Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fazer & Diversion klub

  

385 članova je glasalo

  1. 1. Koji model Fazera posedujete?

    • FZ1 Gen2 2006-
      34
    • FZ1 Gen1 2001-2005
      31
    • FZ8
      19
    • FZ6 S2 2007-2009
      46
    • FZ6 S1 2007-2009 (78KS)
      8
    • FZ6 2004-2006
      67
    • Starije verzije FZ (FZS600, FZS1000, ...)
      74
    • XJ6 2009-
      10
    • XJ900
      27
    • XJ600
      69
  2. 2. Koju varijantu imate?

    • Sa poluoklopom (ili dodatnim punim oklopom)
      272
    • Bez oklopa (naked)
      76
    • Sa punim oklopom (starije verzije)
      37
  3. 3. Da li bi bilo dobro da osnujemo klub vlasnika?

    • Da
      346
    • Ne
      39


Recommended Posts

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Kumodraž
  • Motocikl: Mrka kapa, za sada...

Jes' vala, od nje :) I zamalo da mi prođe kroz prste!

U ponedeljak u podne se dogovorismo preko telefona da mi ostavi, da ću sigurno doći u utorak iz Šapca (nismo mogli da se iskombinujemo baš za ponedeljak, zbog notara), i da ću definitivno kupiti. I u ponedeljak uveče joj se javlja kupac koji je isto tako zainteresovan, i hoće da ga vidi uveče i kupi... Maja je bila dovoljno dobra da mi veruje da ću zaista doći, i u utorak smo otišli do notara, pa onda da ja pogledam motor ;) 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Obecao sam pa da nesto kazem nakon prelaza sa TDM 4xt na FZS 1.

TDM:

Interesantno ali nize sediste u odnosu na FZS1 ali se sedi uspravnije I nema grceva u nogama. Pri svim brzinama mozes slobodno da pustis guvernal - drzi pravac. tosi 6,5 I jos malo ulja. netreba ga forsirati preko 140 dosta sporije ubrzava, 5 brzina I vetar nekako udara ako nemas duzi vizir. Kocnice prednje 2x2 klipa ocena sigurne. voli sve preko 4.500 obrtaja

FZS1:

pozicija sedenja vuce na R1 ali nije neudobno (ocena data nakon 700 km stajanje samo za dolivanje) duzi I ima vise mesta za suvozaca. Suvozac pozeljan do 165 sve duze grci noge. Ne oseca suvozaca a ni ostalo (142 konjska snaga). Kad pomislim vec sam uradio (obisao duzi kamion ili kolonu)

Kocnice 2x4 klipa prednaja (sinter) radi sta hoces. voli sve preko 6.500 obrtaja. Kad postignem 100 km/h prebacim u 3 stepen. ako ne jases preko 120 trosi manje od 5l (probano prekjuce BBasta-Divcibare_BGD) ako ipak onda 6.

Bezobraznost (citaj nacin ulaska I izlaska u krivinama) je do mene a motor radi sta ja hocu. Osim da dodam da se u FZS1 boje ponasa na manjim obrtajima I mnogo bolje povuce.

Kofer pozadi samo ga cini nestabilnim, trese volan. ali to svi diverzasi vec odavno znaju. TDM je tu u +u.

 

nesto oko guma:

na TDM MPR4 a 3 prednja odlicne I sigurne prelaze vise od 25.000 km isprobano overeno ako nekom trebaju poklanjam sigurno mogu jos 5.000.

na FZS1 sam dobio Contimotion ili tako nesto. Vozio u svim mogucim uslovima I takodje su sigurne ali kratkotrajne. Naime, prvi milimetar se trosi sporije (prvih 4-5 hiljada) a zatim veoma progresivno.

 

oko obaranja I guma:

ako neverujete sebi pa motoru pa gumama nemojte ni da obarate. to mora da radi ili ode koza na siljak.

Ako krene da pada "TRUPNITE" nogom I motor ce se ispraviti. I gledaj kuda hoces da prodjes a ne dole. dole nema nista.

 

 

Majstor Bruno i Mica majstorica.jpg

Drina vedrina.jpg

Dunavske obale.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
30 minutes ago, Archduke said:

Jes' vala, od nje :) I zamalo da mi prođe kroz prste!

U ponedeljak u podne se dogovorismo preko telefona da mi ostavi, da ću sigurno doći u utorak iz Šapca (nismo mogli da se iskombinujemo baš za ponedeljak, zbog notara), i da ću definitivno kupiti. I u ponedeljak uveče joj se javlja kupac koji je isto tako zainteresovan, i hoće da ga vidi uveče i kupi... Maja je bila dovoljno dobra da mi veruje da ću zaista doći, i u utorak smo otišli do notara, pa onda da ja pogledam motor ;) 

Vala da proputujes kao I ona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Kumodraž
  • Motocikl: Mrka kapa, za sada...
pre 2 minuta, Bruno 68 je napisao:

Vala da proputujes kao I ona

Hvala na lepim željama :) Iskreno, čini mi se da je Maja izgleda navikla motor na putovanja, pošto posle samo 3 meseca vožnje (i mojih ukupnih 300km vozačkog staža), Jamahica me je povela do Ljubljane...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 Diversion

@Archduke

Nekoliko dodatnih informacija. Molim te procitaj ovaj post: 

Na klizavim podlogama se guma nije pokazala bas najbolje. Ruku na srce nijedna nece da briljira na klizavim podlogama, ali nisam siguran sta se desilo. Siguran sam da je moje neiskustvo prouzrokovalo dobar deo greske, samo ne znam u kom procentu. Tipa pola ili vise. Da sam znao ovo sto je napisao Bruno68 da udarim nogom ako krenem da padam mozda ne bih pao. 
U svakom slucaju imaj u vidu da na klizavoj podlozi obratis paznju. Klizvao nije samo kisa vec i uglacani uzareni safalt.

Znam da sam sada kao neka baba sto upozoravam, ali samo zelim da moje iskustvo pomogne nekome drugom :)

Potrazio sam malo na netu info o gumama i ovaj clanak mi je malo pomoglo da razumem sta se desava izmedju tocka i asflata: 

http://www.motorcyclecruiser.com/truth-about-treads

 

Sve najbolje :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
1 minute ago, thechux said:

@Archduke

Nekoliko dodatnih informacija. Molim te procitaj ovaj post: 

Na klizavim podlogama se guma nije pokazala bas najbolje. Ruku na srce nijedna nece da briljira na klizavim podlogama, ali nisam siguran sta se desilo. Siguran sam da je moje neiskustvo prouzrokovalo dobar deo greske, samo ne znam u kom procentu. Tipa pola ili vise. Da sam znao ovo sto je napisao Bruno68 da udarim nogom ako krenem da padam mozda ne bih pao. 
U svakom slucaju imaj u vidu da na klizavoj podlozi obratis paznju. Klizvao nije samo kisa vec i uglacani uzareni safalt.

Znam da sam sada kao neka baba sto upozoravam, ali samo zelim da moje iskustvo pomogne nekome drugom :)

Potrazio sam malo na netu info o gumama i ovaj clanak mi je malo pomoglo da razumem sta se desava izmedju tocka i asflata: 

http://www.motorcyclecruiser.com/truth-about-treads

 

Sve najbolje :)

Eto vidis da imas vece iskustvo od mene. Kocenje I krivine moraju da se vezbaju. a mogucnost motora mora da se poznaje. Oprezno I hrabro.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 Diversion

@Bruno 68

Ha druze sumnjam da sam iskusniji od tebe :) Ti imas sigurno mnogo vise kilometara u rukama i nogama od mene :) Tako je bez vezbe nema napredka. 

PS super sto si podelio vidjenje izmedju TDM-a i FZS-a, bas me zanima kako se oseca neko ko je vozio Enduro (ispravi me ako gresim, ali mislim da je TDM neka vrsta putnog endura) i sad presao na sport touring motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Kumodraž
  • Motocikl: Mrka kapa, za sada...
pre 10 minuta, thechux je napisao:

@Archduke

Nekoliko dodatnih informacija. Molim te procitaj ovaj post: 

 

E, videh kad sam ušao u temu danas, malo sam se bio razočarao, ali onda porazmislih, i mislim se da mi je verovatno za prvi par dovoljno dobar - još uvek nisam smogao hrabrosti da pređem ~15° prilikom naginjanja, a dok odvozam jedan kurs bezbedne vožnje, jedan track day... ihaj, doći će vreme za nove gume :D

 

Ali sad ozbiljno, hvala za upozorenje, vodiću malo više računa, posebno ovo za vruć asfalt, nije mi ni palo na pamet...

 

 

pre 5 minuta, Bruno 68 je napisao:

Eto vidis da imas vece iskustvo od mene. Kocenje I krivine moraju da se vezbaju. a mogucnost motora mora da se poznaje. Oprezno I hrabro.

"Oprezno i hrabro" - vrlo zanimljiva, i naizgled suprotna kombinacija :) No, sjajan savet!

A apropo "trupkanja" nogom, da li bi moglo malo pojašnjenje možda? Razmišljam kojom nogom bih trupnuo, i ni jedna mi ne deluje kao intiutivan izbor :S

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 Diversion

@archduke

I ja sam se razocarao malo. Medjutim ruku na srce stvarno sam ga mnogo nagnuo pri maloj brzini, a da je bilo klizavo stvarno jeste. Da sam udario nogom o pod (onom na koju stranu sam padao) mozda bi sve bilo ok. Da me ne razumes pogresno, taj put od 1100 km sam ga posteno vozio i imao jako dobre ulaze u krivine i lepe nagibe. Ali to je sve bilo po mnogo boljem asfaltu. Nekako sam prevideo da asfalt mora da bude hrapav da bi dobro drzao a ovaj je prilicno gladak plus uzaren. Prosto ako je klizaviji put, necu raditi takve stvari vise.

Inace na Navak stazi sam isao do fuzastera - doduse tamo su bili apsolutno idealni uslovi, dakle beton, temperatura, zagrejanost mojih guma itd i naravno veca brzina.. Tako nesto necu probati na putu sa saobracajem.

 

 

4 minutes ago, Archduke said:

E, videh kad sam ušao u temu danas, malo sam se bio razočarao, ali onda porazmislih, i mislim se da mi je verovatno za prvi par dovoljno dobar - još uvek nisam smogao hrabrosti da pređem ~15° prilikom naginjanja, a dok odvozam jedan kurs bezbedne vožnje, jedan track day... ihaj, doći će vreme za nove gume :D

 

Ali sad ozbiljno, hvala za upozorenje, vodiću malo više računa, posebno ovo za vruć asfalt, nije mi ni palo na pamet...

 

 

"Oprezno i hrabro" - vrlo zanimljiva, i naizgled suprotna kombinacija :) No, sjajan savet!

A apropo "trupkanja" nogom, da li bi moglo malo pojašnjenje možda? Razmišljam kojom nogom bih trupnuo, i ni jedna mi ne deluje kao intiutivan izbor :S

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: SREM
  • Motocikl: XJ 600, Bandit 1200

@Archduke Nisam siguran koliko je poboljšanje ali ga ima i nisam puno prešao sa njim samo od bg do kuće. Ako si voljan i imaš vremena za vožnju do fruške navrni pa ćeš se uveriti sam ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Kumodraž
  • Motocikl: Mrka kapa, za sada...
pre 6 minuta, thechux je napisao:

@archduke

I ja sam se razocarao malo. Medjutim ruku na srce stvarno sam ga mnogo nagnuo pri maloj brzini, a da je bilo klizavo stvarno jeste. Da sam udario nogom o pod (onom na koju stranu sam padao) mozda bi sve bilo ok.

Vodim ondak više računa kad se budem upuštao u krivine :) Hvala za objašnjenje za strane!

 

pre 6 minuta, sremac72 je napisao:

@Archduke Nisam siguran koliko je poboljšanje ali ga ima i nisam puno prešao sa njim samo od bg do kuće. Ako si voljan i imaš vremena za vožnju do fruške navrni pa ćeš se uveriti sam ;)

Pa kul, ako ga ima ondak bi mi to možda bio sledeći izbor :) Hvala za ponudu za probu, ali još uvek se ne usuđujem da sedam na nešto čije grebanje neću samo ja da osetim :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

@Archduke И ја се дружим са Диверзијом (до душе 97 типом са предња два диска) и све је супер на њој и седење и положај кормана и пренос и потрошња значи све је одлично док не седне још једна особа која је тежа од 50кг (ја имам 85кг). Тада се осети да је ''тромији (60 коњића) и када му заврнеш гас само гута и то до 7 литара. Препознајем шару са предње гуме, имам исте и предњу и задњу, Хајденау сет и нисам нешто задовољан њима што се тиче киривина... :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Druze ja sam imao Diverziju 600 '93, presao sam sa njom 25000km. Devojka, ja, bisage i topcase na motoru, umerena voznja, potrosnja oko 4,5l. Ja sam na motoru, ostra voznja, ostro ubrzavanje (koliko je to moguce sa 60ks :-D ), potrosnja nece preko 5,5l. Jedino nikada nisam imao priliku da izmerim potrosnju na 120+, posto mi voznja vecom brzinom na Diverziji nije bila prijatna. CBR koji sada vozim je vec druga prica, 150+ se "ne oseti"... :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Kumodraž
  • Motocikl: Mrka kapa, za sada...

@Stevan90 Mene je na tih 120+ baš iznenadila potrošnja (tolika da su mi donosili gorivo :P). Sa jedne strane, moguće je da treba sređivati karburatore, ali sa druge strane, moguće je (štaviše, verovano je!) da sam samo magarac koji nije vozio motor kako treba... u svakom slučaju, ostajem do 120 sledećeg puta ;) 

 

@Doktorski Hmm, možda je ondak kilaža problem... ja (115) i prtljag (okvirno 20ak) taman prelazimo tu granicu koju ti pominješ :P A što se Hajdenaua tiče, će povedem računa... daleko od toga da ga guram do granice što se tiče prolaženja kroz krivine, tako da verujem da bi mi većina bila dovoljno dobra, ali stvari će se menjati sa kilometražom (i novim kursem bezbedne vožnje), tako da ću imati to na umu ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 Diversion

@stevan90

@archduke

Ja sam vozio i po autoputu i po navak stazi i ovako. Ovaj put koji sam sada napravio od 1100 km, potrosnja je bila oko 4.5 - 4.8 litara. Bilo je delova gde sam isao 120 ali to su medjumesni putevi tako da ne puno. Imao sam pun kofer i tailbag.

 

Kada sam na autoputu, idem oko 140 da me ne bi svako preticao, jer uglavnom ljudi ne razmisljaju o motorima i onda kad te pretekne, pretekne te na 50-150 cm od tvog prednjeg tocka pa polako dodaje gas a nekada i ne, jer mu motor u dupetu nije pretnja. Da me takvi ne bi preticali idem 140, a kad ja preticem do 160. U tom slucaju potrosnja je bila 6-7 L, zavisi od guzve na autoputu i koliko sam preticao

 

Kada sam isao sa putnikom na put od oko 200km medjumesni put koji je imao i puno pravaca (prema Sremskoj Mitrovici iz Novog Sada itd..) gde nema nigde nikoga a put prav, i isao sam izmedju 90 i 120 sve vreme, potrosnja je bila oko 6L

 

Inace moj Diversion je 1998 600cc. 

 

Moj utisak je da bolji prvi motor za te novce nisam mogao da uzmem. Cak i u klasi do 2500 evra. Jer ovaj motor ima lep polozaj voznje, ima dovoljno snage da osetis malo kako to izgleda i kad das gasa, ali nema toliko da moze da te iznenadi, a jako je otporan na kilometrazu, i nema nekih kvarova. Ja jesam stosta sredio kad sam ga kupio ali od onda nista se nije kvarilo. A moze da se ide na stazu sa njime i lepo da se uci .. Nije za divljanje, ali moze da se oseti malo i agresivnosti. 

 

Naravno taj motor ima milion mana naspram novih motora ali nista sto ce te spreciti da ucis da vozis jako lepo, a ima jednu veliku prednost. Taj motor je jeftin. Dakle ako zbog bilo koje greske ga ostetis, padne ti jer si ga lose parkirao (been there done that), ako ti ga nedaj Boze ukradu jer nisi znao da je taj kraj los itd.. to je jefin motor. I steta je minimalna. A opet to je motor kojim opusteno ides na 1000-2000km ture.

E sad, kad skupim pare, kupicu nesto bez karburatora, sa ABS-om i td itd, ali kad prevalim jos jedno N hiljada kilometara, a broj N tezi 5 :)

 

PS Koliko sam skontao svi ti Diversioni trose malo ulje. Moj trosi malo, tipa za ovih 1100 km po vrucini i voznji od 4.500 obrtaja pa na vise, otislo mi je jedno 1-2dl ulja. Kako sam citao po forumima to je boljka XJ, i ja uvek imam kancticu od 1L da mogu da dodam. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Kumodraž
  • Motocikl: Mrka kapa, za sada...

Ja dogurah do 11l na kraju, ali to je bilo sa 165 kilometara, na konstantnih 150-160 km/h. Uz veliko opterećenje (moja masa + prtljag, malo manje nego dve fit osobe), i dalje mislim da je možda malčice više nego što bi bilo očekivano... ali sada imam brojke koje mogu da kažem Bokiliću, pa da pričamo o daljim akcijama ;) Taman imam i tvoje cifre da uporedim...

 

A što se tiče izbora, mislim da jeste bio sjajan, barem za mene. Bilo mi je žao što mi je jedan TDM pobegao, ali verovatno bi bilo previše snage za mene; a i kažu mi da Diverzija ima niže težište, što malo olakšava početnicima... A ono snage što ima je i više nego dovoljno, barem za sada, dok još nemam kontrolu :)

 

A što se cene tiče (Maki je ovaj prodala za 950e), mala šansa da bih ovoliko zabave mogao da imam za taj keš... posebno ako uzmemo u obzir "nepoderivost" mašine, što bi rekao Jasminko :) A i mislim da imam priliku malo da naučim o mehanici na ovim starijim motorima, pre nego na ovim novima... (možda je ovo "kiselo grožđe" :P). 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Pre 1 sat, thechux je napisao:

PS Koliko sam skontao svi ti Diversioni trose malo ulje. Moj trosi malo, tipa za ovih 1100 km po vrucini i voznji od 4.500 obrtaja pa na vise, otislo mi je jedno 1-2dl ulja. Kako sam citao po forumima to je boljka XJ, i ja uvek imam kancticu od 1L da mogu da dodam. 

Da nisi pomešao sa TDM-om? :) Ni 600, dok sam ga imao, ni 900, koga još uvek imam, nisu trošili  ni gram ulja. Oko 1500km (do Grčke i nazad i u lokalu), po vrućini, tri kofera i nas dvoje na motoru, ni gram.

Pre sat vremena, Archduke je napisao:

Ja dogurah do 11l na kraju,

Previše. Bokilić se već smeška i očekuje te.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja