Jump to content

Moto Zajednica

Poliranje vizira

Recommended Posts

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Nije preporučljivo polirati vizire za kacige, pošto je u pitanju LEXAN odnosno plastika koja ne prelama svetlo i ne pravi dioptriju kod zakrivljenosti. CLIRIT je plastika koja se koristila na starim tipovima kaciga, a sad je ne koriste ni za vizire na oklopima, jer zakrivljena fokusira svetlo. LEXAN reflektuje svetlo u slučaju zarivljenja ali na starnu odakle dolazi (ako ste videli na originalnim vizirima za skuteri je naglašeno kako ne smete parkirati skuter u odnosu na sunce). Nekad su pravili anti scrach vizire ali su odustali, pošto nebi imali šta da prodaju nama smrtnicima. Jedina nada su aftermarket firme koje rade vizire upola cene, mada su se i one izbezobrazile (MRA)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
2 hours ago, hard_rock said:

Imam, probao, nista posebno, da se useres od poliranja ako hoces rezultat.

 

 

 

Proslo leto mi je ispala kaciga i izgrebe se vizir tačno na nišan, poručim drugi vizir ali odlučim da ispoliram ovaj dok novi stigne. SimaStrahota i ja uzmemo stvar u svoje ruke i krenemo sa grubljim šmirglama ka finijoj i svaka nova šmirgla menjamo pravac - jednom ideš gore dole pa drugom levo desno.

Sima je kupio neku pastu za poliranje plastike i vizira- farova na merenje , ta pasta je mnoooogo bolja od ove moje Xerapol, mnogo je efektnija i finije ispolira - čak se i kraće radi sa njom.

 

E sad, to što kroz taj vizir možeš da gledaš ALI uslovno to je druga priča - ako radite vizir od kacige onda MORA CEO I SVUDA JEDNAKO da se skida inače dobijete sliku kao kroz valovitu vodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.
On 5/18/2007 at 9:28 AM, sstruja said:

 

Ili kod Ivana mozes da ispoliras za 500din ako nije poskupeo u medjuvremenu.... To mu je bila cena za vizir za kacigu..

imas li kontakt za ivana, molim te?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja