Jump to content

Moto Zajednica

Koje je najvece fabricko djubre od motora?

Recommended Posts

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Sta cu kad volem droge....

A zakljucak je da doticni ima strah da ce jos teze prodati svoj takozvani motor ako slucajni kupac procita moja piskaranja. U startu sam izvalio o cemu se radi kad sam video reakciju na to sto sam napisao da 2000. godiste mozes da biras za 1500e. A poenta i dalje je da je kle sranje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

. A poenta i dalje je da je kle sranje.

Slazem se. Gotovo da nema goreg motora, osim KTM-a 1nanana.gif

slazem se ja da je ktm sranje samo je fora sto u toj klasi ne postoji bolji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Jeste bravo gavro,bas mi je neverovatna zelja da sto pre prodam motor.Mora da si bar ceo sat razmisljao kako da mi kazes nesto pametno kako bi opravdao svoje recenice.Da si iole procitao oglas kako treba,shvatio bi da motor nece vise biti na prodaju cim krene sezona,a razlog prodaje je samo taj sto momentalno mogu da priustim sebi neki bolji koji sam pre gledao,a za koji nisam imao para.A da hocu da dam motor ispod cene prodao bih ga vec posle 2 dana jer mi se javilo bar 10 ljudi.

 

 

Uvek postoje "pametnjakovici" na forumu nekako je to nemoguce izbeci.

Steta je sto niko od njih nikada ne moze nista pametno reci ili pak na pravi nacin opravdati ono sto kazu 0takoje.gif0takoje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Taj isti dvocilindras kad se otvori na 60ks i kad se odrzava,apsolutno parira novijim 600ccm motorima koji imaju 60ks ili cak i MANJE !

Odrzavanje je lako,a jedina mana na tim motorima jeste magnet koji evo danas moze da se zameni za 200e.A kao sto svaki motor nije savrsen tako i on ima te mane.

 

A mene apsolutno ne bi cudilo da opet izbace taj isti motor nesto unapredjeniji,jer momentalno skoro svako trziste izbacuje nove modele sa 500ccm motorima.

A cinjenica je da je TAJ isti motor REDNI od 500ccm bio na Paris Dakar rally 1990 ili 91 godine lagacu te.Na istom tom enduro motoru ili ti KLE.

 

E sad ja tebe pitam da ti meni ovde navedes CINJENICE da ne kazem kljucne koje bi osporile ovo sto sam ja rekao i dokazale da je ta mashina losa.

Pucaj !

Nema dečko činjenice već je lepo napisao da on tako misli.

Ja sam sa tim Rotaxom za skoro četiri godine prešao blizu 80.000 km i mislim da nije zaslužio da bude proglašen za najveći promašaj moto industrije.

Tako sada je još zima pa sedimo kući i mislimo. :zdravo:

Dobar fazon mislioci.:lol:

Šinobus, kada dođeš u Šabac sledeći put plaćaš piće što smo te nasmejali. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Zavisi sa cime ga meris,ako meris toplomerom onda si u prednosti 1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

A,moj se ne meri u ovoj temi!Jedino ako imas tastu.... :lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Jeste bravo gavro,bas mi je neverovatna zelja da sto pre prodam motor.Mora da si bar ceo sat razmisljao kako da mi kazes nesto pametno kako bi opravdao svoje recenice.Da si iole procitao oglas kako treba,shvatio bi da motor nece vise biti na prodaju cim krene sezona,a razlog prodaje je samo taj sto momentalno mogu da priustim sebi neki bolji koji sam pre gledao,a za koji nisam imao para.A da hocu da dam motor ispod cene prodao bih ga vec posle 2 dana jer mi se javilo bar 10 ljudi.

 

 

Uvek postoje "pametnjakovici" na forumu nekako je to nemoguce izbeci.

Steta je sto niko od njih nikada ne moze nista pametno reci ili pak na pravi nacin opravdati ono sto kazu 0takoje.gif0takoje.gif

realno nisam ni gledao tvoj motor niti sam znao da si ga oglasio. A ti malo spusti loptu sa vredjanjem. Pomiri se sa tim da vozis krs jer da nije tako ne bi ni imao zelju da ga menjas za bolji. Mnogo sve primas licno, ne poznajem te, a kakve komplekse pokazujes kroz pisanje, nemam zelju ni da te upoznam. Meni se *ebe sta ko misli o motoru koji u tom trenutku posedujem jer ih i onako menjam kao carape, ako je meni ok onda me briga za misljenje drugih. Ja o tebi licno nisam do sad napisao nista lose dok ti sve vreme mene licno vredjas. Ja jesam provokator i to mi jedan od nacina da ubijem dosadu kad ne vozim ili ne radim, forum izmedju ostalog sluzi da iznesemo svoja misljenja. Imao sam KLE(sva sreca kratko) i mogu da dam svoju ocenu o tom krsu koji neki nazivaju motor,a ti mene ne poznajes i nemozes da me ocenjujes kao licnost. Druzenja motorista tu i tamo posecujem kad sam u srbiji pa ako imas zelju da me upoznas, vredjas ili sta god, uradi to tamo ,pusti me vredjanja preko tastature. I da..KLE JE KRS!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Znas kad se ljudi osete uvredjenim ?

Onda kada shvate da nisu u pravu,a znas kada provokator popizdi ? Onda kada mu neko dokaze da nije u pravu.

A jel znas koja je razlika izmedju provokatora i "trolera" ? Razlika je ta sto provokator ima sta pametno da kaze,a troler samo troluje.

 

Tvoje trol recenice su opste poznate ovde,ko ne razume objasnicu mu. Trol recenica je ona vrsta recenice koja kada se kaze ima smisla samo za onoga ko je to rekao. Dakle "KLE je krsh" je takva od njih i celi tvoji postovi su takvi.

A sto se tice upoznavanja i to,iskreno suvise se nase tacke razumevanja razlikuju da bih iole zeleo da prozborim 2 recenice sa nekim ko nije u stanju da mi odgovori na jedno prosto pitanje nego mi odgovori sa "cccc"

 

Zao mi je ako se osetis uvredjenim,ali ja samo iznosim cinjenice.0takoje.gif

 

LIGHTS OUT,GAME OVER1zdravo.gif

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

decko mogu da ti napiem elaborat o masini koja je u kle, o ogibljenju pomenutog motora, o tome na kojim je pozicijama zavrsio na dakaru ali u kojoj klasi i ko su mu bili konkurenti. Sta se sa istim dogodi kad pukne lanac u masini i kakav sve karambol napravi a da se lanac pre toga nije uopste cuo cak ni na leru. Vidim da i dalje pokusavas da me spustis ali slabo ti to ide jer znam vise o tvom motoru i ako mislim da je krs nego ti koji ga posedujes. To sto ne ulazim u ozbiljne rasprave i ne trudim se da detaljno obrazlozim zasto je kle krs je samo zato sto si ti neverovatna paljevina i to prilicno plitke glave. Ponasas se kao da ti je kle prvi motor(mozda i jeste)ako ne racunamo kineski skuter koji si imao pre njega, pa si se zaljubio u njega i ne sme niko da ga pipne. Mogao bi svasta da ti napisem sta je sve lose na njemu ali ti to ne bi razumeo jer si plitak.Napravio si ogroman poduhvat na svom motoru, promenio si tegice na rucicama,samo proveri jesi sigurno i njih zavrnuo kako treba, nije to lako odraditi kako treba. Lozim ili trolujem ,meni je svejedno sve dok ima vas koji se palite kao sibice. Sa ozbiljnim ljudima pricam ozbiljno, ko me poznaje zna ko sam, ostatak foruma verovatno nerviram ali to mi je obaveza. I nadam se da si konacno napravo malo vise od tih par stotina metara od kuce, ipak je to KLE BATO!!! cccc

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

decko mogu da ti napiem elaborat o masini koja je u kle, o ogibljenju pomenutog motora, o tome na kojim je pozicijama zavrsio na dakaru ali u kojoj klasi i ko su mu bili konkurenti. Sta se sa istim dogodi kad pukne lanac u masini i kakav sve karambol napravi a da se lanac pre toga nije uopste cuo cak ni na leru. Vidim da i dalje pokusavas da me spustis ali slabo ti to ide jer znam vise o tvom motoru i ako mislim da je krs nego ti koji ga posedujes. To sto ne ulazim u ozbiljne rasprave i ne trudim se da detaljno obrazlozim zasto je kle krs je samo zato sto si ti neverovatna paljevina i to prilicno plitke glave. Ponasas se kao da ti je kle prvi motor(mozda i jeste)ako ne racunamo kineski skuter koji si imao pre njega, pa si se zaljubio u njega i ne sme niko da ga pipne. Mogao bi svasta da ti napisem sta je sve lose na njemu ali ti to ne bi razumeo jer si plitak.Napravio si ogroman poduhvat na svom motoru, promenio si tegice na rucicama,samo proveri jesi sigurno i njih zavrnuo kako treba, nije to lako odraditi kako treba. Lozim ili trolujem ,meni je svejedno sve dok ima vas koji se palite kao sibice. Sa ozbiljnim ljudima pricam ozbiljno, ko me poznaje zna ko sam, ostatak foruma verovatno nerviram ali to mi je obaveza. I nadam se da si konacno napravo malo vise od tih par stotina metara od kuce, ipak je to KLE BATO!!! cccc

 

Znaci pukao ti je lanac u masini? U tome je stos dakle?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

decko mogu da ti napiem elaborat o masini koja je u kle, o ogibljenju pomenutog motora, o tome na kojim je pozicijama zavrsio na dakaru ali u kojoj klasi i ko su mu bili konkurenti. Sta se sa istim dogodi kad pukne lanac u masini i kakav sve karambol napravi a da se lanac pre toga nije uopste cuo cak ni na leru. Vidim da i dalje pokusavas da me spustis ali slabo ti to ide jer znam vise o tvom motoru i ako mislim da je krs nego ti koji ga posedujes. To sto ne ulazim u ozbiljne rasprave i ne trudim se da detaljno obrazlozim zasto je kle krs je samo zato sto si ti neverovatna paljevina i to prilicno plitke glave. Ponasas se kao da ti je kle prvi motor(mozda i jeste)ako ne racunamo kineski skuter koji si imao pre njega, pa si se zaljubio u njega i ne sme niko da ga pipne. Mogao bi svasta da ti napisem sta je sve lose na njemu ali ti to ne bi razumeo jer si plitak.Napravio si ogroman poduhvat na svom motoru, promenio si tegice na rucicama,samo proveri jesi sigurno i njih zavrnuo kako treba, nije to lako odraditi kako treba. Lozim ili trolujem ,meni je svejedno sve dok ima vas koji se palite kao sibice. Sa ozbiljnim ljudima pricam ozbiljno, ko me poznaje zna ko sam, ostatak foruma verovatno nerviram ali to mi je obaveza. I nadam se da si konacno napravo malo vise od tih par stotina metara od kuce, ipak je to KLE BATO!!! cccc

 

Znaci pukao ti je lanac u masini? U tome je stos dakle?

nije u tome stos, desavala su mi se i veca sranja na drugm motorima pa ne mislim da su losi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Kad god naletim na ovakve rasprave uvek mi na pamet dođu reči pesme Carl Perkinsa:

 

"You can burn my house,

Steal my car,

Drink my liquor

From an old fruitjar.

 

Do anything that you want to do, but uh-uh,

Honey, lay off of my shoes

Don't you step on my blue suede shoes"

 

Dakle, radi mi šta oćeš ali mi u motor ne diraj :lol:

 

Stvarno ne kapiram "portparole amatere" kawasakija/bem-vea/honde paprike/...../ i sve ostale,

koji svojom svetom dužnošću smatraju demantovanje svake negativne reči, napisane (diljem cyber spejsa) o svom motoru kao da su ga oni lično projektovali, sastavili i pustili u prodaju .

 

Ja vozim motor srar 30+ godine, koji ima očajne kočnice problematično vešanje, lance koji počinju da zveče već posle 10,000 km...sve ja to znam i ne mora niko da mi kaže ali zadovoljsto koje mi pruži kad se ja i stara dama ogledamo u gradskim izlozima, kad nam svako malo neki prolaznik ili neko iz kola klimne glavom u uz osmeh pokaže :takoje::takoje: ... to nema cenu, to se ne kupuje u hondinom ili bmw salonu.

 

Ljudi vozite svoje motore i uživajte u njima svaki tren. Sve ostalo je potpuno nebitno :zdravo:

  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Kako ne razumes kale,nije stos u tome,stos je u tome sto je on ucrtao sebi da je nesto lose i to je to. Sama recenica "nerviraju me ljudi koji voze golf 2 dizel" je dovoljna.

 

Alo pa koliko plitak mozes biti da tebe nerviraju ljudi koji voze golf 2 dizel ? Iskreno stariji si od mene,ali momentalno se smejem celoj ovoj prici.

Jer da JESTE prvi mi je motor i da jeste vozio sam skuter,ali moje razmisljanje je daleko od tvog.Ja neke recenice koje si ti prozborio nikada,ali nikada ne bih rekao.

 

A ti kao da ne kapiras,ja te namerno ovo pisem,tako da kasnije sta god ti budes rekao nekako ce se uzeti sa rezervom.Mene bas briga ja nista lose nisam rekao,a nigde nisam rekao nesto sto nije tacno.Za tebe to ne bih rekao.

 

I nemoj da pises elaborat,dzaba ces trositi vreme.Ipak KLE je krsh,a ljude koje voze krseve ne treba slusati jel tako ? 1Mina.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

koliko je dobar rekao si sam kad si ga platio u startu 600-800e vise od realne cene, opet u njega ulozio neke pare, provozao 100m i stavio na prodaju. Ali polako shvatam da posedujes i golfa 2, ako je jos beli onda totalno razumem zasto je tvoj zivot sjeban. Jel ti trosi golf 3 litre nafte po gradu, ide i na loziku a penje se uz masnu banderu? Da ti nije Dragan Torbica neki rod?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Kako ne razumes kale,nije stos u tome,stos je u tome sto je on ucrtao sebi da je nesto lose i to je to. Sama recenica "nerviraju me ljudi koji voze golf 2 dizel" je dovoljna.

 

Alo pa koliko plitak mozes biti da tebe nerviraju ljudi koji voze golf 2 dizel ?.....

 

Matori, pa nije valjda da uz KLE-a voziš i golf 2 diesel :D :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Ova tema opet postade jedna od mnogobrojnih " ANTI BMW " tema :lol:

 

 

Pa kad se vi BMW-jaši ne biste tako lako primali i pisali sastave koji po obimu mogu da se porede sa delom "Rat i mir", takve teme ne bi ni nastajale. Druga je priča to što su vam SVI motori SRANJE osim BMW-a, gledam temu o Triumph Tiger-u 800, prosto je neverovatno koliko se živcirate zbog provokacija, BMW je motor a ostali su TROTINETI. Veliki sam ljubitelj BMW automobila i pojedinih modela motora (F800GS, HP2 Sport itd) ali me strah da se ne istripujem kad uzmem nešto takvo da vozim pa ću da nastavim da vozim ovo moje govno od Yamahe XT ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Golf nije dizel zapravo je 1.3 benzinac ima i plin i trosi 7l plina na otvorenom putu.Nije da se hvalim,ali auto je od mog teche uzet,prvi vlasnik ima realnih 150 000km,ja sam ga uzeo sa 120 000km.

Za moje potrebe odlican,malo ulaganja i to je to.

 

KLE sam kupio od svojih para,a pritom studiram i radim. Takodje stelovanje ventila i karba i stavljanje KN filtera i svega ostalog sto sam ja hteo sam uradio od svojih para i momentalno mogu da kupim drugi motor od svojih para.

 

Motor je bez ulaganja i ja znam sta sam kupio.

 

Al jbg sta vredi tebi objasnjavati,velika je razdaljina izmedju nas 2ice.

I zapravo moj zivot nije 'sjeban",ali drago mi je sto tako mislis,kao sto sam rekao malogradjansko ponasanje i vaspitanje koje ide po nacelu "ako crkne meni krava,neka crkne i komsiji" je meni opste poznato.

 

Sta vise ja sam ponosan sto mogu da kazem da imam svoja kola u koje ja dajem licno svoje pare i sto imam svoj motor koji sam licno kupio i za koji licno dajem svoje pare.

Malo je ljudi koji to mogu da kazu,bar sa mojim godinama.

Kola cu verovatno promeniti za godinu,dve opet od svojih para ako nesto u medjuvremenu ne iskrsne.

 

A kada mi ti budes nasao motor koji ima nov lanac i lancanike,promenjen filter ulja i ulje,xenon,drugi izduv,kofer od 46l,ustelovane ventile i karburatore,promenjen vazdusni filter i stavljen KN u stanju kakav je moj za 1500e,odma mi daj link kupicu ga.

 

Do tad mozes samo da se pravis pametan i da pametujes,jer je ocigledno da i kada zelis da ispadnes pametan,zapravo bude suprotno.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja