Jump to content

Moto Zajednica

Honda - CBR 1100 XX

Recommended Posts

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

I ja sam razmišljao da predjem na nešto jače, ali sam tek od prošle sezone na dva točka, tako da narednih godina neću prelaziti 600ccm dok ne steknem veće iskustvo............... ovo je moje mišljenje, a ti pamet u glavu sa 19 godina.............

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Vidi se sa slika da je sveze ofarban ;)

 

kako?

Tako sto nisu nalepnice ;)

On fabrički ima nalepnice... Inace poznajem motor i vlasnika koji ga prodaje, a i prethodnog vlasnika. Jeste farban ali to neznaci da nije dobar..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Niko i nije rekao da nije dobar. 1lol.gifMotor star 13 godina koliko god da je cuvan, ne moze biti bez ogrebotine. A ovaj nema ni jednu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2450 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Ma nije taj ljudi, nebitno. Necu da napljuvam coveka, nek proda motor.. I meni je na slikama delovao lepo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: vfr rc36

ako nekog zanima xx sa gornje slike je u perfektnom tehnickom stanju! Nove gume, plocice, lanac bregaste, regler... Motor je ceo farban jer je imao blazi udes, nista nije bilo krivo na motoru a izlomljeni delovi su zamenjeni i ceo motor prefarban. Nalepnice nisu lepljene, uradjen je air brash. Na auspusima ima manjih ulegnuca od pada i jedan retrovizor nije ceo. Mozda ima jos neku sitnu manu ali to je smesno u odnosu na celokupno stanje motora. Nije perfektan ali je izuzetno dobar. I nije registrovan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha 1200 Super Tenere

Ako Gile sa 19 zeli xx sa 21 ce traziti MIG....hajde malo kontrole i manje testosterona....a Giletov tata treba da stisne "kesu" i urazumi dete i objasni gde su mu limiti...ili granice....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2450 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Pravo da ti kazem probao sam ga i razocarao se, mislio sam da je malo drugaciji fazon. Motor jeste idealan za svoju namenu, a njegova namena je na auto-putu u pravolinijskom kretanju na duuugacke staze. Pretezak i neupravljiv za moj nacin voznje.

 

Ocigledno trazim R1 od 50 ccm. :lol:

 

Mig me ne zanima, ja volim motore. :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Sokolac -Republika Srpska
  • Motocikl: HONDA CBR 1100XX ;

Nadao sam se da ću ovu sezonu voziti Hondu cbr 1100 xx 01.(digitalac) pa gore, ali izgleda da od toga nema ništa. Prvi put kada sam sjeo za ovaj motor, vidjeo sam da je "AŽDAJA", i ako moj motor koji trenutno vozim Hondu cbr 1000 f nije mači kašalj, ali se nemože porediti sa xx po voznim karakteristikama. Neko kaže da je zastarijo i slične fore, ali moje mišljenje je da će on još dugo godina biti jedan od najboljih na cesti sport-touring motora. Slažem se da je rijedak motor na našim putevima, kad kažem našim mislim na Srbiju, BiH, Crnu Goru i sl.

 

Honda cbr 1100xx :takoje:

 

1112021077.jpg

 

Mislim da bi mi dobro stajao :D :D :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

cucao bi ti samo tako druze.

@Gile-Slucajno sam dosao na ovu temu jer gledam i ja neki turer,al za jedno 5-6 godina ako se bude malo bolje zivelo pa da se prosara Evropa i njene glavne metropole sa zenom(ako se budem ozenio :moto3: .Pa izadjes na auto put pa Spanija,pa Francuska,Nemacka itd..I to sa sve onim bezobraznim alu koferima i dodatnim svetlima..ih.A do tad motor klase enduro a mozda i zauvek,jer je mnogo svestraniji i vise se mogucnosti pruza sa njim.I sa endurom po Evropi al preko planina :hej:

Pronadji putopise Sarajevo-palimo preko grane,Balkanezija,Sumadijo,Vesnici proleca i druge od Nordija i pogledaj sta miloshwind vozi.Covek je sa 350ccm obisao pet zemalja u cugu i kakve je sve avanture doziveo.I on i ja planiramo nesto poput cbr xx,al sa ovim godinama i skromnim iskustvom mislimo da jos nismo dorasli tome.A ti sa 19 godina vrelom krvi?I nemoj BIGBAD-u da stanes na 'lad!Covek ti je prijatelj ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2450 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Bigbad mi jeste prijatelj i to veoma dobar. Odustao sam od XX jer je preglomazan, umesto nje sada vozim CBR1000RR. Jeste i neudobniji i sa jos vise konja, ali se zato vozi ko bicikla. Bole malo ruke, jos se privikavam, teram polako. Jbga covek se uci dok je ziv, imam postovanje (da ne kazem strah) prema motoru i njegovoj inormnoj snazi i mislim da je to ono sto razgranicava lude od normalnih ljudi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Slovenija

Ljep pozdrav svima.

Ovako, CBR 1100 XX je super, da ne kažem najbolji motor, koji sam do sada vozila :) . Moj motor je 2004 godište i ja prosječno vozim između 20000 i 25000km godišnje. Ovo mi je treča (i po) sezona sa njim. U ovoj godini sam več prešla 10000km. Prije par dana smo se vratili sa puta po BIH, Srbiji, Bugarski i Romuniji. Kod kuče imam još Suzukija GSX 750F - Katano, kojeg sam vozila prije (i on se ljepo ponaša na putu :aha: ).

Normalno je, da je svaki motor napravljen primarno za specifičnu namjeru, tako recimo enduro za off road, sport za "sport" ... XX je po meni napravljen za putovanja (može i brza i daleka) i za dosta dobre magistralne puteve :moto3: . Je udoban, jak, .... (i sve superlative, koje možeš zamislit). Za takva putovanja nema bolje mašine :jee1: .

Ja osobno imam probleme kada se asfalt "iznenada" promjeni u makedam (ako je moguče onaj grubi, neučvrščen :zbunjen: ) ili recimo da puta nema više i ostaje trava ili nešto slično :ups: . Na takvoj podlozi imam dosta velike probleme - mašina je velika, težka i vrlooooo osjetliva na gasu. Pošto je moj položaj dosta sportski :D (u prevodu - visim na rukama vjerovatno zbog visine) znači, da na lošem putu radim sklekove kolko god treba tj. traje. A kad ideš malo "okolo" obično se nešto slično dogodi. Ne kažem, da se ne može preživjet, ali u tom slučaju kod mene nema ništa od bilo kakvih užitaka (nemojte me pitati o putevima u ovoj godini po Bugariji i Romuniji :stabre2: ). To, da imam zbog visine problem kod nepostoječe funkcije rikverc ili parkiranja u neidealnim uslovima da ne pričam. Ali moje društvo se je na to več naviklo i tako je to obično samo razlog za smjeh ;) .

Istina je, da je to jak i brz motor. Ali gas daje svaki pojedinac sam, to znači, da se može i sa takvim motorom voziti "normalno". Sve zavisi od sređenosti "podkrovlja". Ako to nije sređen opasan je i bicikl.

M.

 

P.s.

Po moje najviše o tom motoru bi mogao reči NešaXX.

 

P.p.s.

Izvinjavam se zbog stvarno lošeg "jezika" ali se nadam, da se ipak da razumjet :) .

post-2294-0-33062500-1308841809_thumb.jpg

post-2294-0-45464700-1308843098_thumb.jpg

post-2294-0-21022900-1308843117_thumb.jpg

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Razume se, i te kako! I da se ne razume, kad su ljudi dobre volje, uvek shvatis sta je pisac hteo da kaze. Pre koju godinu, smo na sajmu gradjevinarstva sedeli Moj drugar Makedonac, njegov poslovni prijatelj i drugar Slovenac i ja. Svako je pricao svojim jezikom, ODLICNO smo se razumeli i zabavljali, i to popodne mi je ostalo u secanju kao jedno od najprijatnijih u zivotu. Jezicka barijera? Sta je to? :lol:

Inace, imas prelep motor. Kad sam ga prvi put video uzivo, bio sam sokiran, kako lepo i agresivno izgleda... :care: Srecna voznja! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Pozdrav svim ljubiteljima ove prelepe Honde,ja sam frišak, srećan i pomalo poplašeni vlasnik jednog lepog primerka.

 

Nadam se da nas ima još da malo razmenimo iskustva i mišljenja... :na_glavi:

 

Evo i moje lutke:

viber.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ovakva jedna stoji u Venizelisovoj ulici blizu one pekare sto ima odlican burek. 

Znaci svaki put umesto u saobracaj gledam u nju kad prolazim tuda.. mami,priziva.. 

Prelep ! U zdravlju se vozio! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda VFR 1200F

U potpunosti razumem to sto si uplasen. Ne znam sta si vozio pre toga. Ja sam nakon 2 godine voznje enduro masina preso na XX-a i trebalo mi je mesec dana da se u potpunosti naviknem na njega. Kad pustim kvacilo u 3-oj i 4-oj prodje me ladan znoj :lol3:.
Ali kad ga budes malo blize upoznao videces da je vrlo upravljiv bez obzira na njegove gabarite.

 

SAT_1490.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Hvala,hvala...

 

Pa vozio sam Kymco Venox 250...V2 i 27 ks(i vrlo kratko Bandita 600) :jee: ....razlika je tu negde kao :dupe2: i oko :lol2:

Navikao se jesam na neku osnovnu vožnju,da tako kažem...u gradu,pri malim brzinama,sa dvoje,autoput do 140 km/h i tako to "vozikanje" po osnovnim potrebama....Međutim,svestan sam kako ovaj motor ide,i želeo bih mnogo bolje da ga teram (ne do granica motora,jer su one jako daleko..nego) da svoje granice pomeram i veštinu vožnje usavršavam. E tu mislim da sam malo zeznuo stvar uzevši ovaj motor, jer kako testirati gde su granice moje veštine u svakodnevnoj vožnji na motoru od 1137ccm,152 ks i 252 kg....zato kažem da se malo "bojim".

 

Sa druge strane kad čovek malo razmisli,da nema tog nekog straha,ne bi svi mi ni vozili motore....nego bi verovatno išli na rvanje s medvedima ili nešto slično...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pozitivno sam ljubomoran, tako jako zelim da budem preplasen od strane XX lepotice! Naj kompletniji motor po meni, sigurne kilometre zelim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja