Jump to content

Moto Zajednica

Smanjenje registracije za motocikle

Recommended Posts

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

hahaha, 3-6-7-8.. i za "akcije" probne tablice po potrebi a mogli bi da uvedu npr. 3-6-7..meseci, s tim da sami određujemo period/termin korišćenja, nešto kao putni nalog. i normalno osiguranje, da važi samo taj period/periode, tako da registraciju rastegnemo do 12meseci.tehnički ionako važi 1god, koliko i traje registracija. ovo bi baš bilo lepo :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97

Danas sam cuo informaciju od saobracajca(pandur,drugar)da ce da uvedu registraciju

motora na odredjeni period(3,6...meseci)ako on laze onda mu ja pomazem ali... :care:

Sta mislite ?

 

TO BI BILO ODLICNO! A nesto razmisljam... mozda bi bilo dobro da se uvede i za auto registracija na 3 meseca, cisto da imamo prevozno sredstvo u toku zime :takoje: ono decembar, januar, februar, a u martu pod motore i udri :care::takoje::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Sto se tice umanjenja poreza za vozila starija od 20god...

 

Ja sam u maju mesecu vec placao umanjeno za AT. U Wiener osig. su mi citali tabelu i procentualno se umanjuje porez za vozila od 5-10god, od10-15god, od 15-20god i za 20 pa navise godina. Za AT od 21god starosti platio sam porez smesnih 1000 i nesto sitno dinara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

I meni je tenera 21 god stara ali letos kad sam je registrovao rekli mi da nema to za preko 20 godina vec samo ono -40% za preko 10god starosti. (3042din) :stabre:

 

A jesu lopuze :bljak:

 

Quassare koliko si ti platio regu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Iako ce i dalje cena registracije za motocikle od 500 - 750 ccm biti ista, pa necu to osetiti finansijski, pozdravljam ovakvu odluku drzave i zahvaljujem se ljudima koji su u ime svih nas ucestvovali u protestima. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Na televiziji javili da ce i pored kojekakvih smanjenja u proseku za kola poskupeti za 90 eura. E sad koliko ce za motore poskupeti ne znam. Lepo sam ja rekao na pocetku teme...

 

 

 

 

... da vas vratim u realnost. Vi vrlo dobro znate da kad vam ga drzava izvadi mora opet na neko drugo mesto da vam stavi :moto3:

Sace benzin da bude 140 pa cete kupovati vi manje kubikaze zbog potrosnje. Mene vec sad 100km izadje 600 din, sta li je sa vama sto vozite besne masine ne smem ni da pitam...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6813 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nista oni nisu uradili nego mazu oci, mislim na ove iz vlade. Oni NECE DA SE ODREKNU TIH PARA. Ceo jedan VEK su ucili da uzimaju na haracu. Sta su uradili?

 

Smanjili su za klasu 750-1100. Drago mi je sto ce vlasnici tih vozila placati manje, ali koliko je njih procentualno? Jedan vrlo mali broj, vecina vozi 500-750 gde je registracija 15000 dinara. Oni tu klasu nisu srezali, ALI da ne bi izgubili pare od klase za koju su smanjili, nametnuli su registraciju za skutercice i mopede. Ako mene pitate, oni nam samo mazu oci, izvode neke trikove i mislim da u sledecoj sezoni moramo opet da ih uhvatimo za jaja. Oni su tu zbog nas, mi smo ih birali i ocekivali promene na bolje.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR F2

Alekre je potpuno u pravu, s obzirom da ce se registrovati mopedi i skuteri do 50 kubika - mogu biti samo u plusu. Drago mi je zbog svih onih koji voze vece kubikaze da ce biti jeftinije (bar je tako u najavi), ali isto tako mi je krivo zbog svih skuterasa koji su na neki nacin namagarceni. Mnogi su kupili kineske skutere i sl. bas zbog trajnih registracija. Neko je to sve lepo stavio na papir, izracunao i shvatio da ce ovako namaknuti jos koji dinar vise, budite u to sigurni. Da su hteli da pomognu bajkerima u ovim teskim vremenima - prihvatili bi odavno nase zahteve, npr. da se registruje na 3, 6, 9 ili 12 meseci, pa ko kako voli - nek' izvoli. Ma muka mi je od ove prevarantske drzave, al' iz koze se ne moze tako lako... :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

koliko sam ja video ova snizenje se odnose samo na motore preko 750ccm, a mi sto vozimo slabije od toga placamo isto....tako da ono sto su smanjili za motore preko 750ccm kojih ima malo, nadoknadice kroz godisnju registraciju za 50ccm kojih ima kolko ti duse hoce....tako da je drzava u plusu, a mi obicni smrtnici opet najebasmo....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ja podrzavam registraciju motora od 50cc jer ti motori su pola tehnicki neispravni(seljacki tomosi) a i nemaju osiguranje, tako da ako te udari ili osteti to vozilo nemas kome da se obratis...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ako se ne varam, i po sadašnjem zakonu za "trajno registrovana vozila" je bilo potrebno da se ima važeća polisa. Sad, što to niko nije poštovao...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Ni meni to niko nije rekao kad sam kupio skuter, ali sam mu ja ipak uradio obavezno osiguranje. Mislim da je bilo oko 1000din, i nije bilo potrebe da uvode registraciju vec samo da poostre sprovodjenje zakona po tom pitanju. Jeste bezazeleno obavezno osiguranje na skuter , jer kakvu ti stetu mozes drugom da napravis skuterom.. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Eh obecanje ludom radovanje tako su pricali i za gorivo od nove godine ce smanjiti pocinje uvoz iz inostranstva a sad najavljuju poskupljnje tako ce i sa ovim da bude sad nas loze a kad im zatreba para za drzavni budzet ima odma da podignu sad najavljuju registrovanje 50 ccm.

Iskreno se nadam da ce zaista da smanje ali mrka kapa od toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Pa... Dovoljno je da mu polomiš nogu, ruku... Ili da se zakucaš nekome u štopaljku od 300e, far, koliko može onaj zatvoreni sa ksenonom da košta... Svašta nešto možeš da napraviš i sa biciklom (veruj mi na reč, sreća pa sam tada brzo trčao).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Svašta nešto možeš da napraviš i sa biciklom (veruj mi na reč, sreća pa sam tada brzo trčao).

 

:lol: ja sam hteo da bijem ovog u kolima... :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6813 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To za mopede i skutere ne stoji, mi smo svake godine duzni da imamo obavezno osiguranje od 1000 dinara i pri tom odradimo tehnicki pregled. Vozio sam 50cc pa znam sve procedure. Ja sam cak imao i onaj evropski izvestaj. Nema tu izgovora, jednostavno hoce da nas orobe umesto da cak i podsticu upotrebu vozila na gas, skutere i sl. oni navlace namete i na to. Navescu vam primer iz Engleske, ukoliko vozilo ne ispunjava ekoloske kriterijume, a vlasnik odluci da u to vozilo ugradi gas, drzava mu pokriva 80% troskova ugradnje. Licno, vozio sam 50cc zato sto volim dva tocka i uzivao sam u tome, ali kazem, najmanje 50% skuterasa i mopedista ga voze zato sto im je to nekakvo racionalno resenje. Jeftino i prakticno. Na kraju ce godisnja registracija tog skutera kostati oko 5000 dinara. Nezvanicno kruze glasine da ce rega biti 3500 dinara, osiguranje 1000 i tehnicki zavistno od mesta, ali kontaj 5000 dinara. To je 41.5 litar benzina, sa kojim ce 50cc skuter preci oko 1400km manje vise.

 

Nije fora oporezovati sve sto moze, nego se i odreci nekih sredstava da bi generalno celom drustvu bilo bolje.

 

Neko ce sigurno reci, pa sta je 5000 godisnje ali sta ja mislim:

-Time se narusava koncept skutera kao jeftino, prakticno vozilo koje cuva zivotnu sredinu

-Hrani se parazit od drzave

 

Ne zelim da im dam tih 5000, jer imaju 10000 haraca i nacina za otimanje, a stalno uzimaju neke milionske kredite i ja nisam osetio da su te pare koje svi mi dajemo ulozene u nesto. Pozivam svakog da ovde napise sta je on dobio od drzave ili neka grupa ljudi, drustvo itd itd. Daj Boze da se jedan javi.

 

Ovo sto su uradili je seci dupe krpi glavu. Opet bih na protest, osecam se prevaranim i obmanjenim.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Alekre , ne znam samo ko te je prevario za to osiguranje i tehnicki svake godine. Tvoj bicikl sa pomocnim motorom je bio trajno registrovan i nisi bio u obavezi radis to . Ali ako kazes da si radio tehnicki i osiguranje kome si nosio papire ? Nije mi bas najjasnije .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ja koliko imam ATX dve godine nista nisam dirao po tom pitanju a zasutavljali su me par puta i nista mi nisu pricali za papire jedino sam bio lenj da ga prevedem na sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ja od vozila imam 2 motora(yzf-a i skuter) 2 kola,2 traktora,skip i buldozer(gradjevinske masine),3 kamiona i prikolicu,i 2 prikolice za traktor, sto spada pod vozila koja se registruju.

 

Kamione,ne registrujem vec 2-3 god,jer ne zarade ni za registraciju + sto i to malo poslova dobijaju preko veza i podmicivanja.

 

A ove godine cu da registrujem samo jedan auto,jedan traktor,i mozda skipa,a motor vozim neregistrovan i nikom ne stajem ziv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6813 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

@Mikulanac

 

Kada sam kupio skuter, bio je trajno registrovan sa trajnim osiguranjem. Medjutim, kada sam u januaru odjavio masinicu, za nove tablice i saobracajnu u SUPu su mi rekli sledece:

 

-Kupoprodajni ugovor

-Odjavljena saobracajna

-Dokaz o tehnickoj ispravnosti vozila

-Polisa obaveznog osiguranja od autoodgovornosti

 

+

 

-Eu izvestaj koji sam preuzmes i strpas ispod sedista.

 

To je bilo prosle godine od kada su ukinuli trajno osiguranje za 49cc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ok ja sam za to da se osiguravaju svake godine skuteri, znaci tehnicki+obavezno osiguranje i to da bude max 2500-3000 toliko se moze podneti ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja