Jump to content

Moto Zajednica

Jezera Bugarske

Recommended Posts

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Malo švrljah kartama pa vide neka interesantna mesta za nepropustiti!

 

 

Rabiško jezero osim svoje prirodne lepote krije istinu i misteriju. Istina je da se na samoj obali jezera nalazi čuvena Magura pećina dužine hodnika 2,5 km, naravno otvorenih za turiste. Njeni zidovi su bogati pećinskim zrtežima lova koji datiraju od epipaleolita (8000 g.p.n.e.) pa do bronzanog doba (3000 g.p.n.e.)

 

42436246.jpg

 

20378214.jpg

 

1183490366_dc8d7f51c5_o.jpg

 

Misterija vezana za ovo jezero je identična onoj koja već desetinama godina privlači turiste Lohnesu. Da, pogodili ste - čudovište! Doduše ovde legenda čudovište poistovećuje sa somovima mamutskih razmera (350 kg!). Link (googlajte ima brda stranica)

 

P1070935.jpg

 

Drugo interesantno mesto na samo dvadesetak kilometara od gorepomenutog jezera je Pećina Kozarnika iz doba donjeg paleolita (1.6 miliona g. pre sadašnjosti). Naseljavali su je praljudi-lovci koji su na Balkan dolazili iz Afrike i Azije. Smeštena je na samo 6 kilometara od sledeće predlog destinacije.

 

43053862.jpg

 

Treći biser severozapadne Bugarske je Belogradička tvrđava podignuta na Belogradčičkom stenjaku koja zauzima impozantnih 10210 kvadratnih metara. Izgrađena je od strane Rimljana za vreme Rimskog carstva, a obnovljena u XIV veku za vreme Vidinske Bugarske.

 

800px-Belogradchik_fortress_2009.jpg

 

Belogradshick_10.JPG

 

Što se puta tiče, prvobitni Lalajkov predlog bi pretrpeo samo blage izmene. Tačnije u Bugarsku bi ušli kod Zaječara na prelazu Vrška čuka i vozili severozapadnom Bugarskom umesto predloženom i verovatno već odvoženom jugoistočnom Srbijom.

 

Karta tog dela puta

 

Pa, šta mislite?

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ugac - svaka čast za prikaz. :care: Ovo je gre'ota zaobići. Važno je da se formira ekipa

a mesta za obilazak je lako dogovoriti. :takoje:

 

Naravno tu je i faktor vremenske dužine putovanja bitan... :stabre:

Nekome je svejedno da li put traje 5 ili 10 dana ali mnogima nije... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Pa greota tolike kilometre da nagazimo samo zbog jezera. Još ćemo mi nešto interesantno da iskopamo. ;)

 

edit: Preteče me alexanto.

Ja mislim da je Lalajkov predlog od 5 dana i više nego dovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sto se mene tice, bio bih srecan da provedemo 6-7 dana na putu. U satoraskoj varijanti bi to minimalno podiglo cenu celokupnog zaodovoljstva. Ostaje samo pitanje da li imaju svi slobodne dane za ovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ovu Belogradčičku tvrdjavu sam obisao u junu kad sam se vracao sa HU meetinga u bugarskoj. Izgleda fenomenalno, kad se izpentrate na sve one stene pruzaju se odlicni pogledi...vredi posetiti...

Ubacicu kasnije neku sliku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ovu Belogradčičku tvrdjavu sam obisao u junu kad sam se vracao sa HU meetinga u bugarskoj. Izgleda fenomenalno, kad se izpentrate na sve one stene pruzaju se odlicni pogledi...vredi posetiti...

Ubacicu kasnije neku sliku...

post-1793-074277300 1292688418_thumb.jpg

post-1793-027129500 1292688475_thumb.jpg

post-1793-068242800 1292688496_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

ovo mi deluje što se mene tiče realnije od Toscane :jee1:

 

lepo,lepo...aj nas palite još malo...prelepa tura, dajte još slika...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ugac, ideja ti je odlicna i mislim da mozemo da modifikujemo rutu prema tvom predlogu. Verovatno ce to produziti put za jedan dan, ali mislim da to nije strasno. Ko uzima slobodne dane za ovo putovanje, jedan vise nista ne znaci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

I ja bi se pridružio ako je moguče.Samo me interesuje ako je put asvalt svugdje

jer za moje brdo gvožda off rod nikako ne ide.

 

 

:jok: aaaaa, nene, ti ne, nemože, ni govora, nema šanse, cccc....

 

:haha2: ima da ti naplate carinu zbog ovolikog gvožđa, cccc....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Nego, mene zanima nešto drugo,

dali ima u Bugarskoj još drumskih pirata, razbojnika i ostalih prevaranta??

 

Kad sam '96 bio poslednji put avtom, savetovali su me domaćini, da stanem policiji na putu samo, ako ima dvojica policajaca. Ako je samo jedan, sigurno je prerušen, glumi vlast, kasira i zayebava narod. Onda mi je bilo odsavetovano putovanje noću, jer su drumski pirati zaustavljali vozila i pokrali im sve, čak i avto. Ja sam tada prespavao u kolima na čuvanom šleperskom parkingu.

 

Dalje, bila je slovenačka familija sa novom Honda HRV, zaustavljena, oduzeto im je bilo vozilo i posle prijave policiji, rečeno im je, da spreme 5000 DM, ako žele avto nazad. Iskorumpirana policija načisto.

 

Za vreme komunizma toga nije bilo, kupci novih Lada čekali su 12 godina na isporuku vozila, rekao nam je jedan švercer u Borovcu, koji je imao "privatnu menjačnicu".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@ Tomo

 

Ne brini...to ti je otprilike kao sto pricaju i za Srbiju...bio sam nekoliko puta autom, a bio sam i letos motorom. Nisam imao nikakve probleme, samo sam jednom dao reket za radar kad sam bio autom, kao sto moram da dam i ovde i u Bosni i u Crnoj Gori.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Ako odavde krene cela horda (čitaj preko 20 ljudova), teško da par drumskih razbojnika (PA ČAK I BUGARSKIH! :D ) može da joj naudi. :P

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Nego, mene zanima nešto drugo,

dali ima u Bugarskoj još drumskih pirata, razbojnika i ostalih prevaranta??

 

Kad sam '96 bio poslednji put avtom, savetovali su me domaćini, da stanem policiji na putu samo, ako ima dvojica policajaca. Ako je samo jedan, sigurno je prerušen, glumi vlast, kasira i zayebava narod. Onda mi je bilo odsavetovano putovanje noću, jer su drumski pirati zaustavljali vozila i pokrali im sve, čak i avto. Ja sam tada prespavao u kolima na čuvanom šleperskom parkingu.

 

Dalje, bila je slovenačka familija sa novom Honda HRV, zaustavljena, oduzeto im je bilo vozilo i posle prijave policiji, rečeno im je, da spreme 5000 DM, ako žele avto nazad. Iskorumpirana policija načisto.

 

Za vreme komunizma toga nije bilo, kupci novih Lada čekali su 12 godina na isporuku vozila, rekao nam je jedan švercer u Borovcu, koji je imao "privatnu menjačnicu".

 

ma da normalno, jedu malu decu...ali samo malu, tako da nemaš brige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

ја се такође приватам да испратим па да видимо како би то испало.....

ипак има мноо коцкица да се сложи до тада...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Nije sasvim bez osnova ono sto je TomoB napisao. 1994. sam licno doziveo reketiranje i od policije (da bi me pustili na granicni prelaz) i od carinika. Prve sam resio sa 20 DM, a druge sa bocom viskija i boksom cigareta. Ipak nadam se da je to proslost. I za Rumuniju sam slusao slicne price, ipak ove godine sam sam presao 2.000 km po Karpatima, bez ikakvih problema.

Inace veoma sam zainteresovan za ovo putovanje, s tim da bi jao isao na 7-8 dana i pokusao obuhvatiti sto veci deo prirodnih lepota. Rado bi se prikljucio grupi, makar i jednim delom puta. Prosle godine sam se hteo prikljuciti KochiMatorom za Rumuniju i na kraju sam moram ici sam. Nadam se da cu ove godine imati vise srece.

Volio bi da oni koji su prosli planine Bugarske daju svoje sugestije kuda ici.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja