Jump to content

Moto Zajednica

iGo kutak

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Hvala na pomoci ali i dalje ne dobijam brojeve po Smederevu salje me u neka sela. 

 

Kupicu jos jednu navigaciju nema vajde od telefona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Uff ne znam stvarno. Do sada nisam imao problema sa Here mapama, potpuno im verujem. Ažuriraj na poslednju verziju, možda sama aplikacija nešto baguje. I da, jel koristiš sa mobilnim netom ili bez njega navigaciju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Ja sam malo eksperimentisao sa Here navigacijom sa Here mapama i ne svidja mi se, a probaću i te nove Here 2016 q1 na iGo ako mi neko prosledi link na pp za download?! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

magnet:?xt=urn:btih:E08C5B432396703B9A3D8AFA8B20DB74DBCF3BC4&dn=iGO_R3_FULL_HERE_%28Navteq%29_2016.Q1_Europe&tr=udp%3a%2f%2ftracker.leechers-paradise.org%3a6969&tr=udp%3a%2f%2ftracker.openbittorrent.com%3a80&tr=udp%3a%2f%2ftracker.opentrackr.org%3a1337&tr=udp%3a%2f%2fglotorrents.pw%3a6969&tr=udp%3a%2f%2ftracker.coppersurfer.tk%3a6969

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Kolega za here mape brojevi kuća se kucaju ovako, jer nema poseban deo za brojeve.

Primer:

Petra Petrovića 24, Beograd

treba ti fajl sa extenzijom FPA to su kucni brojevi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Користио обе, додуше 8 пооадавно и слабо се сећам тако да баш и није валидно ово моје писаније, али глас бих ипак дао за Primo. Некако једноставнији за руковање, лепши интерфејс... Рекао бих неке ситне додатне могућности и тако.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

I ja sam jednom prešao na Here, otprilike kad i ti, ali me je par puta pogrešno vodio (kroz jednosmernu, na 'raskrsnice' koje nisu u nivou itd), pa se vratih na iGo, odnosno Contrast-ovu mapu. :) Jeste Here okej navigacija, ali iGo ima znatno širi spektar mogućnosti, a i algoritam za pretraživanje ruta mu je znatno bolji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Da li je neko koristio i iGo Primo i iGo 8 i da li bi mogao da uporedi i da svoj sud zašto se odlučio za jednu od te dvije verzije???

 

iGO 8 je uproscena verzija, manje resurse zahteva od Primo za rad (npr na blueberry uredjajima ne moze da radi primo 2.4 vec max 2.0) dok iGO8 sljaka na svim. Naravno to sto zahteva manje resurse takodje izbacuje neke stvari koje Primo ima. Ona je po meni onako stabilna i sigurna verzija koja te nikad nece izdati. Koristio sam i jednu i drugu dosta, ali sam na kraju prelomio za Primo. 

Primo je onako "modernija" ima vise nekih opcija ali meni se najvise svidja to sto ima one opcije da pokazuje znakove iznad auto puta, saobracajne znake itd. Sve u svemu moj glas ide za Primo 2.0, mada imam obe instalirane na uredjaju za svaki slucaj :)

Takodje je dobro obratiti paznju na skin-ove za igo, ima par likova koji prave dobre skinove koje kad instaliras, mnogo "unapredjuju" navigaciju jer mogu sadrzati stvari kao sto su veci dugmici na glavnom ekranu tokom navigacije (sto dosta pomaze kada se koriste rukavice), skracenice za brzi pristup nekim meni-ima itd itd... 

Inace postoji i MotoEdition igo Primo (ali je verzija 2.4) ko moze, nek nadje na netu, toplo je preporucujem, neki skandinavac ju je napravio i odlicno izgleda :)

 

Eto malo se raspisah, ali mozda nekom bude od koristi... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

@Funky

Морам да дам реплику у вези овога за Блубери навигације и и iGo 2.4

Ако ће је @GuMi5 користити на оној Блуберијевој мото навигацији какву и ја имам, морам рећи да 2.4 ради одлично на њој пошто имам исту.

За оне јефтиније моделе сматрам да си у праву.

 

@darko dav

Ако успем послаћу на ПП линк за iGo 2.4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Ja imam za kola onu 2go547 i na njoj nece na zalost. 

Ako mozete da instalirate 2.4 onda topla preporuka za iGO Primo Motorcycle Edition od pomenutog skandinavca, cini mi se da je odlicno uklopio sve i dodao neke stvari koje su falile kao sto je rutiranje kao kod Garmina Zumo (sightseeing route, curvy route itd).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Skinuo sam i taj takozvani "moto edit" baš da probam...

To je ono što sam od prvog momenta smatrao da ovoj navigaciji fali... "Curvy roads"... 


EDIT: Koju datoteku unesete u vaš iGO da bi pripremljene karte učitao kako treba???

Ja sam probavao nebrojeno puta, svaki put nešto fali...  :ups:  :ups:  :jok:  :jok:  :jok:  :ups:  :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Kolega, skini samo neku dobru verziju klasicnig primo 2.4 (koji radi i ucitava karte). Preko njega samo paste-uj fajlove koje si skinuo u moto edition. Imaces moto edition verziju a sve ostalo ce raditi ;)


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

To je skin za iGO Primo i nije piraterija, tako da nema šta da krijete.

 

Moto Edition v1.9 (includes English translation): DOWNLOAD

 

 

 

Postoji i iGO Nextgen verizija blaupunkt motopilot. Ali tu je već problem sa licencama.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Povratak na iGO posle Here navigacije je...mnogo dobar korak. :) Kod Here mi se dopala ta jednostavnost. Instaliraš sa Store-a, odabereš koju mapu hoćeš, mapa se povremeno sama ažurira itd. Ali iGO je par koplja ispred.

 

Inače, vidim pominjete dosta 'iGO'/'iGO Primo' ili tačnije neku verziju 2.4 itd. Ja kad otvorim informacije o programu prikazuje mi se iGO Primo verzija 9.6.22... U pitanju je aplikacija za Android. Šta bi to bilo? Mada, stoji i datum jul 2013. Dakle ovo što ja imam je nešto matoro? Zna li neko nešto više o tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Here navigacija sluzi ako ti je samo bitno da stignes na krajnju adresu. Ovo drugo je za naprednije-zahtevnije korisnike.

To sto ti imas bi trebalo da je Primo 2.4, ali i on ima nekoliko verzija. Ima i novijih nego sto je ta tvoja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pa da, pretpostavljam. Ovu aplikaciju teram baš dugo, a samo sadržaj menjam. Pored ažurnih mapa bitno mi je da mi POI bude ažuran, i to je ono najbitnije. Sve ostalo retko kada koristim, i retko mi je zatrebalo nešto više.

 

Planiram i da isprobam malo više opciju praćenja/snimanja putovanja. Dosta podataka se pamti, a moguć je i izvoz u gpx fajl. Koristi li to neko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Pa da, pretpostavljam. Ovu aplikaciju teram baš dugo, a samo sadržaj menjam. Pored ažurnih mapa bitno mi je da mi POI bude ažuran, i to je ono najbitnije. Sve ostalo retko kada koristim, i retko mi je zatrebalo nešto više.

 

Onda ne moras ni da ubacujes novije verzije, jer neces primetiti razliku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ajd kad se i vi igrate da se i ja malo igram. Imam ovo skinuto pa da ga postavim. U folderu je komplet IGO sa mapama Q2_2016.

Kažu da ceo folder prebacim na telefon, na SD karticu i pokrenem instalaciju koristeći neki fajl menadžer.

Slikao sam sadržaj foldera i zanima me da li da raspakujem onaj poslednji fajl, zip, pre kopiranja na SD, kad prekopiram na SD ili da ne diram.

I još jedno pitanje imam klasičnu navigaciju i hteo bih iz ovog paketa da prebacim samo nove mape. Pored foldera map i poi da li još nešto da prekopiram ?

Evo i slike šta sadrži ceo fajl

igo.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ne treba da otpakuješ taj zip, treba da ostane tako kako jeste. A map i poi su one osnovne stvari. Možeš i ostalo, ali ne moraš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja