Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Leonardo 125 vs Aprilia SR 150

Recommended Posts

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: srbija

Imam Yamahu TZR...ali pored nju zelim i neki skuter , dugo sam se dvoumio i sveo sam na ova dva modela pa sam sad hteo da pitam koji je bolji ?...brzi ?...udobniji ?...imate li neko iskustvo sa ovim modelima ?...ne planiram da vozim suvozaca a mozda ali to ce biti veoma retko...hwala unapred....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Leonardo i SR su dva potpuno drugacija skutera.

Leonardo ima 4t rotax agregat koji je odlican, ali zahteva besprekorno odrzavanje i svako zlostavljanje kaznjava izuzetno skupim popravkama.

SR ima dvotaktnu masinu, pogodan je za tuning, dosta jaci od leonarda i vise trosi. Pritom je SR veoma redak kod nas i delove je malo teze naci.

Sve zavisi od toga da li ti treba pouzdan skuter koji lepo ide i ne trosi mnogo, ili hoces i da uzivas u skuteru ponekad.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Ako ces ga povremeno voziti i nije ti bitna potrosnja definitivno SR ako nadjes. Proslo leto sam vozio jedan registrovan na male table, skuter stvarno ide k'o zmaj. Za vikend uzivanje odlican.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Ako ti potrosnja ne igra nikakvu ulogu, a imas strpljenja da cekas rezervne delove kada ti zatrebaju, onda definitvno sr150.

Najbolje bi bilo da sednes i probas oba pa da se onda odlucis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

i rotax delovi se tesko nalaze kod nas...a sto se tice odrzavanja perlx ti je rekao sve...radilica za leonarda 150 kosta 900e, set karika 70e, ja hteo da menjam runnera za njega i odustao, jer jedna mala greska u odrzavanju te moze kostati mnogo...ako je jedan servis preskocen on ti nece oprostiti i lupi cete po dzepu samo tako, sto se tice sr150 mnogo ih malo ima, ja nisam nijedan video uzivo, sto se masine tice tu nema greske, i sr50 je zver, sta li je tek ovo...a kad vec pricamo o udobnosti ja sam vozio sr50 i runner50, runner mi je udobniji, bolji za agresivniju voznju, obaranje kroz krivine i ima delova kolko hoces, jedino sto se pravi u 125/180 2T i 125/180/200 4T...na tebi je da odlucis, ali ja bi pogledao malo i runnere....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Aj da smanjimo malo sa cenama tih delova za leonarda, posto nije bas tako. Aj ono 900 je greska, ali samo karike 70evri :staa2: to je neistina. Ceo klip sa karikama i bolcnicem nije vise od 80evra, tako da karike ne mogu biti toliko. Radilica ako je 90 evra to nije skupo, posto je za 50ccm 40-50e. I sve to mnogo duze traje kod 4t

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

900e je radilica, org rotax karike 70e...raspitajte se malo pa ce te videti...meni je bilo cudno sto covek hoce da ga menja za 50ccm, i onda sam se raspitao malo bolje i video u cemi je stvar...to je rotax masina papreno skupa za odrzavanje, i trazi strogo precizno odrzavanje, jedno propustanje i moze vas puno kostati....ne pricam gluposti, pricao sam sa nekoliko ljudi koji su dugo u svetu skutera tako da ko hoce nek veruje ko nece neka proba pa javi rezultat...a potrazicu sutra po netu cene pa cemo zajedno razmatrati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Nemoj pogresno da me shvatis, nemam zle namere, posavetovao bih te da se umijes pa da se vratis za tastaturu :) 900 (devetstotina) evra za radilicu? ??? Za moj leonardo 250 je radilica 220evra, malossi ne moze da bude preko 350evra, tako da za tu 125 nikako ne ide da bude 3 puta skuplja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd

Nemoj pogresno da me shvatis, nemam zle namere, posavetovao bih te da se umijes pa da se vratis za tastaturu :) 900 (devetstotina) evra za radilicu? ??? Za moj leonardo 250 je radilica 220evra, malossi ne moze da bude preko 350evra, tako da za tu 125 nikako ne ide da bude 3 puta skuplja

 

radilica je za neke modele 125-ica stvarno 900-1200 eu, a i klipovi za leonardo su prestali da se proizvode.

 

U sustini sve zavisi od godista i modela leonarda, koga zanima nek da broj sasije pa da proverimo cene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

Nemoj pogresno da me shvatis, nemam zle namere, posavetovao bih te da se umijes pa da se vratis za tastaturu :) 900 (devetstotina) evra za radilicu? ??? Za moj leonardo 250 je radilica 220evra, malossi ne moze da bude preko 350evra, tako da za tu 125 nikako ne ide da bude 3 puta skuplja

 

dodao bih jos nesto..tvoj leonardo ima yamahinu masinu, a 125/150 ima rotax...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ebem ti dasku. :staa: Sto je mnogo mnogo je, posebno sto svi ti i ne vrede toliko. Covek koji se na forumu zvao LENTIJEMI ima te delove jeftinije. Nisu originalni fabricki, ali meni je dosta tih delova valjalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ja sam pricao o org delovima...rotax je preskupa masina, dugo traje uz redovno odrzavanje...ide kao lud, mnogo bolje nego druge masine u klasi, potrosnja mala (leonardo 150 trosi oko 3.5L u agresivnoj voznji), ali im je mana da se rasteluju ventili...kada pocne da izbacuje ulje na iberlauh vreme je da se menja...takvi su nazalost mnogi kod nas, prokleti zabari o nicemu ne vode racuna pa tako da oni dolaze u zalosnom stanju iz italije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Cista lutrija je kupovina tih motora, ali jbg. Ja sam kod ova dva opet za opciju da se uzme Leonardo zbog dostuonosti delova (ne mislim samo na delove masine) posto je SR ipak redak skuter. Ako vec treba neka cvaja, onda bez razmisljanja runner 180. Leonarda je bas zbog te yamahine masine najbolje uzeti 250. Isto treba dozvola i za jedan i za drugi, a 250 je mnogo bolji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

mozda ima ogranicenje zbog godina starosti na 125ccm pa mu onda 250 ne odgovora, a sto se tice runnera vazi za najbrzi seriski skuter u toj kubikazi, sta jos treba da se prica :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Miuslio da mu zbog ovog 150 nije bitno ogranicenje. Sto se runnera tice, u brdu sa dvoje opere mene samog na leonardu. + sa 80km/h mu das gas on ode na zadnji. Nacisto lud motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

imam runner, 50ccm....nema mu ravnog u serijskom izradi...jedino sto ume dosta da posrce, al svako zadovoljstvo se placa ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Imao sam sva tri starija Runnera do 2002god znaci 50/125/180ccm skuteri su uradjeni da nema dalje,za moj ukus su najlepsi,trose puno,odrzavanje nista strasno i idu bukvalno za sve pare.Moja topla preporuka runner 180 i da vidis sta je motorce,jos ako ima neki kit Polini/Malossi ,zlo od skutera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: srbija

wow...sad sam gledao malo i owog runnera motor je vrh pocinje da mi se swidja , posto imam vremena cekacu da widim jos..za sad leonardo odlazi....sad gledam runnera 180 i sr 150...shta sad ????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja