Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fazer & Diversion klub

  

385 članova je glasalo

  1. 1. Koji model Fazera posedujete?

    • FZ1 Gen2 2006-
      34
    • FZ1 Gen1 2001-2005
      31
    • FZ8
      19
    • FZ6 S2 2007-2009
      46
    • FZ6 S1 2007-2009 (78KS)
      8
    • FZ6 2004-2006
      67
    • Starije verzije FZ (FZS600, FZS1000, ...)
      74
    • XJ6 2009-
      10
    • XJ900
      27
    • XJ600
      69
  2. 2. Koju varijantu imate?

    • Sa poluoklopom (ili dodatnim punim oklopom)
      272
    • Bez oklopa (naked)
      76
    • Sa punim oklopom (starije verzije)
      37
  3. 3. Da li bi bilo dobro da osnujemo klub vlasnika?

    • Da
      346
    • Ne
      39


Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

 

Prvo, hvala za mere! Grejanje zica verovatno potice od prenosa toplote sa sijalice ili balasta. E sad, sta je bolje to je vec druga prica. Ako vozite u gradu i po prometnim putevima, 99% koristite kratko a dugo za blic. Ako vozite seoskim putevima, gde ima i zivotinja i traktora ne bih preporucio da vozite bez dugih. Kod mene je ova druga situacija.

 

Kod mene je u pitanju auto komplet i povezivanje nisam mogao da pogresim jer sve sto izlazi iz kompleta je onaj standardni konektor sijalice sa 3 pina koji ne mozes da okrenes drugacije. Logicno je i meni iz vise razloga da je kratko ksenon, najvise zbog smetanja drugima i blicanja, ali u ovom kompletu nije tako. Mogu da prevezem, nije problem, ali posto uglavnom koristim dugo mislim da cu ostaviti ovako.

 

Ja imam ksenone, naravno na kratkom, i samo stavis NightBraker na dugo i nema zime. Kako god da vozis i pod kojim uslovima, ksenon i inace dobro baca, duga sijalica samo prosiri vidljivost i to je to. Po mom misljenju od ksenona na dugom nema previse vajde!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Licno, navijam za teflonska creva. Razlika pri intenzivnijim kocenjima zaista ume da bude drasticna.

Ali, na statijem Fazeru, sa kockastim farovima, gde je standardno osvetljenje na nivou ocajnog, xenoni su "must have!"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
Ja imam ksenone, naravno na kratkom, i samo stavis NightBraker na dugo i nema zime.

 

Blago vama sa 2 fara :D To sto je kod mene obrnuto dugo i kratko je do brace kineza. Obrnuli zice u konektoru... Kad me ne bude mrzelo pobacu i obrnuto..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Pozdrav svim clanovima kluba. Ako neko naleti na neki oglas gde se prodaje fz6 bilo S2 ili predhodnik a da je ispod cene, neka mi javi na pp. Imam u planu sledecu sezonu sacekati sa njim ako se sve kockice sklope. A znam da se nekada pojavi neki primerak koji se prodaje povoljno. Verujem da ce biti nesto tako kad sezona prodje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Mile, a i ostali, zar se ne bi trebale imati i kočione čeljusti sa radijalnim upadom da bi efekat bio maksimalan? Kao npr. na ovom ZX-10 što si postavio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

na ovom, mojem, ZX 10 r je tvornicka postava prednje kocnice u kompletu sa radijalnom pumpom i pošto odrađuje svoj posao ja nisam ništa dodavao. tvoje pitanje mi nije baš jasno, ono s sradijalnim upadom, pa ti i neznam šta odgovoriti dok mi ne pojasniš na šta si mislio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Davno sam nešto negdje čitao, možda i ovdje na forumu od naših sveznalica, pa ne znam odakle sam pokupio to da i kočione čeljusti imaju neki radijalni upad, odnosno neki radijalni qurac, a koji - nemam pojma. Isprva, bilo mi je čudno što je to tako, poslije samo prestao da razmišljam i tako je i ostalo.

 

Prilično sam sad siguran da je to što mi je ostalo u glavi totalno pogrešno, jer pumpa treba da bude radijalna, a kočione čeljusti samo istjeruju klipiće i pločice van na disk i mogu biti bilo koje. Odnosno, mogu da se spare bilo koje kočione čeljusti sa bilo kojom radijalnom pumpom i da se poboljša kočenje. Naravno, pod uslovom da se za dati motor/volan nađe odgovarajuća radijalna pumpa.

 

Ono što me je dodatno bunilo je promijenjen sistem kačenja kočionih čeljusti na prednju vilicu, tako da mi je to dodatno pravilo problem, jer sam do ovih tvojih slika mislio da moraju sve kočione čeljusti koje su nakačene na radijalnu pumpu da budu tako prikačene, a tvoje slike su me demantovale.

 

Očigledno, pogrešna informacija, nedovoljno čitanja dostupnih informacija i ljenost (moja) su doveli do toga da stvorim pogrešno mišljenje.

 

Pozdrav.

 

Djole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Yamaha XJ600S Diversion

Putovao sam malo za vikend do Herceg Novog preko Žabljaka.

900 km i 48.09 litara benzina.

Nije loša potrošnja jer sam imao kofer, bočne torbe, tank torbu i suvozačicu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: novi becej
  • Motocikl: fz1n,fzs600,shineray 200,kreidler80

ljudi,da li ima neko iz slovenije da mi kupi vizir,30e je u pitanju,je.... misa,bio pitao u posti treba da zovu carinu bla bla,zvao dhl njihova usluga je 4 puta skuplja nego vizir,znaci ko hoce to da zavrsi saljem mu vestern union pare odmah,ajde da vidim da li ima nekog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Nemoj da te mrzi da odeš do MotoLand-a i pogledaš Kappa/Givi katalog. Cijene su SASVIM pristupačne (ne vjerujem da se nešto pretjerano promijenilo od 2009. kada sam ja uzeo Kappa vizir), tako da ti je to možda bolja opcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: novi becej
  • Motocikl: fz1n,fzs600,shineray 200,kreidler80

prijatelju,zvao sam,na sajtu ima 2 modela,a covek u motolendu kaze cim nema u katalogu nema ,mozda je bilo ranije ali sad nema,vizir je za fz1n

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12230 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Uh...vidim da si ti dobro i zdravo samo se nadam da za sređivanje Fazera nećeš potrošiti brdo para...(s' obzirom na cene servisa u EU)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja