Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fazer & Diversion klub

  

385 članova je glasalo

  1. 1. Koji model Fazera posedujete?

    • FZ1 Gen2 2006-
      34
    • FZ1 Gen1 2001-2005
      31
    • FZ8
      19
    • FZ6 S2 2007-2009
      46
    • FZ6 S1 2007-2009 (78KS)
      8
    • FZ6 2004-2006
      67
    • Starije verzije FZ (FZS600, FZS1000, ...)
      74
    • XJ6 2009-
      10
    • XJ900
      27
    • XJ600
      69
  2. 2. Koju varijantu imate?

    • Sa poluoklopom (ili dodatnim punim oklopom)
      272
    • Bez oklopa (naked)
      76
    • Sa punim oklopom (starije verzije)
      37
  3. 3. Da li bi bilo dobro da osnujemo klub vlasnika?

    • Da
      346
    • Ne
      39


Recommended Posts

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Pozdrav drugari,kolege Fazerasi,od skoro sam i ja ponosni vlasnik ovog prekrasnog i prelepog motora,doduse moj je malo stariji 99 god(deda) u odnosu na neke ovde ali ocuvan je pa meni deluje bukvalno kao nov.:lol: Zasad toliko,veliki pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Acime,bice slika nego sam malo slab sto se kompa tice i tih prebacivanja ali bice,bice odradice drugar umesto mene :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Da ne otvaram temu u garazi, posto verovatno tripujem, pa cu da pitam ovde.

 

U voznji gotovo non stop cujem neki zvuk koji mi lici na zvuk ventila, odnosno klackalica. Brzo ujednaceno kuckanje srazmerno broju obrtaja. Samo na nekim obrtajima se ne cuje (ili se cuje jako slabo). Motor je nov (2000km), ne bi trebalo da ima problema ali malo me iritira taj zvuk. Vise njega cujem nego sam motor/izduv. Ulje je yamalube polusintetika ako ima veze, sipano pre 1000km a i pre toga se culo isto.

 

U pitanju je XJ6, mada agregat je slican.

 

Dakle, pitanje je da li je to normalno za ovaj agregat?

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

ISTI problem istrazujem samo sto se kod mene to nije culo do poslednjeg servisa pre 3000km. Samo se cuo tup zvuk gotovo necujnog motora i malo izduv, a sad neke klackalice, ventilcici, oprugice i caktanje ujednacenog ritma...

Samo sto je YBR u pitanju :zvizduk: yamaha je yamaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Sviram i Yamahu Djordje,ali sviram i Rolanda...xe,xe,xe.... :zvizduk::moto3:-_-

Ajde da se nadovezem na temu oko ovih cukanja i lupkanja,ma da nisam strucnjak i mehanicar,ali sam imao slican problem na mom Fazeru 2004 god.

Kod mene je bio problem spaner lanca i lanac u motoru...ali je neko pre mene vec napravio taj tzv spaner (sraf koji stoji sa desne strane motora iznad kvacila od prilike) pa mi je drugar mehanicar samo dostelovao lanac preko tog srafa (spanera) koji je namenski stavljen da se steluje lanac i tako resio problem lupkanja i kuckanja.

Inace culo se na manjim obrtajima i po malo na vecim....a vec kada predje 9-10.000 obrtaja...tada je prestajalo lupkanje,ali od siline vetra na tim obrtajima tesko da sam sta mogao cuti...ali ajde da kazemo da sam cuo posto sam muzicar pa bas extra cujem.

Nadam se da sam bar malo pomogao,ali opet kazem,nisam mehanicar pa mozda i nije na vasim masinama ovo sto sam napisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

@milancef

 

Raspitacu se u vezi ovoga, ali prvo cu probati sa drugim gorivom. Do sada sam sipao na NIS pumpama, najcesce onaj skuplji... Ima li smisla to uopste sipati, kad smo vec kod toga?

 

Probacu MOL cim potrosim rezervoar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ja nisam primetio neku razliku između premiuma i običnog, a Gile je napisao da mu motor troši desetku kada sipa na JP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Rado bih probao da sipam na MOLu, ali ne mogu da potrosim ovo gorivo jer sam nabo gumu..Prednju... Ovo mi je prvo busenje u zivotu na motoru... Koliko je bezbedno krpiti gumu na motoru? Moze li se krpiti bez skidanja tocka? Ima li potrebe da se guma menja?

 

Crkla mi je u selu gde nema vulkanizera na 10km. Kada je naduvam drzi toliko da mogu da odem do vulkanizera, a skidanje ne dolazi u obzir jer nemam bas zelju da ucim kako se skida i montira tocak.

 

Ko sta radi ovde, ja kukam :D Sta cu kad sam baksuz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Jel to bezbedno? Znam da na kolima traje. Da li se zapravo praktikuje taj tip krpljenja na motorima?

 

Hvala! Ova tema moze da promeni naziv u "Pitajte Acima" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ja sam više puta tako krpio zadnju i nikada nije bilo problema. Vulkanizeri kažu da takvo krpljenje traje svega nekoliko meseci, ali meni je trajalo znatno duže, čak i dve godine. Ako si gumu probušio na neki ekser, neće biti nikakvih problema da se zakrpi na ovaj način i da traje dugo, a kako tvoj motor ne može mnogo preko dvesta, onda je i dovoljno bezbedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Glista tj. proces se zove cepovanje. Ogranicenje tih vulkanizera na vreme je MNOGO glupo. Zavisi od eksploatacije jer za 3 meseca neko ne upali 5x motor, a neko ga tera kao blesav. Inace taj nacin krpljenja je siguran. Krpio sam i na mojim kolima i motoru i kamionima i nikad ni jedna takva zakrpa nije popustila...

 

pozdrav -_-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha Thunderace 1000cc & Aprilia Leonardo 250 cc i

Ja sam od proleca prosle godine ponosni vlasnik Yamahe Xj Diversion 900 iz 1999 godine. Nazalost imao sam saobracajnu nezgodu na jesen iste godine pa sam je polupao. Prodao sam je, ali srecom sticajem okolnosti ponovo sam je odkupio i to popravljenu :) . Pozdrav svim fazerasima posto vidim da diversionista i nema bas puno (skoro nikako). Podrzavam ideju za klub. Evo i par slika pre i posle :) njeno trenutno stanje posle popravke je ovo na slici sa leonardom. Inace razmisljao sam o IXIL auspusima za nju (posto ovi imaju tragove od pada), pa ako neko moze da mi kaze nesto o njima ako ima neko iskustvo . Pozdrav :)BZYlW_fotografija0232.jpgv4tLK_03102010001fg.jpgxqs85_29082010056.jpg

KLlUS_03042010o.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Dobar dan narode.

Nakon što sam isčitao postove, pustio bale nad nekim slikama i filmovima, rekoh da vas zamolim da me primite u društvo preko reda. :)

 

Naime, još uvek nemam motor, ali sam ubeđen da ću u narednih nekoliko dana/nedelja postati vlasnik jednog XJ600. Međutim, kako je moj budžet jako ograničen, ovo će biti model iz 1995 (deda, kako ga vi zovete)

Samim tim, hteo bih i pitanje da postavim, pošto je ovo ipak rubrika "pitajte acima". :)

 

 

- da li mi je izbor valjan za prvi motor (polagao na keeway speed 150)? Čitao sam da je XJ6 "dosadan", "lako upravljiv", "zahvalan za vožnju". Želim nešto što će me bez problema provesti kroz Beograd, ali i da mogu otići do Leskovca. Nešto što početnik može da vozi i što ga neće vući da izgubi glavu.

 

 

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Dobar dan narode.

Nakon što sam isčitao postove, pustio bale nad nekim slikama i filmovima, rekoh da vas zamolim da me primite u društvo preko reda. :)

 

Naime, još uvek nemam motor, ali sam ubeđen da ću u narednih nekoliko dana/nedelja postati vlasnik jednog XJ600. Međutim, kako je moj budžet jako ograničen, ovo će biti model iz 1995 (deda, kako ga vi zovete)

Samim tim, hteo bih i pitanje da postavim, pošto je ovo ipak rubrika "pitajte acima". :)

 

 

- da li mi je izbor valjan za prvi motor (polagao na keeway speed 150)? Čitao sam da je XJ6 "dosadan", "lako upravljiv", "zahvalan za vožnju". Želim nešto što će me bez problema provesti kroz Beograd, ali i da mogu otići do Leskovca. Nešto što početnik može da vozi i što ga neće vući da izgubi glavu.

 

 

Hvala unapred.

dok se Acim ne oglasi evo da ti ja napisem par reci.imao sam XJ600 mislim da je bio bas te god proizvodnje( 95 ili 96.) onaj model sa jednim diskom napred i mogu ti reci da sam se slatko navozao!!nije trkalica ali nije ni kornjaca!!i moj je brate trosio kao ZIP upaljac....

jedina mana po meni-previse uska zadnja guma....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawasaki versys

Vozim diversion 1999. god. Vec dve godine za redom idem na more sa njom do C. Gore Izuzetan motor za moje potrebe i moje godine. Pozdrav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
Čitao sam da je XJ6 "dosadan", "lako upravljiv", "zahvalan za vožnju". Želim nešto što će me bez problema provesti kroz Beograd, ali i da mogu otići do Leskovca. Nešto što početnik može da vozi i što ga neće vući da izgubi glavu.

 

 

XJ6 ili XJ600 ? Verovatno mislis na XJ600. U svakom slucaju, ako si tek polozio tesko da ce ti bilo koji motor biti dosadan :) Sto se tice zahvalne voznje i upravljivosti, ukratko da kazem da je ovi modeli upravo za to i namenjeni. Mene kao pocetnika veoma iznenadilo koliko se zapravo ovi motori lako voze. A sto se tice cuvanja glave, jbg glava je ta koja te povuce da je izgubis a ne motor :) Motor ide koliko ti hoces a ne koliko on moze. Samo lagano :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja