Jump to content

Moto Zajednica

Kako ne treba voziti motor

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ako se slozimo da je ovaj tip egzibicionista (u smislu da zeli da bude vidjen, zato je i snimao, zar ne?) onda ne ocekujem da bi jedna ili vise staza uticala na stanje njegove svesti. Njemu je ovo potrebno, zeli da bude vidjen. Pa zar da mu se neko smeje sto je vozio po bezbdenoj stazi, sa zonama izletanja itd? Koga to interesuje??

 

Naravno, ocajnicki nam je potrebna staza zbog ogromne vecine ostalih vozaca.

 

U prethodnom komentaru je sve rečeno i zaista nema šta da se doda.

A što se tiče pojedinih navoda kako nekada nije moguće kontrolisati svoje postupke u vožnji (navodno zbog adrenalna), samo da primetim da je osnovna razlika između zdrave i bolesne osobe (psihički), upravo u mogućnosti ili nemogućnosti samokontrole.

A da većina nas uglavnom voli da "potera" brže i da to uglavnom i čini, svakako stoji. Bila bi laž da se to negira. Ali je to prihvatljivo (moralno), samo do momenta dokle se tim postupcima ne ugrožava "okolina". Sve nakon toga je bezobzirnost, bezobrazluk, samoživlje ili bolest.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: ŠABAC
  • Motocikl: CBR 1000 F krmačica

Sto bi moj prijatelj Murko rekao :

"Jedan sekund na kolenu u krivini je vredniji i duzi od godina listanja Louisovog kataloga na WC solji."

daleko od toga da odobravam ovako extremnu voznju na otvorenom putu, ali komentari tipa obilazi kolonu, puna linija , ogranicenje, ako vozite motor i to nikada niste uradili ocigledno da ste pogresili vrstu prevoza, komentari a sta ako ovo ako ono, a sta ako godzila izroni sutra iz okeana ili kometa udari u zemlju?,pa rizik je i silaziti niz stepenice, moze noga da opikne pa da prsne cutura, neko pomenu i srecu ovde,pa zar to nije presudni faktor na nasim putevima a uopste i u ovom nasem hobiju, mozes voziti koliko hoces oprezno, pazljivo , po propisima ,ne obilaziti na punoj , postovati ogranicenja ako nemas srece sve je dzaba, uostalom na Titaniku su svi bili lepi pametni i bogati,kapetan je postovao ogranicenja, ali nisu imali srece jbga.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Iskreno mislim da je momak imao dosta srece.

A inace to rizikuje za sebe i on ugrozava sebe meni ne pije vodu.

Digao sam kredit da kupim auto i on jer je neizivljeni manijak se zakuca i upropasti isti ili ne daj Boze

ostanem invalid i ostatak zivota gledam majku kako se kida i nervira i da za pisanje i sranje mi treba pomoc

ja samo hocu da znam odakle mu pravo da se igra tudjim zivotima.

Pista je za jurcanje. I ja krsim zakon i vozim brze od dozvoljenog ali jedno je voziti 20 30 kmh preko i 100 120 kmh

preko ogranicenja.

To je moje misljenje i iza njega stojim

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sto bi moj prijatelj Murko rekao :

"Jedan sekund na kolenu u krivini je vredniji i duzi od godina listanja Louisovog kataloga na WC solji."

 

Koliko se ja secam te recenice, pominjao je odredjenu krivinu na Grobnickoj stazi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • pustolov :), 98 postova
  • Motocikl: XT 660 R

protiv sam takve voznje posto mogu da nastradaju ljudi koji nisu krivi (pod krivicom smatram vozaca koji tako vozi)

zamisli pesaka koji prelazi put a majstor sa preko 200 km/h izlazi iz krivine....ili neko naglo usporavanje autom,promena pravca i eto nesrce

secam se pre par meseci je bila tema o motoru koji se zabio u juga (kod Sapca mislim) i ko je kriv,vozac koji je krenuo u raskrsnicu ili motorista koji je "doletio" u sekundi i udario ga?

ako neko hoce da divlja neka trazi stazu a ne kad se slupa onda su mu krivi svi drugi ucesnici u saobracaju,jedino je on nevinasce....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

auuuu....ovakve teme nikad nece zamreti. I kao i uvek nastavlja se tamo gde je nekad neko zakljucao temu. Oni koji voze R-ove protiv onih ciji motori ne mogu ni nizbrdo da navuku 150km/h. Sto se tice doticnog snimka...ok,nije lose,moze to i mnogo brze. Mozda ne mogu ja ali poznajem licno bar 5 ljudi koji mogu. Svako voznju motora shvata na svoj nacin,meni je nekad ovo bilo zanimljivo(i dan danas volim dobrog R da poteram po krivinama),onda sam se presaltao na shumu i kaljanje,sad se pravi i SM. Ja razumem da se ponekad napravi izlet sa laganijom voznjom u grupi ali isto tako ne razumem ni ljude koji ceo svoj zivot voze 80-100km/h i kazu da uzivaju u tome. Ima nas razlicitih,mogu po nekad da uzivam u laganici ali uglavnom volim da me puca adrenalin. To da je imao doticni srece...imao je,ali zar je nemamo svi mi koji se uspesno vratimo sa svake voznje. Jednog dana te srece mozda necemo imati bez obzira dali smo vozili ibarskom gsxr 299km/h ili se vozikali tanerom ili afrikom 60km/h pa pijani kamiondzija predje na nasu stranu. Jednostavno je poprilicno neljudski i jadno da pljujete ljude koji voznju motora shvataju drugacije od vas.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

...To da je imao doticni srece...imao je,ali zar je nemamo svi mi koji se uspesno vratimo sa svake voznje. Jednog dana te srece mozda necemo imati bez obzira dali smo vozili ibarskom gsxr 299km/h ili se vozikali tanerom ili afrikom 60km/h pa pijani kamiondzija predje na nasu stranu. Jednostavno je poprilicno neljudski i jadno da pljujete ljude koji voznju motora shvataju drugacije od vas.

 

Au, brate Gavrolini... :)

Jedno je kada voziš normalno, pa se uz vrlo malo sreće vratiš kući živ i zdrav. Sasvim druga stvar je kada voziš kao lik na ovom snimku. Onda ti treba MNOOOGO sreće da se ništa ne desi naopako, pa da opet stigneš živ kući.

Neko će reći da krčag ide na vodu sve dok se ne polupa i to je tačno. Ali, brate, nemoj mahati sa njim levo-desno, mnogo ćeš ga pre tako polupati.

Već rekoh, razumem i vrlo mi je dobro poznata navala adrenalina u sličnim situacijama. Ja sam Afriku poterao koliko god je mogla, tu negde oko 180. Ali ne brate po duploj punoj, po mraku, a saobraćaj gust da gušći ne može biti...

I OK. Recimo da je čovek koji vozi kao ovaj kritikovani, toliki "adrenalin džanki", da svesno i dobrovoljno stavlja svoj život na kocku. Razumljivo. I ja sam takav. Imam 22 skoka padobranom (iz ispravnog aviona! :) ), skakao sam bandži, leteo paraglajderom, motornim zmajem, jedrilicom... jedino još nisam ronio, ali i to planiram sledeće leto. Ja svoju glad za adrenalinom gledam da utolim na taj način, da u svakom trenutku svesno rizikujem isključivo SVOJ život. E tu je bitna razlika i samo i isključivo zbog te činjenice da onaj lik rizikuje i tuđe živote sam protivnik onakve vožnje U SAOBRAĆAJU. Da je snimak sa piste, ne bih imao ni jednu ružnu reč.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Sto bi moj prijatelj Murko rekao :

"Jedan sekund na kolenu u krivini je vredniji i duzi od godina listanja Louisovog kataloga na WC solji."

daleko od toga da odobravam ovako extremnu voznju na otvorenom putu, ali komentari tipa obilazi kolonu, puna linija , ogranicenje, ako vozite motor i to nikada niste uradili ocigledno da ste pogresili vrstu prevoza, komentari a sta ako ovo ako ono, a sta ako godzila izroni sutra iz okeana ili kometa udari u zemlju?,pa rizik je i silaziti niz stepenice, moze noga da opikne pa da prsne cutura, neko pomenu i srecu ovde,pa zar to nije presudni faktor na nasim putevima a uopste i u ovom nasem hobiju, mozes voziti koliko hoces oprezno, pazljivo , po propisima ,ne obilaziti na punoj , postovati ogranicenja ako nemas srece sve je dzaba, uostalom na Titaniku su svi bili lepi pametni i bogati,kapetan je postovao ogranicenja, ali nisu imali srece jbga.

Pojam sreće je vrlo "rastegljiva" veličina pa je stoga zgodna za svakojaku primenu.

Po meni to bi izgledalo ovako: Pri silasku niz stepenište mogu da prođem potpuno bezbedno, mogu da se polomim a mogu i da nastradam (u zavisno od lične sreće). Takođe i godzila može da se uopšte ne pojavi, ili da se pojavi i samo me uplaši , a može i da me pojede. A slično je i sa kometom.

Međutima ako tipa koji iz suprotnog pravca dolazi brzinom od 200km/h makar i delimično napusti njegova sreća, pa pređe na moju stranu, u tom sučaju za uticaj moje sreće ostaje vrlo malo prostora.

I da ne zaboravim: Titanik je stradao upravo zato što kapetan nije ispoštovao "proceduru" (išao prevelikom brzinom u tim uslovima).

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Jednostavno je poprilicno neljudski i jadno da pljujete ljude koji voznju motora shvataju drugacije od vas.

 

Pa ja lično ne mogu da se složim da je vožnja magistralnim putem 220 km/h i evidentno ugrožavanje tuđih života i imovine shvatanje vožnje motora.

 

Meni je možda super kapric da pucam iz automatskog oružja po ulici ali ne smem, povrediću ljude oko sebe. Postoji nešto što zreli, i ponavljam samo zreli ljudi poseduju i po tome se i prepoznaju, a to je odgovornost. Koliko god vozač onog motocikla bio dobar vozač (a vozi za sve pare, to nije nigde ni osporeno), ipak ne utiče na gomilu nepoznatih koje mu u deliću sekunde naleću i na koje on, ako se ne daj Bože stvarno dogode, u toj brzini jednostavno ne može da odreaguje. I nije tu više pitanje njegovog života, on svoj kocka koliko vidim odavno. Šta ćemo sa ljudima koji voze svoje automobile kako Bog zapoveda i imaju mogućnost da ih neki GSX-R raspolovi ako slučajno naleti na fleku od ulja kojih ima koliko hoćeš?

 

I dalje se pitam da li je u redu da za 7.000 evra može da se kupi mašina koja ide 300 na sat? Možda je bolje kao i kod automobila, da tu privilegiju ima zanemarljivo mali broj ljudi. Baš zbog tih koji vožnju motocikla u javnom saobraćaju shvataju drugačije od nas.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ja sam Afriku poterao koliko god je mogla, tu negde oko 180.

 

Smanji ribu, pobiću decu :nanana: :nanana: :nanana:

 

Elem, nije problem u vožnji nego u gomili dodatnih elemenata... svaka čast momku ali glavni problem nije u njegovim vozačkim sposobnostima već u reakciji ostalih učesnika u saobraćaju. Jednostavno mislim da mu je vrlo tanka margina sigurnosti da odreaguje u slučaju neke tipično srpske situacije na magistrali (polukružno, srketanje bez migavaca, izbegavanje rupa, parkiranje na sred ceste etc...). Svako od nav voli da opegla kad mu se skockaju kockice al predveče na ibarskoj ja nikome ne verujem i uvek očekujem neki "kamikaza" potez ostalih učesnika u saobraćaju (često sam i u pravu).

 

Nije u pitanju lažno moralisanje već iskrena zabrinuost... daleko bilo, ali imamo slučajeve u crnoj hronici gde su vozači motora bili vrhunski ali je neki domaćin sa kamionom ili traktorom skrenuo negde ili stao jel nije video-čuo nikog na putu... i onda staro pitanje da li je baš brzina uticala na nezgodu (nekada se dešava da se pri "normalnoj" brzini ne može izbeći nezgoda).

Ja imam sujeverno mišljenje da kad sam seo na motor sam dobio čašu sreće (vozačke) u visine jedne čaše od 3dc i trudim se da je ne trošim uludo da mi ne bi zafalila kad mi baaaaš zatreba... momku svaka čast i puuuuno sigurnih kilometara želim ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Sto bi moj prijatelj Murko rekao :

"Jedan sekund na kolenu u krivini je vredniji i duzi od godina listanja Louisovog kataloga na WC solji."

daleko od toga da odobravam ovako extremnu voznju na otvorenom putu, ali komentari tipa obilazi kolonu, puna linija , ogranicenje, ako vozite motor i to nikada niste uradili ocigledno da ste pogresili vrstu prevoza, komentari a sta ako ovo ako ono, a sta ako godzila izroni sutra iz okeana ili kometa udari u zemlju?,pa rizik je i silaziti niz stepenice, moze noga da opikne pa da prsne cutura, neko pomenu i srecu ovde,pa zar to nije presudni faktor na nasim putevima a uopste i u ovom nasem hobiju, mozes voziti koliko hoces oprezno, pazljivo , po propisima ,ne obilaziti na punoj , postovati ogranicenja ako nemas srece sve je dzaba, uostalom na Titaniku su svi bili lepi pametni i bogati,kapetan je postovao ogranicenja, ali nisu imali srece jbga.

sjajan komentar,a ovde samo komentarisu skuterasi,hvala novom zakonu kad se bude vozilo po propisima onda ce mo i mi koji lizemo asvalt moci malo da divljamo(ali da ne ugrozavamo druge)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: ŠABAC
  • Motocikl: CBR 1000 F krmačica

Sto bi moj prijatelj Murko rekao :

"Jedan sekund na kolenu u krivini je vredniji i duzi od godina listanja Louisovog kataloga na WC solji."

 

Koliko se ja secam te recenice, pominjao je odredjenu krivinu na Grobnickoj stazi. :)

 

 

tacno tako Dragane, dobro pamcenje ;), tacnije Rijecka krivina :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Pojam bezbjedne voznje se nemoze vezati za brojku na displeju pa cak i pod ovakvim okolnostima.Komentar je svaciji ali kompetentan komentar je samo od onog koji zna.Zamisli da umjesto Randy Mamole motoGP komentarise neki nas kolega sa foruma :)

Ja koliko sam povezao ovde stvari ovaj momak je vozio ovde jer nije bilo staze , cim je stekao mogucnost da vozi na stazi otisao je u Grcku pa u Madjarsku pa je dosao kod nas pa je potvrdio svoje znanje peharom.

Ja sam ga licno upoznao , doduse vrlo kratko i nije mi ostavio neke bog zna impresije sto ne znaci da je takav kakav se meni ucinio.Ali se sjecam da sam ga pitao zasto nije na forumu on je rekao "pa tamo sam bio jednom i nikad vise" ja ga pitam zasto a on rece " pa da me uce da vozim ovi sto okrenu krug do Avale" te sam pokusao da ga urazumim konstatacijom da ni u kafani , ni na ulici nisu ljudi kakvi bi ja zelio da su ,pa opet idem u kafanu i hodam ulicom , i nadjem ljude na istoj frekvenciji.

Da li on nekoga ogruzava tesko je objasniti covjeku koji kaze "cuj u krivini zakociti prednjom" , i sl.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

...Ali se sjecam da sam ga pitao zasto nije na forumu on je rekao "pa tamo sam bio jednom i nikad vise" ja ga pitam zasto a on rece " pa da me uce da vozim ovi sto okrenu krug do Avale" ...

 

E, da znaš da mi je veoma drago da sam ovo pročitao. Ovo je odlična potvrda onoga za šta se, da tako kažem, borimo ovde. Čovek sa takvim razmišljanjem mi ni najmanje ne nedostaje ovde. Ni mi njemu, kako vidim. Odlično! :D

Želim mi svu sreću ovog sveta, ali je mnogo veća statistička verovatnoća da će on pre potrošiti svoja 3dl sreće nego mnogi od nas ovde... Nadam se samo da tada neće povući još nekoga sa sobom. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ne znam za njega ali za mene su mnogi "bezbjedni" vozaci mnooogo veca opasnost na putu.

 

p.s.imam komsiju vozi 35god kamion i malorije ne zna da okrene sa prikolicom pa je unuk od 14god morao da to odradi :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

Ne znam za njega ali za mene su mnogi "bezbjedni" vozaci mnooogo veca opasnost na putu.

 

p.s.imam komsiju vozi 35god kamion i malorije ne zna da okrene sa prikolicom pa je unuk od 14god morao da to odradi :)

uuuuuuuu,brate! sad,ga bas pretera! imas vunderkinda u svome komsiluku!! neko je to dete necemu morao da nauci! jes ti probao da viltlas negde makar sa auto slepom ako ne i sa sleperom po belome svetu?? ako jesi svaka cast,ako nisi ne mlati bez veze! neko ce te ismejati!! :nanana:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ne znam za njega ali za mene su mnogi "bezbjedni" vozaci mnooogo veca opasnost na putu.

 

p.s.imam komsiju vozi 35god kamion i malorije ne zna da okrene sa prikolicom pa je unuk od 14god morao da to odradi :)

uuuuuuuu,brate! sad,ga bas pretera! imas vunderkinda u svome komsiluku!! neko je to dete necemu morao da nauci! jes ti probao da viltlas negde makar sa auto slepom ako ne i sa sleperom po belome svetu?? ako jesi svaka cast,ako nisi ne mlati bez veze! neko ce te ismejati!! :nanana:

 

Pa samo 20god imam polozeno za kamion i prikolicu a otac mi je kamiondzija 40tak god zajedno sa komsijom u istoj firmi. :) ali izgleda da si ti taj koji bi trebao da ga obucis , javicu mu za tebe :takoje: i vidi slobodno se koci prednjom u krivini

 

p.s. a za taj neumjesni smajlic na kraju evo i pista pa nek trenira :dupe:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

ziveo novi zakom koji ce makar na 2god odvojiti usijane glave od ovakvih masina! :takoje:

ma ne to,dok svi voze bezbedno mi mozemo da peglamo,niko u susret nama nece prelaziti punu liniju,nece traktori voziti sa prljavim gumama,prosek brzine bi ce 40,bice idealni uslovi da mi malo jurcamo :aha:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

 

 

Pa samo 20god imam polozeno za kamion i prikolicu a otac mi je kamiondzija 40tak god zajedno sa komsijom u istoj firmi. :) ali izgleda da si ti taj koji bi trebao da ga obucis , javicu mu za tebe :takoje: i vidi slobodno se koci prednjom u krivini

 

p.s. a za taj neumjesni smajlic na kraju evo i pista pa nek trenira :dupe:

vidi braco i dalje mlatis okolo bez veze,ja cenim da si zatecen u svoj priici i dalje ali tako je! imati i voziti su malo razliciti polariteti! moj otac je otisao u penziju sa kamiona i dalje vozi kod privatnika! potegni jos neki argumet,ali da bas bude onako muski!

a to kojom se kocnicom koci po krivinama,sa zalenjem moram da konstatujem da je mesto u obdanistu! jer vidi vecina nas zna sa koje strane se nalazi topla voda! :nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Ne znam za njega ali za mene su mnogi "bezbjedni" vozaci mnooogo veca opasnost na putu.

 

p.s.imam komsiju vozi 35god kamion i malorije ne zna da okrene sa prikolicom pa je unuk od 14god morao da to odradi :)

uuuuuuuu,brate! sad,ga bas pretera! imas vunderkinda u svome komsiluku!! neko je to dete necemu morao da nauci! jes ti probao da viltlas negde makar sa auto slepom ako ne i sa sleperom po belome svetu?? ako jesi svaka cast,ako nisi ne mlati bez veze! neko ce te ismejati!! :nanana:

ne treba biti vunderkind ili bilo sta slicno, decak od 12 ili 13 godina je pre nekoliko godina ukrao kamion sa poluprikolicom u nemackoj i odvezao se do azurne obale bez ijednog prekrsaja, mislim da su ga uhvatili u povratku nazad samo zbog neke gluposti

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja