Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fazer & Diversion klub

  

386 članova je glasalo

  1. 1. Koji model Fazera posedujete?

    • FZ1 Gen2 2006-
      34
    • FZ1 Gen1 2001-2005
      31
    • FZ8
      19
    • FZ6 S2 2007-2009
      46
    • FZ6 S1 2007-2009 (78KS)
      8
    • FZ6 2004-2006
      68
    • Starije verzije FZ (FZS600, FZS1000, ...)
      74
    • XJ6 2009-
      10
    • XJ900
      27
    • XJ600
      69
  2. 2. Koju varijantu imate?

    • Sa poluoklopom (ili dodatnim punim oklopom)
      273
    • Bez oklopa (naked)
      76
    • Sa punim oklopom (starije verzije)
      37
  3. 3. Da li bi bilo dobro da osnujemo klub vlasnika?

    • Da
      346
    • Ne
      40


Recommended Posts

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Dao bratu motor da se provoza i da zavrsi nesto po gradu.Ja svoje obaveze morao kolima da zavrsavam.Krenuo kuci i sretnem ga na semaforu blizu kuce.Pali se semafor on ne moze da krene.Ubaci u brzinu popusta kvacilo nista ....motor ne reaguje , kao da je u leru.Stanem kolima sa strane.Izadjem iz kola i odem do njega.Pitam sta je,kaze ne reaguje.Izbacimo na ler ubacimo u prvu opet nista.Spustim copavu on se ugasi....

Preguram motor  u stranu .Izvadim alat iz kola.Skinem onaj poklopac sto prekriva prednji lancanik.....imam sta da vidim...nema matice i podloske koja drzi lancanik na osovini menjaca.Ili je majstor lose zategao pa se vremenom otpustila i spala ili je nije ni vratio.(verujem da je ova druga opcija)vratim lancanik na osovinu i polako do majstora.Sledi zamena lanca i lancanika.Jbg, sreca sto je blizu kuce.

P.S. pre neki dan razmisljam da skinem poklopac lancanika i da ocistim unutra (video sam slike od @Sateliskada cisti sta se tu sve  nakupi a ko zna da li je i kada cisceno),i da sam to uradio tada primetio bi da fali matica ....a ovako par dana bez motora....

Promenio član Eol
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Prijatelju, zaobidji ti tog majstora.
Za*ebi...
Zamisli da se to desilo u brzini?
Ne daj boze, da pogines negde...

P.S. Imam ja pravog majstora za tebe...


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

@m.milivojevic nije moj majstor nista dirao oko motora jos uvek.Ovo je verovatno od majstora koji je prethodnom vlasniku odrzavao motor.

Promenio član Eol

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

E zbog takvih situacija MORAM da rasturim pola motora kada ga pazarim... Moment kljucem t estiram sve vitalne srafove, zamenim sve lezajeve, i rasturim komplet kocioni sistem.

Tek posle toga estetika i voznja.

 

 Obicno matica izbije kroz deklu u takvim situacijama, kada sam cbr1000 kupio pre sigurno 10-15 godina tu maticu nisam ni zatekao a vozio se tako celu sezonu!

Lanac je odrzavao lancanik na ricnama osovine!

Tada se moj pristup voznji "tudjih" / tek kupljenih motora promenio.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Ja upravo o tome i pricam.
Ko god da je majstor, mora da ima checklistu i da proveri makar osnovne stvari.
Pusti estetiku, podmazanost i ciscenje lanca.
Mora da se po servisnom manualu proveri sve kad preuzimas motocikl u odrzavanje.

Kao i u svakom poslu.
Da li bi ti Nešo izveno novu uticnicu, pre neko sto proveris strujne krugove i pogledas semu?
Naravno da ne bi...

Ne bih vise komentarisao...


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ehhh, semiranu i za snagu projektovanu instalaciju a u privatnim domacinstvima odavno video nisam!
O bojama i montaznim pozicijama da ne govorim...
Isgleda je u vecini zivotnih sfera karabudz!
Moramo nekako da plivamo i glave sacuvamo...

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
pre 37 minuta, N.F.S. je napisao:

 

Tada se moj pristup voznji "tudjih" / tek kupljenih motora promenio.

 

Kolege @N.F.S.i @m.milivojevic u pravu ste....

@N.F.S. izgleda da cu ja sada isto promenti pristup nekim stvarima.

Dao sam bratu motor,moglo je svasta da bude...na srecu ovako se zavrsilo...a verujem da je mogao da spadne i u voznji/krivini,lanac se uvije da blokira tocak i sl.Strasno.

Kao sto sam napisao motor je sada kod majstora cekam da montira nov lanac i lancanike i rekao sam mu da proveri sve i da mi javi sta i kako....

 

 

Promenio član Eol

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Екипа, да нема ко случајно негде вишка ове шрафове од визира на продају? Или препоруку где их купити? 

20210508-150447.jpg
IBB.CO

Image 20210508-150447 hosted in ImgBB
20210508-150439.jpg
IBB.CO

Image 20210508-150439 hosted in ImgBB

 

Контам да су универзални за Yamaha-e.

Скидам визир при прању мотора и кад сам враћао претегох и пукоше. Тек тад сконтам да су пластични.:stabre:

Два с*ебах, а један је већ фалио. Тако да ми три требају.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 82 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Strom 650

Fali i meni jedan :D Gkedao sam na aliju ali nisam uspeo da ih nadjem (mozda sam los research radio).

Resio sam na kraju da odem do bolje snabdevenih radnji srafovske robe pa da nadjem barem priblizno iste, sraf ko sraf matica sa donje strane je bitna.

Ako se neko javi da ih ima na prodaju uzeo bih i ja komplet da zamenim sve :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Zar bas mora original, ima na KP oni u raznim bojama. A verujem da se uklapaju od većinu Yamahinih modela. Tako da okrenite par brojeva od ovih sto prodaju delove i verujem da ce biti uspešna potraga. Tako sam ja za čep. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 1 minut, madjija je napisao:

Fali i meni jedan :D Gkedao sam na aliju ali nisam uspeo da ih nadjem (mozda sam los research radio).

Resio sam na kraju da odem do bolje snabdevenih radnji srafovske robe pa da nadjem barem priblizno iste, sraf ko sraf matica sa donje strane je bitna.

Ako se neko javi da ih ima na prodaju uzeo bih i ja komplet da zamenim sve :)

Исти случај. Управо прелистах Али, сви су имбус шрафови, не могу да нађем крстасти.
Ма нашао сам ја металне, плус матица, нема то где, чак се и не виде јер су испод гуме од ретровитора, али мене нервирају кад знам да су ту. Болес', хоћу да вратим фабрику, да ме не нервирају.
И да, ако ко има комплет узео бих све.
Ко зна колико ћу их још зезнути.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 2 minuta, Zlatko LA je napisao:

Zar bas mora original, ima na KP oni u raznim bojama. A verujem da se uklapaju od većinu Yamahinih modela. Tako da okrenite par brojeva od ovih sto prodaju delove i verujem da ce biti uspešna potraga. Tako sam ja za čep. 

Ма не морају, ал' ваљало би.
Јбг, кад сам сам сјебао ствар па ме нервира. Ај један па ок, него претегнух један он пуче, узео други одмах, претегнух и њега. Ретард.:grr:
Ма не гори ми, зашрафио сам металне са матицом, него рек'o можда је неко имао сличан "проблем" па зна где набавити.
КП и Али ми не гину.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

@Marko05 napisah ti u grupi na viberu onda ali mozda nisi video, imas u radnjama moto opreme (da ih ne reklamiram) a ima i na Kp.Koliko sam video svi su imbus.Ako naletim negde na krstasti javljam(posto trebaju i meni)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 2 minuta, Eol je napisao:

@Marko05 napisah ti u grupi na viberu onda ali mozda nisi video, imas u radnjama moto opreme (da ih ne reklamiram) a ima i na Kp.Koliko sam video svi su imbus.Ako naletim negde na krstasti javljam(posto trebaju i meni)

Видео сам, него рек'o боље опет фабрику да вратим ако неко има, ако не узећу оне на КП. Хвала ти још једном и овде.:takoje:
 

 

pre 2 minuta, Alekre je napisao:

Ja imam aluminijumske na TDM pogledaću gde su mi plastični. 

Хвала, није ништа хитно, ако случајно нађеш.:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
WWW.LOUIS.EU

Buy Bolt set for fairing windshields 8-piece in sizes M4, M5 and M6 at Louis Moto for a great price. Top brands ✓ Great selection ✓ No risk ✓ Free returns ✓

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Ja sam kupio na Ali-ju, ide 10kom u kesici zajedno sa maticama ulivenim u gumene čepove (meni su te gume bile trule). Možeš da biraš boju i samo moraš da znaš da li su M5 ili M6. Šrafovi su svi imbus, cena je bila smešna. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
Pre 3 sati, sale-kum je napisao:

Ja sam kupio na Ali-ju, ide 10kom u kesici zajedno sa maticama ulivenim u gumene čepove (meni su te gume bile trule). Možeš da biraš boju i samo moraš da znaš da li su M5 ili M6. Šrafovi su svi imbus, cena je bila smešna. 

pozdrav molim te objasni kako da pazarim na ali expresu ...duduk sam za to...hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
11 hours ago, Marko05 said:

Видео сам, него рек'o боље опет фабрику да вратим ако неко има, ако не узећу оне на КП. Хвала ти још једном и овде.:takoje:
 

 

Хвала, није ништа хитно, ако случајно нађеш.:takoje:

Najgore što može na motoru su bezveze šrafovi. Ja nema šanse da ne stavim original ili ne naručim iz Engleske neke lepe iz ProBolta. 

 

Imam ove šrafiće originalne. Ja sam stavio crne aluminijumske. Javi da li ćeš da svratiš kad se voziš ili kako već ti odgovara. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 11 minuta, Alekre je napisao:

Najgore što može na motoru su bezveze šrafovi. Ja nema šanse da ne stavim original ili ne naručim iz Engleske neke lepe iz ProBolta. 

 

Imam ove šrafiće originalne. Ja sam stavio crne aluminijumske. Javi da li ćeš da svratiš kad se voziš ili kako već ti odgovara. 

Razumeš me u potpunosti.

Super, neka budu kod tebe pa da mi to bude razlog da se provozan i da se vidimo (spojim lepo i korisno).

Hvala puno.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Ekipa, da obnovimo gradivo. Kakvi su vam pritisci u gumama na Diverziji 900. Na koliko pumpate kada ste sami, koliko sa suvozačem/prtljagom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie
Pre 18 sati, demro.st je napisao:

pozdrav molim te objasni kako da pazarim na ali expresu ...duduk sam za to...hvala 

Imaš celu temu u vezi Ali-ja ovde na forumu.

Ako si baš duduk, najbolje da nadješ nekoga (mladjeg) ko se bar pomalo razume. Put je sledeći: odeš na sajt, registruješ se kao novi korisnik, daš neke podatke, za plaćanje daš podatke o kartici koju ćeš koristiti, najsigurnije su one internet kartice na koje prebaciš samo onoliko para koliko ćeš potrošiti, mada ja koristim običnu debitnu karticu godinama i nikad nisam imao problema. Posle toga nadješ šta ti treba, obavezno obratiš pažnju na troškove transporta (ima istih artikala koji idu DHL-om po bezobraznoj ceni ili običnom poštom besplatno ili vrlo jeftino), poručiš, skinu ti pare sa kartice i čekaš poštara...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
Pre 7 sati, sale-kum je napisao:

Imaš celu temu u vezi Ali-ja ovde na forumu.

Ako si baš duduk, najbolje da nadješ nekoga (mladjeg) ko se bar pomalo razume. Put je sledeći: odeš na sajt, registruješ se kao novi korisnik, daš neke podatke, za plaćanje daš podatke o kartici koju ćeš koristiti, najsigurnije su one internet kartice na koje prebaciš samo onoliko para koliko ćeš potrošiti, mada ja koristim običnu debitnu karticu godinama i nikad nisam imao problema. Posle toga nadješ šta ti treba, obavezno obratiš pažnju na troškove transporta (ima istih artikala koji idu DHL-om po bezobraznoj ceni ili običnom poštom besplatno ili vrlo jeftino), poručiš, skinu ti pare sa kartice i čekaš poštara...

tooo sam hteo da cujem hvala postupicu po tvom uputstvu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja