Jump to content

Moto Zajednica

Nabavka polovnog skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Ljudi ja vas neshvatam, pojedine naravno.Samo kukate za kubikazu,pa nije vazna kubikaza koliko filing i uzivanje.

Pa vozio sam svoj prvi veci motor davne 82 koji je imao samo 23 konja Enduro Jawa,i ponekad razmisljam da se nisam nikad tako slatko navozao kao na tom motoru, a da ne govorim o manjim motorima i sta mi je falilo?Svi ste se vi nesto pogospodili,ili ste suvise mladi pa daj samo sto vise kubika,sto jaci sto veci ma sve je to sr....e

Pametan covek krene od slabije masine pa polako sa iskustvom podize i kubikazu.A vi mladi daj samo da je brzo,jako pa se onda zavrsi negde u kanalu i da nekazem sve gde........

Savetujte coveka da krene pametno i nije bitno koji je motor >:(

Moze i sa 50 kubika da se uziva ako znas ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

види се да искуство говори из тебе :takoje: то јесте био мој почетни став при избору мотора да керенем од 50цц, па идем даље касније кад стекнем искуства...

Ипак мотор није ауто јер се много лакше страда на мотору јаче кубикаже/снаге, него рецимо у Југу 45 у односу на неки Ауди од 3000 куб ...

 

Али како је већина овде напоменула оно што је мени битно (мала потрошња, јефтино одржавање) и лакоћа маневрисања (праштање почетничких грешака) ипак вуче ка неком скутеру јачем од 50цц јер је регистрација релативно повољна у односу на повећану потрошњу 2т машине.

 

Избор праве машине је врло деликатна ствар јер сам био сведок како је настрадао човек који је желео дуже време специјалку (онај тркаћи бицикл са уским гумама) и кад је набавио на низбрдици по калдрми при већој брзини (више од 40 км/ч) изгуби контролу над бициклом претури се преко волана и дрмне главом о калдрму отвори му се лобања и на месту погине.

 

Зато увек од тад носим кацигу кад возим бицикл што ће важити и за мотор ;)

самим тим избор правог модела мотора за мене је врло озбиљна ствар...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

vidim da si odlucio vrstu motora, coper ili skuter...copere ces u toj kubikazi tesko naci a da su poznate marke, dok sa skuterima je to drugacije, imas veliki izbor...e sad tu nastaje problem, uzeces skuter koji ces voziti sledece sezone, zatim ga prodati izeti nesto od 500 i vise kubika, i tu se pravi velika greska...skuter ima samo gas, dok kod copera imas menjac na koji se treba nauciti, zato ti je moj savet da pogledas malo i te kineze copere ako vec nema poznatih marki, uzmes ih za neke sitne pare i vozis se malo s njim da udjes u stos, onda ga prodas i uzmes nesto sto vredi...inace ja sam protivnik kineza, ali ce za obuku posluziti, oni nisu nesto preterano jaki, uglavnom malo trose, i gledaj da kupis registrovan bar do jula, avgusta kako bi ga do tad vozio, usao u svu tu pricu, a posle toga prodao i kupio nesto jace i kvalitetnije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Избегни 50ццм кад већ имаш А категорију. И ја сам себи узео за први мотор 250ццм 4Т. Yamaha SR250 (1983) 17кс. Ево ове сезоне смо прешли око 7000, с тим да август-новембар нисам могао да возим због терена. Мој мотор је матор, али у добром стању, и не намеравам ни следеће сезоне да га мењам. И он мало личи на нешто између класика и крузера. Малог. А са друге стране имаш леп избор чоперчића од 125-250ццм. Тренутно их нисам налазио на огласима, али погледај Hyosung Aquila 125 и 250, то су корејски мотори,V2 машине (мало јаче 15 и 28кс). Покушај да пронађеш неки очуван Kawasaki EL250, Honda Rebel 125/250, Yamaha Virago 125/250. Није баш да не постоји избор. А са друге стране имаш и порпиличан избор кинеских чопера од 125/150/250ццм 4Т. Имаш овде на форуму читав подфорум о кинеским моторима па се информиши, лепе километраже људи са њима прелазе. А нису ни скупи, скоро је један од 150ццм 2008. годиште, баш овде на форуму, променио власника за невероватних 350еу (човеку хитно требале паре па цена за пар дана пала са 700еу). Немој да те изненађује тако мала цена, радило се о хитности а и нов такав је крајем лета коштао 850еу.

Скутер и 50ццм избегни ако хоћеш на нешто веће да пређеш. Скутер јер ти неће готово ништа користити искуство стечено на њему. 50ццм избегни из више разлога. Бицикл возиш већ дуго а и возач си аутомобила. Знаш да се чуваш. А са друге стране какво ти је то искуство за већу машину ако ниси изашао да извозаш локалне путеве, мало брда, мало аутопута... тешко ће то ићи на 50ццм. Уосталом ти возиш мотор, на теби је да пазиш. Ја сам после пар месеци сео на бандита од 600ццм, мало се извозао, тек нешто брже ишао но иначе. Не зато што он не може већ што сам му ја тако 'рекао'.

Нека ти је срећан лов на мотор, и да јавиш шта си урадио!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

Хвала Х-ти пут за праве савете и жељу да помогнете ...

тему сам отворио расправе ради не ради набавке неког конкретног модела мотора

(што је прилично далеко јер нећу набављати мотор све док имам кола, а њих је сад тешко продати по реалној цени јер немају климу, а и мени се баш непоклањају без преке потребе...)

 

него, ево мало огласа моторића 125цц марке Кимко :

http://www.polovniautomobili.com/oglas673612/kymco_pulsar_125/

http://www.polovniautomobili.com/oglas649538/kymco_quannon/

 

шта мислите о овој корејској алтернативи боље Кимко него неки кинез :zbunjen:

јес да није чопер, али пар сезона док нестекнем рутину могло би да послуже ...

 

на крају набавка и одржавање мотора се претвара полако у исту игранку као и кола јер шта год да се купи у овим кризним временима тешко ће се реално продати касније већ ће морати да иде у бесцење...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

kymco je iz godine u godinu sve kvalitetniji....po kvalitetu dosta odskace od ostali kineza (mislim da kymco i nije kinez)...u svoj programu imaju nekoliko modela koja su niskobudzetna, njih treba izbeci, ali vec ove ozbiljnije modele treba pogledi...po ceni se jako malo razlikuju od italijanske konkurencije a po kvalitetu skoro da uopste ne zaostaju...maxi skuteri su im jako kvalitetni, pocev od dizajna preko zavrsne obrade pa do same masine koja je odlicno odradjena...

Sto se tice prodaje motora i automobila, stanje je katastrofa... Prodaja uopstr ne ide, ja stalno pratim oglase i konstatno se vrte isti motori u njima, inace ti motori nisu u losem stanju, cene im nije jaka a stoje oglasima po nekoliko meseci... Sto se tice prodaje auta i kupovine motora, mislim da tu gresis... Auto vozen tokom cele godine, a sa motorom to nije slucaj... Motor mozes voziti od februara-marta do oktobra-novembra, sve posle toga je skupa investicija...treba ti dobra zimska oprema koja te izadje kao polovina cene motora, a da ne pricam o klizavim ulicama, i bahatim vozacima, tako da je za mene to suludo...mnogi se nece sloziti samnom ali to je moje gledanje na to...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Noxy je delimicno u pravu, pre sve za prodaju. Ja sam skut prodao za neke vrlo male pare, skroz sam ga sredio a nisam ni za gume uspeo da povratim a gde su ostale stvari...

 

 

Jedino se ne slazem u vezi sa Kymcom i Keeway. Okej su oni, ali ipak ne moze da se meri sa Aprilijom, Gilerom, Piaggiom. Daleko od toga da su losi, to su super masine koje rade svoj posao, ali po nekim stvarima ispod brendova koje sam naveo. Uostalom, kada bi Kymco i Keeway poceli zestoko da idu kostac sa najjacim brendovima, to vise ne bi bio onaj jeftini mali magarac koji super radi posao. Po meni su oni dobro popunili rupu, izmedju premium klase i low budget (kinezi aka, Sprint, Peda i sl.) Sad zavisi ko sta hoce, nije ni premium klasa vise nedostizna kao pre par godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

Noxy je delimicno u pravu, pre sve za prodaju. Ja sam skut prodao za neke vrlo male pare, skroz sam ga sredio a nisam ni za gume uspeo da povratim a gde su ostale stvari...

 

 

Jedino se ne slazem u vezi sa Kymcom i Keeway. Okej su oni, ali ipak ne moze da se meri sa Aprilijom, Gilerom, Piaggiom. Daleko od toga da su losi, to su super masine koje rade svoj posao, ali po nekim stvarima ispod brendova koje sam naveo. Uostalom, kada bi Kymco i Keeway poceli zestoko da idu kostac sa najjacim brendovima, to vise ne bi bio onaj jeftini mali magarac koji super radi posao. Po meni su oni dobro popunili rupu, izmedju premium klase i low budget (kinezi aka, Sprint, Peda i sl.) Sad zavisi ko sta hoce, nije ni premium klasa vise nedostizna kao pre par godina.

 

alekre nebih se slozio s tobom u vezi kymca i keeway...keeway je niza klasa od kymca, u kymco postoji nekoliko low budget modela, koji su daleko ispod brand skutera a dosta bolji od sprinta, pede, i ostalih PRC-ova...e sad ako malo bacimo pogleda na kymco sajt videcemo da novi BET&WIN 50 kosta skoro 2000e, SUPER 8 skoro 1700, a onda bacimo pogleda na sajt zastupnika brand skutera za srbiju i vidimo da je aprilija sport city 50 kosta 1700e, dolazimo do zakljucka da kymco ne zaostaje mnogo za drugima...iskreno razlika u ceni je velika, gilera,piaggi,aprilia dosta vuku cenu na IME, dok kymco jos uvek nije na tako dobrom glasu...a sto se tice kvaliteta kymco vrlo malo zaostaje za brand skuterima...

 

evo jos jednog uporedjivanja:

Gilera nexus 300ccm kosta 4890e

Kymco downtown 300ccm je 474120din

Kymco xciting 300ccm je 430920

 

xciting je najjeftinije jer je to proslogodisnji model, a razlika izmedju downtown i nexus je vrlo mala...cak je meni lepse odradjen downtown....

 

evo jednog zanimljivog texta o kymco skuterima

http://serb.motorinfo.hu/bemutato/2009/08/31/kymco_downtown_300i/

 

pogledaj te slike pa sami zakljucite....

 

post-13631-026539200 1292724051_thumb.jpgpost-13631-046484400 1292724095_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 248 postova
  • Lokacija: Pančevo

Vozio sam par Keewayova,i po meni su katastrova,skroz nezadovoljan...

Kymco je malo bolji,ali cak ni super 9 koji je 2t ne vuce ni blizu kao Gilera Runner,Piaggio NRG,FREE,Aprilia SR...

 

Noxy je delimicno u pravu, pre sve za prodaju. Ja sam skut prodao za neke vrlo male pare, skroz sam ga sredio a nisam ni za gume uspeo da povratim a gde su ostale stvari...

 

 

Jedino se ne slazem u vezi sa Kymcom i Keeway. Okej su oni, ali ipak ne moze da se meri sa Aprilijom, Gilerom, Piaggiom. Daleko od toga da su losi, to su super masine koje rade svoj posao, ali po nekim stvarima ispod brendova koje sam naveo. Uostalom, kada bi Kymco i Keeway poceli zestoko da idu kostac sa najjacim brendovima, to vise ne bi bio onaj jeftini mali magarac koji super radi posao. Po meni su oni dobro popunili rupu, izmedju premium klase i low budget (kinezi aka, Sprint, Peda i sl.) Sad zavisi ko sta hoce, nije ni premium klasa vise nedostizna kao pre par godina.

 

alekre nebih se slozio s tobom u vezi kymca i keeway...keeway je niza klasa od kymca, u kymco postoji nekoliko low budget modela, koji su daleko ispod brand skutera a dosta bolji od sprinta, pede, i ostalih PRC-ova...e sad ako malo bacimo pogleda na kymco sajt videcemo da novi BET&WIN 50 kosta skoro 2000e, SUPER 8 skoro 1700, a onda bacimo pogleda na sajt zastupnika brand skutera za srbiju i vidimo da je aprilija sport city 50 kosta 1700e, dolazimo do zakljucka da kymco ne zaostaje mnogo za drugima...iskreno razlika u ceni je velika, gilera,piaggi,aprilia dosta vuku cenu na IME, dok kymco jos uvek nije na tako dobrom glasu...a sto se tice kvaliteta kymco vrlo malo zaostaje za brand skuterima...

 

evo jos jednog uporedjivanja:

Gilera nexus 300ccm kosta 4890e

Kymco downtown 300ccm je 474120din

Kymco xciting 300ccm je 430920

 

xciting je najjeftinije jer je to proslogodisnji model, a razlika izmedju downtown i nexus je vrlo mala...cak je meni lepse odradjen downtown....

 

evo jednog zanimljivog texta o kymco skuterima

http://serb.motorinfo.hu/bemutato/2009/08/31/kymco_downtown_300i/

 

pogledaj te slike pa sami zakljucite....

 

post-13631-026539200 1292724051_thumb.jpgpost-13631-046484400 1292724095_thumb.jpg

Uzgred,pisi u istoj valuti :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Kymco nema veze nikakave sa Keeway-om i ostalima.

Kymco i SYM su korejske fabrike koje su nekada proizvodile za Hondu, a sada su samostalne i njihovi proizvodi po kvalitetu pariraju brendovima. Imaju u ponudi i par low budget skutera.

Keeway, Baotian i Peda su PRC proizvodjaci, koriste kopije drugih agregata i svi su low budget skuteri, oni na trzistu prave prolaz niskom cenom.

 

KGB treba da se odslucis zelis li skuter ili motor i da pdredis koja kubikaza ti odgovara, a onda da krenes u potragu za konkretnim modelom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Covek je vec rekao da nije otvorio temu da bih kupio motor ili skuter vec da dobije informacije, pa tek onda dkad uspe da proda kola po nekoj normalnoj ceni da kupi nesto :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

Vozio sam par Keewayova,i po meni su katastrova,skroz nezadovoljan...

Kymco je malo bolji,ali cak ni super 9 koji je 2t ne vuce ni blizu kao Gilera Runner,Piaggio NRG,FREE,Aprilia SR...

 

 

ta razlika koja postoji izmedju runnera i super9 je u tome sto je kod piaggio masina izvucen maximum iz seriskom cilindra, i poboljsan prenos tako da izvlace mnogo vece krajnje sa dobrim ubrzanjem...i naravno zavisno koju si verziju vozio, da li AC ili LC super9...LC su mnogi kvalitetnije masine, i po preformansama bolje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

хмм, није ме било неко време па да одговорим на већину питања:

 

идеја полагања А категорије ми је управо била да кад се створе реални услови набавим мотор који ће ми бити примарно превозно средство током већег дела године осим ледених дана и снегова којих је у БГ све мање...

Моји захтеви нису преголеми (радо би поседовао и возио БМВ са аватара али то није реално)

већ траже моторче (односно ако оћете скутер јер тражим аутоматик) које трпи неискусног возача барем пар година, и који ће се возити искључиво у сврси замене бицикла у 100% градским условима ... (да недолазим на посао удаљен 7км од гајбе знојав и смрдљив...)

Остатак године ту је ГСП, ноћу кад се пије такси, а за ван градске активности бус, боз или авион.

 

Око Кимка и осталих изгледа да се све своди на конкретан примерак и поузданост његове сервисне историје односно познавање власника, уосталом као и код кола :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ne mozes da nesto sto nije odrzavano bude dobro...vozi auto i nemoj da menjas ulje na 15k nego zameni na 45k pa nam javi rezultate...sve sto se ne odrzava ne moze ni da traje, ako motor redovno odrzavan onda imas manje briga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

стани, а ко је помињао неодржавање :zbunjen:

ти интервали су код мотора изгледа много мањи него код кола, а цене делова и одржавања колико видим нису нешто багателне чак и код ПРЦ модела ...

 

вртећи форум полако али сигурно долазим до закључка да моторче уопште није јефтина зезанција и да по свим ценама озбиљно конкурише неким мањим градским колима :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

Око Кимка и осталих изгледа да се све своди на конкретан примерак и поузданост његове сервисне историје односно познавање власника, уосталом као и код кола :moto3:

 

sevisna istorija, zar to nije odrzavanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

сервисна историја јесте одржавање :zdravo: али ја сам само констатовао да је то исти проблем као и код кола наћи добро одржаван мотор, јер код мотоцикала је то критичније у односу на кола, због мањег ресурса односно могућности прелажења километраже до генералке...

 

нема везе баталићу ову тему јер видим да неко дели минусе незнам због чега ... :zbunjen:

па кад довољно научим о моторима са форума питаћу конкретне ствари...

 

Поздрав свима :moto3::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Zašto služi forum nego da pitaš ono što neznaš i da ono što znaš podeliš i posavetuješ drugoga?!Pa niko se naučen nije rodio!!!Ne uzimaj previše k srcu poruge,ipak je ovo virtuelan način komunikacije i svaki euforični kompleksaš ovde dobija osećaj prpadnosti zajednici....Najbitnija ti je da,kad kupuješ polovnjaka dostupnost delova.Ako delova ima na svakom ćošku-u većini slučajeva to znači da oni nisu skupi.Odavno sam se orijentisao na Piaggio,i mogu ti reći.....ma šta da ti kažem ljudi izmislili skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

Хвала на подршци :takoje:

ако те не мрзи изнеси своја искуства са пјађом, мада су мени они мало ружњикави, а они који ми се свиђају имају папрене цене како нови тако и половњаци, па верујем да је такво и њихово одржавање ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Kada su se pojavili HiPer2 dvotaktni agregati od 50ccm,mislim da je u pitanju '96god.Piaggio je garantovao da uz propisane servisne intervale,taj isti agregat mora da izgura 60.000km.i stvarno uz knjigu koja se dobija uz skuter nabrojano je šta na kojoj kilometraži fabrika preporučuje da se menja i tako do tih 60.000km.Sad ja neznam u kakvu svrhu kupuješ skuter,i ciljaš li mozda na jaču kubikažu?Imao sam Vespu ET-4 125ccm....pogan skuter,stvarno kao iz praćke da te ispaljuje!Behu mu dobre godine,što znači rastavljanje do zadnjeg šrafa.Možda nije trebalo,al kupila me Vespa istog momenta kad sam seo na nju,pa sam se primio da je sredim.Nisam imao mogućnosti da je rasklapam i majstorišem u hodniku zgrade........Da ne dužim puko sam na nju....sramota me da kažem koliko.Sa tim L.E.A.D.E.R agregatima nema greške,kod vremešnih modela se javlja problem sa membranom karburatora.Tu ne pomaže nikakvo lepljenje silikonom,reparacija....jednostavno mora da se kupi nova i to je to.Cena 7.600din.Bez obzira na točak od 10''neverovatno dobro upija šahtove i pliće rupe.Inetesantno da je filozofija Piaggia da prave modele meko trimovane,čak i NRG koji je sportski nastrojen nema tu krutost i tvrdoću kao npr.Yamaha aerox.Sada imam Libetry 50S 2T 2008god.koji sam kupio od prvog vlasnika,sa 6500km.na satu i sa kompletnom dokumentacijom i servisnom istorijom.Jeste da je Vespa nenadjebiva,ali satisfakcija i miris novog je ogromno rasterećenje.Za sada nema nikakvih problema,delova ima,kako novih tako i polovnih.Vitalni delovi jesu skupi,ali ima dosta aftermarket proizvođača raznih kvaliteta i cena.Ono osnovno za neki veliki servis tipa kais,rolnice,kaiš uljne pumpe,pločice je cenovno korerktno.Tako da je moj savet da kupiš što mlađi skuter od jednog vlasnika sa kompletnom istorijom,obavezno povedi majstora i naravno kupi Piaggo.Srećno!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

znam decka ciji je runner presao preko 50000km....a ako si zainteresovan postavacu ti sliku gde imas servisne intervale, kad i sta raditit....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

па стављај шта год имаш -неће се баци ... :moto3:

 

што се сврхе куповине тиче кубикажа ми је крајње небитна јер ми моторче/скутер треба за искључиво урбане градске вожње 3-7 км у једном смеру/ око 20 км дневно уз што мање свеукупне трошкове да ми се "исплати" транзиција са 4 на 2 точка ...

 

зато би ми значило ако неко има негде ( убих се вртећи форум) на једном месту поређене трошкова скутера 50 2Т са 125 4т кроз потрожњу, одржавање, регистрацију/осигурање ...

јер судећи по досадашњим вашим причама врло је неизједначна трка између та два концепта с тим што је 125 бржа,јача а 50-тка има мању потрошњу и нема регистрацију ...

 

јасно је да на крају пресуђује конкретан примерак али ипак значи поређење :zdravo:

http://www.polovniautomobili.com/oglas604338/piaggio_liberti/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja