Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fazer & Diversion klub

  

385 članova je glasalo

  1. 1. Koji model Fazera posedujete?

    • FZ1 Gen2 2006-
      34
    • FZ1 Gen1 2001-2005
      31
    • FZ8
      19
    • FZ6 S2 2007-2009
      46
    • FZ6 S1 2007-2009 (78KS)
      8
    • FZ6 2004-2006
      67
    • Starije verzije FZ (FZS600, FZS1000, ...)
      74
    • XJ6 2009-
      10
    • XJ900
      27
    • XJ600
      69
  2. 2. Koju varijantu imate?

    • Sa poluoklopom (ili dodatnim punim oklopom)
      272
    • Bez oklopa (naked)
      76
    • Sa punim oklopom (starije verzije)
      37
  3. 3. Da li bi bilo dobro da osnujemo klub vlasnika?

    • Da
      346
    • Ne
      39


Recommended Posts

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
On 4/28/2017 at 9:41, Bruno 68 said:

Evo I ja postadoh vozac FZS 1000

Prva voznja na Fazeru.jpg

Sa srećom i da te dobro služi! Izbaci još neku fotku.

Vidimo se sledeće nedelje. :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
On 4/28/2017 at 9:41, Bruno 68 said:

Evo I ja postadoh vozac FZS 1000

Prva voznja na Fazeru.jpg

Bruno u zdravlju da se vozis ! Bas lepo izgleda masina! Svaka cast! Jako me interesuju utisci posle prvih predjenih kilometara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
1 hour ago, Astral said:

Bruno u zdravlju da se vozis ! Bas lepo izgleda masina! Svaka cast! Jako me interesuju utisci posle prvih predjenih kilometara.

Auspuh nenormalno tih, tako da kad sam slucajno spustio pogled I video skazaljku na 190, malo sam se iznenadio.

Pun snage dobro lezi u brzim krivinama.

Ma sta jos, imam R6 pa nema mnogo iznenadjenja.

U odnosu na TDM mnoooogo brzi ali malo sam stisnut.

Videcemo posle obilaska Grcke za jedno 20ak dan I par hiljada km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

 

30 minutes ago, Bruno 68 said:

Auspuh nenormalno tih, tako da kad sam slucajno spustio pogled I video skazaljku na 190, malo sam se iznenadio.

Pun snage dobro lezi u brzim krivinama.

Ma sta jos, imam R6 pa nema mnogo iznenadjenja.

U odnosu na TDM mnoooogo brzi ali malo sam stisnut.

Videcemo posle obilaska Grcke za jedno 20ak dan I par hiljada km.

U poredjenju sa Tdm-om , ovo je formula, definitivno. Krupan je motor trebalo bi da bude komforan i udoban za put,jos kad mu nabacis kofere ima da bude pravi. Komso kad se vratis iz Grcke da napises svoja zapazanja obavezno (vezano za moped) ima nas jos koji volimo fazera ,a ti si jos imas veliko iskustvo na Tdm-u pa si nam merodavan. Mada se malko brinem,ni sa Tdm-om nismo uspevali da te stignemo,a sad sa ovim cudom .... :) ima da budes brzu od zvuka .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • slàinte mhath, 1071 postova
  • Lokacija: Holandija
  • Motocikl: FZS1000 Fazer
On 19-2-2017 at 23:46, GCB said:

Uskoro pocinje sezona , a samim tim i nove gume staviti. Predhodne gume sam stavio Metzeler M5 i zadovoljan sam sa njima a sad se dvoumim izmedju Metzeler Z8 i Pilot Roud 4. Da li ima neko iskustva ili preporuku?

Ja jako zadovoljan sa Z8. Uvjek sam imao Michelinke, ali Z8 mi je puno bolji. Odlicno se ponasa kako na suhom tako i na mokrom asfaltu. 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx

Sad su izasle roadtec 01, citao sam dosta o njima i bas ih hvale. Inace u medjuvremenu sam kupio nov motor Fz6 S2 i na njemu su pilot road 3 ali se svakako razmisljam da ih zamenim sa gore pomenutim gumama

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx

Evo da se i ja pohvalim mojim novim ljubimcem , Fz6 S2 sa abs-om. Leo Vince sbk za koji inace trazim db kilere . Vec smo prosli skoro 2000 i za sad prezadovoljan . Tu je naravno i S1 sa kojom sam se druzio lepe 3 godine i sad je doslo vreme da se rastanemo.

20170527_173542.jpg

20170527_173550.jpg

20170527_173619.jpg

20170527_173836_HDR.jpg

20170529_164740.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 Diversion
On 4/20/2017 at 2:44 PM, thechux said:

Ja sam uzeo Heidenau i zadovoljan sam. Vidim da dosta ljudi prica o njima ili jako dobro ili jako lose. Hajde da pokusam da budem realan:

1) Promenio sam gume istovremeno jer je vazno imati sto slicinije trenje na obe

2) DOT je kraj 2015-te ja sam ih uzeo 2016 i presao svega 3000 km na njima

3) Za sada sam zadovoljan, gume drze dobro, posebno kad se zagreju. U hladnijim uslovima treba obratiti malo paznju (tipa 10-15 stepeni) jer dok se ne ugreju hoce zadnji kraj da bezi ako legnem slucano na kocnicu ili ako zverski dam gas

4) Vozio sam ih i po kisi i bile su skroz ok. Jesam pao jednom ali sam pri 30 na sat u trecoj brzini dok je na putu bio mali potok vode sa pomalo sljunka odlucio da vidim: A dokle ja po kisi mogu da spustam motor, bas me zivo zanima jer za sada gume mi drze super, a sve jedno idem polako i sigurno cu ja ispraviti njega cim to pocne da klizi. Daaaa daaaaa, covek sa 1.5 godinom iskustva u voznji motora je to po jakoj kisi koja je padala vec 2 sata odlucio da uradi i naravno pao .....  Ali zaista za ovo nisu krive lose gume vec sam ja bio imbecil posto sam kontao - ok idem na Taru i nemam kud da se sklonim jer sam bio u nekim brdima, a kad vec kisnem i nije mi lepo, ajde da barem utvrdim stanje guma.. Ok lekcija naucena. Dakle kad je topolo drze stvarno super, kad je 10-15 stepeni, treba im dati vremena da se zagreju i ne divljati ali to vazi za sve gume.

5) Ja ne divljam mada agresivno preticem jer zelim da to traje sto krace i zadovoljan sam kako se ponasaju

6) Isao sam autoputem preko 140 na sat sa njima i zadovoljan sam, ali da se razumemo, ovaj motor ne treba tako da se vozi jer je zadnja guma tanka, i ne radim to cesto. Ovo je bio test motora. 

 

PS pratim Fort F9 kanal. Ovaj decko je dao izbor guma a ja sam ga bitao za moje. Ovaj decko je profesionalan vozac, ima pregst znanja a ne samo iskustva kojeg isto ima mnogo. Ulazi u sitnice cak i u hemijski sastav guma. Ja sam ga pitao za moje i evo sta je on meni odgovorio: 

 

Hey Milos! Congrats on getting into riding :) I think the dealer set you up pretty well. The K64/65 make a good pair. They run a surprisingly long distance for a tire that is so sticky on dry pavement. And they're specially designed for older sport bikes like yours that wear bias tires. But you are right to be cautious in the rain. The compound is a bit "plasticky" when cold and your K64 rear is fairly smooth on the centre contact patch (which isn't great for water evacuation). Don't get me wrong - these tires can be totally safe in the rain. You should just ride carefully when it's wet. ~RyanF9

 

poz

 

 

Jako Vazan INFO!!!! 
Uzevsi u obzir da sam nahvalio ove gume moram da priznam da su pale jedan test koji sam uradio na putu sada.  Naime, nakon kursa bezbedne voznje, i voznje na Track Dayevima, plus neke voznje po Fruskoj Gori, bio sam prezadovoljan gumama. Ali na potpuno cistom, suvom, medjutim onom glatkom vrucem asfaltu, sa vrucim zagrejanim gumama, i dobrim pritiskom u gumama sam pao pri 20-30 na sat, juce. Evo sta se desilo:

 

Vracamo se preko Divcibara od Prijepolja. Ja voizim, presrecan kako mi dobro ide. Kontrola, sigurnost, sve je super. Dolazimo blizu vrha Divcibara, i tu ima par onih 180 stepeni krivina koje imaju taj glatki vruci asfalt. Ja se trudim da ispratim krivinu sa savijenim motorom kao sto sam radio u Kuli na stazi ili kao sto sam radio na Track Day-u na Navaku. Primecujem da mi zadnji tocak igra na par takvih krivina, ali je i asfalt bio neravan i nisam siguran sta se desava. Sklanjam se sa glavnog puta na vrhu  i ima jedna mini krivnica nakojoj radim test. Naravno idem polako jer nije pametno zezati se. Idem drugom brzinom oko 25 na sat. Ponirem motor (naginjem ga), i pravim malu gresku, nagao sam ga vise nego sto sam planirao. Da bih korigovao putanju dodajem gas. Kocnicu nisam pipnuo ni prednju ni zadnju, gas pri 30 na sat nisam dao jako. Volan nisam stezao. Zadnji tocak je poceo da proklizava, nazalost nisam uspeo da iskontrolisem proklizavanje, moguce je da sam tada jace stisnuo volan,ali iskreno ne secam se. Pao sam, naravno u full opremi, ori toj brzini, bez ikakve povrede. Inace ovo je bio test za gumu, jer mi je dva tri puta proklizao zadnji tocak. 

 

E sad, sta se tu desilo ko je kriv. Pa kriv sam ja jer nisam idealno usao u krivinu. Ok, slazem se, testirao sam je, isao sam nagnut po glatkom vrucem asfaltu. Medjutim, nisam divljao i nisam pipnuo kocnice a gas nisam divljacki dodao, mozda malo jace nego sto je trebalo ali nista suludo tipa sa 3000 na 6000 obrtaja. Guma je ipak proklizala. Da sam usao savrseno to se ne bi desilo, medjutim, od realtivno mlade gume, koja definitivno nije potrosena, ocekivao sam vecu podrsku u ovakvoj situaciji. To me je prilicno razocaralo. E sad, da li bi Miselinka spasila stvar. Odgovor je nemam pojma. Ali cinjenica je da sam izgubio  poverenje u gumu. Ipak sam pocetnik - nekih 12000 km (mada vozac kola preko 10 godina, i sigurno 150000 km), i iako sam isao na dva Track Day-a i na kurs bezbedne voznje, smatram da sam tek pocetnik u voznji motora, i da nemam pravo da govorim sta je ispravno i kako treba raditi. Zato i jesam kupio nove gume u nadi da cu imati podrsku kada pogresim nesto. Izgleda da ove gume, nisu toliko dobre koliko sam mislio. Da li su druge bolje ? Stvarno ne znam. 

 

Inace kao referencu, na Navaku sam na XJ 600 Diversion is 1998 cesao desni fuzaster pri dosta vecoj brzini (tipa 50-70) na sat. Guma je drzala perfektno. Bas zato sam se jako iznenadio ovom pehu. Ovaj pad se desio pri manjem nagibu od toga. Jeste, kada ides brze, mozes vise da nagnes motor, ali opet, pri tako vecem nagibu i brzini sanse za gresku su vece. Na Navakovom savrsenom asfaltu se to nije desilo, na vrucem glatkom ali potpuno cistom asfaltu se greska dogodila.

 

E sad, da li to znaci da ova guma ima neki limit klizavosti posle kojeg apsolutno otkazuje, da li to znaci da ova guma ima kraci vek trajanja (jedna mi je 2015 jedna 2016 .. provericu to jos tacno koja je koja), da li nakon 5000km ona drasticno gubi svoju performansu na klizavijim podlogama ??? Stvarno ne znam..

 

Ali morao sam da napisem ovaj post jer sam nahvalio gumu u koju sam izgubio poverenje. Ne znam sada sta da radim, da li da menjam ili da ostavim. Naginjem na tome da menjam...

 

Doduse sa prednjom nisam imao problema, sa zadnjom jesam a nisu iste (K65 i K64)..

 

Ono u sta sam siguran je u slucaju da sam uradio sve savresno, ovo se ne bi desilo. Ono sto ne znam je koliko sam ja kriv a koliko me guma nije podrzala... Tipa da li sam ja samo malo zeznuo, ali bilo je klizvao a guma je losa na toj podlozi pa je sada ispao pad, ili da sam ja bas jako zeznuo i guma prosto nije mogla da podrzi to, zaista ne znam... 

 

Nadam se da pomaze nekom ovaj komentar..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Pre 1 sat, thechux je napisao:

 

 

JIdem drugom brzinom oko 25 na sat. Ponirem motor (naginjem ga), i pravim malu gresku, nagao sam ga vise nego sto sam planirao. Da bih korigovao putanju dodajem gas.

 

 

Sve si sam odlično opisao. Nisu (samo) gume krive. Obaraš motor pri brzini od  25 km/h i kada počinje da pada, daješ gas. Tom brzinom guraš motor, a ne obaraš ga (bar ne previše).

Čućemo i druga mišljenja, ali mislim da je u osnovi tvoja greška. Bitno je da ti nisi povređen i da iz svega (na kraju teme) izvučeš pouku. :takoje: 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx

Ja sam prosao tim putem juce i imam Michelin PR3 , taj deo gde si ti pao je jako los asfalt, grip nema uopste meni je dva puta proklizala zadnja guma pri malo jacem gasu ali to je za ocekivati po onakvom asfaltu. A i obarati motor na toj brzini ako nije u pitanju countersteering mislim da nije najpametnije.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 Diversion

Hvala na odgovorima. Jesam radio counter steering ali moguce je jednostavno da mi je brzina bila previse mala i centrifugalna sila nije bila dovoljna, a asfalt klizav i da je to to ...

 

@GCB Kojom brzinom si imao proklizavanje ? Ja sam prosao kroz dve tri krivine gde mi jeste malo zaigrao zadnji kraj i tada sam i poceo da sumnjam na gumu. Osim toga, tada sam prosao malo brze, ali su i te krivine bile malo manje ostre i ja sam isao uspravnije.

 

@Šumadinac Da tako je. Bice da je bila veca moja greska, nego sto guma "nema grip". 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx

thechux

Pa proklizavao je pri malo jacem navrtanju gasa u 2 brzini , ali opet ti ponavljam guma moze da ima grip kakav hoces ako je podloga losa onda ti je sve dzaba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 Diversion

@GCB Hmh, verovatno sam ja onda spustio njega previse gde nema gripa... Pitam se da li postoji nacin da proverim grip gume na bezbedan nacin .. ? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: SREM
  • Motocikl: XJ 600, Bandit 1200

Pozdrav svima. Reko da se i ovde predstavim pošto vozim xj600 diversion. Relativno sam nov u moto svetu pa ne zamerite ako bude nešto da nije u redu. Kupio je pre mesec dana pa je malo voziko dok nisam položio a sada malo više :). 

Diverzija 96. na satu 61000km, registrovana godinu dana uradjen mali servis pre nego sam je kupio.

1494617846216.jpg

1494617845670.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: SREM
  • Motocikl: XJ 600, Bandit 1200

Naravno da svi oma malo čeprkamo i nameštamo svašta nešto pa mi tako drugar pošalje gumu iz Nemačke Michelin pilot activ i oma izdatak menjanje i oduševljenje kako dobro stoji.

20170613_182612.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: SREM
  • Motocikl: XJ 600, Bandit 1200

I malko svrbe novci od prevoza (firmina obaveza da mi plati isti), pa vijanje i dogovor sa Ivanom(bg) i juče po najvećoj žaropečini od 11-14h u Bg da je Ivan ponovi.

20170625_134257.jpg

20170625_134239.jpg

20170625_134222.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 Diversion

Lepo izgleda :) Ja isto imam Diversiona 600 i jako sam zadovoljan upravljivosti i opcijama za voznju a i lepim prenosom snage :)

Puno lepih i bezbednih voznji ti zelim :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 Diversion

Mala napomena oko vizira. Meni na Diversionu Ivan nije stegao vizir dovoljno pa je na autoputu zavrsio meni u krilu i radio ga je od tanje plastike pa je malo i pukao.. Proveri kako stoji nakon nekog vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Kumodraž
  • Motocikl: Mrka kapa, za sada...

Hajd' onda i ja da se predstavim i ovde, pre postavljanja pitanja ;)
 

WP_20170517_12_34_40_Pro.thumb.jpg.4b27547b8f46aca77ad99499a96effb6.jpg

 

Pre (sada već) tri meseca postadoh ponosni vlasnik jedne matore lepotice, Jamahe XJ600s iz '93 (dobro, i dalje je mlađa od mene!). Vrlo su mi koristili saveti i iz ove teme (Haidenau gume, za sada prezadovoljan, hvala @thechux!), i preporuke sa drugih delova foruma (kontakti Sebe, Igora, Bokilića...). Tako da, hvala za sve do sada ;)

 

@sremac72 samo ću te zamoliti za iskustvo sa novim vizirom - ubi me vetar na autoputu, a zbog stomaka naginjanje napred nije baš najprijatnije ;)

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja