Jump to content

Moto Zajednica

Misljenje o yamahi virago 250?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

Planiram da kupima yamahu virago 250 pa me zanima vase misljenje,utisci,sta su potencijalni problemi? Jel problem naci delove za nju? Na sta posebno da obratim paznju pri kupovini? konacna brzina? Svaki komentar dobrodosao! 0takoje.gif Unapred hvala 1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Za delove nikakav problem pasuje MNOGO stvari od Keeway supershadow koji u stvari kopija istog. Anlaser je u Rodicu za njega bio 700e, u grckoj ja mislim 200e A drugar ga uzo novog za supershadow za 3700 kinti ako se secam. Dobar motor, pouzdan, malo trosi.

Malih gabarita ne znam dal ti to smeta. Lako se vozi. Vazdusara. Ide oko 130 kmh. Trosi oko 3.5-4L

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Kolega Soko sa foruma je sa devojkom prošle godine išao u Grčku i prošao bez ikakvih problema.

 

Ako nisi "košarkaških razmera" verujem da ćeš se slatko navozati sa ovakvim motorinom

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Brmbrm, 448 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Life Race

Meni je Virago 250 bio prvi motor i mogu reci da su se preporuke pokazale kao ispravne. Motor je nizak i laksi od gomile skutera (tezak samo 120kg) tako da se jako jednostavno vozi i oprasta neke pocetnicke greske. Potrosnja je oko 3.5-4 l, maksimalna brzna 110, ali je vozna brzina oko 80 (preko toga se motor dosta napreze i te brzine treba koristiti retko i kratko).

Sto se tice delova nisu neki problem za pronaci. Takodje, mislim da motor nema nekih standardnih kvarova jer je dosta jednostavan. Za dve godine imao sam samo redovno servisiranje.

Cisto radi poredjenja, ja sam visok 180, a imao sam 90kg kada sam ga vozio i nije mi bio neki problem. Sto kaze Peki, neki su isli na ozbiljnija putovanja, mada ja licno ne bih to radio jer nije bas toliko udoban.

 

U svakom slucaju, vrela preporuka za prvi motor. :moto3:

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

ja sam visok oko 184 imam oko 75kg. Znaci ne bi trebalo da bude problema. Dosad nisam imao motor sa brzinama i mislim da bi virago bio idealan za pocetak,a moze i na duze relacije. Samo me brinulo to za delove jer je malo stariji motor. Hvala svima! 0takoje.gif Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Posedovao sam Yamahu Virago 3 godine.

Odlican mali motor sa dosta snage, sa smesno malom potrosnjom.

Na tom motoru nisam imao nikakvih problema, samo sam menjao filtere, svecice i ulje.

Virago se i dalje proizvodi pod nazivom V-Star, tako da ce jos dugi niz godina biti delova, a teh.podrska Virago zajednice je moram priznati izuzetno jaka.

Takodje, ovaj motor ima mnogo potencijala kada pricamo o modifikaciji motora i pruza veliku slobodu oko estetskih izmena, sto znaci da i najveci amater moze nesto svoje ugraditi ili prepraviti.

Kao sto kolega bigbad86 kaze, imas dosta kineskih delova (mada ja ne preporucujem ni kineske gace a ne delove) kao nuzno zlo ako ti zatreba.

Troskovi odrzavanja su mali a novi delovi su jeftiniji u odnosu na druge "Japance."

 

Mane:

Malo i neudobno sediste na duge staze.

Relativno sitan motor....ako imas preko 180cm, (ali uz malo estetskih izmena, mozes napraviti jako lep bobber od Viraga.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

Pa malo sam vislji od 180 cm,ali mislim da nece biti problema. Najvise su me brinuli delovi,ostalo manje-vise. Yamaha ce mi biti prvi "ozbiljniji" motor (sa menjacem),da li mislite da je idealan za pocetnike? ja licno mislim da jeste,nema puno ks,a moze da bude i za duza putovanja.Pozz 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Vozikao sam povremeno virago , imam 190 cm i nije neudoban , za 4 - 5 godina koliko ga covek (kome ga odrzavam ) ima samo sam mu menjao plocice , normalno ulje i svecice i jednom regulator struje. Najbolje od svega je agregat , neverovatna elasticnost za 250 ccm , prva bzina je skoro nepotrebna , topla preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

naravno nek pise jos neko ako ima neki savet/uputstvo kako da izaberem neku u dobrom stanju,sta da gledam? 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

naravno nek pise jos neko ako ima neki savet/uputstvo kako da izaberem neku u dobrom stanju,sta da gledam? 0takoje.gif

E to vec imas temu : kako kupiti motor.

Uglavnom je najbolje da povedes nekog ko se razume u mehaniku, da oslusne agregat, ventile itd.

 

Ukratko ono najbitnije:

Pri paljenju masine (koja MORA BITI HLADANA ako zelis pravi test) ne sme da ima plavkast dim.

Prekontrolisi ostecenja, otvori tank i pogledaj ima li rdje unutra (ako je sve zardjalo, batali, opiljci ce ti razvaliti mashinu).

KAsnije na test voznji....pustis malo korman da vidis da li motor ide pravo ili zanosi od krivog rama (obicno od pada tezeg pada)

 

MAda najbolje da pogledas ovde na forumu sve savete i proguglas, jer ima dosta korisnih stvari na koje trebas obratiti pri kupovini motora.

Mislim da ovde ima cak i PDF fajl na forumu.

 

 

Sto se Viraga tice, fenomenalan je kao pocetnicki motor.Ja za mojim i dan danas patim onako nostalgicno.

Da imam novaca , sigurno bih imao Viraga u svojoj kolekciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja