Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Leonardo 125 vs Aprilia SR 150

Recommended Posts

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

nista! obicno se na kraju kupi ipak ono sto si prvo naumio! kao na pijaci obidjes celu pijacu i na kraju se vratis na tezgu gde si prvi put gledao! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam imao runnera i mogu samo reci hvale da kazem. Bio je budzena 50ica, isao oko 90-100, trosio 6-7litara, u brdu zakacim po dva tri kineza daih vucem i tako :) O 180 nema sta da se prica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Na Runnera sedaš kao na motocikl,dok se na SR-a uvlačiš(skuter po vokaciji)....ako ti to nešto znači.Ima dosta SR-ova koji su trajno registrovani,dok je sa Runnerima dosta tanja ta priča.bez obzira na sve lično sam za SR-a zašto?!Zato što je mnooogo lepši....sve mu je lepše.Vidi mu samo zadnje svetlo.pa sedište,dobar je i položaj vozača....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

Na Runnera sedaš kao na motocikl,dok se na SR-a uvlačiš(skuter po vokaciji)....ako ti to nešto znači.Ima dosta SR-ova koji su trajno registrovani,dok je sa Runnerima dosta tanja ta priča.bez obzira na sve lično sam za SR-a zašto?!Zato što je mnooogo lepši....sve mu je lepše.Vidi mu samo zadnje svetlo.pa sedište,dobar je i položaj vozača....

 

zavisno od ukusa...runner po meni ima lepsu liniju,sportsku, agresivniju...dosta je udobniji, izbalansirana tezina, tako da ga mozes obaratai po krivinama...ograman je, mogu da se voze dve osobe bez problema...udoban je, vece kubikaze imaju dva amortizera, ima brembo kocnice, nenormalno ubrzanje...na 125ccm uz zamenu karba i prosirenju izduva dobija se jos na perf...kod sr to nije slucaj...mislim da samo ima dva amorta, po tome je jedino slicna runneru...ostalo je sve klasu nize...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

2t runner ima jedan amort, sve kubikaze, 4t imaju 2 amorta.

Izmedju 1802t runner i 150 2t sr runner je bolje resenje. Ipak razmisli i o 4t runner 180/200.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

ali planiram da uzmem stariji model iz 2001 ili do 2003...koja ima je realna cena ? ,, i da nije to weoma star motor ?

Oko 1000E ako je u dobrom stanju.

Pored detaljne inspekcije masine obrati paznju na ram.

Zavisi u dnosu na sta star.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ima li taj runer grejanje? za cega mu sluze ta krilca sa strane?

 

svi runneri imaju neku vrstu grejanja nogu...nekad ume da bude koristna stvar, npr uvece kad se vozite a masina se zagreje tu duva topli vazduh sto ume da bude prijatno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Onda ok. Dosta ljudi kaze da ih MRZI da polazu, a nisu ni svesni da im je mnogo bolje da poloze i kupe neki jaci skuter nego da se muce na nekom slabom. BTW ima dosta tih registrovanih na male table. To je mac sa dve ostrice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5602 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

pa godine su u pitanju , pa zato pitam...

 

Ako je tako onda ni ne treba da to da "gonaš"... :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Moze da se desi da zacepi auspuh :D :D :D Salim se naravno. Nikad se ne zna. Moze komsija da te prijavi, moze slucajno neki pandur da te posalje na vanredni tehnicki, a opet moze da prodje i bez svega toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

a da li je bezbedno , da se registruje motor od 180ccm na 50ccm ? da li moze imati nekakvih posledica ?

 

to se radi tako sto uzmes neki havarisani mali skuter, samo papire i kupis 180ccm divljaka i samo nakacis table...e sad kod motora ne mozes kao kod auta da iscukas brojeve motora i sasije tako da to ostaje isto i npr naleti neka provera mogu da te uhvate...za to postoji resenje da uzmes ram od neke registrovane pedesetice pa da na nju nakacih blokove motora, ali ako uzimas 4T 180 postoji razlika u samim blokovima...tako da je to veliki sex, a ako te uhvate hebo si jeza u ledja...pisu ti ogromnu kaznu i oduzimaju ti motor...pogledaj malo na mojskuter.com, momci iz hrvatske su radili takve stvari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Negde sam već napisao, ali evo opet ovde: drugar advokat je prošlog leta branio tipa koji je vozio jači skuter na tablicama 50cc (mislim da je Liberti u pitanju). Ne znam koji je rasplet, ali mi je tada rekao da je ozbiljan prekršaj u pitanju (falsifikovanje dokumenata između ostalog) i da će čovek verovatno imati krivični dosije i ozbiljnu novčanu kaznu, naravno uz oduzimanje vozila. Po mom mišljenju - nikako se ne isplati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Za muljevinu tipa veliki motor na malim tablama sledi debela novcana kazna + kazna zatvora + oduzimanje vozila. To je carinski prekrsaj (ako je samo vozilo regovano prvi put u RS nelegalno) ili falsifikovanje dokumenata uz izbegavanje placanja registracije, poreza i ostalih haraca, a u slucaju da se ne poseduje dozvola za pravu kubikazu vozila sledi prijava i za to.

Sada pocinje i godisnja registracija za nekada trajno registrovane skutere, tako da ce se prevare jos lakse otkrivati.

 

Ako nemas godina za kategoriju vozi 50ccm, nece ti nista faliti. Ako ti je dosadna naturpijaj je, bice ti mnogo interesantnija :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja