Jump to content

Moto Zajednica

Vladimir Grandic

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Posto je prva tema zakljucana, otvorio sam ovu da bi ispratili stvar do kraja. Administrator moze ovo spojiti sa prethodnom temom ako smatra da treba .

 

 

За убиство полицајца оптужен Данијел Томић

 

Тужилаштво за организовани криминал предложио је јуче у завршној речи да Специјални суд огласи кривим и казни по закону групу оптужених

 

за кривично дело разбојништва, а окривљеног Данијела Томића и по оптужби која га терети да је 11. априла 2009. године, након што је с још тројицом окривљених учестововао у пљачки златаре у Зрењанину, у бекству од полицијске потере, код Новог Сада убио саобраћајног полицајца Владимира Грандића.

Тужилаштво је у завршној речи оценило да су изведени докази за оптужбе, а одбрана ће завршне речи изнети данас, након чега ће суд заказати објављивање пресуде у року од три дана.

По оптужбама, након пљачке златаре „Малиша“ у Зрењанину 11. априла 2009, окривљени Данијел Томић, Ненад Матић, Александар Мајмуновић и Зоран Јовановић су се аутомобилом „ситроен“ дали у бекство према Новом Саду, а код бензинске пумпе „Минут“ зауставио их је униформисани саобраћајни полицајац на мотоциклу БМВ Владимир Грандић из Новог Сада, који им је наредио да изађу из возила.

„Док је полицајац Грандић обављао проверу личних докумената возача сумњивог ’ситроена’ Зорана Јовановића, окривљени Ненад Матић, који је остао у колима с Александром Мајмуновићем и Данијелом Томићем, подстрекао је Томића, који је држао пиштољ код себе, да пуца на полицајца“, изнела је сумње оптужба.

Потом је, наводи се у оптужници, окривљени Данијел Томић испалио један хитац у полицијаца Грандића при чему га је смртно ранио. Након тога, оглушујући се о наредбу у међувремену пристиглих радника МУП-а да сви изађу из „ситроена“, окривљени Матић је ипак успео да стартује аутомобил па су бекство наставили он, Томић и Мајмуновић, возећи се при том кроз атар, где су аутомобил и оставили. Напустивши возило у покушају бекства, понели су са собом торбу с пленом из златаре – новац, сребро и злато, коју је Мајмуновић у бежању одбацио. За то време, тврди оптужба, Данијел Томић је побегао у непознатом правцу и приликом бежања је одбацио од себе ватрено оружје.

Неколико сати касније полицајци су све осумњичене пронашли и ухапсили.

Као организатора разбојничке групе, окупљене крајем 2008. године до хапшења 11. априла 2009, оптужба је означила окривљеног Славка Ристића (29) из Ваљева, а као чланови су означени: Данијел Томић (19) и Зоран Јовановић (40) из Ваљева, Ненад Матић (28) из Београда, као и Александар Мајмуновић (24) из Гроцке.

Окривљени Славко Ристић и Данијел Томић се сумњиче и за разбојништво које је извршено 18. марта прошле године у златари „Рада“у Новој Пазови, одакле је отет златан накит укупне вредности око 500.000 динара.

За треће разбојништво, 23. марта 2009. у златари „Голд шоп“ у Пожаревцу, осумњичени су такође Славко Ристић и Данијел Томић, а за умешаност у вези с различитим околностима терете се окривљени Владимир Војиновић (25) из Лазаревца, Душко Миловановић (28) из Ваљева, Иван Николић (37), држављанин Србије с пребивалиштем у Брчком. Истражни органи су изнели као утврђен податак да је из златаре „Голд шоп“ отето 4.999 грама разног златног накита. Ј. Ј.

 

 

 

http://www.dnevnik.rs/node/17195

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Osuđene ubice policajca

24. decembar 2010. | 00:05 -> 12:12 | Izvor: B92

(FoNet)

(FoNet)

Beograd -- Specijalni sud osudio je ubice novosadskog policajca Vladimira Grandića na višegodišnje kazne zatvora.

 

Danijel Tomić je dobio 20 godina zatvora, Slavko Ristić 8 godina, a Nenad Matić pet godina zatvora.

 

Presude su izrečene u Specijalnim sudu u Beogradu.

 

Prema optužnici, 11. aprila 2009. godine četvoročlana grupa na čelu s Slavkom Ristićem opljačkala je zlataru “Mališa” u Zrenjaninu. Tokom bega ka Novom Sadu, na putu ih je stigao policajac na motoru Vladimir Grandić.

 

Kada ih je zaustavio i uperio pištolj u vozača koji je izašao iz kola, Nenad Matić je ubedio Danijela Tomića da puca u policajca. Povređeni Grandić je dan kasnije preminuo u bolnici.

 

Pored Slavka Ristića, za koga tužilaštvo tvrdi da je na čelu osmočlane kriminalne grupe, na optužnici se nalaze i Nenad Matić, optužen za podstrekivanje na ubistvo, Danijel Tomić optužen da je ubio policajca i još pet osoba.

 

Specijalno tužilaštvo za borbu protiv organizovanog kriminala optužilo je Ristićevu grupu i za više pljački zlatara u Zrenjaninu, Staroj Pazovi i Požarevcu početkom prošle godine, iz kojih su odneli nakit vredan oko 150.000 evra.

 

Izvor b92: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=12&dd=24&nav_category=16&nav_id=481510

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: hornet

Onaj majmun sto je pucao na pokojnog kolegu je dobio maksimalnu kaznu koju je mogao da dobije, ali me cudi sto su ovi ostali dobili toliko malo. Za podstrekivanje na ubistvo i za razbojnistva Matic dobio samo 5 godina...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6

S obzirom da lik iz interventne koji je ubio Djordja Zarica dobio 7 godina a presuda ukinuta posle manje od 2 godine, ovo po meni nije malo godina, ne smeju da postoje razliciti arsini.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

iako znam kakve su plemenite bile namere autora teme, ne volim sto ih vidim jer uvek u njima dodje do tog neugodnog razvlacenja u kome svako ima neko svoje misljenje koje bez mnogo razmisljanja napise i nemajuci pojma koliko time vredja i pokojnog Vladu i sve one koji ga jos uvek nisu ozalili.

 

Dule, ukidanje neke presude znaci da se mora sprovesti novo sudjenje, odnosno, predstavlja obesmisljavanje prethodnog sudjenja bez imalo prejudiciranja kakva bi presuda trebala da bude. Da je u pitanju sama presuda, onda je visi stepen mogao samo preinaciti u ono sto smatra adekvatnim, a ukidanje ukazuje na nepravilnost samog postupka a ne presude.

 

Druga stvar, poredjenje je krajnje neprimereno, ne po pitanju presuda, vec po pitanju dogadjanja koji odredjuju visinu kazne. Ukoliko je policajac slucajno opalio iz svog sluzbenog pistolja posle poziva unesrecenom da izadje iz kola, a sve to posle juranjave u kojima je nesrecni momak kao suvozac prosao kroz par crvenih svetala i posle takve price verovatno izgledao dovoljno sumnjivo da policajac izvuce oruzje, onda se njegov postupak sagledava u svetlu okolnosti u kojima je evidentno prekrsio zakon i pritom nepovratno odneo nekome njegovo dete. Ipak, bitne su okolnosti.

 

O pokojnom Vladi izgleda da ne znas nista, a ja sada nemam nameru da mu povlacim ponovo ime da bih nekome objasnjavao ko je i kakav je bio. Ipak, upravo takav kakav je bio, jedan je od retkih koji je isao do kraja da ispuni svoje obaveze u zastiti nase imovine. Motorom je presreo grupu razbojnika (znaci da se kradja realizuje uz upotrebu oruzja, sto ce reci da je mnogo rizikovao vrlo svesno) a da pritom nije mario za opasnost u kojoj se nalazi vec motocikl u odnosu na kola, a kamoli jos i naoruzane u kolima. Takvog coveka ne smes ubiti jer si time pucao u sve nas i kazna odmerena za podstrekivanje na njegovo ubistvo zaista jeste blaga. Te kazne moraju biti do kraja ostre jer su one i primer i preventiva, a ne samo kazne za vec ucinjeno delo. Eto, to je uglavnom sustina te nesrecno povucene paralele i nadam se da shvatas zasto ne postoji mogucnost analogije izmedju cina u kome moras imati pistolj i moras nekoga neligitimisati i izvuci iz kola, ali pritom ne moras i da upotrebis taj pistolj a kamoli da ubijes nekoga, i situacije u kojoj ne smes da imas pistolj, pljackas juvelirnice i bezis policiji, a posebno da jos zbog toga i ubijes, odnosno nagovoris nekoga da ubije sluzbeno lice (i to zadnje je poseban pravni institut kod izricanja presude).

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6

1.presuda je ukinuta da bi dobio manje, mozemo ti i ja da se kladimo

2.nema tu slucajnosti, jednostavno uniformisani vo koji se lozi kao i cela interventna brigada u bgu, koji misle da su povukli boga za...

3.ne opravdavam ubistvo pandura, i treba da robijaju, ali zasto je zivot ovog decaka manje vredan?

4.nervira me to sto zivimo sve vise u policijskoj drzavi

5http://www.kurir-info.rs/static/imgs/article_thumbs/632x474/uploads/2010-12/33634.jpg, jel ti on deluje kao sumnjiv?

6.ta prica o crvenim svetlima i tome kako je on odgurnuo policajca......

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

OK, vidim da sam dzabe pisao, nema veze....budi samo dovoljno ljubazan i fin, pa makar ga kao pokojnog prskoci sa tim terminima tipa "pandur" i ostalo, toliko valjda umemo da budemo kulturni u javnom nastupu a ostalo misli kako hoces, nema veze. Verovatno za sve postoje godine i verovatno jos nisu stigle. Uzgred, ukinuta je i presuda navijacu koji je pokusao da ubije policajca u civilu na stadionu samo zato sto mu je neko rekao da je to policajac, samo ne bih dalje polemisao.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pa nije zivot decaka manje vredan, nego je za ubistvo policajca apriori veca kazna.

Naravno da treba kazniti policajca koji je prekoracio upotrebu sile/oruzja i time ubio nekoga,

ali kazna za desperadose koji ubiju policajca mora biti bar 5x veca. Kakvi isti arsini i bakraci?

 

Kazna za ubicu je OK posto ima samo 20 godina, taman tih 20 da malo razmisli. A ostali iz ekipe su preblago kaznjeni.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6

Misic je vec 3 godine u zatvoru da si mi ziv i zdrav, i lezace 10 godina, a za ubistvo se lezi 7 :zbunjen: . Ne bih iznosio svoje misljenje o uniformisanima, zadrzacu za sebe. Cisto da naglasim da nisam huligan i tako to,samo isuvise neprijatnih situacija sa njima, pozz

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Nema potrebe da tema koja je otvorena kao omaž pokojnom policajcu motociklisti ide u smeru prepucavanja. Držite se teme a za drugu raspravu otvorite drugu ili neka ovu admini zaključaju.

 

Pozdrav

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Nema potrebe da tema koja je otvorena kao omaž pokojnom policajcu motociklisti ide u smeru prepucavanja. Držite se teme a za drugu raspravu otvorite drugu ili neka ovu admini zaključaju.

 

Pozdrav

 

jao...vazi.

 

Mile rece ukratko, ja pre toga nasiroko, ako nisi shvatio pritom da je pominjanje napada na stadionu iskljucivo imalo za svrhu da podvuce da je ukinuta presuda ukinuta presuda, a ne istrazivanje mogucnosti za dobijanje manje kazne, onda je dalje tesko ista objasnjavati. Mislim, i ne objasnjava mi se, drago mi je, i dovoljno, da se samo sa duznim pijetetom ophodimo prema pokojnom Vladi.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Alo ljudi, oladite malo ! Ja sam ovu temu otvorio da bi se obavestili o desavanjima vezanim za pogibiju policajca - motocikliste Vladimira Grandica . Mislim da nema smisla sad u njoj pisati o desavanju na stadionima, i drugim desavanjima. Ako neko hoce nesto da uporedjuje - nek otvori temu za to , a ne ovde. Sto se mene tice - ubice su osudjene onako kako ih je sud osudio i ova tema moze da se zakljuca .

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja