Jump to content

Moto Zajednica

TS Kataklinger

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Prilikom jucerasnje voznje pobode MZja stisnuh kvacilo on nesto prozvaka kao skrgutanje metala o metal i nastavi da radi u leru.

Povezem dalje on ide i cuti.Cim malo potegnem obrtaje skripa neka u masini i pobada.Nista sta cu nego na malom gasu dovezem do kuce sacekam da se ohladi pa polako otvaranje.Sumnjao sam na zeger klipa ili karika da je neka pukla ali nije.

Klipnjaca mrda malo levo desno pojele se podloske ali nije uglicasti udonjoj pesnici.Prilikom okretanja radilice u nekom momentu se cuje neko klak i glavna sumnja je pala na bocni lezaj radilice i to desni sa strane diname., mada me cudi da radilica nema ni malo lufta.

 

Sa rasturanjem sam stigao dovde a sutra ide na pola pa cu da znam definitivno a evo i malo slika kako sam to radio danas pa nekom mozda zatreba a neko mi moze i reci da negde gresim

 

post-4530-012143300 1291834979_thumb.jpgpost-4530-053490100 1291834984_thumb.jpgpost-4530-080189200 1291834989_thumb.jpgpost-4530-010366300 1291834993_thumb.jpgpost-4530-056050200 1291834996_thumb.jpgpost-4530-097725700 1291835001_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Au majku mu... :staa2::staa2::staa2:

 

Ako ništa drugo bar je rikno kada je vreme, ne bi valjalo u sezoni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

e moj rodjace, ja sam tako terao voshoda dve ipo godine... da nisu semerinzi zviznuli letos i da nisam imao rezervnu radilicu jos bi to teralo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Au majku mu... :staa2::staa2::staa2:

 

Ako ništa drugo bar je rikno kada je vreme, ne bi valjalo u sezoni.

Poranio je bar tri dana al sta cu , odo da otvaram dalje

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

E sad

 

- da li da menjam samo njega

-Dal oba

-Dal i semeringe

-Dal i iglicasti na radilici

 

inace crknuti lezaj je bio 6306 C3 WG i mislim jos da je FAG

 

Da ima pravih delova ne bi se mislio ni sekund a ovako ne mora da znaci da je pametno dirati ostalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

E sad

 

- da li da menjam samo njega

-Dal oba

-Dal i semeringe

-Dal i iglicasti na radilici

 

inace crknuti lezaj je bio 6306 C3 WG i mislim jos da je FAG

 

Da ima pravih delova ne bi se mislio ni sekund a ovako ne mora da znaci da je pametno dirati ostalo

 

 

Bilo bi pozeljno oba,ali to trazi jos posla.Semering do paljenja,zavisi koliko je star,mozes promeniti,radilica ako ima lufta mora napolje i menjaj onda sve naravno,pa lepo na balansiranje,u tom slucaju menjaj oba lezaja radilice i sve semeringe,sad ti je prilika da to odradis.Sto se delova tice,lezajevi nisu problem,mogu se naci kvalitetni do 1000 dinara,za ostalo po potrebi.

Ustanovi tacno u kakvom ti je stanju radilica,tj,donja pesnica i ima li lufta,kod njega je bar to lako ustanoviti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

klipnjaca mrda malo levo desno jer su malo pojedene podloske ali u iglicastom nema lufta

ma te podloske mozda imam ja 2kom,bas od ts,a daj mi dimenzije i tvoje su na poklon,,ako ih imam,od etz,a imam sigurno a za ove moram da proverim,cas je izbijes,ubacis,nabijes na presu,izbalansiras, i ko nova :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

klipnjaca mrda malo levo desno jer su malo pojedene podloske ali u iglicastom nema lufta

 

 

Menjaj taj lezaj radilice koji ti pravi problem,proveri stanje semeringa do paljenja,sklapaj i pali !

Boki je naravno u pravu,ali levo-desno je ok malo,gore/dole radovi,znas i sam...ne valjaaa..ja je nebih dirao,a ako bih je rasturao,onda bi radio sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Masina otvorena i . . . .

post-4530-019569900 1291902995_thumb.jpgpost-4530-039836300 1291903004_thumb.jpgpost-4530-086628900 1291903011_thumb.jpgpost-4530-007535000 1291903018_thumb.jpg

 

 

Lezaj na strani diname

 

au... :staa2: :staa2: ala si ga opravio svaka ti cast... :moto3:;) ja bi menjao oba semeniga, i oba lezaja kad je vec otvorena masina... ::)

a tja luft u radilici promeni bakarne podloske ako su mnogo stradale.. Jednostavno kad si vec otvorio masinu promeni sve sto mozes...

 

PS. imas da nadjes c4 lezajeve odgovarajucih dimenizja... *(Lezajevi)*

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Au bre, Kataklinger, nije ovo trebalo da se desi! :'( A ako je već moralo, dobro je da je sada na pragu zime.

 

Meni lično se, kao prvo, ne sviđaju te razne boje na čelu klipa. <_< Al' 'ajd... :stabre:

 

Za razliku od toga, a koliko je moguće videti na fotki, cilindar mi se sija k'o puška i to mi se sviđa. :takoje:

 

Pošto si spomenuo da su se šajmne u velikoj pesnici ojele, bilo bi dobro da pribaviš druge, odgovarajuće i da, svakako promeniš i ležaj velike pesnice. Nije nešto skup, a radilica mora na presu i ovako i onako.

Lepo to daj onda da se učačka u dozvoljenu toleranciju, da se izbalansira i onda si miran!

 

Semeringe radilice stavi obavezno od Vitona. Jesu skuplji, ali ne postoji bolji materijal od njega. ;)

 

Spoljne ležajeve radilice trpaj isključivo SKF. Imaju ih po radnjama u odgovarajućoj klasi tolerancije. Pazi na to!

 

A onda kad si već sve to odradio, proveri na komparateru i radijalni zazor klipa na maloj pesnici, ako je veći nego što treba, ustanovi zbog čega je i zameni "krivca".

 

Ako bude trebalo nešto, viči. Oganizovaćemo se da ti pomognemo. :aha: 'Fala Bogu imamo vremena do sezone...

 

'Aj živo, zdravo! :zdravo:

 

PS

Gledaj da izbegneš mađarske (tj. tajvanske) delove kako god znaš!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

menjaj sve! kad si vec otvorio, zavrsi da te ne boli glava posle, ionako nije mnogo skupo a pocelo sranje od vremeta. ja sam stavio zkl lagere po drugi put po savetu mog brata koji radi u nekoj firmi koja je izmenjala razne proizvodjace lezajeva i cija su iskustva najbolja sa zkl (slovacka).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kad je vec masina dole i rasklopljena - menjaj sve lezajeve i semeringe. Motor ti je vec star 30 godina, kad je crko ovaj lezaj, ni drugi nece jos dugo. Zima pocinje, pa imas vremena da sve to lepo uradis i da te ne boli glava ! Takodje prekontrolisi i stanje drugih lezajeva u masini .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Nema me po forumu, ali ovo videh... strasno.... kako ga je samlelo ko mleveno meso...

Koji je ovo lezaj? Originalni sigurno nije jer koliko vidim ovaj ima metalni kavez, a original je sa termoplastikom, i njemu ovo ne boze da se desi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Posto se Cika dulu ne svidja boja klipa ova slika je sa svecicom Bosna F 100post-4530-063152600 1292058908_thumb.jpg

 

A ova je celo klipa sa NGK B8H S

 

post-4530-031618200 1292059147_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja