Jump to content

Moto Zajednica

Zanimljiv steering damper iliti amortizer volana

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Hamburg-Rijeka-Sumadija

Te amorizere koriste najvise u Cros sportu ili free jumpersi, dok na ostalim motorima se preporucuje standardni amortizeri volana, to su pokusali da izbace na trziste ali pokazalo slabo interesovanja za te vrste amortizera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Ovaj tip amortizera je radjen pod licencom Olinsa(jer je Olind vlasnik Scott firme).Ali radi imena Olins je ostavio staro ime na proizvodu.Da Slazem se sa fly killerom da se koristi u cross svrhe,ali ovde u severnoj americi je sve popularniji.Kad sam bio na Olins seminaru rekli su da je ovaj tip amortizera veoma osetljiv na promenu temperatura vezduha kao i na stelovanje.Zato ima odusak da se ulje nebi pregrijalo i zablokiralo upravljac.Ali pritom nije ni jefrin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

El mozete objasniti kako zapravo rade ove spravice. I oni stari fazoni a i ovi novi sa puno nekih kojecega na sebi. Video sam vaki na 1000rr-u. Samo stvarno ne znam kako to zapravo radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Atina

HESD (Honda Electronic Steering Dampener) bi trebalo da dobija kao informaciju brzinu kojom se krece motor tako da moze da stegne viljusku jace ili slabije prema potrebi. Stegnuta viljuska bi trebalo da bude stabilnija na velikim brzinama.

 

Hidraulicke verovatno imaju rucno podesavanje, tako da biras kakvo ti stezanje treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
HESD (Honda Electronic Steering Dampener) bi trebalo da dobija kao informaciju brzinu kojom se krece motor tako da moze da stegne viljusku jace ili slabije prema potrebi. Stegnuta viljuska bi trebalo da bude stabilnija na velikim brzinama.

 

Hidraulicke verovatno imaju rucno podesavanje' date=' tako da biras kakvo ti stezanje treba.[/quote']

Tako je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Moj Falco nema damper i do sada mi nije bio potreban, mada sam nekoliko puta osetio head shake u krivinama kada sam isao na stazu tako da cu mozda staviti nesto ove godine. Mislim da za ulicnu voznju damper i nije neophodna stvar, na stazi je vec druga prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja