Jump to content

Moto Zajednica

Nabavka polovnog skutera

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

sliku cu postaviti kasnije....

evo ti uporedjivanje za runnera 50 i x9 250....potrosnja kod runnera je 4.5L (neki minimum, ume da bude vise, ali nikako manje), a kod x9 je oko 4L...kod runnera na oko 1000km ti ide 1L za mesavinu (ipone koje ja koristim je 1150din), kod x9 na 3000km se menja ulje, ide 1L i cena je 1000din...potrosni delovi su malo skuplji na 250ccm ali je ta cena podnosljiva...registracija za x9 je oko 9000din, a kako kruze price od nove godine ce se registrovati i 50ccm skuteri i cena ce biti oko 3500din...

1000km sa runnerom te kosta 45L goriva x 119.4din = 5373 + ulje 1150 = 6500 3000km=19500

3000km sa x9 120L goriva x 119.4 = 14328 + 1000din ulje = 15328

na 3000km imas ustedu 4000din, za sezonu ce sigurno preci 5-6000km ako ce ti skuter biti primarni prevoz i dobijes registraciju free, a 4T masine je dugotrajnija...kod 125ccm je ova razlika jos veca jer oni trose 3L i i registracije je oko 5500din...

3000km 90L goriva x 119.4 = 10746din + 1000din ulje = 11746

usteda na 3000km je skoro 8000din, znaci imas registraciju i jos da ti ostane 3000din, na 6000km ti ostaju 11000din s kojima mozes odraditi kompletan servis....tako da je usteda u odnosu na 2T velika...e sad neko voli da kad zavrne gas motor ide ko blesav, za takve su 2T masine, a 4T su za laganu voznjicu po gradu, a i van grada sa nekom vecom kubikazom....posto planiras da uglavnom vozis po gradu gledaj skutere zbog provlacenja kroz gradske guzve jer ti to sa vecim motorom nije bas lako....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

па стављај шта год имаш -неће се баци ... :moto3:

 

што се сврхе куповине тиче кубикажа ми је крајње небитна јер ми моторче/скутер треба за искључиво урбане градске вожње 3-7 км у једном смеру/ око 20 км дневно уз што мање свеукупне трошкове да ми се "исплати" транзиција са 4 на 2 точка ...

 

зато би ми значило ако неко има негде ( убих се вртећи форум) на једном месту поређене трошкова скутера 50 2Т са 125 4т кроз потрожњу, одржавање, регистрацију/осигурање ...

јер судећи по досадашњим вашим причама врло је неизједначна трка између та два концепта с тим што је 125 бржа,јача а 50-тка има мању потрошњу и нема регистрацију ...

 

јасно је да на крају пресуђује конкретан примерак али ипак значи поређење :zdravo:

http://www.polovniau...iaggio_liberti/

 

Sa 125 kubika možeš da pobegneš autobusu iza tebe na Brankovom mostu uzbrdo a sa 50 kuba teško...:D. S' obzirom na registraciju 50 kuba svake godine ta razlika gotovo da se gubi po pitanju dažbina. Jedino ti treba A kategorija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

Posle ovog Noksijevog racunanja dodje mi da kupim biciklu...

 

hoces da kazes da ovo nije tacno? ja sam dao odnos 50 2t 250 4t...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

a to...jbg...ja sam dao okvirne troskove...tu nisam racunao rolnice, kais, oprugice, kocnice, gume i ostalu potrosnu robu koja ide na odredjeni broj km...postavicu kasnije sliku kad se sta menja na runneru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

па стављај шта год имаш -неће се баци ... :moto3:

 

што се сврхе куповине тиче кубикажа ми је крајње небитна јер ми моторче/скутер треба за искључиво урбане градске вожње 3-7 км у једном смеру/ око 20 км дневно уз што мање свеукупне трошкове да ми се "исплати" транзиција са 4 на 2 точка ...

 

зато би ми значило ако неко има негде ( убих се вртећи форум) на једном месту поређене трошкова скутера 50 2Т са 125 4т кроз потрожњу, одржавање, регистрацију/осигурање ...

јер судећи по досадашњим вашим причама врло је неизједначна трка између та два концепта с тим што је 125 бржа,јача а 50-тка има мању потрошњу и нема регистрацију ...

 

јасно је да на крају пресуђује конкретан примерак али ипак значи поређење :zdravo:

http://www.polovniau...iaggio_liberti/

 

Sa 125 kubika možeš da pobegneš autobusu iza tebe na Brankovom mostu uzbrdo a sa 50 kuba teško...:D. S' obzirom na registraciju 50 kuba svake godine ta razlika gotovo da se gubi po pitanju dažbina. Jedino ti treba A kategorija.

 

Ne bi da se puno mesam ali dovoljan je rezonantni auspuh pa se ovo stanje promeni u korist 2t. Da ne sirim temu, sa kitom od 70cc na 2t, 125-ice na zalost tesko da imaju sta da traze

125 je laksa za odrzavanje i manje trosi, 2t imaju stavku za ulje za mesavinu, a o tuniranju tek nema kraja (cifre idu do 500e za mid race postavu, sreca te ne mora odjednom), kao sto rekose Noxy i Alekre. Ali je zato i zadovoljstvo vece kad se vide zacudjena lica vozaca 125ica, kojima je ipak ostaje novcanik deblji

Promenio član Black Adder

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

blacly to sve stoji, ali coveku je ekonomicnost i pouzdanost na prvom mestu, sto nije slucaj sa cvajom, narocito kitovanom....cvaja 125ccm mi u ubrzanju beze sve do 105po satu, a pretekao sam ga tek sa 110, naravno vozio sam 250ccm 4t....tako da ako treba masina za jurnjavu onda cvaja, a ako treba primarno prevozno sredstvo onda prica ide u drugom smeru i svi putevi vode ka 4t masini....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

blacly to sve stoji, ali coveku je ekonomicnost i pouzdanost na prvom mestu, sto nije slucaj sa cvajom, narocito kitovanom....cvaja 125ccm mi u ubrzanju beze sve do 105po satu, a pretekao sam ga tek sa 110, naravno vozio sam 250ccm 4t....tako da ako treba masina za jurnjavu onda cvaja, a ako treba primarno prevozno sredstvo onda prica ide u drugom smeru i svi putevi vode ka 4t masini....

 

Potpuno se slazem sa tobom, konkretno u ovom slucaju, coveku treba pouzdano prevozno sredstvo od tacke A do tacke B sa malom potrosnjom, Tu je 4T ne nad*ebljiv, ali samo u varijantama 125+. S te strane, i prema novcaniku, ima siroku lepezu novih kineskih i tw skutera (kymco, sym su sa TW sa tradicijom preuzetom od honde i proizvodnjom od preko 40 god, ne Koreja, ne PRC), licno bih preporucio nov kineski jer su prejeftini, samo da vodi racuna ko ce ga odrzavati, jer su glavne zamerke ne toliko na kvalitet delova (preleze se decije bolesti zamena ventila na gumama i sajli, po koja sijalica, prekidac i sl) koliko na usluge "ovlascenih" servisa, cast izuzecima. Na zalost, fama koja bije kvalitet kineskih skutera dosta duguje fantomskim firmama, koji uvezu u sezoni po 1-2 kontejnera i po isteku sezone, nestanu kao sto su se i pojavile. Inace dobar kvalitet za ulozene novce, naravno uz malo paznje i odrzavanje. Pa i ne znam koje cipele ce se pocepati ako se ne namazu imalinom.

S obzirom da je covek pocetnik i da koliko vidim nema nameru da sam menja rolnice i steluje karburator, 4t 125+ je dobar izbor, pa sta mu pasuje novcaniku ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

хвала ... почетник јесам што се вожње тиче,али ако није тешко заменити ролнице нисам гадљив на алат ... уосталом бицикл и ауто сам одржавам осим већих кварова кад искључиво неки посебни алати раде посао ...

 

дакле,125 за сада јер ми је приоритет смањење односно одржавање минималних трошкова примарно, само се опет враћамо на дилему нов корејанац или половна марка :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

e sad tu je najbitnije koliko imas kesa....ako hoces novo ja bih isao na kymco, a polovno na piaggio, gilera, aprilia, malaguti, suzuki, honda...yamahu bih zaobisao jer se mnogi zale na problem sa radilicom na modelu majesty....kymco je jako kvalitetna marka, o njoj ti vise moze reci black adder jer poseduje njihov model od 50ccm...trebas odrediti kakvu vrstu skutera zelis, sa malim tockovima ili velikim....maxi touring ili city varijntu....ako ides na touring onda bi trebao ici na 200+ a city 125+....za grad ti je bolji city, uzi je, lakse se provlaci kroz guzve, laksi je, ali je zato udobnost na strani touring skutera....najbolje bi bilo da nam das malo vise informacija sta volis i do koje cifre da bi mogli dalje da razmatramo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Moj skuter troši 3.2-3.3L/100Km,imao sam Kymco agility 50ccm 4T ali on je trošio 2.3L/100Km i mogu ti reći da je naspram ostalih ''low budget''(mislim na kineze)išao kao da je 2T.Po meni je baš taj Kymco to što tebi treba,a fantastični primerci se mogu naći za oko 500E.Taj skuter sa serijskim agregatom će svaku uzbrdicu ''videti pre tebe'' ali sa Naraku kit-om od 70-tak ccm on je sasvim drugi baja,dodaj tome isti Naraku vario a možda i kvačilo....šta da ti pričam-dolce vita.Potrošnja ne veća od 3L.Zašto onda kupiti npr.nekog runnera,sr,itd.koji iza sebe imaju 10.000+ Km,7-8 god.starosti i ko zna koliko se guzica izređalo na tim sedištima,reći ću i ko zna koliko puta su propinjani,akani....mozda nisam u pravu ali male su šanse da će neke od gore pomenutih skutera kupiti miran i staložen tip koji će u njima videti kvalitet a ne snagu i obrtni moment.Dakle cena takvih modela nije ispod 850E(i to ako imaš sreće)A pazi sad.Ovih dana mi se po glavi mota sledeće:Agility star 2-3god.sa 5-6 hiljada km.=600E maksimalno+Naraku 89ccm(cil.klip i glava sa ventilima)220-230E+taj Naraku kompletić(vario i kvačilo)80E možda ćeš imati sreće pa će veća dizna moći sve to da ''namiri'',ako ne-nije karburator skuplji od 40-tak Eura,sa majstorom se posavetuješ oko prenosnog odnosa(ako treba da se puca keš za tu stavku onda-jebi ga jer mislim da nije jeftino a možeš da nađeš polovno)e sed bregasta i radilica bi trebali da iznesu sve te komponente ako agregat nije odran,sa boljim ležajevima rešićeš i to,ali suma sumarum za neki evrić preko somića imaš-pa da se ne lažemo regularnu Hondu lead od 100ccm koja neće da troši više od 3.5L/100Km a krstareća brzina će sigurno biti preko 75Km/h.Mislim da je ovo rešenje koje obuhvata većinu segmenata tvojih prioriteta,a meni izgleda kao vrlo interesantno i prihvatljivo.Voleo bi da neko ko ima iskustva u tjuniranju 4T skutera od 50ccm,najbolje neki majstor,da komentar o ovome i jeli je i koliko isplativo.Kao alternativa ostaje trajno registrovana 125-ica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

black adder, lik sa ovog foruma radi popravku, tjuniranje skutera...skroz je ok sto se saradnje tice...kontaktiraj ga na pm i vidi kako i sta...cini mi se da je skoro radio jedan 4T skuter....kymco je visa klasu, daleko iznad prc skutera, a za nijansu ispod branda poput piaggio, gilera, yamaha, aprilia....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

људи да будем искрен ни сам незнам шта ми одгопвара јер једино шта сам возио био је Либерти 125 са обуке ...(зато би било супер кад би се негде окупљали скутераши да се изабере шта одговара)

 

колико видим то и јесте неки оптималан моторчић за моје тренутне захтеве јер сам почетник (иако имам свежу А категорију)али ми је невероватно РУЖАН :lol: да ми га неко поклони небих се бунио, али да дам паре и још сваке године регистрацију :lud:

 

Беверли је ОК али је скуп, и онда ни Кимко баш неделе џабе, и на крају долазимо до кинеза или неког малишана од 50куб (мада са мојих 120кг/190 биће чупаво) за неку цифру од макс 700 еур ...

 

Проћиће изгледа доста времена док изаберем моторче јер ем док продам кола, ем тек онда пада могућност узимања скутера јер ми непада напамет да одржавам и плаћам све дупло !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

10 година стар - 600 еур :zbunjen: па у ИТ некошта више од 100 ако их уопште има ...

а тај Беверли није без 1500 еур ... не дају ми се тренутно те паре за моторче ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • FreeStyLe Member, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hornet

Druze suvise si optimistican. Prijateljski, za te novce nemoj kupovati skuter, prikupi jos, sacekaj kraj zime dok je jos zimska euforija i cena. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ovaj liberty sa linka deluje odlicno. Ja nesto nikad nisam obracao paznju na taj skuter, ali sad gledma prve dokone pare i kupujem da imam za u grad. Muka mi od saltanja vise i od prskanja po mokrom kolovozu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Chicha?!Koji je tvoj favorit?Koji god da kupiš-prvenac ti je.Tako da negde moraš što se kaže ''da prokineš''.Ali Ok je....zima je pa kapiram da skupljaš info i iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6813 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam imao istu dilemu pre nego sto sam seo na 50cc, kupio sam Apriliju Habanu 50cc, 1999. godiste. Napisacu ti svoje iskustvo:

 

Obisli smo par prodavnica i pregledali neke nove skutere, kineske. Sprint, Peda, Jonway... Ono sto sam video i osetio mi se nikako nije svidelo. Ja sam inace specifican tip, volim da se razlikujem i da kroz nesto izrazim svoju licnost. Gledajuci novog kineza, prvo sam zapazio da imaju katastrofalne pneumatike, pretvrde na 30c. Kako li je na manjim temperaturama, Bog ce sam da zna. Ne tako sjajne kocnice i losu suspenziju. Vozeci nov skuter, osetio sam nekakvu preveliku krutost, kao da mi je skakutao na svaku neravninu. Sljampavi prekidaci, losa plastika, bezvezni instrumenti... Najvise mi je zasmetalo jeste laz prodavaca. Po njihovim recima: Dodji da vidis ovaj skuter, ima Aprilijin motor a ovaj Hondin... Aprilia nikada nije imala svoje agregate, niti je iko od kineza ugradjivao Hondine. To sto je unutra je kopija tog Hondinog, ali kvalitetom izrade i materijala daleko daleko losije. No dobro, za te pare, toliko.

 

Ukratko receno, za nekoga ko to vozi do posla, do pijace i sl. onako umereno, to je sasvim okej masina i mislim da je okej pazariti.

 

Mada, ja sam hteo nesto sto nema bas svako, da izgleda lepo, da je kvalitetno i da ponekada moze lepo i da pojuri, lepo ukoci, lepo nagne u krivini... To su vec kriterijumi koje kinez ne moze da ti ispuni i tada vec treba da pogledas nesto poput Aprilije, Gilere, Piaggia, Honde, Peugeota, Kymca, Keewaya... Kada sam ja spremao kupovinu, cene su jos uvek bile visoke i prosto je bilo jako tesko naci tako nesto da je u ok stanju ispod 900 - 1000 eur. Ja sam uzeo Apriliju u zapustenom stanju, kompletno rastavio, sve pregledao, lose komponente zamenio novim i slatko se vozio. Isla je ona super i onako kako sam je uzeo ali sam picajzla i volim da sve to bude perfektno.

 

Tako da, moj savet ti je da prvo prelomis u glavi, sta ti ocekujes od masine i da po tome izaberes, da li ces voziti kineza cisto iz racionalnih razloga ili ces kupiti nesto vise. Razlika je ogromna ali je pitanje koliko to tebi znaci uopste.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja