Jump to content

Moto Zajednica

Kako ne treba voziti motor

Recommended Posts

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Svetac,moze jedno pitanje? Koji motor vozis? E sad ne vezano za to...kako mozete da kazete da vam nije potreban na forumu neko ko ima toliko iskustva u moto sportu? Ne razumem ,jel to politika foruma da iko ko je malo bolje upoznat od admina u materiju oko koje smo svi ovde okupljeni nije pozeljan na forumu? Ja bih bas voleo da cujem savete nekog ko je profi vozio trke i vozi ovako brzo po ulici. Da cujem njegove komentare,savete,kritike...I daj bre dokle vise sa tudjim zivotima,pa vi pravite vecu propagandu protiv bajkera od bilo koga. Vise se ovde pise o tome kako motoristi ugrozavaju druge nego na bilo kom drugom mestu. A sta je sa ugrozenim bajkerima? Pa kao da su svi nevini i svi voze po propisu samo ludaci na R-ovima voze preko dozvoljenog i ugrozavaju druge. I lepo je sto skacete padobranom ali mozda se ni vama padobran ne otvori pa padnete na nekog neduznog coveka i ubijete ga. Sve mozete da gledate iz razlicitih ugolva ali mi je krivo kada se na moto forumu pljuju motoristi koji voze brzo. Ostavitie to nekim drugim forumima ,ima i njih dosta ,ili idite tamo i nastavite tu propagandu. A ove bar jednom u zivotu budite bajkeri a ne licimeri.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

Svetac,moze jedno pitanje? Koji motor vozis? E sad ne vezano za to...kako mozete da kazete da vam nije potreban na forumu neko ko ima toliko iskustva u moto sportu?

vozim biciklu,na pola vijagre! idem okolo i prduckam! pukusat cu izneti svoje misljenje na ostali deo! spominjes razne uglove,gledanja! iz prilozenog ugla gledanja sam uspeo da odgledam do 2min,a iz nekog drugog ugla sto biciklom sto triciklom sam se nagledao takvih....! dovoljno puta sam kocio nebi li takav junak napumpao svoj pimpek ili napravio snimak! na kraju u nadi da ce doci kuci tati koji mu je kupio takvu zujalicu! :lud:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 696 postova
  • Lokacija: Karaburma
  • Motocikl: Strom 650 2009

Sve mozete da gledate iz razlicitih ugolva ali mi je krivo kada se na moto forumu pljuju motoristi koji voze brzo. Ostavitie to nekim drugim forumima ,ima i njih dosta ,ili idite tamo i nastavite tu propagandu.

 

Gde voze brzo, na stazi ili na magistralnom putu? Vecina ovde komentarise nasilnicku voznju, a ne "pljuje". Snimajuci sebe u takvoj voznji, ta osoba je rekla sve o sebi, i komentari su suvisni.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

...Ali se sjecam da sam ga pitao zasto nije na forumu on je rekao "pa tamo sam bio jednom i nikad vise" ja ga pitam zasto a on rece " pa da me uce da vozim ovi sto okrenu krug do Avale" ...

 

E, da znaš da mi je veoma drago da sam ovo pročitao. Ovo je odlična potvrda onoga za šta se, da tako kažem, borimo ovde. Čovek sa takvim razmišljanjem mi ni najmanje ne nedostaje ovde. Ni mi njemu, kako vidim. Odlično! :D

Želim mi svu sreću ovog sveta, ali je mnogo veća statistička verovatnoća da će on pre potrošiti svoja 3dl sreće nego mnogi od nas ovde... Nadam se samo da tada neće povući još nekoga sa sobom. :stabre:

 

Pa ja licno mislim da si ti sa svojih 180 na sat na africi mnogo veca opasnost od momka o kome je rec Sa moje tacke gledista je mnogo licemerno pljuvati po momku koga ne poznajete a i vi sami debelo prekoracujete brzinu i samim tim ugrozavate neduzne u saobracaju.Zamisli da tebi pukne guma pri toj brzini .....garant bi s zakucao u vozilo koje ti dolazi iz suprotnog pravca.

Siguran sam da je ovaj momak daleko manja opasnost u saobracaju od svih ovih koji su ga popljuvali iz prostog razloga sto njihovo umece nije ni deseti deo njegovog i samim tim im se cini kao da ce se on slupati svakog trenurka.

Ne pricam napamet jer sam oko 10 godina vozio R 1 i ja licno sam voleo da mu ga dam po gasu.

I smanjite malo strasti pljuvanje nikome nije donelo nista dobro osim sto govori o karakteru pljuvaca.

 

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Najveci stos je u tome sto brze r stane sa 200 nego afrika sa 100...:moto3:

ali to nije ni vazno,decko vozi za medalju,a vi kako hocete

mozda vi nikad niste vozili preko granica dozvoljenog,a mozda i jeste.......pa makar i samo jednom..

Kada su Mariju Magdalenu krenuli kamenovati,prisao je Isus,stao ispred razjarene mase i rekao:"NEKA BACI PRVI KAMEN ONAJ KO NIKADA NIJE ZGRESIO".Svi su tada ispustili kamenje iz ruku...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Subotica

Svetac,moze jedno pitanje? Koji motor vozis? E sad ne vezano za to...kako mozete da kazete da vam nije potreban na forumu neko ko ima toliko iskustva u moto sportu? Ne razumem ,jel to politika foruma da iko ko je malo bolje upoznat od admina u materiju oko koje smo svi ovde okupljeni nije pozeljan na forumu? Ja bih bas voleo da cujem savete nekog ko je profi vozio trke i vozi ovako brzo po ulici. Da cujem njegove komentare,savete,kritike...I daj bre dokle vise sa tudjim zivotima,pa vi pravite vecu propagandu protiv bajkera od bilo koga. Vise se ovde pise o tome kako motoristi ugrozavaju druge nego na bilo kom drugom mestu. A sta je sa ugrozenim bajkerima? Pa kao da su svi nevini i svi voze po propisu samo ludaci na R-ovima voze preko dozvoljenog i ugrozavaju druge. I lepo je sto skacete padobranom ali mozda se ni vama padobran ne otvori pa padnete na nekog neduznog coveka i ubijete ga. Sve mozete da gledate iz razlicitih ugolva ali mi je krivo kada se na moto forumu pljuju motoristi koji voze brzo. Ostavitie to nekim drugim forumima ,ima i njih dosta ,ili idite tamo i nastavite tu propagandu. A ove bar jednom u zivotu budite bajkeri a ne licimeri.

Onda,da idemo na drugi forum ili kako?Ne razumem.Ima neki forum za propagandu i licemere?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

 

Ne pricam napamet jer sam oko 10 godina vozio R 1 i ja licno sam voleo da mu ga dam po gasu.

 

ajd lepo trk u crkvu i na neku ikonu stavi vecu svotu para i zahvali onome gore,sto te je gledao celo vreme! posto ste se vec u vesim bednim humanim argumentima kojima pokusavate opravdati ovo ludovanje po putu,masili vec vec i isusa,magadlene i ko zna cega!

ajd kada vec baratate materijom,reci meni kao laiku i ostalima koji pojma nemaju( a nisu ni m..... kao vi) pri toj brzini i koliko traje snimak koliko je km presao u svojem nastupu kamikaze?! :staa2:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

Ne pricam napamet jer sam oko 10 godina vozio R 1 i ja licno sam voleo da mu ga dam po gasu.

 

ajd lepo trk u crkvu i na neku ikonu stavi vecu svotu para i zahvali onome gore,sto te je gledao celo vreme! posto ste se vec u vesim bednim humanim argumentima kojima pokusavate opravdati ovo ludovanje po putu,masili vec vec i isusa,magadlene i ko zna cega!

ajd kada vec baratate materijom,reci meni kao laiku i ostalima koji pojma nemaju( a nisu ni m..... kao vi) pri toj brzini i koliko traje snimak koliko je km presao u svojem nastupu kamikaze?! :staa2:

 

 

 

 

Brate sad vec postajes dosadan malo s tom pateticnom pricom o kamikazama i ostalim glupostima.Sa ljudima koji ne znaju da voze motor a ti si klasican primer skuterasa ili copersa kineza nemam oo cemu da dikutujem pogotovo ne o brzoj voznji.

Da li je bezbedno to sto je uradio na snimku ....pa ocigledno da jeste cim mu se nije nista desilo.

Da li bi se ti skrljao sa upola manjom brzinom ...SIGURAN SAM U TO.....bez obzira na broj kilometar koji si izvozio u rikverc,

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

[

Da li je bezbedno to sto je uradio na snimku ....pa ocigledno da jeste cim mu se nije nista desilo.

 

bravo,moju debatu sa krunisao vrhunskim biserom! ajd ponovi jos koji put u sebi istu i mozda poverujes u gluposti koje izgovaRas!

a brzinu pod kojom ce ko da zavrsi karijeru prepusti svakome posebno da proceni! a vi ste primeri sestema poremecenih vrednosti!

zahvali bih se R-acionalin,R-azumnim,R-acerim(caffe)! na vasem R-azumevanju i necu vam kvariti vise uzitak! :takoje:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pojam bezbjedne voznje se nemoze vezati za brojku na displeju pa cak i pod ovakvim okolnostima.Komentar je svaciji ali kompetentan komentar je samo od onog koji zna.Zamisli da umjesto Randy Mamole motoGP komentarise neki nas kolega sa foruma :)

Ja koliko sam povezao ovde stvari ovaj momak je vozio ovde jer nije bilo staze , cim je stekao mogucnost da vozi na stazi otisao je u Grcku pa u Madjarsku pa je dosao kod nas pa je potvrdio svoje znanje peharom.

Ja sam ga licno upoznao , doduse vrlo kratko i nije mi ostavio neke bog zna impresije sto ne znaci da je takav kakav se meni ucinio.Ali se sjecam da sam ga pitao zasto nije na forumu on je rekao "pa tamo sam bio jednom i nikad vise" ja ga pitam zasto a on rece " pa da me uce da vozim ovi sto okrenu krug do Avale" te sam pokusao da ga urazumim konstatacijom da ni u kafani , ni na ulici nisu ljudi kakvi bi ja zelio da su ,pa opet idem u kafanu i hodam ulicom , i nadjem ljude na istoj frekvenciji.

Da li on nekoga ogruzava tesko je objasniti covjeku koji kaze "cuj u krivini zakociti prednjom" , i sl.

 

Sve to stoji, ali preskacemo jednu vrlo bitnu cinjenicu. Ovakva voznja je, obrni okreni, ipak sramota. Cemu publikacija sopstvene sramote?

Prica se i o licemerju. I na to imam nesto da prijavim. Ja, kad vidim da neko vozi 50 km/h kroz moju ulicu (ogranicenje je 30 km/h) dobijem zelju da ga izvucem za usi, a kad sjednem na motor, radim visestruko gore prekrsaje po tom pitanju.

Zar to nije licemerje? Naravno da se trudim da bude maximalno sigurno (prije svega sebe radi), ali ljudi sa strane ne mogu da zavire u moj mozak i u procjene koje sam napravio.

Oni ce reci "vidi ovoga bahatog bezobraznika, umislio da je Rossi, pobice nam djecu". Oni, naravno, jesu u pravu, a iole s(a)vjestan covjek bi trebao bar malo osjetiti stid.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

[

Da li je bezbedno to sto je uradio na snimku ....pa ocigledno da jeste cim mu se nije nista desilo.

 

bravo,moju debatu sa krunisao vrhunskim biserom! ajd ponovi jos koji put u sebi istu i mozda poverujes u gluposti koje izgovaRas!

a brzinu pod kojom ce ko da zavrsi karijeru prepusti svakome posebno da proceni! a vi ste primeri sestema poremecenih vrednosti!

zahvali bih se R-acionalin,R-azumnim,R-acerim(caffe)! na vasem R-azumevanju i necu vam kvariti vise uzitak! :takoje:

 

 

 

 

Tvoja debata za mene ima znacenje kao proslogodisnji snega znas li zasto,

Zato sto si u startu poceo sa uvredama naseg brata bajkera koga ne poznajes a i u daljim izlaganjima si obilno koristio ruzne reci i time pokazao kako si nevaspitan i ozlojedjen zbog necega i tu svoju negativnost preneo na sve ,

Forum ne sluzi da jedan drugog vredjamo jel tako. I ja sad tebe mogu da napusim samo tako i imam osnova zato ali necu da se spustam na tvoj nivo komunikacije i da zagovaram jezik mrznje u ovom slucaju prema bratu bajkeru....kome su ovde mnogi pozeleli da bude te donatore ...te da se negde zakove i sve najgore.Sramota bre.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

... bar jednom u zivotu budite bajkeri a ne licimeri.

 

Nije licemerje, druže. Poteram i ja dobrim preko ograničenja, obiđem i ja često auto, na punoj, na duploj punoj. Ne kažem ja da sam nevinašce. Na crveno stvarno ne volim da prođem... Ali sve to je daleko manji rizik uraditi sa 100 gde je ograničenje 80, a ne sa 200+...

 

Elem, odgovori mi na jedno pitanje, ali molim te budi iskren: Da li, sa onakvom vožnjom, kojom si oduševljen, realno postoji mogućnost da se lik upusti u loše procenjeno preticanje i sleti sa puta/udari u auto/kamion/šta god?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

ja mislim da je ovaj veci potencijalni ubaca nego ovaj motorista

 

?!? Na delu auto puta ravnom kao lenjir neko vozi 140? I? Ne podržavam zato što je to autobus, ali da je ovde ovaj tvoj baja odvrnuo 200, ne bih reč rekao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja mislim da je ovaj veci potencijalni ubaca nego ovaj motorista

 

?!? Na delu auto puta ravnom kao lenjir neko vozi 140? I? Ne podržavam zato što je to autobus, ali da je ovde ovaj tvoj baja odvrnuo 200, ne bih reč rekao.

pa o tome ti pricam,voziti autobus pri toj brzini,cas mupukne guma 40 putnika unutra,cas moz spona da mu pukne itd,itd,itd, ali opet vozi 40ljudskih dusa, pa on je gori od ovog motoriste 100x...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Guma može da mu pukne i sa 100, pa da izginu svi. Jedna stvar je kada dođe do otkaza na vozilu, a sasvim druga svesno izazivanje sudbine....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ne bi da vise ulazim u rasprave ali cisto da ne bude nedoreceno jos par stvari radi mladih , sto opet kazem ovo je moje misljenje za raziku od ovih sto znaju.

 

Voznja motora sama po sebi je rizik.U brdovitom predjelu skoro svaka desna krivina je nepregledna i samom pomisli da moze da te u po krivine saceka krava i kao sto dane rece "friska balega" a da ne pricam o zaustavljenom kamionu ili odronu kamenja u momentu , ili kreten za volanm koji je sasjekao krivinu do kraja i sl. dovodi do zakljucka da je jedina bezbjedna vonja u lijevim krivinama jer su preglednije za shirinu jedne kolovozne trake.Sto znaci vozi u lijevu a u desnu prodji livadom, ako nije minirana :)

 

Na prvom snimku tvrdim da je voznja bezbjedna isto toliko koliko i ova sto sam sad iznad pisao , mozda cak i bezbjednija.Jedino ko se sretao sa sitacijom 1 i 2 moze da razumi na sta mislim.

 

Ja motor ne shvatam kao ozbiljno prevozno sredstvo zbog niza okolnosti...Voziti kao na prvom snimku je opasno na duze vrijeme za mene jer koncentracija za onakvu voznju nemoze da traje pola sata(mozda neko moze) vec par minuta a da se ko od mladih ne bi zajebo pa probao a nezna kao onaj na drugom snimku koji ocigledno ima onaj pocetnicki strah od trenutka(cim se nesto desi ispravi motor) i tako nastaje vecina belaja kod brze voznje...

 

Koliko onaj na prvom snimku ugrozava ostale u saobracaju u odnosu na onog drugog je nemoguce porediti.Naj veci problem koji stvara prvi je onaj momenat kad nekoga prodje pa cuveni vrisak motora prepadne prodjenog , dok drugi je potencijalni ubica na cesti kao masa dilbera za volanima...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Ujedinjene neznalice bjb foruma. Nije sa vama problem sto ne znate da vozite, vec sto nikada necete ni nauciti. Mozete preci i milion kilometara, nema tu pomoci.A to malo zeludacne kiseline sto polivate po svetu oko vas, ne menja nista. Kere laju, karavani prolaze.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

... bar jednom u zivotu budite bajkeri a ne licimeri.

 

Nije licemerje, druže. Poteram i ja dobrim preko ograničenja, obiđem i ja često auto, na punoj, na duploj punoj. Ne kažem ja da sam nevinašce. Na crveno stvarno ne volim da prođem... Ali sve to je daleko manji rizik uraditi sa 100 gde je ograničenje 80, a ne sa 200+...

 

Elem, odgovori mi na jedno pitanje, ali molim te budi iskren: Da li, sa onakvom vožnjom, kojom si oduševljen, realno postoji mogućnost da se lik upusti u loše procenjeno preticanje i sleti sa puta/udari u auto/kamion/šta god?

Najiskrenije! Kao prvo nisam toliko odusevljen ovom voznjom jer sam vec u svom prvom postu napisao da to moze mnogo brze i da znam ljude koji mogu. Kao drugo,uvek postoji sansa da vozac lose proceni situaciju za obilazenje ali isto tako verujem da su manje sanse kada je u pitanju ovakav vozac i ovakav motor jer i u kriticnim situacijama ovaj motor moze mnogo bolje i da zakoci i da potegne nego sto to moze da uradi neka mrzina od 300kg i 60ks. Znas i sam da nije isto ,i auto kad vozis pa krenes u obilazenje sa nekom labinom od yuga ili mercedesom 123 200d pa molis boga samo da obavis obilazenje u narednih 50km i kad vozis neku benzinjaru preko 150ks pa obilazenje ne predstavlj nikakav problem.

 

A ti svetac sta god da vozis ponasas se kao da u garazi imas GOLFA 2 dizel i to beli. I bice mi drago da naostrim svoj KU**C svaki put kad budem tebe obilazio sa 200km/h po mogucstvu na zadnjem. I zahvalan sam onom gore sve dok me drzi na zemlji i prozivecu svaki trenutak zivota onako kako zelim ,vozicu motor onako kako ja mislim da treba. Pa makar ziveo i duplo krace od tebe samo da ne zivim i ne razmisljam kao ti.

I pun mi je vise vas pametnih ,nacitanih bajkera sto nemate ni 1000km ispod dupeta a po ceo dan visite na netu i nesto kenjate.(jegeru ne mislim tu na tebe). I koliko se secam pored avatara svakom treba da pise i model motora koji poseduje....pola njih iz ove teme nema nista napisao jer isto to i vozi,ostala polovina poseduje motore koji ne mogu ovako da idu kao ovaj na snimku ni da zele to.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Ujedinjene neznalice bjb foruma. Nije sa vama problem sto ne znate da vozite, vec sto nikada necete ni nauciti. Mozete preci i milion kilometara, nema tu pomoci.A to malo zeludacne kiseline sto polivate po svetu oko vas, ne menja nista. Kere laju, karavani prolaze.

 

:takoje:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

 

A ti svetac sta god da vozis ponasas se kao da u garazi imas GOLFA 2 dizel i to beli. I bice mi drago da naostrim svoj KU**C svaki put kad budem tebe obilazio sa 200km/h po mogucstvu na zadnjem.

kad je svetac vozio 200 ti si pravio topove od blata! a svoj ponos kojim pumpas na motoru nadji neki panj pa ga ostri!

nije bitno sta stoji pored avatara,bitno je sta stoji u glavi! kada bi znao koje gluposti lupas nebi se dicio time! mene je zivot dovoljno kaznio da znam gde je crta,a tebi i tvojem KU**Cu zelim bezbroj bezbednih kilometara!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

 

Koliko onaj na prvom snimku ugrozava ostale u saobracaju u odnosu na onog drugog je nemoguce porediti.Naj veci problem koji stvara prvi je onaj momenat kad nekoga prodje pa cuveni vrisak motora prepadne prodjenog , dok drugi je potencijalni ubica na cesti kao masa dilbera za volanima...

znaci ti sada hoces da kazes kako se nasem junaku ove basne nije moglo onako nesto desiti jer ona zna bolje da vozi? dok celo vreme pokusavam bas to reci da je imao srece jer niko nije nista uradio glupo u tome delicu sekunde koliko treba sa se registruje zvuk dolazeceg dilberaa na motociklu! :stabre:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

uzalud je trositi vreme i reci sa ovim "preiskusnim" i "presavesnim" "BAJKERIMA" koji znaju gde im je crta. Jbg nije tesko imati crtu kad ti motor i ne moze brze od 120km/h,ako ga uopste imas. A ja sad odoh da pravim topove od blata ili sta vec...samo moram da pazim da ne povredim slucajno i sa njima nekog neduznog prolaznika.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja