Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje za 2T motore

Recommended Posts

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

U massu na akciji ;)

Danas idem da kupim 710 mozda i taj kart ako se ispostavi da valja za moje svrhe ;)

Javljam veceras :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Evo sad se vratih iz mass-a kazu za to kart ulje je drugaciji sastav post se ono vrti na 18000 20000 obrtaja a ako se setimo da je neko pre toga pisao da je bitan broj obrtaja za koje je pravljeno ulje dolazimo do toga da bi ovo dzadilo na kroserima i skuterima koji ne idu u tako velike obrtaje ;)

Ja sam uzeo 710 nadam se da cu ga uskoro isprobati a sto se tice 510 raspitao sam se i kazu da je to tehnosinteza sto bi znacilo da ima preko 70% sintetike u njemu fin nacim da se kaze da je to jaca polusintetika ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: TDR 125

Obnavljam temu sa jednim pitanjem. Da li je MOTUL Scooter EXPERT dobar za TDR?Polusintetika je u pitanju.

Ili ipak da se fullsin sipa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

promasio si izbir motora, on tek prodise preko tih obrtaja(vozio dugo TZRa sa slicnom masinom) :)

Nece mu nista faliti sa polusintetikom sigurno ali koje je bolje... pa ako je tako kako kazes onda je polusintetika sasvim ok a ako ga stiskas full sintetika, to se svakako oseti na duge staze jedino, ovako neces osetiti nikakvu razliku sem ako ne ubodes fals kao ja sa castrolom tts pa sam od motora dobio zaprasivac komaraca, smrdelo je kod a vozim apenca sa preradjevinom u benzinu, koga god provozam pose 5min se usmrdi predjem na motul 710 i motor dobije vrlo malo na perfomansama a od smrada i dima kad se zagreje ni traga ni glasa :D

A inace neko univerzalno nepisano pravilo je da do 10K bolja polusintetika a preko 10 full

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: TDR 125

Da, osetim ja da on tek posle 6k vuce kako treba ali takva voznja mi nije svakodnevnica.

A da li ima neki IPONE koji si koristio a da se pokazao kao dobar na tvojoj masini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Nisam iphon na njemu al jesam na skuteru i ok je, i drugi imaju pozitivna iskustva sa njim pa probaj slobodno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Tomos Automatik a3m

Vidim da pricate o nekim jacim motorima i skuterima a koje ulje ja da sipam u tomos automatik jedni kazu sintetiku jedni kazu polusintetiku ne znam ni ja koga da slusam 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Tomos Automatik a3m

Pa sta je to polu sintetika, sintetika ja idem tom logikom da koliko para toliko muzike a neki kazu ne valja to ulje sa eco pumpi neki kazu valja ne znam ni koga vise da slusam uzo sam atf sa eca ali jos nisam menjao ulje u menjacu tako da ga nisam probao ali covek koji tamo radi mi kaze da ulja dolaze direktno iz fabrike iz Grcke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Drustvo, jedno pitanje, drugar u Suzukija RG ima u rezervoar za ulje vec sipano full mineralno ulje za 2t masine, sve je OK, ali bre mnogoooo curii, neizdrzljivo je.. E sada hteo bi da proba da sipa full sinteticko ulje..

Pitanje: Kakve bi bile posledice sa dopuni rezrvoar sa sintetickim i time bi se promeaalo sa mineralnim ili bi moralo mineralno da se istoci, pa da se sipa sinteticko???

Unapred zahvalan i njegovo ime

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Drustvo, jedno pitanje, drugar u Suzukija RG ima u rezervoar za ulje vec sipano full mineralno ulje za 2t masine, sve je OK, ali bre mnogoooo curii, neizdrzljivo je.. E sada hteo bi da proba da sipa full sinteticko ulje..

Pitanje: Kakve bi bile posledice sa dopuni rezrvoar sa sintetickim i time bi se promeaalo sa mineralnim ili bi moralo mineralno da se istoci, pa da se sipa sinteticko???

Unapred zahvalan i njegovo ime

Istociti staro pa sipati novo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Da li nekozna kakvo je ovo nisovo 2t ulje?

 

 Kakvo god da je , bar znas sta sipas u motor jer njega niko ne falsifikuje.  Mnogi su se opekli kupujuci markirana ulja al na pijacama, pa posle imali problema sa motorima !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 6/6/2016 at 11:12, Mare1212 je napisao:

Pa sta je to polu sintetika, sintetika ja idem tom logikom da koliko para toliko muzike a neki kazu ne valja to ulje sa eco pumpi neki kazu valja ne znam ni koga vise da slusam uzo sam atf sa eca ali jos nisam menjao ulje u menjacu tako da ga nisam probao ali covek koji tamo radi mi kaze da ulja dolaze direktno iz fabrike iz Grcke

ja kupio proletos 2t estarsku 100% ful sntetiku,sa standardima za sve zivo pa i motorne sanke jer stisnjava na  -42 stepena.Umesao ga sa omw polusintetikom koja je blago dimila ponekad u odnosu 30% eko.Dimljenje potpuno prestalo.

Izgleda da su bas pogodili sa tim uljem narocito estaska 100% za 500 dindzi.Ja otiso opet da uzmem kad ono 900 što je opet konkurentna cena ali ima i drugih ful sintetika za priblizno para.

Ovo mi uliva poverenje jer pise 100% sto nemora uvek da bude isto sto i  full.

Polusintetika eko za 580 dinara.

Da li je neko probao mol  dumamic sprint 2t .Ima odlicne specifikacije tc+ , i jaso fd ,bolje od proseka polusintetickog.Po svim karakteristikama ko preslikani mootul 510 ili skuter tehnosintese ne samo standardi nego i tehnicke karakteristike.Oba polusintetika.Extremno mali udeo pepela 0,05 %.Cena oko 580 dinara.Mogu da ga dobijem jos 150 dinara jefinije.

Ovaj ful sinteticki eko mii se jako dobro pokazao i to samo sa 30% pa se dvoumim izedju ekove i molove  polusintetike.Molova deluje bolje po tehničkim karakteristikama

Promenio član sasa ns 1
g

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

bas gledam nedavno ono husqvarnino 2t ulje ( plavo ) za motorne testere..mami me da ga uzmem za matori TZR :D msm da je sintetika cista,nisam bas dobro pogledao, 1100 dinara..sta vi mislite,sipao sam do sad ipone polusintetiku i silkolene fuchs 2 ,al oba su polusinteticka a oko 1200 dinara su brr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Husqvarna ulje je extra kvaliteta...ali da bude kupljeno kod ovlašćenog distributera.

Stihl (crveno) ja takodje odlično, medjutim, pojavile su se kopije zbog kojih je stradalo puno motornih testera. Može i ono da se koristi (te kopije) ali ne u odnosu koje preporučuje original.

Nis-ovo ulje za dvotaktne motore je isto prilično kvalitetno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Turpijani cilndar to se misli na razbusivan/specijala?
Ne valja bas ni svaka sintetika kao neki govore nece svako modricu stihil i ostala ulja takve prirode za testere
А шта не ваља код тих уља, тестера не врти обртај и не оптеречује се у упореџењу са агрегат на сутеру?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Da malo osvežim temu. 

Za aerox-a, sr50, jet force-a sam koristio iskljucivo motul scooter power 2t full sintetika i sve pohvale, naime koristio sam razna ulja na aerox-u, ali sobzirom da je dnevno prelazio po 100km imao sam i vise generalnih i vise proba ulja raznoraznih, ovako 2t ulje sa eko pumpe, kako sam ga sipao posle 20km je stao skuter, otisao klip, sad pitanje je prethodna istorija i samo stanje agregata do tad, pisem kako se zapravo desilo, posle toga uradjena generalna, koristio bardahl ulje neko isto full sintetic, trajalo 8.000km, otisli klip i radilica. Nakon toga uradjena generalna opet, korišćen od tad motul scooter power 2t full sintetika, prešao nakon toga 21.000km i posle je prodat, ne znam koliko je jos trajalo. Tad me je motul kupio i od tad u svaki sledeci samo to sipam, i koliko god da kosta on će se kupovati. Eto moje  lično iskustvo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova

U novog aeroxa kojeg sam imao od 2005. do neke 2017. godine, do prvog servisa sam sipao Yamalube nakon toga stalno Valvoline 2T. Prodao sam ga nije imao nikakvih mana, radio kao i prvog dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
U novog aeroxa kojeg sam imao od 2005. do neke 2017. godine, do prvog servisa sam sipao Yamalube nakon toga stalno Valvoline 2T. Prodao sam ga nije imao nikakvih mana, radio kao i prvog dana.
Валволин је толико лудо добар, невероватне способности растварања карбонских наслага да је чудо једно. Тако да ако од новог или ремонтованог агрегата се почне са Валволином онда има да се тера веома дуго. Незгодно је кад се преџе на Валволине па после кратког периода чишчења машина почне бучно да ради. И нормално власник:"то уље нема везе"(као и сви други стручњаци).

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja