Jump to content

Moto Zajednica

Koje je najvece fabricko djubre od motora?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C
pre 18 minuta, stryker_026 je napisao:

Ne razumem koliko bi ti dao za recimo original koji je potpuno restauriran on je ti motorom presao 11000km za 44 dana bez bilo kakvog kvara ako se dobro secam njegov motor je osamdeset i neko godiste ne znam tacno izvoli da vidim da motor tog godista predje toliko bez kvarova

Nije taj motor presao za 44 dana 11000 km zato sto ga je doticni iskasapio!

Mogu da razumem do 10% kao sto je Stari Roker rekao, da motor bio ostecen, slupan, nekompletan, itd.

Ti ceo fabricki motor iskasapis i napravis nesto ovako da se neponavljam.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Prešao jer ga je poboljšao zašto bi bilo ko normalan sređivao polovan  slupan motor tog godišta  kad je isplativije kupiti drugi polovan u voznom stanju i to sređivanje slupanog motora je uvek pod znakom pitanja što se pouzdanosti tiče

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C
pre 25 minuta, stryker_026 je napisao:

Ne razumem koliko bi ti dao za recimo original koji je potpuno restauriran

Negde sam vec pisao da po mojoj proceni motori stariji i donekle retki vrede od 2000-3000€ u zavisnosti u koliko su dobrom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

A garancije da ih nađeš u dobrom stanju bez da neko nije čačkao oko njih su skoro nikakve motor gubi status oldtajmera ako se na njemu nalazi deo koji nije fabrički

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C
pre 28 minuta, stryker_026 je napisao:

koji imaju dovoljno znanja i mozga da preprave motor po svom ukusu o tome koliko ih to kosta je suvisno da se govori

Treba da posalje CV i radove u Tokio direk u Hondu, mozda ga zaposle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C
pre 7 minuta, stryker_026 je napisao:

Prešao jer ga je poboljšao zašto bi bilo ko normalan sređivao polovan  slupan motor tog godišta  kad je isplativije kupiti drugi polovan u voznom stanju i to sređivanje slupanog motora je uvek pod znakom pitanja što se pouzdanosti tiče

Zato sto su tako i nastali cafe racer-i pakuj sta imas i nabavis, uprosti ga sto vise pa kako ispadne samo da se kotrlja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2348 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nije poenta u preći pola Evrope oldtajmerom. Ja vozim jedan motor 22 godine . U moje ruke je došao kad je imao 25. Od kad ga vozim slušam priče o tome kako sam lud što putujem motorom iz prošlog veka. 

Svaki motor koji je ispravan može da napravi 15-20 hiljada za sezonu ako se pažljivo vozi. Isto tako nema garancije da noviji motor neće stati 700 km od kuće. 

Ovde pričamo o jednom originalnom fabričkom motoru u odličnom stanju koji je nepovratno uništen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C
Pre 8 sati, stryker_026 je napisao:

Onda možemo reći da je svako ko ima modifikovan auto ili motor upropasti fabrički original sa čim se baš ne bih složio 

Zaspao sam sinoc pa nisam stigao da ti odgovorim, ima ljudi koji modifikuju motorcikle i preprave ih ne da budu u funkcionalnom stanju vec poboljsaju stvari koje nisu postojale tih god viljuske, felne, kocnice, pa se poigraju na kraju i sa estetikom.

Npr ovo je po meni interesantan projekat, nikada mi ne bi palo na pamet to da uradim. Jeste prepravio jednu legendu i napravio zaista projekat vredan postovanja.

20200405_081418.jpg

20200405_081339.jpg

20200405_081350.jpg

20200405_081400.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Secam se vremena da niko nije hteo da kupi Z 750 turbo, lose kocnice, ispravljao krivine, velika smrtnost na tom motorciklu.

A sada je postao legenda i vredan motorcikl.

Kawasaki-GPZ750-Turbo-3-1360x765.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Pa čekaj onda je i on uništio original postoje ljudi kojima se motor sviđao kakav jeste Jovan je u svom motoru stavio određene nove stvari kojih tada nije bilo ne znam jesi li do kraja ispratio sve što je uradio i što inače radi 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Da li postoji mogudjnost da se uradi neka preventiva na VF 750 da ne dodje do tih problema?

pre 18 minuta, stryker_026 je napisao:

Uopšte ti ne tražim ni da menjaš mišljenje niti da nekog podržavaš nego da budeš realan 

Ma ok!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Kao što verovatno postoji na svakom modelu nije VF ništa bolji ili lošiji od drugih recimo video sam tu na forumu da je čovek od motora kakvog ja vozim napravio bober meni se lično takav tip motora nikad nije sviđao ali ne mogu a da ne pištujem ono za šta je čovek imao znanja i mogućnosti da uradi 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

              Niko ovde ne izražava nepoštovanje prema trudu i radu, već isključivo prema krajnjem proizvodu istog. Moraš i ti da prihvatiš takvu realnost. Realnost je (po definiciji) balans nekih tamo supstanci u svakom pojedinačnom mozgu, pa tako i tih realnosti ima isto koliko i mozgova, te je veoma oholo, ili sebično plasirati svoju realnost kao neki reper, ili ne znam ni ja šta, pogotovu spram ljudi koji imaju godina na dva točka bezmalo koliko ti života. Lično poštujem talenat i uloženi trud u navedeni projekat, ali mi je krajnji produkt takođe odvratan i delim mišljenje sa Salez900 i Starim rokerom. E, to ti je realnost. Zatim, gomila članaka i review-ova iz sredine osamdesetih nedvosmisleno svedoči o brojnim problemima Hondinih V4 pokušaja, te tvoja opaska da ''nije ni bolji ni lošiji od drugih recimo'' takođe nema veze sa realnošću ostatka sveta. E sad, kako ćeš ti to da tumačiš, za to je opet zadužen onaj gorepomenuti balans nekih tamo supstanci u svakom pojedinačnom mozgu, pa kad rešiš jednačinu, možda ti se ukaže neka nova realnost, a možda smo stvarno svi mi u nekoj matriks zabludi, već nekoliko decenija.

Ne isključujem ni jednu mogućnost ;)

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Aha znači na ispravnost motora utiču samo delovi i fabrika ne ponašanje vlasnika prema istom i njegov način vožnje evo ja sam recimo oduvek vozio kineske motore posle tomosa koji su mi bili prvi i nisam primetio nijedan problem na koji čujem da se ljudi žale naravno to da se ne sviđa nekome krajnji izgled motora je lično pravo u to ne ulazim 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Znakovi interpunkcije čuda čine napisanim rečima, probaj jednom

Kada iz fabrike izađe agregat sa problemom razvoda (bregaste), hlađenjem zadnjih cilindara itd itd, ponašanje vlasnika utiče podjednako kao i na svaki drugi, ali naglasak je na problemu koji je sišao sa trake, a ne iz porodilišta. Ti imaš jedinstvenu realnost glede svega toga, tako da mi ostali najbolje da ćutimo. 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Naprotiv, svi ovi problemi su VEĆ pokazani i dokazani, nemoguće je dokazati ono što ti pričaš. Imaš u mom prethodnom postu referencu, a u citiranom časopisu par postova ranije pisani dokaz. Jedino još da se nekako vratimo na kraj osamdesetih, ali mislim da bi ti i u servisu 1987 ubedio ljude da si vozeći kineze u 21. veku naučno dokazao da V4 Honde nisu imale probleme osamdesetih niti da su bolje ili lošije od drugih.

     Ukazao bih poštovanje sagovorniku, barem, ako ništa drugo, da pročitam ceo post pre nego što odgovorim na jednu ipo rečenicu. Ali, -ebe me realnost, nikako da uđe u vinklu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Ja poštujem svakoga i ne želim da nikome ništa dokazujem namerno sam baš kupio kineza zbog toga što se o njima priča ali pre nego što o nekome pišem nešto loše ispratim njegov rad i nameru do kraja 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 452 postova
  • Motocikl: ZRX 1100
37 minutes ago, Dexterr said:

Znakovi interpunkcije čuda čine napisanim rečima, probaj jednom

Kada iz fabrike izađe agregat sa problemom razvoda (bregaste), hlađenjem zadnjih cilindara itd itd, ponašanje vlasnika utiče podjednako kao i na svaki drugi, ali naglasak je na problemu koji je sišao sa trake, a ne iz porodilišta. Ti imaš jedinstvenu realnost glede svega toga, tako da mi ostali najbolje da ćutimo. 

Dobar vlasnik bi u odredjenim intervalima vozio u rikverc i tako pospesio hladjenje zadnjih cilindara.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja