Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fazer & Diversion klub

  

385 članova je glasalo

  1. 1. Koji model Fazera posedujete?

    • FZ1 Gen2 2006-
      34
    • FZ1 Gen1 2001-2005
      31
    • FZ8
      19
    • FZ6 S2 2007-2009
      46
    • FZ6 S1 2007-2009 (78KS)
      8
    • FZ6 2004-2006
      67
    • Starije verzije FZ (FZS600, FZS1000, ...)
      74
    • XJ6 2009-
      10
    • XJ900
      27
    • XJ600
      69
  2. 2. Koju varijantu imate?

    • Sa poluoklopom (ili dodatnim punim oklopom)
      272
    • Bez oklopa (naked)
      76
    • Sa punim oklopom (starije verzije)
      37
  3. 3. Da li bi bilo dobro da osnujemo klub vlasnika?

    • Da
      346
    • Ne
      39


Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Nema je više na PA.

Mada, ja ne znam šta je to, po meni Diverzija za preko 2000E, pa to mora da je kao iz radnje i sa svom opremom. Ipak ti motori imaju 20 godina. Da zanemarimo onog što već godinu dana prodaje za 3800???

Bilo ih je u Šajkašu više komada, sad je očigledno stao uvoz i cene poludele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda vf 750 sabre, Yamaha XJ 900 diversion,Versys 650

@sale-kumUpravo tako. Gledao sam na forumu 2013-14.g. su se prodavale ispod 2000€,sad isto tako, kao da nisu starije 7-8g.U Bugarskoj sam našao 2003.g. sa 65000km za 1300e u dobrom stanju, čovek prihvatio da ga doveze na granicu(meni 90km),problem u saobraćajnoj sa snagom od 25kw(mada bi i to mogao da ispravi tamo), ovde u medjuvremenu vidim na PA 2005.g.(a znam da su radjene do 2003,mislio sam prva reg.) u top stanju sa novim sedištem, orig. kofer i držač shad, prešla 25000km,uradjen mali servis,nov akumulator,crna sa tamno zelenim perlama ispod, više bila u garaži nego što je vožena... Odem i kupim. Merak nema cenu.Ispostavilo se da je 2001.g.Prihvatim i to. Sad čekam lepo vreme. Pozdrav! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Izvini, ne bih da ti kvarim užitak, ali 20 god star turing motor sa 25000km??? Za godište si morao da znaš, ali i ta boja mi ne zvuči kao original. Diverzija je imala original bočne kofere, Krauser ih je pravio u dve varijante veličine. Koliko ja znam, nije imala fabrički centralni kofer, a, ako je i imala, teško da je to bio španski Shad. U svakom slučaju, želim ti puno lepih kilometara sa njom, to je jedino bitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda vf 750 sabre, Yamaha XJ 900 diversion,Versys 650

Motor ima veoma interesantnu istoriju. Iz Francuske je stigao u Srbiju, gde ga je vlasnik čuvao u kotlarnici pored uglja(zbog toga je kasnije morao na farbanje), kada ga je moj prodavac kupio 2012,kompletno ga je sredio, ofarbao...registrovao do 2015,veoma malo vozio zbog zdravstvenog stanja, sve vreme bio u garaži i redovno održavan, gume na njemu 90 i 95%,dot 2013(ako je on lagao mene, i ja lažem vas...) i tako 9 godina... Nema putne kofere ni držače za njih, pa pretpostavljam da nije vožen na dužim turama... Bitno mi je da motor ne izgleda istrošeno i umorno, naprotiv, izgleda mi veoma sveže.Možda plaćen malo više, ali merak nema cenu! Pozdrav i od Boga svako dobro! 

Promenio član Elmilorad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ovih dana smo ćale i ja pravili nosač za kofer, ipak mi je nemoguća misija otići u Bg kod majsotra Sebu. Sve u svemu po meni smo odlicno uradili to sto je trebalo. 20c294119fb70302be7356eb45c8a9c1.jpg
00e930244a779a5357eacee012490000.jpg



ff33055e2be924ef0c150d9e15ba82f5.jpg
167d5a5990fb0797f1bb17db02695644.jpg
325370f6e6bc0fc8c53dddc754acea22.jpg
a52c20c63ed815614b3cdafd80c029c7.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Neka da vidim kako se ponaša, ako treba eventualno neka ispravka. Sledeće sto bih voleo je ralica, ali nikada uzivo nisam video kako se ona kači, tj kakve nosače napraviti za nju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Super!

Na tim uglovima ispod kofera bi valjalo neko ojacanje, ili cev u cev iznutra ili da se od 3mm, iz komada sa unutrasnjih strana (do stopaljke) zavari po plocica...

Ne treba potceniti vibraciju!

mmm.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Tako je i kod tebe bas sam pogledao. Sigurno cu nesto staviti na uglovima, vec imam ideju kako cu uraditi. Na Hondi je isto ovako bilo i nikada nisam imao problema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Pre 1 sat, N.F.S. je napisao:

Licno, nekako bih ga vezao u jos dve tacke, plocu tu do rukohvata... 

Dobro kaze Nenad....osiguraj.Evo kakp je kod mene 

Screenshot_20210414-225243_Gallery.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Neka da vidim kako se ponaša, ako treba eventualno neka ispravka. Sledeće sto bih voleo je ralica, ali nikada uzivo nisam video kako se ona kači, tj kakve nosače napraviti za nju. 

Nek ti slika [mention]Dejan Nešković [/mention]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Licno, nekako bih ga vezao u jos dve tacke, plocu tu do rukohvata... 

Moze naracno, ali mi se cini da je napravio adaptere kao nanoriginalnim ispod repa.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Danas sam našao neki višak u radionici, pa sam odlučio da od toga napravim produžetak za prednji blatobran. Blatobran za bicikl pretvaram u produžetak blatobrana za motor. Proverio sam kako radi i zadovoljan sam rezultatom.
A da, ujedno sam testirao nosač kofera, videćete u priloženom. :D 
abeab262cb385b612e9898ca08eb1732.jpg
fadb90b508f5e467d78e4e1e80411252.jpg
a1df40420a789f90d0b637cf9d05f98a.jpg
8af3f110d245a3dc7f1dc377754368d9.jpg
336d579fae31014818dc16f7a1aeb645.jpg
1ebe677104e22ed129c5223c92ae672b.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Promenio član Zlatko LA
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Pozdrav ekipa,

pitanje za ljude koji su jahali xj600.
Nabacio bih kofere na nju, koje ste stavljali, ako može neka slikica? Kontao Givi 37 litara, ako već stavljam, da nabacim najveće? Nemam ideju na šta će to da liči.. :)  Generalno i oni od 22 litra bi mi vršili posao, al su malečni, ako mogu i te veće da stavim, dobro je, jer mi to ostaje, tako da neće biti "bačene" pare kad se bude uzimao drugi motor.. Problematika je što ću u većini slučajeva nositi laptop i neku opremu u top case-u, pa mi to kabasto dosta mesta zauzme (da ne bude komentara da je maxia 56 litara ogromna.. jeste dok se ne stavi ranac sa nečim nesavitljivim :))

Sad vidim @bobbra je prodavao Diverziju sa Krauser Yamaha koferima.. Bobbra, sećaš li se koliki su bili koferi? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

 

Citiraj

Nisam siguran mislim da su oko 30 -35 litara 

Promenio član bobbra
greska u kucanju
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Bile su dve varijante tih Krauser Yamaha kofera, dublji i plići. Ja sam imao dublje. Mislim da su zapremine 36 i 46 litara. Samo je jako teško naći da neko prodaje te originalne kofere sa originalnim nosačima.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Pitao sam Sebu, kaže može da uradi nosač samo za kofer sa ravnim leđima, sa zakrivljenjem jok (N u nazivu Givi kofera).
Znači otpadaju mi V37NN (https://static1.wrs.it/938428-thickbox_default/v37nn-givi-monokey-side-pair-panniers-37lt-carboon-look-insert-red-light.jpg)
Uzeti Trekker (on je ravan) ili Kappa pandan ili nešto, predlozi, ideje? Nemam pojma ni kako bi to stajalo uopšte na maloj diverziji, a nije problem uzeti nešto "bolje" jer to mogu i na sledeći motor prebaciti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Gledaj ovako, Seba može da ti uradi Monokey nosače za sva tri kofera sa ravnim ledjima, za tvoj motor (bez uvrede) i ne treba da juriš najnovije i najskuplje modele kofera.

Kad napraviš nosače, zavisno od budžeta možeš da biraš: top case od pedesetak litara za dve kacige, možeš naći i polovnu Maxiu 2-3 ili Kappa K53, bilo ih je ovde... Od novih, najpovoljnija je Kappa K53, 24000din. Naravno, to je moj ukus, možeš ti birati i manji kofer.

Bočne kofere isto imaš Kappa nove K40N za 36000par, a imaš i povoljno Givi E360N za 11000din komad. Naravno, i to sve možeš potražiti polovno.

Biće ti potrebna i monokey ploča za top case.

Najjevtinija varijanta su ti kineski koferi koje prodaje naš drug Lucky Vladano, kopija su ovih E360 i mislim da koštaju 4000-5000 komad. U njih ne idu 2 kacige.

Ustvari, sad gledam i ne vidim da li tebi trebaju sva tri kofera ili samo bočni?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Sale, hvala na opširnom i detaljnom odgovoru.
Ne jurim najnovije i najskuplje, al to uvek prvo izleti na pretragama, pa sam od toga krenuo. Mada, da ne lažem, givi v37 mi se opasno sviđaju, lep dizajn, da mogu da se metnu, ih..
Inače, sad sam opet pogledao, taj trekker koji sam ja video je 31000, ali to je cena za jedan kofer, zato sam ga naveo, lep mi je na oko, fina zapremina, cena pristojna, a ustvari par je 500e, što je svakako van pameti za ovaj setup koji sad imam. Sad razumem ovaj deo "ne treba da juriš najnovije", uopšte nisam skontao da je to iz kolekcije "skupo i skuplje", praštajte mi. :)
Top case već imam (maxia 4), tako da gledam samo bočne kofere koje bih koristio za putešestvije, ako bih odsustvovao sa posla  dok potrpam šta mi sve treba, moram imati zapreminu (kabasta oprema, kontam samo monitor ne bih nosio :)).


Upravo sam pogledao kappa k40n, 32000 su u motolandu.
Eto, sad trenutno je dilema e360 ili k40n. Ako e360 nije (drastično) lošija plastika i kvalitet od k40n, išao bih na tu kombinaciju, jer za pare koliko su kappini koferi mogu uzeti dva e360 i uraditi nosače, što je onda dosta povoljnije.

Sale-kum, hvala još jednom. I svima ostalima u temi što morate bar da vidite obaveštenje da je neko nešto žvrljao po temi, nadam se da će nekom cela ova diskusija bar malo da pomogne ako budete u istom sosu, ako ovo nekog uopšte i tangira sem mene. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Koferi E360 su stariji model, značajno im je čvrća plastika, teži su i ružniji. K40N su noviji, lakši, lepši, malo veći, ali se i više ugibaju.

Pandan K40N su i Givi E41, vrlo su slični, ali njih očigledno više nema. Možda ih nadješ polovne.

A kad jednog dana budeš vozio motor star 2-3 godine (što ti od srca želim), uz njega ti preporučujem i ove nove modele kofera:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

znači posle diverzije da gađam 2-3 godine star motor, pa posle toga da kupim neki nov? :)
Hvala ti mnogo, koliko ovakve stvari znače kad se kreće u ovaj hobi, pa bih sve i odmah :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Екипа, где набавити сајлу квачила за Fz6?
Негде нађох да паше и од R6 и да је боља, па ме занимају искуства.
Видим да их има по КП али боље опет нешто проверено ако је ко мењао.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja