Jump to content

Moto Zajednica

Toscana

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

evo i mene da se "ucipim" u diskusiju.zivim na "dva koraka" od Toskane i voleo bih ,ako ne radnim danom,bar za weekend da Vam se pridruzim.sedam dana suve hrane i nije bas najbolje resenje(ako sam pogresio povlacim rec) restorana pored puta ima na pretek i vecinom dobar rucak kosta od 10-12 eurica(naravno uvek se jede u restoranima na cijem parkingu ima najvise parkiranih kamiona-znam iz iskustva).bitna stavka je i ta da posle 14h30 u restoranima ne mozete naci nista za jelo!gorivo je preskocilo cenu od 1.4 eura po litru.skoro svaka benz pumpa ima automat za tocenje goriva i posle radnog vremena.auto put kosta oko 40 cent po kilometru.ako dolazite "zemljom",na prelazu iz Emilije Romanje u Toskanu,preko Apenina,povedite posebno racuna na radare,fiksne i one mobilne,jer su kazne u Italiji veoooooma visoke.

Italijani nisu neki poznavaoci Engleskog jezika(cast izuzecima).

uf,bas sam se raspisao.....

ako mogu nekako da pomognem-samo recite.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Vidim da se ide kopnom,brod me ne interesuje,pa da se i ja zapljunem.

Isao bih sa cerkom,najverovatnije,ne bi trebalo da tada ime neke obaveze na fakultetu.

Mi bi ostali malo duze u Italiji,Verona-par dana,pa onda nekoliko dana u Sloveniji i stizemo u Umag.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Troskovi putatine na relaciji Travisio - Piza = 28,20 €, odnosno Travisio - Firenza = 28,20 €

 

Trst - Piza = 22,50 €, odnosno Trst - Frienca = 22,40 €

 

 

Evo i izvora:

 

 

http://www.reise-nach-italien.de/autobahngebuehren.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6316 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pero, pokrenuo si bas osetljivo pitanje. Upravo sam racunao kako sta i koliko. Za smestaj racunaj oko 100e za sedam dana. Gorivo je najveca stavka i ja racunam na oko 200-250e za tu stavku. Sto se hrane tice, napunicu kofere gotovim jelima, cajnim kobasicama i pastetama :) Skupi restorani po Toscani me nece videti, to je sigurno :) Treba imati jos 50-100e za nedajboze tako da cenim da mogu da se uklopim u 400e, ali pre nesto manje.

 

 

Ja smatram, da je hrana u trgovinama, pogotovo šoping centri Spar, Hofer, Lidl..., povoljna, neka Pronto kaže i mislim, da je ne treba nositi od kuće. U njima ima da se kupi i gotovo pećeno pile, rebarca, etc. Jeftino je takodje na njihovim pijacima.

Ako se pridružim, spremiću vam pastu con boloneze i đenoveze. Najeftiniji restorani u svetu uvek su čajna, ali pošto ste razmaženi na srpski način, :rostilj: znam, da većini od vas nije baš stalo njihove hrane.

Istina...moze svasta da se nadje po supermarketima,ali da bi bilo pecenih pilica i tih gotovih stvari,objekat mora da je od veceg znacaja.Kod mene u mom selu veselu tek od pre par godina,od kad su renovirali Coop (ime jednog od najrasprostranjenijih) i od kada je postao SuperCoop,moguce je naci i vec gotove obroke.

Svaka od tih kuca,jednostavno mora da ima rostilj ili kamin,pa racunajte i na to.U Toskani je jako rasprostranjen lov (razgovarao sam vise puta sa matorcima koji su lovili po Vojvodini)pa moze da se nadje i meso od divljaci,onako sto bi rekli u slobodnoj prodaji.Treba biti malo majstor da se to lepo spremi,ali ako nista drugo par kobaja od veprovine mora da sevne na resetku :ooo:

Ovde je ono kao nacionalni ponos i dika biftek alla Fiorentina.Spolja dobro opaljen a unutra krvav.Kad ga narucite vise pecenog,kuvari se ljute,neki cak i nece tako da ga prave.Ko je ljubitelj vina,dolazi u krajeve gde nastaju najpoznatija svetska vina vrhunskog kvaliteta.

"Balkan" je u pravu kad kaze da zabari slabo divane engleski,medjutim mislim da ljudi koji zive od izdavanja tih objekata,ako ne licno,onda uvek imaju nekoga ko je prevodilac.

Toskana kao regija,izuzetno je interesantna destinacija,narocito za amere,pa ko misli da stavi koji evro u dzep malo se i potrudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Troskovi putatine na relaciji Travisio - Piza = 28,20 €, odnosno Travisio - Firenza = 28,20 €

 

Trst - Piza = 22,50 €, odnosno Trst - Frienca = 22,40 €

 

 

Evo i izvora:

 

 

http://www.reise-nach-italien.de/autobahngebuehren.html

 

 

 

 

Tarvisio valjda....

 

 

 

Evo još jednog kalkulatora: http://www.autostrade.it/en/autostrade/percorso.do

 

 

Kombinacija malo uz more Venezia - Ravenna i malo preko brda Ravenna - Firenze, bila bi zanimljiva varianta dolaska na cilj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...Ovde je ono kao nacionalni ponos i dika biftek alla Fiorentina.Spolja dobro opaljen a unutra krvav.Kad ga narucite vise pecenog,kuvari se ljute,neki cak i nece tako da ga prave.

...

 

Cuo sam da je jedno vrijeme bio zabranjen. (mucca pazza :D)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ja bas volim srednje pecen :gurman:

Bar kod Lokija..

 

Bas je dobra stvar sto se javljaju nasi ljudi koji su vec tamo.. :zdravo:

Forum je cudo, i upravo zbog ovakvih stvari ga najvise volim :BJB1:

 

Takodje ima jos dosta vremena.. pa se covek moze lepo pripremiti, tj. skupiti lovu..

 

Kapetan Koca dugo planira turu po Rumuniji, ali nazalost jos se nisu sklopile kockice..

. Tada sam predlagao da se na neki devizni racun uplacuje npr. mesecno po 100 jura.. tako da kad prodje sugava zima neka lova je vec ustedjena i mnogo je lakse krenuti na put..

Kriza kod nas je hronicna..ustvari i ne pamtim da je bilo bolje..samo gore..

 

Opet, kada sebi covek postavi cilj..sve se moze.. ne kapiram bas penjanje na M. Everest, ali ovo je bas lep zadatak za odraditi.

Zao mi je samo sto necemo osoliti pozadine..

 

zna li neko kakvo je vreme u to doba godine?

 

Kome se ide, neka ukljuci centar za mastu i viziju..pocne da tripuje o tome..i na kraju iznalazi resenje kako sve to sprovesti u delo..a bez da opljacka banku, razvede se od zene ili vec.. :grr:

 

Ugrubo..po zelenu novcanicu sa strane svakog meseca i eto ga :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

zamolio bih nekog da napiše grubu računicu za gorivo,putarinu,smeštaj i hranu za kompletnu turu...

 

da znam koliku kesu da ponesem kad krenem da orobim banku :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

1. Dolazak do Toskane od Beograda 1250 km

2. Povratak iz Toskane do Beograda 1250 km

3. 6 dana u Toskani po 250 km prosecno 1500 km

 

Znaci oko 4000 km / prosecna potrosnja 6 litara x 1,30 € prosecna cena na celom putu = 320 €

 

320 € za gorivo

100 € za prenociste

45 € putarina kroz Italiju

 

Znaci oko 450 - 500 € za put, voznja u lokalu i putarina, ovih 45 € mogu da se izbegnu ako se ne vozi autoputem.

 

Hrana je individualna potrosnja, nas clan Milan moze ladno da spali 50 € dnevno !

Na kog Milana sada mislim necu sada ovde da razjasnjavam :Bokilic:

 

Ali ipak mislim da moze da se prodje sa 8 - 10 € po danu ako se kupuje po supermarketima.

 

Cigare kostaju oko 5,00 € / 20 komada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

taj izracun ti je loš. živio sam u Padovi neko vrjeme pa onako iz mog iskustva, a poznavajuci Vas i vaš mentalitet barem 25 eura po osobi dnevno za hranu, pica i kave, cigare i po neku sitnicu koja ti se poželi. ulaznice za muzeje, kaštele i dr. iz turisticke ponude. savjetujem vam da motore prilikom razgledavanja gradova stavljate u garaže jer kradu više nego kod vas, a to još dodatno košta. pripremite se na situacije koje se mogu desiti kao kvarovi, gubici ili krađe opreme i sl. moje mišljenje da se na taj put ne ide bez 1000 eura minimalno.

carabinjeri znaju izmisliti prekršaje da dignu lovu na brzinu itd.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6316 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

mucca pazza=luda krava je kazu stvar proslosti.Naravno da se nikad ne zna sta se u stvari jede,al' nesto mora..jel'.

Sto se tice tih ponuda u supermarketima,cesto je potrebno imati "karticu" da si drug clan,pa na konto toga imas i popust ili recimo mozes da uzmes robu koja je exkluzivno namenjena clanovima.Nije tesko dobiti tu karticu,ali je ponekad potrebno da prodje i par dana dok ne stigne iz "baze".Cene za "obicne smrtnike" koji nemaju karticu su nesto vece,pa mislim da vam to i nece mnogo pokvariri racunicu za 7 dana.Posto je kriza i ovde,ljudi zaista gledaju kako trose i poslednji cent,pa se onda ovi lanci marketa medjusobno takmice ko ce da da robu za manje love,vrlo cesto i na ustrb kvaliteta.Ali kao sto rekoh,nesto mora da se ubaci u kljun...

Sto se klime tice,to je zaista velika lutrija.Generalno klima je umerenija od one u Srbiji,ali isto tako i nestabilnija.Toskana ima izlaz na more,odakle dolaze lepe,ali i ruzne klimatske prilike.Ima i delova koji su i preko 1000m n.m. i oni su vec "beli".U njima su logicno najinteresantniji putevi i prevoji i treba racunati da ume da bude onako frisko.Snega ipak na putevima ne bi trebalo da bude,nisu to Alpi.Mozda se vidi po koja gomila sa strane,vid'o sam ih ja ove godine oko Uskrsa,ali to je sve.Kisa je prilicno verovatna.Ovaj je aprili bio strasno kisovit,kao i ovaj period sada.Nadam se da ipak necete krenuti sa gumama tipa-samo da izdrze.Ako zaista planirate "kopno" i tamo i nazad,nije to za zanemariti.Plus teret.......Ima i lepih "belih" puteva (strade bianche-tucanik)pa kao ljubitelji enduro voznje,razmisljajte i o tim varijantama,ako vec niste.

Po mom licnom misljenju Toskana je najlepsa leti i u jesen,a vi ako bas morate u aprilu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

...moje mišljenje da se na taj put ne ide bez 1000 eura minimalno.

 

ovo je i moje mišljenje. Bez tisućarke u džepu ne znam koliko je pametno krenuti :neznam::zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Troskovi putatine na relaciji Travisio - Piza = 28,20 €, odnosno Travisio - Firenza = 28,20 €

 

Trst - Piza = 22,50 €, odnosno Trst - Frienca = 22,40 €

 

 

Evo i izvora:

 

 

http://www.reise-nach-italien.de/autobahngebuehren.html

 

 

 

 

Tarvisio valjda....

 

 

 

Evo još jednog kalkulatora: http://www.autostrade.it/en/autostrade/percorso.do

 

 

Kombinacija malo uz more Venezia - Ravenna i malo preko brda Ravenna - Firenze, bila bi zanimljiva varianta dolaska na cilj.

 

ili pek uz i niz VERHERETO pa do AREZZA i PRONTA na kafu ;-) (a mozda Vas i ja sacekam tamo ;-).zasto ovo pisem-pa jednostavno zato jer se taj put NE PLACA!!!!od Trsta do RAVENNE sve uz JADRAN pa od Ravenne preko Cesene do Citta di Castello pa Arezzo.veoma brz i prometan put a za Dz !!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja nemam enduro motor, ...a nema ni Lalajko.:D

U svakom slucaju glasam za sto manje autoputa. a sto se mora, nije tesko. Kise nece biti ( i tacka).

Vidim ima i neka kuhinja tamo....zna neko nesto da skuha? I najvaznije, ima li rostilj na raspolaganju, pa da preprzimo T-Bone sami (da ne ljutimo kuhare)? :D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ja nemam enduro motor, ...a nema ni Lalajko.:D

:D

 

:D :D

 

Ali ima nas koji imamo :D

Kako god, da bude što manje auto puta. Ako može 0% :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6316 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nije losa ova "balkanova" ideja,da se spustite od Venecije do Ravene,samo sto bi' ja da vam predlozim da onda lovite put za Forli pa u Apenine.Preko jednog (jednog od)extra prevoja-Mandrioli,za cas ste u Toskani.

Taj put o kojem on govori jes' brz (E-45),na foru je auto puta,to se ovde zove super-strada,ali je pun kamiona i asvalt je uzasan.Lepe stvari,ono sto lovite verujem,krivine,pejzazi,su okolo ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nije losa ova "balkanova" ideja,da se spustite od Venecije do Ravene,samo sto bi' ja da vam predlozim da onda lovite put za Forli pa u Apenine.Preko jednog (jednog od)extra prevoja-Mandrioli,za cas ste u Toskani.

Taj put o kojem on govori jes' brz (E-45),na foru je auto puta,to se ovde zove super-strada,ali je pun kamiona i asvalt je uzasan.Lepe stvari,ono sto lovite verujem,krivine,pejzazi,su okolo ;)

 

Ovo se zove kvalitetan input. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja