Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fazer & Diversion klub

  

386 članova je glasalo

  1. 1. Koji model Fazera posedujete?

    • FZ1 Gen2 2006-
      34
    • FZ1 Gen1 2001-2005
      31
    • FZ8
      19
    • FZ6 S2 2007-2009
      46
    • FZ6 S1 2007-2009 (78KS)
      8
    • FZ6 2004-2006
      68
    • Starije verzije FZ (FZS600, FZS1000, ...)
      74
    • XJ6 2009-
      10
    • XJ900
      27
    • XJ600
      69
  2. 2. Koju varijantu imate?

    • Sa poluoklopom (ili dodatnim punim oklopom)
      273
    • Bez oklopa (naked)
      76
    • Sa punim oklopom (starije verzije)
      37
  3. 3. Da li bi bilo dobro da osnujemo klub vlasnika?

    • Da
      346
    • Ne
      40


Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Jest da nemam FZ Yamahu, ali morao sam da se uključim u ove pisanije... Molio bih člana Pera kameni da nam objasni šta znači izraz "ulje je bruka koliko je dobro..." i koji su to kriterijumi koji označavaju "bruka dobro" od ostalog dobrog ili lošeg ulja...? Da nisi mozda otvarao agregat pa ustanovio kako je to "bruka dobro" ulje u potpunosti sačuvalo agregat od habanja, a to si opet ustanovio preciznim i egzaktnim merenjem pojedinih delova i njihovih specifikacija u toku radnog veka...?

 

Ja sam, recimo, koristio razna ulja, počev od nekog "no name" pa sve preko Modriče, Ipona, Motula, Elf-a, Eni-a... pa neke ogromne razlike po mašinu nisam osetio. Ne kažem da nema razlike u odnosu na to kako se ulje manifestuje po pitanju održavanja agregata, ali je to nešto što može samo precizno merenje da ustanovi i to opet nakon predjenih xy kilometara, a ne posle jedne ili dve zamene ulja. Sa svakim od navedenih ulja jedine razlike koje sam primetio, bile su u radu menjača ili u tome da se na određenoj temperaturi drugačije čuje agregat...a najviše slučaja je bilo da uopšte nisam primetio apsolutno nikakvu razliku pri promeni proizvođača ulja ili njegove gradacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

tvrdim da svatko tko stavlja MOTUL 300 V 4T Factory Line u svoj motor a ne vozi trke po stazi ili barem ne vozi po cestama na visokim okretajima ( 8 - 10 000 ili do iskapcanja u crvenom ) baca sol u more, baca novce nepotrebno.

netko je gore napisao da ga stavlja u fz 6 i da je bruka od ulja. vjerovatno je prezadovoljan njime samo ne znam na osnovu kojih parametra ???

MOTUL 300 V 4T Factory Line je ulje koje ide u takmicarske motore, mašine, kod kojih se dolazi do veceg pregrijavanja upravo zbog visokih okretaja i tu ono odrađuje posao i ima smisla jer ima dvostruki sinteticki ester.

motul 7100 sintetic je upravo vrhunsko ulje za naše turisticke motore i pruža sve što i 300 V.

Pera kameni, da koristiš bilo koji  obicni 100 % sintetik nebi osjetio grublji mjenjac a to što ti se dešava je baš zbog toga jer se MOTUL 300 V ne stigne toliko zagrijatida ti pruži ugođaj mekšeg mjenjaca. 

takmicarski motori na trkama i ne koriste kvacilo za šaltanje brzina jer time dobijaju na vremenu a to isto im pružaju vrhunska takmicarska ulja.

uglavnom svodi se sve na to da svako ima pravo stavljati šta ga je volja na svoj ili u svoj motor stime da ono što sam napisao su cinjenice.

pozdrav.

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Samo bavljenje motociklizmom je jedno čisto veliko bacanje para, te par eura na godišnjem nivou za skuplje ulje nije nikakav fatalan zajeb, ako je uopšte zajeb...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Pozdrav, imam problemčić sa pokazivačem goriva na Yamaha FZS 600 1998. god. Dešava se to da se kazaljka pokazivača od momenta davanja kontakta i sve dok motor radi, penje do maksimuma i tu stoji, iako, kako se gorivo troši i nivo padne, pali lampica za rezervu. Ima li neko slična iskustva, zna li se je li problem u plovku ili možda elektro prirode . . . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 374 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Ja sam imao slican problemcic. Kad izvadis plovak i mehanizam, videces nekoliko neznih pipaka kontakta. Probaj da ih ocistis sitnom smirglom. Kod mene je pomoglo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Probao i sa skinutim plovko, skinuo ga i udžekao na mesto, ali pokazivač ne reaguje na plovak . . . i da, kad se da kontakt kazaljka se popne na maksimum brzo, za 6-7 sekundi, a kad oduzmem kontakt, treba joj joj par minuta da se spusti . . . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Sto se tice izbora ulja slazem se sa Miletom. gurao sam ulja kao da se spremam za trke. I ja nikad presao 7.000 obrtaja. i imam utisak da je promena brzine tvrda.

Bio u Ceskoj, otisao u Yamahin servis zamenili mi ulje i nakon toga primetim da mi je promena brzine menksa.

Prosto zaboravih da pitam koje ulje su mi stavili (iskopacu racun, tu sigurno pise) pretpostavljam neko "yamalube"

Nije sve jedno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Другари, шта кажете коју градацију уља сипате у 600тке? Мотор је 2006 са неких 38к на сату.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000
Pre 4 sati, Svaler je napisao:

Другари, шта кажете коју градацију уља сипате у 600тке? Мотор је 2006 са неких 38к на сату.

Sintetiku 10w-40. Gledaj da je neko originalno ulje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Sintetiku 10w-40. Gledaj da je neko originalno ulje.
 
Хвала. Па синтетика се подразумева мајку му, само ме интересује која се градација препоручује. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

@Svaler

 

Sad si usro cijelu stanicu i sefa stanice. :lol3: Ti probni vozac i tester motocikala, a ne znas koje ulje ide u motocikl koji posjedujes? :P

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
[mention=24813]Svaler[/mention]
 
Sad si usro cijelu stanicu i sefa stanice. 3: Ti probni vozac i tester motocikala, a ne znas koje ulje ide u motocikl koji posjedujes?
Само размена искустава. ;)
И добро си рекао, тестер, не сервисер

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Само ми није јасно, читам овај мануал и нигде не пише за положај мотора приликом испуштања и мерења уља, далвна страну или на централни?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 17 minuta, Svaler je napisao:

Само ми није јасно, читам овај мануал и нигде не пише за положај мотора приликом испуштања и мерења уља, далвна страну или на централни?

Ja koliko znam, na sve i jednom motociklu se ulje proverava kada stoji vodoravno, tj. na centralnom. A takođe se i ispušta kada je mašina topla i dok stoji na centralnom. Kada iscuri sve ulje dok stoji vodoravno, tada možeš malo nagnuti motor na jednu pa na drugu stranu pa opet vratiti u vodoravni položaj, jer tako iscuri i još malo ulja iz mašine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2821 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
Pre sat vremena, Svaler je napisao:

Само ми није јасно, читам овај мануал и нигде не пише за положај мотора приликом испуштања и мерења уља, далвна страну или на централни?

Mislim na točkovima ravno provera,ispuštanju na bočnoj.Ali proveriću

 

evo 49 i 50 strana kaže za proveru na točkovima za ispuštanje ne piše ali obzirom na položaj na bočnoj je ispravno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Pozdrav braco!
Zainteresovan sa kupovinu yamaha xj 600, nebitno da li je diversion ili ona gola N, lepe su mi obe. Mada ce pre da bude diversion, njih ima po oglasima vise i u boljem stanju.
Da odmah kazem da ne patim od brzine, treba mi motor sa kojim cu minimalno da se vozim po gradu, sa kojim moze da se drzi 120 i pretekne sa 140 bez da se razmislja (na autoputu normalno) da moze i malo da se natovari i da se krene negde tipa do 600km u jednom pravcu a najvise da sluzi tu od 50 do 400 km u oba pravca. Da bude takoreci pouzdan. Motor koji ne trosi mnogo u za koji registracija nije vise od 19000. Da bude Naked ili poluoklopljen. Vozim MZa 150 ali vozio sam se dosta sa caletovim Kawasakijem ER5 a pre toga KLE 500.
Imacu oko 1200 evra za kupovinu. Za te pare mislim da mi je bestbay bas ova Yamaha. Ako mislite da ima jos neki bolji motor koji spada u ove kriterijume budite slobodni da predlozite. Samo ne bih uzimao 2 cilindra i manje od 600 kubika.
Interesuje me sledece:
Koliko kosta odrzavanje ovog motora?
Da li mogu da se nadju delovi?
Koje su mu mane?
Sta najcesce crkava?
Nasta obratiti paznju pri kupovini?
Koja je razlika izmedju modela npr iz 1994 i 2000 godine?
Koliko trosi otprilike na autoputu pri brzini od 120, koliko na magistralnom putu na 80-100, a koliko po gradu?
Ako se setim jos nesto pitam
Hvala puno na pomoci!

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 32 minuta, x-man je napisao:

Pozdrav braco!
Zainteresovan sa kupovinu yamaha xj 600, nebitno da li je diversion ili ona gola N, lepe su mi obe. Mada ce pre da bude diversion, njih ima po oglasima vise i u boljem stanju.
Da odmah kazem da ne patim od brzine, treba mi motor sa kojim cu minimalno da se vozim po gradu, sa kojim moze da se drzi 120 i pretekne sa 140 bez da se razmislja (na autoputu normalno) da moze i malo da se natovari i da se krene negde tipa do 600km u jednom pravcu a najvise da sluzi tu od 50 do 400 km u oba pravca. Da bude takoreci pouzdan. Motor koji ne trosi mnogo u za koji registracija nije vise od 19000. Da bude Naked ili poluoklopljen. Vozim MZa 150 ali vozio sam se dosta sa caletovim Kawasakijem ER5 a pre toga KLE 500.
Imacu oko 1200 evra za kupovinu. Za te pare mislim da mi je bestbay bas ova Yamaha. Ako mislite da ima jos neki bolji motor koji spada u ove kriterijume budite slobodni da predlozite. Samo ne bih uzimao 2 cilindra i manje od 600 kubika.
Interesuje me sledece:
Koliko kosta odrzavanje ovog motora?
Da li mogu da se nadju delovi?
Koje su mu mane?
Sta najcesce crkava?
Nasta obratiti paznju pri kupovini?
Koja je razlika izmedju modela npr iz 1994 i 2000 godine?
Koliko trosi otprilike na autoputu pri brzini od 120, koliko na magistralnom putu na 80-100, a koliko po gradu?
Ako se setim jos nesto pitam
Hvala puno na pomoci!

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 

Nisam baš siguran da ćeš za 1200 evra naći sve to što hoćeš, ali uz mali dodatak možeš naći xj600s diverziju u veoma dobrom stanju. To su odlični motori, sa malom potrošnjom, izuzetno jeftinim održavanjem (ako kupiš očuvani primerak), izuzetno pouzdani, laki za vožnju, sa njom oko sveta. 

Do 1998 su sa jednim kočionim diskom napred, od 1998.g. sa dva diska, mnogo bolja varijanta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Ja sam pre nedelju dana kupio xj600 2001godine (mada je u oglasima pisalo 2002).

Zamenio ulje i filtere i teraj.Kupljen od prvog vlasnika sa pravih 30000 km.

Dugo sam pratio oglase i sa tim parama tesko da mozes da nadjes noviji model sa dva diska.

Ima jedan u Kuli za 1350 sto nije poslednja cena.Mada je meni delovao malo zanemaren pa se nisam dugo zadrzavao na njemu.

Na kupujem prodajem ima jedan iz Beograda, 93 godiste za 1200.Deluje mnogo ocuvanije i voljenije od ovog iz kule.

Ima i u Subotici, cini mi se 96-to godiste za 1200.

Verujem da i taj sa jednim diskom radi posao ako se vozi normalno.Mislim da i stariji modeli nemaju uljni hladnjak.

Moras racunati i prevod i eventualnu registraciju.

Pre njega sam imao transalpa i cini mi se da sa ovim dosta teze manevrisem i u svakom trenutku osetim tezinu motora.

Definitivno se transalp daleko lakse vozi,malo me nervira i taj polozaj ka napred ali dobro sad.

Razlika u jacini i radu motora izmedju njih je neuporediva, cetiri cilinda i 60 ks su sasvim dovoljni ako nisi proklet  :-)

Ako imas mogucnosti da prosiris budzet ima u Sremskoj Mitrovici za 1550.97-MO godiste sa tri Givi kofera i perverzno ocuvan (po slikama).Ja sam se dvoumio izmedju tog i ovog sto sam kupio.Prevagnulo je noviji model i dva diska napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja