Jump to content

Moto Zajednica

TC Ljubljana

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

auu Peki, bas ne znas sta je dobro...ova cizma za 106e, bagatela :takoje:

cek da pogledam ostalo, pa da s` samoubijem :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Tomo,nisam kupio nov bajk,nego pantalone,sta da radim kada svake godine moram da kupujem nove,nesto brzo rastem. :nanana:

Eto razloga da dodjem u Ljubljanu. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Još kad ti vrate PDV čizme ispadnu 106 eur :care:

Da li zasigurno vraćaju PDV i na koji način ostvariti taj isti povraćaj ako roba npr. stiže poštom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Ili u radnji što je bolja varijanta jer ti vrate bez provizije ili pdv tražiš pri izasku iz Slovenije i tu ti agencija koja to radi uzme proviziju od 20%

 

p.s. za poštu ne znam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam vrsio povracaj bas za robu kupljenu u TC-u.

Prilikom kupovine, racun mora glasiti na ime i potreban je pasos. Popune ti Tax free formular, posle na granici predas taj formular i vrate ti porez umanjen za neku proviziju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Što znači da ako robu naručim poštom povraćaj mogu da tražim u lokalnoj carini? Jesam li u pravu Doc?

 

Ne znam odgovor na ovo pitanje...a povrh svega postoji mogucnost i da platis carinu...

U tom slucaju, ja bih nasao nekoga ko ide tamo i kupio na njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

http://www.putovanja.info/sr/zanimljivosti/1-Zanimljivosti/318-Tax_Free_-_Kupovina_bez_poreza

 

http://www.insa.si/sl/tax_free/vracilo_davka_tujcem/

 

http://www.isrbija.net/showthread.php?t=11372

 

http://www.pcpractic.rs/strana/tax-free-shopping-povracaj-pdva

 

 

 

Re: Kako funkcionise povracaj poreza?

@AnaBG:kakve veze ima da li je italija ili francuska....??ti kad izlazis iz EU (kolima) izlazis u sloveniji...granica nema??

 

@iMorrisricam iz licnog iskustva,samo sto ja nisam nikad vratio taj taxfree jer mmi uvek istekne u medjuvremenu,tj prodje vise od dve godine (mislim da tad istice)

 

sad sam u maju imao iskustvo sa taxfree....naime kupio sam neke stvarcice u sloveniji...i kada kupis za iznos >50e onda mozes da trazis taxfree tj oni ti ga ponude sami.....znaci pisu ti ga na tvoje ime,sa tvojim pasosem...ne moze da ti kupi neko drugi pa onda ti popunis svoje podatke.....

 

kada dodjes na granicu pokazes cariniku paket ako ti trazi,meni slovenac nije trazio,udari ti pecat,ti sa tim papirom ides u raiffeisen banku na terazijama ili ako nisi iz bg-a pitas u filijali u svom gradu kako to ide...

 

znaci ne moras da juris i da vracas pare tamo...

 

evo jedan post sa elitesecurity foruma,lik prica o istoj stvari kao i ja,a ja znam 100% da je tako

 

Quote:

Ljudi, povracaj poreza za robu kupljenu u bilo kojoj zemlji EU moze se izvrsiti i u Srbiji, naime kada pazarite nesto preko 50eur (npr u Holandiji, u drugim zemljama je mozda drugi iznos definisan kao minimum) zatrazite tax-free, prodavac vam ispuni tax-free "papir" zatim, kada izlazite iz EU u ovom slucaju na madjarskoj granici, cariniku (madjarskom) pokazete robu i papir, on vam "lupi" pecat i sa tim "overenim" papirom odete u Raiffeisen banku na Terazijama i podignete iznos naznacen na tax-free dokumentu...nista prostije...

Provereno 20x do sada

a da,taj isti paket nakon izlaska iz eu stavis u dzep i ako te nas carinik pita imas li sta da prijavis....ti naravno nemas...

 

jos jedna stvar...secam se da sam pre 2 godine kupio u pragu jaknu koja je kostala dovoljno da se napise taxfree i bilo je toliko hladno....isao sam busom....i kad me je carinik pri izlasku iz zemlje kad sam isao da overim pitao...pa gde ti je ta stvar...ja sam rekao:evo je na meni.....on se samo nasmejao i udario pecat.....ali ponavljam bilo je -15 sigurno!

__________________

Kupi mi majko fen da zaližem kosu i postanem njen!!!

Last edited by .stefan; 03-09-2010 at 16:27..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Što znači da ako robu naručim poštom povraćaj mogu da tražim u lokalnoj carini? Jesam li u pravu Doc?

 

Na koju lokalnu carinu misliš? Srpsku ili slovenačku? Povrat slovenačkog poreza mogu da ti daju samo Slovenci pri izlasku iz Slovenije.

 

Ima neka fora da se pošalje poštom ali... ko odavde ima poverenja da će pošta nešto isporučiti, a pogotovu da će oni tamo da uplate na račun koji im pošalješ ;)

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

 

 

Ovaj... err... ne bih da kvarim raspoloženje ali:

 

 

9.900,00 Dinara u Srbiji, u Zemunu i Novom Sadu, u radnji, da dođeš, probaš, ako odgovaraju platiš, nosiš. Sa 20% novogodišnjeg popusta i još može na 3 rate u čekovima ili karticama Banca Intesa.

Ili neki drugi model...

 

 

 

@ Popsy

 

 

12.100,00 :takoje: Nisu bele ali...

I isto sve kao za ove gore ;)

 

Markone, imas li ti mere uopste? :bljak:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Ma, manje-više za taj povraćaj. Ne bi neka preterana suma bila u pitanju ali opet, teško da bih poklonio taj ostatak samo zbog svoje neinformisanosti.

 

Jbg, slaba ponuda MX čizmi kod nas. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Hehe, Markone, odmah ugrožen...

 

 

Pa neće ti pasti prodaja zbog ove "reklame" valjda. Ja to uradim svake godine, čisto zbog informacije, ako je neko u stanju, da iskoristi novogodišnji popust. Svake godine u to vreme TC poštom šalje svojim klientima novogodišnje čestitke i ujedno obavest o sniženju cena pa mi jednostavno savest nalaže, da podelim informaciju sa kolegama bajkerima, eto.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Tema je TC Ljubljana i zamolio bih Markonea da ne offuje temu ili ce mu biti obrisane poruke.

Niko ne komentarise ni tvoju robu,zato svoje komentare zadrzi za sebe.

Tomo, hvala na informaciji,valjda ce nekada i ovde shvatiti sta je sezonski popust i da se roba sa lagera skida po nizim cenama,nekada i ispod nabavne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Svake godine u to vreme TC poštom šalje svojim klientima novogodišnje čestitke i ujedno obavest o sniženju cena pa mi jednostavno savest nalaže, da podelim informaciju sa kolegama bajkerima, eto.

 

Bas mi je juce stigla cestitka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1150GS ABS

Prije par godina imao sam velikih problema sa TCmotoshopom! Tadašnja ekipa je bila ako mogu reči u najmanju ruku "orto arogantna". Puno toga se je promjenilo i sada nisam više ljut na njih i zato nebi želio da ispadne da i na drugom forumu nešto seruckam protiv njih...

Ljudi neznam šta vam je vaš čovjek slaboga ponudio ili rekao??? Markone koliko sam ja ukapirao želi reči da iste stvari dobijete u komšiluku za iste pare i sa manje zajebancije.

Pa i ja sada ako nešto kupujem od opreme najprije odem u TCmotoshop, KMC Yamaha... Znači najprije prevrtim sve u komšiluku i tek onda pogledam preko grane do Louisa ili slično.

 

Možete vi nama doči za novu godinu i bez šopinga btw... :zdravo: može se to vrijeme utuči u nekoj od kafana a ne po trgovinama ko neke babe :D

Pozzz iz Lj-Slo

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Tomo, hvala na informaciji,valjda ce nekada i ovde shvatiti sta je sezonski popust i da se roba sa lagera skida po nizim cenama,nekada i ispod nabavne.

 

Mislim da nece...bar ta praksa nije na vidiku. Ovo kazem gledajuci popuste u inostranstvu. Ne samo moto opreme.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Hehe, Markone, odmah ugrožen...

 

 

Pa neće ti pasti prodaja zbog ove "reklame" valjda. Ja to uradim svake godine, čisto zbog informacije, ako je neko u stanju, da iskoristi novogodišnji popust. Svake godine u to vreme TC poštom šalje svojim klientima novogodišnje čestitke i ujedno obavest o sniženju cena pa mi jednostavno savest nalaže, da podelim informaciju sa kolegama bajkerima, eto.

 

Ma jok... :)

Samo vidim da su neki oduševljeni cenama, a kod nas to još jeftinije. Jes da nije 30% popusta ali ipak je jeftinije. Zato sam stavio.

 

Vidim da su dežurni odmah poskakali :) Zar nije onima koji žele nešto da kupe informacija da ima i jeftinije kod nas bez da se ide do Slovenije i potežu prijatelji korisna? Čemu služi forum u stvari?

 

@ Nikola-Pera

Ja bih više voleo da kupci razumeju da nije sve u 10, 20, 30% već u krajnjoj cifri :) Ako nešto sniziš za 30% a to je još uvek skupllje od nečega što nije sniženo ili je sniženo za 10% gde ćeš bolje proći? :takoje:

Moje kućno vaspitanje nalaže da podelim korisnu informaciju. Nadam se da razumete?

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja