Jump to content

Moto Zajednica

iGo kutak

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12085 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Izasla je nova mapa Srbije za iGo navigacione uredjaje. Pokrivenost Srbije 83%! Ispravljeno je dosta gresaka, pa kazu da uredjaji sa ovom mapom nesto bolje rutiraju.

 

Serbia_83_Contrast_2010.10_101213 4,692KB

 

Road coverage: 3 064 674 km >99.5%: Hungary, Czech Republic, Slovakia, Slovenia, Estonia, Latvia, Greece and Cyprus, 99%: Poland, 90%: Montenegro, Lithuania,85%: Serbia, 83%: Bulgaria, 76%: Romania, 70%: Turkey, 69%: Croatia, 56%: Former Yugoslav Republic Of Macedonia, 43%: Ukraine, 37%: Bosnia Herzegovina, 28%: Albania

 

House number coverage: >99.5%: Hungary, Czech Republic and Slovenia, 95%: Estonia, 80%: Latvia, 75%: Lithuania, 66%: Croatia, 61%: Greece, 61%: Poland, 59%: Turkey, 56%: Romania, 53%: Bulgaria, 51%: Cyprus, 42%: Serbia, 40%: Slovakia, Ukraine, 10%: Bosnia Herzegovina, n/a: Montenegro, Albania, Former Yugoslav Republic Of Macedonia

 

Postal codes: yes

 

Signpost and lane information*: yes: Hungary, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Estonia, Latvia, Lithuania, Poland, Romania, Serbia, Slovakia, Slovenia and Turkey

 

Points of interest: 1 046 987

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Поодавно сам ја преузео датумски новију мапу од моје и убацио да испробам. Међутим, на тој по датуму новијој мапи недостајала је улица иза "Белвила" (Ђорђа Станојевића) код делта ситија. Ома сам направио полукружно па правац кући и вратио стару.

 

Пробао би ову нову о којој је овде реч, но, где је преузети? :zbunjen: Линк? :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1420 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Поодавно сам ја преузео датумски новију мапу од моје и убацио да испробам. Међутим, на тој по датуму новијој мапи недостајала је улица иза "Белвила" (Ђорђа Станојевића) код делта ситија. Ома сам направио полукружно па правац кући и вратио стару.

 

Пробао би ову нову о којој је овде реч, но, где је преузети? :zbunjen: Линк? :zvizduk:

 

Imas p.p.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Od juče sam oficijelno u iGo društvu, na android mobilnom telefonu.

 

Pošto imam telefon sa malo većom rezolucijom iGo za to se zove Motonav. (besplatno, naravno zato što se3 može dobiti samo kao OEM software, pa mi ostali jednostavno moramo da se snalazimo). :neznam:

 

Malo je čudan meni, na prvi pogled veoma prazan, ali stavke se pojavljuju onda kada trebaju a ne zauzimaju ekran onda kada su besmislene. Osvežavanje ekrana je besprekorno, rerutiranje brže od bilo čega što sam probao (namenski Garmin, tomtom, mio moove) za sada sam poprilično zadovoljan.

Veliki plus su i dodatni lejeri sa kamerama i sličnim glupostima.

 

E sad za Lalajka, objasni šta je onaj naviextras. Besplatan ili šta? :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12085 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ukoliko zelite da koristite Garmin POI tacke (GPI datoteka: Garmin Point of Interest) na ne-Garmin uredjajima, datoteke iz navedenih linkova mozete lako konvertovati u zeljeni oblik na ovom sajtu:

 

http://garmin.gps-data-team.com/edit/poi_manager_online-25_51.php

 

Mogu se konvertovati cak i kriptovane GPI datoteke. Odaberete jedan od zeljenih formata izlaznog fajla i voila!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Widowmaker

Potvrdjeno, i kod mene surovi reset... :( Joška, hvala na obaveštenju, ja nisam ni probao nakon ubacivanja nove mape, pa bih tako krenuo negde na nepoznatu adresu i onda bi bilo veselo... i za mene i za moj GPS...

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12085 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Koliko sam ja procitao, resetuju se samo uredjaji koji rade na iGo 8.x.x dok na Primu i Becker verzijama iGo radi bez problema. Sem toga, kazu da ima problema samo sa rutama koje prolaze kroz Beograd. Sa ostalim gradovima je sve OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Znaci da nije bas ok.Zadnjih nekoliko verzija mapa imju probleme.Recimo 07-10 mapa nema ucrtan put kroz Opovo! 0stabre.gif Naselje postoji sa svim ulicama,ali put do naselja i iz naselja je prekinut.Put do BG preko borce i Pancevackog mosta nije pravo napred,nego kaze desno na predzadnjem semaforu,

levo,levo i opet nazad na put.Bezveze...Jedna jos ranija verzija je put do Temerina preko Siriga osmislila tako da prvo odem do NS,napravim polukrug,vratim se istim putem,pa tek onda za Temerin.Ne mogu da verujem koliko im se gresaka pojavi na mapama.Jesu li slabo placeni programeri ili sta li je,ne znam.Trenutno koristim mapu 0310 koja je cini mi se ok :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Malo sam testirao i meni se nije resetovao GPS, probao sam par adresa u BGu i postavio je rutu.

U pitanju je Igo 8.3.2 i mapa Serbia_83_Contrast_2010.10_101213.

 

Edit: Sad tek vidim da se to desava kada GPS ima signal, moram i to da probam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Widowmaker

Kod mene se desilo bez satelitskog signala, kako sam kliknuo na polje gde treba da se unese ulica, reset.... I ja sam se vratio na 0310 mapu.

 

Inače, ista verzija, iGo 8.3.2 i ista mapa.

 

Ako je bitno, uređaj je Mio DigiWalker C720b

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Puko je 8.3.2 i kad nije imao signal, nije bio reset, samo je izbacio na početni meni.

Primo 1.1 za sada radi ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1420 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

IgoMyWay 8.4.2. (Android) radi za sad bez problema sa novom mapom, upravo danas testirana u Beogradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12085 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Jedna dobra vest za korsnike iGo navigacionog softvera:

 

Kao sto znate, Garmin koristi Navteq mape na svojim uredjajima, sto se istice kao velika prednost. E pa, od nedavno Navteq izdaje te iste mape u verziji koju koristi iGo. Izasla je prva verzija (znate ono o macicima) a vecoddruge se ocekuje da bude besprekorna. Prva verzija je, kako kazu, mapa Srbije iz Adria Route-a. Na sajtu Navigona mozete ostavljati primedbe i sugestije i oni koji su to uradili kazu da Navteq u jako kratkom vremenu vrsi ispravke.

 

Koliko vidim ima i dobar deo puteva kroz Kucajske planine, bar one najvaznije! :moto3:

 

Srecno nam! :)

 

http://www.navteq.com/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12085 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Izasla je i novija verzija Contrastove 2010.10 (februar 2011) koja ne resetuje uredjaje rutiranjem kroz Beograd.

 

Izgleda da je dobro imati konkurenciju!! (Navteq) Ocekujem da cemo za oko godinu dana moci da biramo izmedju dve vrhunske mape!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Imam Mio moov m400 east europe. Imam i vise mapa full europe, ali mi izgleda fali neki sistemski fajl u root-u koji ce procitati sve te mape. Ubacim ih u uredjaj, ali on i dalje vidi samo one postojece od istocne evrope. Koliko znam, resenje je jednostavno ubacivanje sistemskih fajlova sa Mio moov m400 full europe. Ima li neko taj uredjaj pa da mi posalje te fajlove??? ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2409 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Jedna dobra vest za korsnike iGo navigacionog softvera:

 

Kao sto znate, Garmin koristi Navteq mape na svojim uredjajima, sto se istice kao velika prednost. E pa, od nedavno Navteq izdaje te iste mape u verziji koju koristi iGo. Izasla je prva verzija (znate ono o macicima) a vecoddruge se ocekuje da bude besprekorna. Prva verzija je, kako kazu, mapa Srbije iz Adria Route-a. Na sajtu Navigona mozete ostavljati primedbe i sugestije i oni koji su to uradili kazu da Navteq u jako kratkom vremenu vrsi ispravke.

 

Koliko vidim ima i dobar deo puteva kroz Kucajske planine, bar one najvaznije! :moto3:

 

Srecno nam! :)

 

http://www.navteq.com/

 

Kako sad to? Ako je ista kao za Garmin uređaje zar ne radi isto? Ili razvijaju posebnu kartografiju za dva uređaja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12085 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nisam bas poznavaoc Garmin karti - ti to bolje znas. Procitao sam da je Navteq kartu Srbije iz Adria Route preradio za iGo. Navodno (ja je ne koristim) u toj karti ima gresaka koje ce brzo biti ispravljene, a karta znatno dopunjena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12085 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ovi iz Navteq-a se bas primili na posao - na vise mesta u Srbiji vidjene Skode Oktavije sa Navteq nalepnicama, kamerama i GPS uredjajima vezanim na laptopove. Svrlja se po Srbiji i snimaju putevi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Skinula sam iGO primo™ v1.2 (9.2.1.178658) (Feb 9 2011) ali nikako nemogu da nađem kako da editujem SYS.TXT fajl za HTC HD2.Zna li neko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja