Jump to content

Moto Zajednica

iGo kutak

Recommended Posts

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
pre 3 minuta, alex1974 je napisao:

Nije veca - 9.18.27.687519 :(

hvala za PP :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ima i veća, ali nisam našao a da nije sumnjiva, pa je ova što pomenuh ono što sam instalirao baš prekjuče kod sebe. Uglavnom nema nekih bitnih razlika, ali ja gledam uvek da bude ažurna verzija. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: N46 06.030 E19 45.398
  • Motocikl: Sveta Krava
On 7/14/2019 at 9:53 AM, alex1974 said:

Pogledaj pp :)

Kolega ako nije problem da lik bi mogao i meni da pustiš na PP link?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ja sinoć instalirao (sa sajta MegaSrbija) "skockana verzija" iGO NextGen Basarsoft (9.18.27.736574, verzija 13. jun 2019.) i sve funkcioniše izvanreno i bez zastoja. Danas testirana na tridesetak kilometara.

A isto tako "skockana verzija" iGO Israel (sa istog sajta i od istog autora) bila je potpuno neupotrebljiva, pa je juče deinstalirana. 

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Kad se ubacuju mape u Igo tj novi putevi. Vidim da ovih novijih puteva po Srb nema. Imam igo za evropu uredno placen preko marketa ali me zanima kad se to obnavlja? Zna li ko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Hornet 600, TRK 251
On 16.2.2020. at 20:04, Sale-VFR je napisao:

Kad se ubacuju mape u Igo tj novi putevi. Vidim da ovih novijih puteva po Srb nema. Imam igo za evropu uredno placen preko marketa ali me zanima kad se to obnavlja? Zna li ko?

Ja sam odustao od te  igo navigacije sa marketa samo zato što se mape jako sporo ažuriraju, masa ljudi se žali u komentarima itd. Instalirao sam nešto slično kao Žika56 (iGO_Basar_9.18.27.734842_v2), skinuo mape za široke narodne mase (HERE_2019.Q2) i sve radi kao violina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Jednom se placa i vezano je za gmail. 

Mislim da sam platio ili 28e ili 28 dolara ne secam se tacno . Posle samo udjes u njihov shop i uradis update mapa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Google mape nikada ne mogu da vrše posao kao što vrše neke navigacije. One su za neko trenutno nalaženje, očitavanje gužve i tome slično, nešto kratko i gradsko.
Hvala sale za info :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250
On 22.2.2020. at 15:33, king_julien je napisao:

Google mape nikada ne mogu da vrše posao kao što vrše neke navigacije. One su za neko trenutno nalaženje, očitavanje gužve i tome slično, nešto kratko i gradsko.

Не бих се сложио, иако имам две врсте навигација ( Igo и Sygic ) сасвим лепо у офу може да ради Goggle maps. Користио сам  у Грчкој и Румунији, зависи од варијанте која ми је прегледнија све три ми остављају сигурност ако нека забагује.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Već godinama unazad za navigaciju koristim iGO (razne verzije) i uglavnom sam zadovoljan sa njima (ažuriram redovno mape) i to i na putu i u gradovima uglavnom funkcioniše kako valja.

Ono što mi smeta je to što na mapama uglavnom uopšte nisu ucrtani makadamski putevi (a i neki manje značajni asfaltirani putevi ih nema nactanih. Ono što je zanimljivo je da ukoliko kao odredište (ili međuodredište) upišemo neku koordinatu na putu (kog nema na iGO mapama), a koju smo recimo našli u Google mape, iGO će uredno da nacrta trasu po tom putu i da nas provede njime, iako tog puta pre toga nije bilo ucrtanog na mapi.

Znači puteva u stvari ima, ali su nevidljivi za rutiranje.

Pa je pitanje sledeće:

Ima li nekakve mudrolije da se i ti putevi prikažu i da može da se rutira po njima i postoji li nekakva mogućnst da se recimo putanja koju smo rutirali u Google mape prenesemo u iGO?

 

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Imaš u opcijama količinu informacija koju uređaj prikazuje na mapi. MAP DETAIL ili nešto na foru. U opcijama možeš da izabereš da uređaj koristi  i "unpaved roads" odnosno, bez asfalta.

 

Za prebacivanje rute sa Google Map na uređaj imaš u mojoj temi gde sam pisao. Doduše za Garmin je, ali je procedura ista bar sa Googla. Treba samo da nađeš folder gde se to nalazi kod iGo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Ziko druže moj, evo ti kratko objašnjenje što to radi. Sama navigacija vodi najkraćim standardnim putevima, ako je na tvojoj deonici više auto puta, vodiće te tim putem i tek će da te izvede sa auto puta kada više ne možeš da ideš istim. To je tako jednostavno napravljeno, po automatizmu, e sad do nas je kako ćemo mi izraditi način rute. Dešavalo mi se kada izaberem profil "brzo" da me isključuje sa auto puta jer je taj način duži nego što je navigacija zamislila i samim tim ona ide kraćom rutom.(ne shvata naravno da mi je bolje duže 70km auto puta nego da se cimam 40km manje po nekom lokalnom putu...)
Što se tiče mog posla shvatio sam da profil "lako" funkcioniše kako treba,naravno uz jednu ogromnu napomenu OBAVEZNO proveriti rutu pre polaska. Jednostavno nekad ne vodi navigacija kako mi želimo i onda je na nama da je ispravljamo.
Ono što sam hteo da ti kažem dosta glavnu ulogu igra profil koji si izabrao(brzo, lako, ekomomično...) , naravno sa dodatnom opcijom "Makadamski putevi" jer ti je sigurno ta opcija ugašena, da bi te navigacija sklanjala sa tih sumnjivih puteva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 35 minuta, king_julien je napisao:

Ziko druže moj, evo ti kratko objašnjenje što to radi. Sama navigacija vodi najkraćim standardnim putevima, ako je na tvojoj deonici više auto puta, vodiće te tim putem i tek će da te izvede sa auto puta kada više ne možeš da ideš istim. To je tako jednostavno napravljeno, po automatizmu, e sad do nas je kako ćemo mi izraditi način rute. Dešavalo mi se kada izaberem profil "brzo" da me isključuje sa auto puta jer je taj način duži nego što je navigacija zamislila i samim tim ona ide kraćom rutom.(ne shvata naravno da mi je bolje duže 70km auto puta nego da se cimam 40km manje po nekom lokalnom putu...)
Što se tiče mog posla shvatio sam da profil "lako" funkcioniše kako treba,naravno uz jednu ogromnu napomenu OBAVEZNO proveriti rutu pre polaska. Jednostavno nekad ne vodi navigacija kako mi želimo i onda je na nama da je ispravljamo.
Ono što sam hteo da ti kažem dosta glavnu ulogu igra profil koji si izabrao(brzo, lako, ekomomično...) , naravno sa dodatnom opcijom "Makadamski putevi" jer ti je sigurno ta opcija ugašena, da bi te navigacija sklanjala sa tih sumnjivih puteva...

Kolega, očigledno me nisi razumeo u čemu je problem.

Problem je u tome što na mapi uopšte nisu vidljivi neki postojeći putevi i shodno tome ne mogu ni da napravim rutu po njima jer ih ne vidim. Ali ukoliko na Google mape nađem par koordinata na nekom takvom putu i upišem ih kao odredište ili međuodredište, tada iGo izrutira putanju po tom putu i uredno me provede tim putem. 

Znači put nije vidljiv samo za rutiranje (planiranje), a ako već nekako nađemo neke tačke koje se nalaze na takvom putu o označimo ih da tu želimo da prođemo, onda se pojavi i trasa puta.

Ovo sve nema veze sa odabranim profilom, a inače su mi u podešavanjima označeni i putevi sa makadamom.

 

Pre sat vremena, Alekre je napisao:

Imaš u opcijama količinu informacija koju uređaj prikazuje na mapi. MAP DETAIL ili nešto na foru. U opcijama možeš da izabereš da uređaj koristi  i "unpaved roads" odnosno, bez asfalta.

 

Za prebacivanje rute sa Google Map na uređaj imaš u mojoj temi gde sam pisao. Doduše za Garmin je, ali je procedura ista bar sa Googla. Treba samo da nađeš folder gde se to nalazi kod iGo.

Već par meseci pokušavam da nađem neki drugačiji prikaz, pokušao svašta, ali nema fajde da se vide neki putevi. 

A pročitao sam ovno što si mapisao o proceduri prebacivanja na Garmin, ali na iGo neće nikako.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Meni je pre neki dan uspela da zabaguje navigacija, igo8 software, na kraju se ispostavi da je do sd kartice. Uredjaj je kvalitetan, vodootporan, Navgear Tourmate N4, ali je kartica neka sklj marka i sva se iskrivila i gubila kontakt od toplote. Na kraju i riknula skroz. Sad putesestvije nazad na slepo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere
On 7/16/2019 at 4:52 PM, zika56 said:

Ja sinoć instalirao (sa sajta MegaSrbija) "skockana verzija" iGO NextGen Basarsoft (9.18.27.736574, verzija 13. jun 2019.) i sve funkcioniše izvanreno i bez zastoja. Danas testira

Jel moram to da instaliram na komp prvo pa onda da prebacujem na fon jer sajt mi izgleda jako nekompatibilno sa telefonom a i nikako ne uspevam da danlodujem tu verziju direkt na telefon. Inače Komp palim jednom u 6 meseci samo kad proveravam porez

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja