Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fazer & Diversion klub

  

385 članova je glasalo

  1. 1. Koji model Fazera posedujete?

    • FZ1 Gen2 2006-
      34
    • FZ1 Gen1 2001-2005
      31
    • FZ8
      19
    • FZ6 S2 2007-2009
      46
    • FZ6 S1 2007-2009 (78KS)
      8
    • FZ6 2004-2006
      67
    • Starije verzije FZ (FZS600, FZS1000, ...)
      74
    • XJ6 2009-
      10
    • XJ900
      27
    • XJ600
      69
  2. 2. Koju varijantu imate?

    • Sa poluoklopom (ili dodatnim punim oklopom)
      272
    • Bez oklopa (naked)
      76
    • Sa punim oklopom (starije verzije)
      37
  3. 3. Da li bi bilo dobro da osnujemo klub vlasnika?

    • Da
      346
    • Ne
      39


Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Fazer 8

Evo kako izgleda Givi St603 Tanklock torba na Fazeru, još je bolje kada se stavi top case, manje strši. Pozitivno je što se montira i skida za 2 sekunde, i nije u kontaktu sa rezervoarom. Negativno, nije baš velika, 10-15 l, ali meni taman. 

 

Najviše stavljam slike zbog toga što sam ja dugo tražio kako izgleda kad se namontira na Fazera, pa nek se nađe..

IMG_20200612_141648.jpg

IMG_20200612_140802-01-01.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Pozdrav kolege. Sedoh danas da se provozam i posle 2km od kuce vidim na tabli rusvaj. Km sat i obrtomer na nuli, nivo goriva otisao na max iako je blizu min, sve lampice nesto skilje, resetovale se trip1 i trip2 kilometraze. Stanem ugasim motor koji je normalno radio sve vreme, skinem sediste i proverim kontakte na aku. Sve ok, cvrsto i bez grejanja. Upalim i nastavim i opet posle kar km isti bag. Nisam stajao i sam se povratio posle par sekundi.

Sta li moze biti? Kapiram da je neki problem sa kontaktima na tabli, mozda regler?? Ima li ko slicna iskustva. U pitanju je Fzs600 2002. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Meni se to desilo par puta za 3 godine koliko sam imao Fzs 600. Jednostavno isključim kontakt, ponovo uključim i cepa dalje.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 1 sat, a.c.a je napisao:

Meni se to desilo par puta za 3 godine koliko sam imao Fzs 600. Jednostavno isključim kontakt, ponovo uključim i cepa dalje.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

Hvala drug, drago mi je da nisam usamljen slucaj sa bubicama. Ima li neko pretpostavku sta bi moglo biti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Pozdrav drustvo. Poznaje li neko ovaj motor? Presao bih na Fazera sa Stroma...

0193ba1a15dc-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha Fazer FZ6s, 2006. godište, Touring, vozilo prešlo 34656 km, Savski Venac. Cena 3.000 € - Motori - Polovni Automobili

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Motor deluje lepo, dosta "cackano" ali nista preterano. Jedino mi ova osma slika malo sumnjiva kao da je plastika izgrebana. 

Odes probas, vidis kakve su plastike, malo poslusas agregat i to je to. Nema greske sa frezom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Na sta mislis cackano? Ovo oko elektronike sto je dodavano? A jeste ovaj rukohvat grebnut malo ali ajd, to je najmanji problem. Da je to najveca mana bilo bi extra, ali ipak motor ima 14 godina. Vidim ram tablice BJBbikers pa reko da nije neko od kolega. Ja ne znam bas sta treba da gledam, zato se malo brinem, ne bih sad u neki finansijski kanal da upadam sa motorom. Msm znam ono generalno sto moze svako da vidi na oko ali ono lezajevi, viljuske, ram...nisam bas neki poznavalac. Voleo bih da neko podje sa mnom da baci oko ili podeli neku info o motoru ako ga zna...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 30 minuta, Zigi011 je napisao:

Na sta mislis cackano? Ovo oko elektronike sto je dodavano? A jeste ovaj rukohvat grebnut malo ali ajd, to je najmanji problem. Da je to najveca mana bilo bi extra, ali ipak motor ima 14 godina. Vidim ram tablice BJBbikers pa reko da nije neko od kolega. Ja ne znam bas sta treba da gledam, zato se malo brinem, ne bih sad u neki finansijski kanal da upadam sa motorom. Msm znam ono generalno sto moze svako da vidi na oko ali ono lezajevi, viljuske, ram...nisam bas neki poznavalac. Voleo bih da neko podje sa mnom da baci oko ili podeli neku info o motoru ako ga zna...

 

"Cackano" u smislu dodato dosta opreme,  neko je posvetio vreme i novac i napravio motor za sebe. To mu je plus. 

Valjda ce se jos neko javiti da poznaje motor.

Srećna kupovina. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Nisam jer mi se Strom jos nije prodao. A poznajuci sebe ako budem otisao da ga gledam i svidi mi se izgorecu i spustacu cenu samo da ga posto-poto prodam, a motor mi je perfektan takoreci i to bi bilo izuzetno neracionalno i pogresno. Pa da se ne bih dovodio u tu situaciju nisam isao ali kad ga prodam prvi mi je na listi za zvanje, ako bude jos u prodaji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Ja sam isao da ga vidim, lik je kul, bio na forumu do pre par godina. A za motor ne smem da kazem, nisam poznavalac, ali mi deluje skroz ok, decko ga je sredjivao za sebe. Probao sam ga, sisao sam sa osmehom sa motora :)

ali to je moj subjektivan osecaj :lol2:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Interesuje me jedno. Da li Fazeri sa kockastim farovima imaju losije osvetljenje? Cuo sam da se nocu slabije vidi

U fabrickoj verziji su imali...
Sa obzirom na to da kockasti datiraju jos od ‘98-‘02, verujem da su na mnogim primercima vec sredjeni farovi.
Yamaha je to sredila vec na “foxeye” modelu iz 2003.


Na kockastim je jedan far bio kratko, a oba zajedno, dugo, pa su vlasnici prespajali i povezivali oba fara na kratko.

Na “foxeye” je to fabricki sredjeno, tako da na kratkom svetlu rade oba fara.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
On 7.7.2020. at 22:27, Zigi011 je napisao:

Pa da, tacno mene ceka :ooo:

Koliko vidim iz istog ste grada, tako da priupitaj Vlasnika da odete u neki servis, plati pregled, svakako je jeftinije nego da kupuješ nešto u šta nemaš poverenja.

 

Na stitniku lanca piše: Moto servis MARVING, sa kontaktom tel. pa okreni i pitaj njih ako mogu da ti daju neku informaciju o prethodnim servisima i ulaganjem koje je bilo kod njih

 

Meni je samo zapalo za oko ubačeni Angel Eyes u farove, što može da bude problem kod tehničkog a i ne mora da znači, razlikujke se stručnost, rigoroznost od tehničkog do tehničkog....

.... U svakom slučaju srećno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Isao sam da vidim. Sto se Marvinga tice tamo je valjda prethodni vlasnik odrzavao, ovaj je odrzavao kod Pedje Motolaboratorija. Motor izgleda dobro, koliko sam video suv je, boja je dobra, ram deluje dobro...MEDJUTIM....! Ceo prednji deo- farovi, prednja maska, vizir, retrovizori se nesto klimataju....sve to ne stoji dobro. Kablovi vise napred....dosta aljkavo, to je vlasnik nesto petljao. Plastike su skidane kad su montirani farovi i bas lose i amaterski je vraceno, vise nije nego sto jeste, zazori i neuklopljenost na sve strane, cak se i na slici vidi. Ne vidim tragove padanja, moze lako biti da je istina. Decko kaze da je elektriku i te plastike skidao/vracao jedan vrlo poznati cika koji je takodje na ovom forumu, ne bih da ga imenujem jer mi je to prosto neverovatno. Uglavnom trebalo bi prednji deo da se raskupusa ceo i da se to vrati i namesti ljudski, on kaze da nije jer mu ne smeta.

Osim toga motor deluje skroz fino. Nisam ga probao jer nisam imao kacigu sa sobom ali nisam ni imao zelju kad sam video te plastike. Inace od Fazera sam odustao jer sam uvideo da mi je mali, igracka. Kolena savijena, uzas. Bas nije za visoke vozace. I nije registrovan. Mislim da je dobra kupovina ko ima znanja i volje da se igra sa plastikama tim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Људи, одлучио сам и ја да продам мог Фејзера.

Мотор сам сређивао за себе али знате како већ иде, изненада дође жеља за променом.
Мотор сам сређивао по свом укусу и све скинуте делове дајем уз мотор.
Цена можда јесте јача али зато нема ништа од улагања што се тиче потрошног материјала. Цена је такође ту да одбије неозбиљне купце - није фиксна.
Гуме су доста добре, RK 530 GXW ланац и ланчаници стављени пре мање од 300км, плочице и дискови имају још ихааај.
Мали сервис и замену уља у кочницама ћу да урадим ових дана, тако да нови купац ни о томе не мора да размишља. А и не морам, ако неко жели то сам да одради ипак - ствар договора :)
Мотор је 2006, црни рам и црни агрегат значе последња серија S1 модела.
Сат стоји на нешто испод 44.000км, ја сам трећи власник, код мене 2 године.


WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha FZ6S, 2006. godište, Touring, vozilo prešlo 44000 km, Temerin. Cena 3.700 € - Motori - Polovni Automobili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

A koji je to boljimotor od "fazera"? :)
Srecno ti bilo.
Sta je sledece?
Promena je dobra pa makar i na gore. Tako dobijas osecaj za valjanost.
Kako ono bese?
"Ko trazi konja bez mane i zenu bez greske, zivece sam i ici ce peske"
Istog ata imam i cimao cam se da ga zamenim ali sam ipak resio da je to taj o kome cu da brinem dokle me ima.
Ima u stali jos atova i oni ce se menjati.
Jos jednom srecno i polako ima ljudi koji hoce da plate.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Sto se tice "srednjih/oborenih svetla" od momenta kad sam seo na fazera drugi (oni koji idu ispred mene) su mi "nabacivali" da se danju skoro ne primecuju svetla, a nocu ih vide ali im ne bljeste!?!?
Ove bljestave bi tenkom pregazio koliko me ometaju.
To nije tacno, pravio sam test i dnevni i nocni. Vozio sam u susret i svetla se vide i uopste ne ometaju vozace koji im prilaze.
Nocna voznja.
Veoma solidna, svetla ne smetaju vozacima koji dolaze u susret a vidi se veoma dobro. Kretao se brzinom i do 130 km/h. Za noc i brebrzo, ali testa radi sa organizovanim vozilom ispred.
Vozilo ispred (automobil) obasjan samo do donje ivice zadnjeg stakla.
Motor proizvedan 2004.


Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

[mention]Bruno 68 [/mention] u potpunosti se slazem sa tobom.
Koji motocikl je lagano vrteti i po gradu, a i van grada, pritom da ima solidnu zastitu od vetra?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09

Zdravo momci,

 

Treba mi mala pomoć.

 

Vozim od skoro Diverziju XJ6S 2011 (kupljenu od kolege sa foruma) i imam "malih problema sa menjačem.

 

Pre otprilike 3 meseca u vožnji, u jednom trenutku, krećem da spuštam brzine naniže sve do treće brzine, gde na dalje više nije htelo. Probam, ma kao da je tu kraj, da nema više gde na dole. Probam u 4 pa ponovo u 3, i to je uspelo.

Odlučim da odvezem motor kod majstora (ne bih da imenujem) i ustanovimo da se papučica od menjača ne vraća nakon promene brzine, kao da je neka opruga oslabila.

Skine se korpa,, pogledamo, rrasturimo, ustanovim da su lamele i ploče za menjati i ustanovima da je ova opruga totalno izgubla funkciju:

123123.thumb.jpg.92d5dd1dcbbed232ab6984ef032aaf93.jpg

Poručim novu oprugu i sajlu koja drži lamele, i naravno baksuz uhvati me COVID i čekao sam to 60 dana da ova dva dela stignu, čija je vrednost bila 1400din:

 

123123132.thumb.jpg.f456f149186fe777b81eda519ad1789b.jpg

Na kraju sve to stigne.

Kupio nove TRW ploče i lamele, spakovali sve to, zamenio pločice napred i pozadi kad je već bio kod majstora, sipao novo ulje Silkolene Pro 10w50 i motor da kažemo spremio za sezonu.

Međutim, od tada, prešao sam 1500km i opet otišao da zamenim ulje i filter da za svaki slučaj ne bude opiljaka. Menjač radio super, mada standardno malo bučniji u 1,2,3. Ustanovimo da problema nikakvih za sada nema.

Nakon zamene ulja, uputio se  na kraću turu (1000km), i na povratku u Beograd, na Ibarskoj, vratim ga iz 6-te u 5-tu, vozio malo tako i kada sam krenuo da ga vratim u 6-tu ustanovim da menjač neće da radi "na gore".Probam da spustim u 4-tu, sve ok, krenem na gore i on neće u 5-tu. Pošto sam imao još 30km do garaže , odlučim da više ne menjam brzine nego da se dovezem pre svega do tamo pa posle da gledam šta ću

Kada sam stigao, pogledam i ustanovim da osovina menjača ima "lufta". Čuo se sa majstorom, i objasnio mu da kada povučem osovinu kad sebi mogu da menjam normalno brzinu, kada osovinu gurnem unutra, jednostavno papučicu možeš da pomeraš na gore i ništa da se ne dešava, kao da nema funkciju, nema nikakvo opterećenje.

Rešim da se ja pozabavim i da skinem osigurač da vidim da li nešto mogu da vidim.

 

IMG_20200713_170548.thumb.jpg.0d4e809b0f79eb79685d52b20ab54956.jpgIMG_20200713_170931.thumb.jpg.d1e17618fe61ed42c1da4a97d9b1f70d.jpgIMG_20200713_170754.thumb.jpg.b2940895e445f14b2abb4ffe813ca2eb.jpg

 

U dogovoru sa njim, iako mu nije baš jasno kako to da ima osovinu lufta, ja dodam jednu podlošku kako bih rešio problem osovine koja ide napred nazad.

IMG_20200713_171721.thumb.jpg.d79833b787c5ec21b88b222730c0a0e2.jpg

 

Malopre izvezem motor na ulicu, prvih 10km sve uredu, i u jednom trenutku počinje ponovo da ne prepoznaje brzine na gore. Ja krene u vožnji da mrdam rukom osovinu, pa da probam da menjam brzine, i shvati da u zavisnosti kako ja mrdnem tu osovinu, on ne prepozna ni brzine na dole. Znači samo u jednom "smeru" radi.

Molim vas ako imate neki savet šta raditi. Pre svega naravno ponovo voziti kod majstora, ali trebala bi mi neka preporuka za majstora u Beogradu koji bi se stvarno pozabavio tom problematikom i dao potencijalno rešenje. Jer verovatno bilo ko da bi pogledao mora da "ga otvori"...

Inače je motor stvarno dobro održavan, prešao 53000km uz sve moguće redovne servise i zamene ulja na 5000km.

 

Unapred vam hvala.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja