Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fazer & Diversion klub

  

385 članova je glasalo

  1. 1. Koji model Fazera posedujete?

    • FZ1 Gen2 2006-
      34
    • FZ1 Gen1 2001-2005
      31
    • FZ8
      19
    • FZ6 S2 2007-2009
      46
    • FZ6 S1 2007-2009 (78KS)
      8
    • FZ6 2004-2006
      67
    • Starije verzije FZ (FZS600, FZS1000, ...)
      74
    • XJ6 2009-
      10
    • XJ900
      27
    • XJ600
      69
  2. 2. Koju varijantu imate?

    • Sa poluoklopom (ili dodatnim punim oklopom)
      272
    • Bez oklopa (naked)
      76
    • Sa punim oklopom (starije verzije)
      37
  3. 3. Da li bi bilo dobro da osnujemo klub vlasnika?

    • Da
      346
    • Ne
      39


Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Wien, Sremska Kamenica
  • Motocikl: Yamaha FJR1300

@thechux

Imao sam slican problem sa prednjom kocnicom na XJ900. Jedan posteni majstor mi je telefonom rekao: gledaj u crevo od kocnice i pritisni polugu, ako se crevo pomera znaci da je popustilo i da se deo pritiska gubi na tom pomeranju, a ostatak ide do klipova. Ja probao i stvarno crevo se pomeri par mm. Posle toga sam zamenio ta originalna creva novim pancirnim i kocnica je progledala. Zamalo sam pao kad sam jednom pritisnuo i blokirao tocak... Elem, nisu pancirna creva najbolje i jedino resenje - kod mene je odradilo posao - nego ta gumena umeju da popuste posle nekog vremena i treba ih menjati. Mislim da je neka preporuka proizvodjaca da se kociona creva menjaju na 4 godine. Moja Yamaha je 1999to godiste, a problem sa kocionim crevima se desio negde 2010. 

Pogresih godiste - nije 1999 nego 1997. Bitno je za temu. Popustilo posle 12-13 godina

Promenio član Divvy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 Diversion

Hej hvala puno! Pogledacu ujutru odmah, ima smisla skroz jer nikada nisam menjao creva. I tako sam hteo da podmazem sajlu za kvacilo ☺️

Javim cim pogledam ☺️

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 Diversion

Hej hvala puno! Pogledacu ujutru odmah, ima smisla skroz jer nikada nisam menjao creva. I tako sam hteo da podmazem sajlu za kvacilo ☺️

Javim cim pogledam ☺️

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Poznato je da Fazer 600 prvi model ima problem sa kratkim retrovizorima. Ja sam stavio od R1 03-09, odgovaraju rupe,duzina brezona,sve. Duzi su po mojoj proceni oko 3-4 cm, dovoljno da bude mnogo bolje a da ne strce previse sa motora

post-11902-0-63032800-1490037851.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 Diversion

@Divvy hvala na savetu. Proverio sam, crevo ne mrda mnogo mada jeste malo smunjivo. Stavicu novo crevo, promeniti ulje kocnica pa cemo videti. Takodje, moguce je da samo treba disk da zamenim, treba da izmerim da vidim koliko ga ima. U uputsvu pise koje su mere ispravne tako da idem jedno po jedno.

 

@malitomic extra masina, ja sam jako zeleo taj ali tada nisam imao para. Mada za prvi motor Diversion 600 je sasvim ok :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2

Drugari,gde ste nabavljali vizire za svoje fazere..Konkretno Fzs 1000..Preko ima svega,nego pitam jel ima ovde nesto? Sa Ivanom nisam uspeo da uspostavim neki kontakt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Nema nista... Moras da narucis i cekas, i to Givi... Za ljude iz Bgda ili tu negde, nema bolje varijante od Ivana.

Da nisam uzeo iz Italije vizir, uzeo bi MRA Vario iz Louisa.

Kazem, ako Ivan nije opcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 Diversion

Ja sam iz Novog Sada ali sam poslao slike Ivanu dao mu model godiste i sve i on je pripremio sve unapred.

Jedino kazem to sto nije zavrnuo srafove skroz pa se ona gumica nije rasirila dovoljno i zavrsio mi vizir u krilu.

Elem sredio sam to.

Ovako vizir mu je super a sa moje slike se moze videti i kako to da izgleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Jel ima neko Puigov rear hugger (mali blatobran uz tocak)

i kako čuči?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Jel ima neko Puigov rear hugger (mali blatobran uz tocak)

i kako čuči?

I ja bas htedoh da pitam ali za Fzs600, starog Fazera. Brka sto lije plastike mi rece da ima ali za noviji Fazer Fz6 od '04 godista. Na oko mi sam profil viljuske deluje isto kao i na mom motoru pa eto i pitanje, moze li da se stavi taj sa novijeg modela?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Dobro čuči... Imam Brkin, mislim da ovaj bolje izgleda.

Doduse Brkin je 40-50e, a ovaj min. duplo skuplji.

 

P.S.Zreo si za nekog Akrapovica carbon ili Mivva, Remusa... :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Drugari da neko nema desni vozacev fuzaster viska? Ja sam svoj iskrivio na kapiju kad sam isparkiravao motor od majstora u rikverc. Sad malo krivo stoji i nervira me...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Ako je neko zainteresovan, imam 2 komada za prodaju.

Prva varijanta je kao grebani aluminijum sa prelazom boje, druga nesto kao karbon.

post-4327-0-14216200-1492272308.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 Diversion

Uskoro pocinje sezona , a samim tim i nove gume staviti. Predhodne gume sam stavio Metzeler M5 i zadovoljan sam sa njima a sad se dvoumim izmedju Metzeler Z8 i Pilot Roud 4. Da li ima neko iskustva ili preporuku?

Ja sam uzeo Heidenau i zadovoljan sam. Vidim da dosta ljudi prica o njima ili jako dobro ili jako lose. Hajde da pokusam da budem realan:

1) Promenio sam gume istovremeno jer je vazno imati sto slicinije trenje na obe

2) DOT je kraj 2015-te ja sam ih uzeo 2016 i presao svega 3000 km na njima

3) Za sada sam zadovoljan, gume drze dobro, posebno kad se zagreju. U hladnijim uslovima treba obratiti malo paznju (tipa 10-15 stepeni) jer dok se ne ugreju hoce zadnji kraj da bezi ako legnem slucano na kocnicu ili ako zverski dam gas

4) Vozio sam ih i po kisi i bile su skroz ok. Jesam pao jednom ali sam pri 30 na sat u trecoj brzini dok je na putu bio mali potok vode sa pomalo sljunka odlucio da vidim: A dokle ja po kisi mogu da spustam motor, bas me zivo zanima jer za sada gume mi drze super, a sve jedno idem polako i sigurno cu ja ispraviti njega cim to pocne da klizi. Daaaa daaaaa, covek sa 1.5 godinom iskustva u voznji motora je to po jakoj kisi koja je padala vec 2 sata odlucio da uradi i naravno pao .....  Ali zaista za ovo nisu krive lose gume vec sam ja bio imbecil posto sam kontao - ok idem na Taru i nemam kud da se sklonim jer sam bio u nekim brdima, a kad vec kisnem i nije mi lepo, ajde da barem utvrdim stanje guma.. Ok lekcija naucena. Dakle kad je topolo drze stvarno super, kad je 10-15 stepeni, treba im dati vremena da se zagreju i ne divljati ali to vazi za sve gume.

5) Ja ne divljam mada agresivno preticem jer zelim da to traje sto krace i zadovoljan sam kako se ponasaju

6) Isao sam autoputem preko 140 na sat sa njima i zadovoljan sam, ali da se razumemo, ovaj motor ne treba tako da se vozi jer je zadnja guma tanka, i ne radim to cesto. Ovo je bio test motora. 

 

PS pratim Fort F9 kanal. Ovaj decko je dao izbor guma a ja sam ga bitao za moje. Ovaj decko je profesionalan vozac, ima pregst znanja a ne samo iskustva kojeg isto ima mnogo. Ulazi u sitnice cak i u hemijski sastav guma. Ja sam ga pitao za moje i evo sta je on meni odgovorio: 

 

Hey Milos! Congrats on getting into riding :) I think the dealer set you up pretty well. The K64/65 make a good pair. They run a surprisingly long distance for a tire that is so sticky on dry pavement. And they're specially designed for older sport bikes like yours that wear bias tires. But you are right to be cautious in the rain. The compound is a bit "plasticky" when cold and your K64 rear is fairly smooth on the centre contact patch (which isn't great for water evacuation). Don't get me wrong - these tires can be totally safe in the rain. You should just ride carefully when it's wet. ~RyanF9

 

 

poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Nisam ni znao ds Hajdesad gume ima i za nesto drugo, sem

endura...

A koliko kostaju... Ovo pitam sto su sa pocetkom sezone

bile bas dobre cene za pojedine Michelin ili Metzeler gume, a to je provereno dobar izbor (za mene barem) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 Diversion

Pozdrav,

 

pa vidi ja sam platio pre 2 godine nekih 18500 din obe. Kupio sam od lika iz Backe Palanke koji je inace forumas ovde ali ne znam kako se zove jer me je vodio drugar kod njega. Imam samo njegov broj jer sam ga memorisao kao Gume Moto Heidenau :D

Broj je 065 275 45 04

 

On je imao dobre cene jer je direktan uvoznik i prva ruka, tako da nema da placas posrednike itd.. Znam da kad sam gledao druge gume da su ove bile 4-10000 jeftinije. Sve zavisi od kog brenda kog modela. I cena je bila jako slicna onim ContiGo gumama.

 

poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja