Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fazer & Diversion klub

  

385 članova je glasalo

  1. 1. Koji model Fazera posedujete?

    • FZ1 Gen2 2006-
      34
    • FZ1 Gen1 2001-2005
      31
    • FZ8
      19
    • FZ6 S2 2007-2009
      46
    • FZ6 S1 2007-2009 (78KS)
      8
    • FZ6 2004-2006
      67
    • Starije verzije FZ (FZS600, FZS1000, ...)
      74
    • XJ6 2009-
      10
    • XJ900
      27
    • XJ600
      69
  2. 2. Koju varijantu imate?

    • Sa poluoklopom (ili dodatnim punim oklopom)
      272
    • Bez oklopa (naked)
      76
    • Sa punim oklopom (starije verzije)
      37
  3. 3. Da li bi bilo dobro da osnujemo klub vlasnika?

    • Da
      346
    • Ne
      39


Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx

Da li je neko ima iskustva sa skracivanjem prenosa na fz6 , predlozili su mi da stavim 15+46 posto je fabricki 16+46. Da li je neko to radio i kakvo ima iskustvo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

@GCB

U principu neko standardno skracivanje prenosa ide za dva ( 2 ) zuba, jedan manje naprijed, a jedan vise nazad ili prednji ne diras, a dva vise nazad. Ja obicno prednji ne diram vec idem na dva zuba vise nazad. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx
1 minute ago, Utjerivac said:

GCB

U principu neko standardno skracivanje prenosa ide za dva ( 2 ) zuba, jedan manje naprijed, a jedan vise nazad ili prednji ne diras, a dva vise nazad. ;)

E pa ja sam danas razgovarao sa jednim majstorm , i njegove reci su da prednji kad skratim za jedan to je kao da sam povecao zadnji za 2 i ako mi se ne svidja prednji je mnogo jeftiniji i mogu ga zameniti kad god. E sad uvek volim da cujem vise misljenja pa da odlucim :) U svakom slucaju hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

16 : 46 je standardno? = 0,347
15 : 47 = 0,319
16 : 48 = 0,333

15 : 46 = 0,326

Jel ima ovo neke logike? :D



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx
10 minutes ago, Savan said:

16 : 46 je standardno? = 0,347
15 : 47 = 0,319
16 : 48 = 0,333

15 : 46 = 0,326

Jel ima ovo neke logike? :D

To nema logike , ja nemam iskustva . Ako znas onda mi malo pojasni sta bi trebao uraditi:)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 25 minuta, Savan je napisao:

16 : 46 je standardno? = 0,347
15 : 47 = 0,319
16 : 48 = 0,333

15 : 46 = 0,326

Jel ima ovo neke logike? :D



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Ne znam ima li logike ( logika je najbrzi put da se dodje do pogresnog zakljucka ;) ), ali znam da povecanjem zadnjeg lancanika dobijas bolje ubrzanje,a smanjujes krajnju brzinu i obrnuto. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Pitao je, sećam se, neko za dimenzije nosača prednjeg točka sa valjcima... 

 

Danas se setih da pogledam, elem:

 

Prečnik valjaka je 23mm, sa gumenom oplatom. 

 

Visina od podloge, u podignutom stavu, je 310mm.

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Хајде да питам овде, можда је неко од колега заинтересован.

Наиме, оћу да уградим у мој мопед COB LED светла у фар.
"Проблем" је то што је један фар H4, а други Н7 а те сијалице се обично продају у пару. Па би тако практично морао купити два комплета и из сваког имао једну сијалицу вишка.

Па сам хтео да питам да ли је још неко заинтересован за уградњу па да поделимо трошкове, купимо заједно и касније поделимо сијалице?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Два комплета су рецимо око 45е. Нисам гледао цене али се тако крећу, Н7 пар око 20е, Н4 пар око 25.
Плус евентуално царина ако не будемо имали среће

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx
On 1/29/2018 at 11:44 AM, Svaler said:

Два комплета су рецимо око 45е. Нисам гледао цене али се тако крећу, Н7 пар око 20е, Н4 пар око 25.
Плус евентуално царина ако не будемо имали среће emoji23.png

Sto bi znacilo da bi nam h7 i dalje bilo samo dugo a h4 dugo i kratko? A sto se tice para prihvatljivo je :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion

Da li neko zna gde u Srbiji mogu da nabavim lezaj volana za Diversion xj600s, model RJ01 1998-2003?..

Hvala i pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: SREM
  • Motocikl: XJ 600, Bandit 1200

Molio bih za jednu instrukciju. Spremam se da zamenim ulje i filter na mojoj diverziji pa mi objasnite jel ono što piše 2200cm3 znači da sve ide u karter ili treba malo i u filter.

Hvala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Sa filterom ti ide 2.5L ulja za XJ600 dok je bez filtera 2.2L.

Sipas i u filter malo pre nego ga zavrnes nazad. Kupis 3 litre, kad 2 sipas, onda polako dosipaj i prati prozorce da vidis nivo ulja. Kad dodje na pozeljan, upali motor da procirkulise. Ugasi i nakon jedno 15-20m pogledaj ponovo nivo, ako treba dospi jos malo i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx
20 hours ago, Pera kameni said:

 

Da li mozda moze negde da se nabavi oklop za yamahu fz 6 s, znaci poluoklop ima, samo sa strane oklopi mi trebaju. Motor je 2006 godiste.

 

Probaj kod Brke iz Mladenovca on je to pravio od poliestera 0658230921 Nemanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Beograd-Surcin
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000, Kawasaki ER5

Pozdrav svima. Jedno pitanje, za drugara koji nije na forumu a vozi FZ6S. Treba da radi servis pa ga zanima koje ulje i filter ulja da kupi? I gde :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

pozdrav i tebi, ljepo je to da se trudiš pomoci prijatelju ali ipak ne radiš mu uslugu time što ceš mu servirati nekakvu informaciju koju je netko bubnuo ovdje na forumu. tako danas ti , pa sutra neko drugi pa ......

bolje ti njemu reci neka malo istražuje, googla, ode do nekog salona yamahe, nekog motomehanicara i sl. pa ce nešto i nauciti.

vidim po pitanju i tebi bi trebalo malo nadogradnje po tom pitanju.

FZ 6 S ok. koliko je stara Yamaha, koliko je prošla km, koji servisi su odrađeni ( mali, veliki ili više njih ) dali se vozi samo ljeti ili i zimi, kako se vozi tj. kakvu vožnju preferira, turizam ili sport ili je stalno do crvenog?

sve to, a i još toga ( istrošenost mašine , mjenjaca ) utjece na izbor ulja kojega ce odabrati.

imaš obicnih ulja za cetverotaktne motore, polusintetik i sintetik ulja, ulja za motore koji se voze i po pisti par puta godišnje itd itd.

pravilan izbor ulja cuva mašinu i daje dobar osjecaj na mjenjacu ali i cuva novcanik od razbacivanja. netko ce reci MOTUL 300 V 4T Factory Line je najbolje i ne može pogrešiti. najskuplje je i najbolje. nije. dobro je samo ako ideš voziti po pisti i to sa ograniceno pređenim km. nije dobro za tvog prijatelja jer jedva ce ga gurnuti u leru na hladno, postoji mogucnost da mu se sljepe lamele kvacila u nekim slucajevima a i 25 - 30 eura po litri?

filter ulja, pa orginal jer cjenovno svi su tu negdje, mislim ali nisam siguran da paše i od renoa 4 i odrađuje posao, taj je išao i meni na bmw k 1200 s.

pozdrav.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Beograd-Surcin
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000, Kawasaki ER5

U pravu si vecinu stvari a nesto slicno sam mu i ja rekao, ali je ipak bilo: pitaj ti tamo koje ulje da kupim, i ja pitao. Da ne bude da necu ;)

 

Pokazao njemu post i to je to. Eto Djole pitao sam ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha fz 6
On 12.3.2018. at 6:43, mile fazer je napisao:

pozdrav i tebi, ljepo je to da se trudiš pomoci prijatelju ali ipak ne radiš mu uslugu time što ceš mu servirati nekakvu informaciju koju je netko bubnuo ovdje na forumu. tako danas ti , pa sutra neko drugi pa ......

bolje ti njemu reci neka malo istražuje, googla, ode do nekog salona yamahe, nekog motomehanicara i sl. pa ce nešto i nauciti.

vidim po pitanju i tebi bi trebalo malo nadogradnje po tom pitanju.

FZ 6 S ok. koliko je stara Yamaha, koliko je prošla km, koji servisi su odrađeni ( mali, veliki ili više njih ) dali se vozi samo ljeti ili i zimi, kako se vozi tj. kakvu vožnju preferira, turizam ili sport ili je stalno do crvenog?

sve to, a i još toga ( istrošenost mašine , mjenjaca ) utjece na izbor ulja kojega ce odabrati.

imaš obicnih ulja za cetverotaktne motore, polusintetik i sintetik ulja, ulja za motore koji se voze i po pisti par puta godišnje itd itd.

pravilan izbor ulja cuva mašinu i daje dobar osjecaj na mjenjacu ali i cuva novcanik od razbacivanja. netko ce reci MOTUL 300 V 4T Factory Line je najbolje i ne može pogrešiti. najskuplje je i najbolje. nije. dobro je samo ako ideš voziti po pisti i to sa ograniceno pređenim km. nije dobro za tvog prijatelja jer jedva ce ga gurnuti u leru na hladno, postoji mogucnost da mu se sljepe lamele kvacila u nekim slucajevima a i 25 - 30 eura po litri?

filter ulja, pa orginal jer cjenovno svi su tu negdje, mislim ali nisam siguran da paše i od renoa 4 i odrađuje posao, taj je išao i meni na bmw k 1200 s.

pozdrav.

Vezano za motul 300 V, ja u moj fz6  2006 sipam iskljucivo Motul 300V, evo sad trece menjanje, a i prethodni vlasnik je samo njega sipao. Ulje je bruka koliko je dobro, koliko sipam toliko i istocim, boja skoro ne promenjena posle 5000 km. Mozda je malo grublji menjac ali nista znacajno, nikakvih problema nisam imao ni sa lamelama ni sa menjacem tipa da ne moze da se usalta. Sasvim normalno sve funkcionise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja