisam nista specijalno zadovoljan, cak sto vise, manje informacija dobijam...

Sad su mi cak otvorili prodavnicu i primecujem da je cena ukupna za sve mape u Evropi. Da li to znaci da nema opcije uzimanja  pojedinacnih mapa za zemlje u Evropi, nego mora cela Evropa da se kupi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@DonToni iGO je veoma moćna aplikacija, ali zahtevna. U smislu da nije samo po klik klik principu, već zahteva dosta igranja i truda da se lepo konfiguriše i savlada, a onda može bezbrižno da se koristi i za profi namene.

 

Nisam nikad koristio free verziju, pa ne znam šta osnovno nudi, ali za iGO Nextgen, pored mapa tu su i dodaci o reljefu, 3D zgradama, lokacijama speed kamera, raznim POI (Point Of Interests) tačkama, glasovnim navođenjem na srpskom, Internet servisima o vremenskoj prognozi, informacijama o trenutnim zagušenjima u saobraćaju itd. Tu su i razni skinovi koji kastomizuju izgled aplikacije u zavisnosti od preferencija ili jačine telefona itd. Pretpostavljam da se sve to naknadno kupuje, ako je APP legalna.

 

iGO može da koristi ili Here ili TomTom mape (za neke oblasti je detaljniji jedan ili drugi proizvođač). Nove mape i dodaci se jednostavno kopiraju u odgovarajući folder prilikom ažuriranja. Možeš da konfigurišeš iGO da čita mape i dodatke sa SD kartice, da ne troši memoriju telefona itd.

 

Sve ovo za početnike sa iGO može da bude overkill i zbunjujuće. Pa da ponovim, na forumu koji sam gore pomenuo, pripremili ljudi već "skockane" verzije za install. Samo instaliraš, probaš i malo se igraš, a ako ti se svidi, kupi onda legalnu verziju ;)

 

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
pre 1 minut, boza_kg je napisao:

Sve ovo za početnike sa iGO može da bude overkill i zbunjujuće. Pa da ponovim, na forumu koji sam gore pomenuo, pripremili ljudi već "skockane" verzije za install. Samo instaliraš, probaš i malo se igraš, a ako ti se svidi o, kupi onda legalnu verziju ;)

 

Hvala ti na iscrpnom odgovoru... Posetio sam forum koji si naveo ali posle dugo čitanja sam stekao utisak da svi pričaju o navigaciji koju prebacuju na navigaciju u kolima... U svakom slučaju hvala, vidim da sam zagrebao u široku oblast a meni ako zatreba to ce biti jednom ili nijednom godišnje po regionu sa motorom...

Za toliko će mi verovatno poslužiti i Google-ova navigacija na offline rezimu, ili MAPS.Me što je kolega @rast preporučio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

IGO je daleko bolji od Googla.Samo se treba malo posvetiti da mu kažeš šta ti hoćeš.Kod googla to nema pa se desi da završiš na nekom letnjem prašnjavom ili blatnjavom putu.

IGO ima opciju da ti bira najbrži,najlakši,najekonomičniji...put i prema tome te vodi.Sve je stvar izbora čak i to šta će se i kako prikazivati na ekranu,

Ja IGO koristim na telefonu i sve opcije koje sam mogao da isključim samm isključio,Pokazuje samo mapu put i ograničenja.Kada ga koristim u autu onda dodam po koju opciju.Inače na motoru retko i gledam u ekran samo slušam šta priča preko BT slušalice.

Malo sam nabacao ali nadam se da će biti jasno:)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma može i IGO da te zezne i navede na neki bivši seoski put, ako si izabrao najkraću putanju... Jednostavno, GPS navigacija jeste pomoć, ali nije zamena za mozak :)

 

Ali generalno, Google je jednostavniji i mnogima vrši nuždu ;).  IGO je za one koji žele više.

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Kolega DonToni, imaš već neke odgovore. Što se tiče plaćene aplikacije ja je ne koristim, ja koristim pirata(narodnu) verziju. Tako da ne mogu da tvrdim da li imasa sigurnošću da se uzme mapa samo jedne države...
iGo definitivno zahteva da se malo sedne, pročačka i pročita kako funkcioniše.
Kao i svaka navigacija, hoće da zabrljavi, ali, ono ali na nama je da proverimo put na koji ona "želi" da nas vozi, da ne bi smo završili na nekom poljskom putu...
U svakom slučaju navigacija pomaže definitivno, ali jednostavno zahteva da se posveti malo vremena da bi se upoznalo kako funkcioniše(koju rutu koristiti, kako dodavati tačke puta, kako izmeniti putanju....)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

ja koristim na motoru mio moov sa igo kartama i svako malo mi program zaledi ili se izgubi pa preracunava.toliko me nervira da sam ju jednom cak i bacio u njivu pa sam ju drugi dan potrazio.nemam sd karticu vec su karte u internoj mem.ima li za nju kakvog ljeka ili da ju vise ne trazim kad ju bacim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Mio Moov ima u raznim varijantama. U suštini neki iGO bi trebalo dobro da radi, dal iGO8 ili iGO Primo.

"Zaleđivanje" i gubljenje može da bude i do hardvera i do softvera. To jedino da se proba više verzija pa da se ustanovi.

To što su mape na internoj memoriji nije od značaja.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, ronny je napisao:

a koristim na motoru mio moov sa igo kartama i svako malo mi program zaledi ili se izgubi pa preracunava

A jel to Win CE OS? Dok sam koristio onu kilavu Blueberry 2GO467 sa Win CE, jedino su stare verzije mogle da rade normalno, slab je hardver za novije. Nađi recimo iGo-Primo 2.4-9.6.13, ima ga takođe na megasrbija forumu. Naravno, mogu i najnovije mape na njega da se meću.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

U pravu ste .to je igo primo karte na njemu.ima karte za cjelu evropu ali badava kad ne radi kak treba.u 6 mjesecu se spremam na put za albaniju i makedoniju pa okolo preko srbije za hr.vec sad si polako slikam i snimam rute na mob i kupujem obicne putne karte.to nikad ne zakaze.haha.netreba ti niti struje niti wifia.ako znas imalo citat karte i nikud ne zuris to je najsigurnije za koristiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ronny, iGo ne pravi karte, samo aplikaciju. Karte su Here ili TomTom. Moraćeš da eksperimentišeš i nabodeš verziju koja lepo radi na tvom hardveru. IgoPrimo 9 recimo je mnoogo hw zahtevniji od v2.4 i tako to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

Boza kg vjerojatno si u pravu jer ne razumijem se puno u to .prosle su me godine zato i velim da je bolje da se drzim karte.a uvjek postoji i ona solucija.djoker pitaj covjeka.haha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Koje je poslednje izdanje mapa?

Ima li neko TXT ili SPC sa novim kamerama u srbiji?

Promenio član JevtaNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Koliko mi je poznato pre oko mesec ipo dana izašla je HERO. Q4 mapa za 2020., a pre dvadesetak dana je i TOM TOM izbacio svoje mape. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja