Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fazer & Diversion klub

  

386 članova je glasalo

  1. 1. Koji model Fazera posedujete?

    • FZ1 Gen2 2006-
      34
    • FZ1 Gen1 2001-2005
      31
    • FZ8
      19
    • FZ6 S2 2007-2009
      46
    • FZ6 S1 2007-2009 (78KS)
      8
    • FZ6 2004-2006
      68
    • Starije verzije FZ (FZS600, FZS1000, ...)
      74
    • XJ6 2009-
      10
    • XJ900
      27
    • XJ600
      69
  2. 2. Koju varijantu imate?

    • Sa poluoklopom (ili dodatnim punim oklopom)
      273
    • Bez oklopa (naked)
      76
    • Sa punim oklopom (starije verzije)
      37
  3. 3. Da li bi bilo dobro da osnujemo klub vlasnika?

    • Da
      346
    • Ne
      40


Recommended Posts

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Znam da ti nisi, mislio sam da je mozda neko drugi umesao svoje prste prilikom zamene. Ne znam kakva si sa kesom, ali ja bih ti preporucio xenon? Sa njim ima da sijas kao:

 

031021-031.jpeg

 

 

1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

S keshom znash kakva sam :D Xenon mozda sledece godine :D sad mi samo treba sijalica :D

 

Ma kod Joce sam bila, nashtelovao mi farove poshto je kratko bacalo levo :D a dugo u oblake :D i zamenili obichnu crknutu sijalicu za night brejker...medjutim crkla je par sati kasnije <_<

Pa reko da vidim jel stavljao neko night brejker tj shta stavljate a da nije xenon jelte...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Ja sam pre xenona imao night breaker i skinuo sam je ispravnu zbog njega, te sam je poklonio. Cinjenica je da night breaker traje krace od normalne sijalice a kosta dosta vise. Moja preporuka je da kupis Philips ili neku drugu, bitno je da je original i da nije neki no name ili kopija. Znaci, sijalica k'o sijalica, samo xenon pravi razliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

S keshom znash kakva sam :D Xenon mozda sledece godine :D sad mi samo treba sijalica :D

 

Ma kod Joce sam bila, nashtelovao mi farove poshto je kratko bacalo levo :D a dugo u oblake :D i zamenili obichnu crknutu sijalicu za night brejker...medjutim crkla je par sati kasnije <_<

Pa reko da vidim jel stavljao neko night brejker tj shta stavljate a da nije xenon jelte...

 

Imaš sad novu verziju Night Breaker-a sa dodatkom Plus u imenu. A imaš i Bosch-ove sijalice neke sa oznakom 90 ili slično, kaže čika Đunta da su odlične.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Nesto mi to sumnjivo 5000k?! 0stabre.gif Koliko znam, to ne postoji i prvo ide 4300k, pa onda 6000k itd...

 

jbm li ga, nesto se i ne razumem u to, al ima na google 5000k :neznam: Na njima ne pise nista, a tako mi taj drug rekao. U svakom slucaju, jel ugradjivao ko xenon kineze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Mislim da su preko 90% ugradjenih xenona kinezi i verujem da znas da i kod njih ima velike razlike u kvalitetu, a i ceni. Stavi ako si ih dobio i ako ti se ne svidi, u sta sumnjam, uvek mozes da vratis na fabriku. 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZS1000 Fazer

@Mina dva "crkavanja" u tako kratkom roku obično sugerišu kvar na drugom mestu čija je posledica pucanje sijalice.

Ja bih krenuo od reglera odnosno napona koji generiše.

Takođe, uvek možeš da koristiš i "seljačku metodu" - kupiš najjeftiniju krš sijalicu i pratiš da li će i ona da crkne u jako kratkom roku. Ako da, vratiš se na prvu tačku. Ako ne, imali si jako redak nesrećan slučaj sa prethodnim sijalicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Bar
  • Motocikl: YAMAHA xj 650 Seca, BMWk100

Mina ja na kolima koristim godinama sijalice sa buvljaka takozvane ksenon ali bele ne plave jačine90-100 w i služe i sijaju dugo i dobro.Pre njih sam imao najt brekere koji ni upola nisu dobre. Bele koštaju 500 din. par .:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Hvala ljudi svima na odgovorima. Nije problem bio u sijalicama nego u regleru, prepunjavao je. Danas reshen problem i evo sija night brejker bez problema :)

 

Xenoni mozda sledece godine, finansijska situacija mi je u minusu i bice u minusu neko vreme :D<_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: XJ6n '12

Pozdrav svima ...

 

Nisam siguran da li je ovo pravo mesto za moje pitanje ali mislim da postoje dobre šanse da dobijem odgovor 0namigivanje.gif

Zainteresovan sam za kupovinu izvesne Yamaha XJ6 (naked), 2012 godište...Ovo je link ka oglasu:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas2319206/yamaha_xj6/

 

Čovek je iz Novog Sada.

Malo mi je sumljivo što je prodaje a kupio ju je pre 3 meseca ...

Kaže da je skroz OK, nije bila oštećena i tome slično.

Ja mogu da razumem da mu je potreban novac ... ali imam i dozu straha - šta ako?

 

Ako neko od vas ima bilo kakve informacije o pomenutoj Yamaha-ici, bio bih zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Drugari, izasao sam iz sekte pre neki dan..

Evo jednog videa sa moje voznje, da se vidi gde je prosla Diverzija. 1lol.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Hvala ljudi svima na odgovorima. Nije problem bio u sijalicama nego u regleru, prepunjavao je. Danas reshen problem i evo sija night brejker bez problema :)

 

Xenoni mozda sledece godine, finansijska situacija mi je u minusu i bice u minusu neko vreme :D<_<

moje mišljenje je da xenoni nisu jako nužni na bikeu osim ako nisi od onih koji voze iskljucivo nocu i cešce, opterecuju cjeli sustav el instalacije za rasvjetu i koštaju. za te novce ima potrebnijih stvari za bike koje bolje služile svrsi kao npr. armirana crijeva za prednu kocnicu, bolje pakne za sve diskove, chrash barove, slajdere za zaštitu mašine pri proklizavanju ili nešto drugo ili pak opremu za tjelo.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Ja ugradih xenone. U pitanju je H4. Dugo svetlo xenon, kratko obicno. Kostalo je 500din za polovan balast, a sijalicu dobih na poklon. Kineska, oko 5-6$ na ebay. Kod mene je dugo bilo dosta lose. Imalo je mesta koja ne osvetljava na putu, a i bilo je prenisko pa nisi mogao videti kad ti pas izleti npr. Sada je mnooogo bolje i vozim opusteno skoro kao po danu. E sad, nije bas sve tako sjajno. Imam naviku da dosta koristim blicanje, a sad toga vise nema, jer xenon ne moze da blicne dok je hladan. Treba mu 5-10 sekundi da dostigne maksimalni sjaj. Kratko svetlo mi je gore nego sto je bilo. Danju drzim upaljeno dugo i rekao bih da ne smeta ljudima jer mi niko ne blica da ga spustim i slicno.

 

Ako neko moze jeftino da prodje, preporucujem da ugradi. Meni znaci. E sad, da li vredi davati 50+ evra za neki kvalitetni? Meni ne bas. Sa ovim kinezima je kocka. Balast moze da ne radi ili da radi ocajno, te sijalica da treperi. To se desilo mom drugu sa 2 balasta.

 

Sto se tice opterecenja instalacije, ima istine u tome. Ljudi misle da to sto pise 35w da je to potrosnja. Ne! to je izlazna snaga iz balasta, a nigde ne pise, bar na ovim kinezima, kolika je ukupna potrosnja, tj. koliko A ili W na ulazu. Na kolima su mi neke od zica pomalo tople. To nije bas najbolji znak.

 

Mile, slazem se za prioritete. Koliko se realno armirana creva osete u upotrebi? Mislim, da li neko ko ne koci agresivno na motoru kao moj i bez mnogo iskustva, moze da oseti razliku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Ja ugradih xenone. U pitanju je H4. Dugo svetlo xenon, kratko obicno. Kostalo je 500din za polovan balast, a sijalicu dobih na poklon. Kineska, oko 5-6$ na ebay. Kod mene je dugo bilo dosta lose. Imalo je mesta koja ne osvetljava na putu, a i bilo je prenisko pa nisi mogao videti kad ti pas izleti npr. Sada je mnooogo bolje i vozim opusteno skoro kao po danu. E sad, nije bas sve tako sjajno. Imam naviku da dosta koristim blicanje, a sad toga vise nema, jer xenon ne moze da blicne dok je hladan. Treba mu 5-10 sekundi da dostigne maksimalni sjaj. Kratko svetlo mi je gore nego sto je bilo. Danju drzim upaljeno dugo i rekao bih da ne smeta ljudima jer mi niko ne blica da ga spustim i slicno.

 

Ako neko moze jeftino da prodje, preporucujem da ugradi. Meni znaci. E sad, da li vredi davati 50+ evra za neki kvalitetni? Meni ne bas. Sa ovim kinezima je kocka. Balast moze da ne radi ili da radi ocajno, te sijalica da treperi. To se desilo mom drugu sa 2 balasta.

 

Sto se tice opterecenja instalacije, ima istine u tome. Ljudi misle da to sto pise 35w da je to potrosnja. Ne! to je izlazna snaga iz balasta, a nigde ne pise, bar na ovim kinezima, kolika je ukupna potrosnja, tj. koliko A ili W na ulazu. Na kolima su mi neke od zica pomalo tople. To nije bas najbolji znak.

 

Mile, slazem se za prioritete. Koliko se realno armirana creva osete u upotrebi? Mislim, da li neko ko ne koci agresivno na motoru kao moj i bez mnogo iskustva, moze da oseti razliku?

sa obicnim crjevima na ovim temperaturama i sa zagrijanim uljem od vanjske temperature i dodatnog zagrijavanja zbog kocenja zaustavni put je znatno duži zbog širenja gumenih crjeva što smanjuje pritisak ulja na kociona klješta a time se smanjuje sila kocenja. kada bi imao opletena crjeva prilikom kocenja nema širenja i sila kocenja se sva prenosi na kociona klješta i puz kocenja je dosta manji a svi znamo šta to znaci. dodamo li kvajitetnije plocice za diskove to kraj price tj. kraj price je radijalna pumpa prednje kocnice a to je zakon. kocimo stalno u prometu, zbog sebe i zbog drugih i po danu i po noci a svjetla su također bitna ali ne kao ovaj sustav kocenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ja ugradih xenone. U pitanju je H4. Dugo svetlo xenon, kratko obicno. Kostalo je 500din za polovan balast, a sijalicu dobih na poklon. Kineska, oko 5-6$ na ebay. Kod mene je dugo bilo dosta lose. Imalo je mesta koja ne osvetljava na putu, a i bilo je prenisko pa nisi mogao videti kad ti pas izleti npr. Sada je mnooogo bolje i vozim opusteno skoro kao po danu. E sad, nije bas sve tako sjajno. Imam naviku da dosta koristim blicanje, a sad toga vise nema, jer xenon ne moze da blicne dok je hladan. Treba mu 5-10 sekundi da dostigne maksimalni sjaj. Kratko svetlo mi je gore nego sto je bilo. Danju drzim upaljeno dugo i rekao bih da ne smeta ljudima jer mi niko ne blica da ga spustim i slicno.

 

Ako neko moze jeftino da prodje, preporucujem da ugradi. Meni znaci. E sad, da li vredi davati 50+ evra za neki kvalitetni? Meni ne bas. Sa ovim kinezima je kocka. Balast moze da ne radi ili da radi ocajno, te sijalica da treperi. To se desilo mom drugu sa 2 balasta.

 

Sto se tice opterecenja instalacije, ima istine u tome. Ljudi misle da to sto pise 35w da je to potrosnja. Ne! to je izlazna snaga iz balasta, a nigde ne pise, bar na ovim kinezima, kolika je ukupna potrosnja, tj. koliko A ili W na ulazu. Na kolima su mi neke od zica pomalo tople. To nije bas najbolji znak.

 

Mile, slazem se za prioritete. Koliko se realno armirana creva osete u upotrebi? Mislim, da li neko ko ne koci agresivno na motoru kao moj i bez mnogo iskustva, moze da oseti razliku?

 

Đorđe, mislim da si u startu pogrešio, postoje takve "dual" sijalice sa H4 grlom ali xenon se pali kada preklopnikom na guvernali upališ kratko (oboreno) svetlo a ugrađena halogena sijalica je samo za dugo svetlo i ima svoje posebne dve žice koje izlaze iz kućišta te sijalice.

 

727a.jpg

 

Logično je da se kratko svetlo koristi 90% vremena noću i tu je potreban xenon da dobro osvetljava put, halogenom samo blicaš i po nekad uključiš dugo svetlo. Preveži to da radi kako treba ;)

 

Verovatno nisi gledao temu na BJB-u o Xenonima, tamo sam naveo koliko troši xenon, pa da ponovim:

 

Nazivna snaga xenon sijalice je 35W što znači da troši (nazivno) oko 3A struje.

 

E sad... ne budem lenj pa ampermetar u ruke i izmerim o čemu se to radi :).Kada uključiš xenon, ballast i sijalica u prvom trenutku povuko oko 8A struje koja je neophodna za paljenje gasa u sijalici. Ta početna struja odmah po paljenju počinje da pada i posle desetak sekundi se stabilizuje na oko 4,2A što je opet povoljnije nego kod halogenih sijalica od 55W gde ta sijalica vuče oko 5A struje a višestruko slabije osvetljava. Ko je jednom vozio motor sa xenonima noću, zaboravio je na halogene sijalice :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

@Mile, razumem princip ali me interesuju brojke :) Npr koliko se zapravo smanji zaustavni put i moze li se to zaista subjektivno osetiti?

 

Preveži to da radi kako treba

 

Prvo, hvala za mere! Grejanje zica verovatno potice od prenosa toplote sa sijalice ili balasta. E sad, sta je bolje to je vec druga prica. Ako vozite u gradu i po prometnim putevima, 99% koristite kratko a dugo za blic. Ako vozite seoskim putevima, gde ima i zivotinja i traktora ne bih preporucio da vozite bez dugih. Kod mene je ova druga situacija.

 

Kod mene je u pitanju auto komplet i povezivanje nisam mogao da pogresim jer sve sto izlazi iz kompleta je onaj standardni konektor sijalice sa 3 pina koji ne mozes da okrenes drugacije. Logicno je i meni iz vise razloga da je kratko ksenon, najvise zbog smetanja drugima i blicanja, ali u ovom kompletu nije tako. Mogu da prevezem, nije problem, ali posto uglavnom koristim dugo mislim da cu ostaviti ovako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

I jedno pitanje. Ako vuce 4,2A , pri kom je to naponu? Ako je npr 14V jel to onda 58.8W? Da li se snaga racuna prostim mnozenjem napona i struje pri tom naponu u ovom slucaju? Naravno, kolicina svetlosti po vatu je daleko bolja... Jel ti problem da izmeris i 55w sijalicu koliko zapravo trosi (ne znam jel tih 5A izmereno ili otprilike) cisto zarad nauke? :) Ja bih rado izmerio ali nemam tako jak ampermetar. Pri kom naponu uopste deklarisu snagu halogenih? 12v?

 

Moram da stedim svaki vat jer sam ga vec opteretio elektroventilom za podmazivac, xenonom, punjacem za mobilni i svetlima na koferu. Ima li nacina da utvrdim da li sam mozda preterao u opterecenju? Napon je na akumulatoru oko 14.5V na oko 5000 obrtaja, ali se plasim za regler..

 

Znacilo bi mi da tacno utvrdim razliku potrosnje izmedju xenona i obicne sijalice da bih znao otprilike gde se nalazim u odnosu na pocetno stanje opterecenja instalacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

@Mile, razumem princip ali me interesuju brojke :) Npr koliko se zapravo smanji zaustavni put i moze li se to zaista subjektivno osetiti?

Preveži to da radi kako treba

 

Prvo, hvala za mere! Grejanje zica verovatno potice od prenosa toplote sa sijalice ili balasta. E sad, sta je bolje to je vec druga prica. Ako vozite u gradu i po prometnim putevima, 99% koristite kratko a dugo za blic. Ako vozite seoskim putevima, gde ima i zivotinja i traktora ne bih preporucio da vozite bez dugih. Kod mene je ova druga situacija.

 

Kod mene je u pitanju auto komplet i povezivanje nisam mogao da pogresim jer sve sto izlazi iz kompleta je onaj standardni konektor sijalice sa 3 pina koji ne mozes da okrenes drugacije. Logicno je i meni iz vise razloga da je kratko ksenon, najvise zbog smetanja drugima i blicanja, ali u ovom kompletu nije tako. Mogu da prevezem, nije problem, ali posto uglavnom koristim dugo mislim da cu ostaviti ovako.

naravno da se osjeti u praksi tl. na kvaliteti kocenja i na smanjenom zautavnom traku. na Yamahi FZ 1 S sam promjenio g. crjeva za armirana inox pletivom a unutra je bila i tvrđa guma, stavio sam jace pakne i stavio sam radijalnu prednju pumpu fi 22 mm ( R 1 ima 18 radi uporedbe ) nakon prilagodbe od nekoliko dana vozio sam se opuštenije i sa osjecajem sigurnosti kao nikada do tada. koliko je kraci put mogu ti smo opisno reci jer nisam mjerio, kraci put kocenja je dosta, dosta kraci. normalno to je povezano i gumama i ovjesom a ja tu nisam štedio.

nemam ništa protiv ugradnje xenona tj,kako kome drago,

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja