Jump to content

Moto Zajednica

Koje je najvece fabricko djubre od motora?

Recommended Posts

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Znaci bas kao sto tema glasi?

 

Koji je to ozbiljniji motor koji se pokazao kao totalni promasaj?

Hajde da se usredsredimo na preko 250cc i da ne budu dvotaktni!

 

Znaci koji je to motor koji je stalno nesto zakazivao, imao neku katastrofalnu fabricku manu, los agregat koji se stalno kvario... :bljak: :bljak: :bljak:

 

 

PS: Zamolio bi ST sektu, AT sektu i BMW sektu da se klone ove teme, ne zato sto mislim da su ti motori losi (daleko od toga) nego zato sto znam da nece odoleti da namazu jedni druge :lol:

 

Idemo! :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

koliko sam citao prvobitna serija Honde VF 750F iz 1983 god. je imala ozbiljnih problema sa razvodom ventila, crkavali su lanci i spaneri, nisu bili bas pouzdani.. ALI svetla strana tog nemilog dogadjaja je ta da su Japanci posle tog neuspeha ponovo seli za sto i promuckali malo glavu i napravili jedan od najsavrsenijih motora ikad - LEGENDARNI VFR 750 koji je imao razvod preko zubcanika i to resenje se pokazalo kao puno pogodak :)

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

VF 1000 F

 

Obrazlozi :takoje: Nije u redu da ga samo namazes a da ne kazes sta nije bilo u redu. Mada pretpostalvjam da se slican slucaj kao sa VF 750. Lanci i spaneri?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

VF 1000 F

 

Obrazlozi :takoje: Nije u redu da ga samo namazes a da ne kazes sta nije bilo u redu. Mada pretpostalvjam da se slican slucaj kao sa VF 750. Lanci i spaneri?

da, kompletna gama 400-500-750-1000 ccm je imala isti problem, VF1000F je nasledio model VF1000R koji je imao zubcanike i resena stvar :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CX 500 E ,"83g.

Tacno je da je Hondin model iz "82/'83.post-14648-004849400 1294162198_thumb.jpggod. VF 750 S imao problem .To je Custom ili polu-coper verzija uspesnog modela VF 750 F ,tj. imali su zajednicki agregat s tim da je S imala kardan za finalni prenos. Skandal je bio kad je nemacki Motorrad objavio da je Honda pozvala u servis vlasnike VF 750 S sa brojevima motora od-do. To je bilo prvi put da se zbog propusta u proizvodnji opozove jedan znacajan broj motocikala .Problem je bio u propustu prilikom termicke obrade radilice i bregastih osovina ,a rezultat je bio lom ovih elemenata agregata a u prvih 500- 2000Km. Interesantno je da VF 750 F nije imao ovaj problem .Honda je u ekspresnom roku otklonila problem u proizvodnji a i kod onih kupaca koji su se uklapali sa br. motora od-do. Posledica svega je da niko vise nije hteo da kupi S model i lager tih motocikala je primorao rukovodstvo fabrike da ide u drasticno smanjenje cene ,koja je isla i do 40%. To je znacio i kraj ovog ,po mnogim tehnhickim resenjima ,inovativnog Hondinog modela . Nekoliko VF 750 S je tada ,po snizenoj ceni ,uvezeno u NS i svi su presli X Km , bez problema .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CX 500 E ,"83g.

Da bi bilo jasnije o kojem modelu Honde VF 750 S se radi ,evo malo vece slike Na USA i jos nekim trzistima je imao oznaku Sabre

post-14648-067581900 1294175389_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Ubedljivo naj vece djubre od motora je BMW R 1200 GS ADVENTURE 2011god !!!!!!!!!!!!!!!

 

kakav je to motor kad ja ne mogu da ga imam i vozim .. Djubre !!

  • Podržavam 20

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ubedljivo naj vece djubre od motora je BMW R 1200 GS ADVENTURE 2011god !!!!!!!!!!!!!!!

 

kakav je to motor kad ja ne mogu da ga imam i vozim .. Djubre !!

 

 

Oćeš ti da dobiješ po pičsi ? :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Da bi bilo jasnije o kojem modelu Honde VF 750 S se radi ,evo malo vece slike Na USA i jos nekim trzistima je imao oznaku Sabre

post-14648-067581900 1294175389_thumb.jpg

 

Sad sam ga prepoznao! Kako sam se na njega palio kao klinac... Da li je i Denci vozio takav, samo crno-crveni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CX 500 E ,"83g.

Koliko znam , Denci nije posedovao VF 750 S ali je moguce da je jedan bio kod njega u servisu . Svi koji su bili tada uvezeni u Novi Sad su bili bordo-crvene metalic boje .a to je i najcesca boja na EU trzistu . Zanimljivo je da je serijska oprema obuhvatala :alarm ,sajlu za zakljucavanje koja se izvlacila ispod leve bocne dekle ispod sedista i to je bio prvi serijski motor sa LCD intrument tablom integrisanom sa analognom .

post-14648-012026600 1294237526_thumb.jpgpost-14648-098636500 1294237560_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CX 500 E ,"83g.

Na slici je Honda V 45 Sabre , model za USA trziste sa zapreminom motora od 750ccm a skoro je potpuno jednak EU modelu VF 750 S .....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

bigbad86 Nemoj da se ljutiš, stvarno mi je značio ovaj odgovor. Evo da nastavimo temu: Pitao sam ćaleta koje je za njega najveće đubre od motora. Po njegovom iskustvu to je Vespa koju je on polovnu kupio sredinom šezdesetih prošlog veka. Sve joj se kvarilo, više je bila u garaži nego na putu. Teško se dolazilo do delova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

jawa 350....:staa2:

Slazem se, moj cale (koji je takodje bio motorista u svoje vreme) mi je branio da kupim Jawu 350, govorio mi da ce me izbacit iz kuce ako to kupim, i naravno posle sam kupio MZ :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ne, ne, dragi moji, nije Jawa 350 najgore fabričko đubre. To je ČZ 350. Jako je nalik na Jawu, samo što nisam nikada video primerak Jawe u tako jadnom stanju kao ČZ 350. Govorim o modelima na 6V. Razlike su bile u ramu, mašina je, verovatno, pravljena od lošijih materijala od Jawinih, struja je bila još katastrofalnija... I kod Jawe i kod ČZ, + je išao na ram, a - se razvodio žicama....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Najvece djubre od motora su gpz 500 i gs 500 povraca mi se kad ih vidim,a tek kad im cujem zvuk kad da neko frezira bastu,a i bmw bokseri ne zaostaju mnogo.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Ja mislim da su gs 500, gpz 500 i bmw boxeri najvece fabricko djubre od motora. Zasto? Pa zato sto se pravim znalcima i velikim poznavaocima povraca kad ih vide i cuju, naravno.

  • Podržavam 31

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

tomos modeli posle 1991 god . :neznam:

 

razlika starih tomosa, t 12, t 14, apn4,6, elektronik 90, bt, cross junior i ovih <novih> modela je ko nebo i zemlja ...

 

da dodam i Ruski Zid 50 i 125 , kome se osim agregata sve raspada posle 10 k km :aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Najvece djubre od motora su gpz 500 i gs 500 povraca mi se kad ih vidim,a tek kad im cujem zvuk kad da neko frezira bastu,a i bmw bokseri ne zaostaju mnogo.

 

 

u onoj drugoj temi je neko bacio link test motora na 100000km ... prvi na listi motora je bio gpz 500 ... .

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Jad da znate sto volim da lozim,vozace gpz-a,i boksera vise nego leba da jedem :moto3: ...a inace ih stvarno neopisivo mrzim,mislim na motore naravno :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja