Jump to content

Moto Zajednica

Skuter za duge staze?

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav svima,

želeo bih da kupim malo veæi skuter pogodan za duže staze (i do par hiljada km!!!). San mi je da lutam njime po Evropi.

Kriterijumi su mi sledeæi: kvalitet (naravno - koji to može da izdrži bez veæih kvarova), potrošnja, udobnost pri vožnji, moguænost kaèenja velikog kofera i cena. (hmmm, pitam se da li bi još nešto moglo da se navede, hehe). Razmišljao sam o nekim modelima sa oko 180 kubika, recimo. Cena bi trebala da bude negde oko € 2000, mada svi predlozi su dobrodošli.

Inaèe, interesuju me iskljuèivo skuteri (''zujalice'' organski ne podnosim :D a inaèe sam ljubitelj Harley-a ali nemam para za njega)

Šta vi mislitre o tome?

Hvala svima unapred 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Minimum 250ccm, NOV ili izuzetno ocuvan - star tek nekoliko godina.

Ja bih izabrao pre 500ccm. najuzi izbor: Beverly 500, Burgman 400, Kymco Exciting 500.

Tesko da ces se uklopiti cenom u ovo sto ja mislim da je pravilan izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Da li ne volis samo sportske motore (zujalice) ili i ostale? Za putovanja po evropi 180ccm je ja licno mislim malo (nije nemoguce, samo je malo).

Ako si bas resio da to bude maksi skuter, mozda Honda silver wing ali to je van cenovnog ranga koji si dao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
Da li ne volis samo sportske motore (zujalice) ili i ostale? Za putovanja po evropi 180ccm je ja licno mislim malo (nije nemoguce' date=' samo je malo).

Ako si bas resio da to bude maksi skuter, mozda Honda silver wing ali to je van cenovnog ranga koji si dao?[/quote']

 

Ne volim SAMO sportske motore ali mi se maksi skuteri posle Harley-a najviše sviðaju!

Pa dobro, cena koju sam naveo nije Sveto Pismo... i onako trenutno nemam te pare, samo planiram, ali bih voleo da imam CILJ kako bih lakše mogao da ga dosegnem (isplaniram kako da doðem do potrebnog novca).

E da, ne planiram da preðem par 1000 km u jednom dahu :D veæ malo po malo uz usputno kampovanje, uživanje... važno mi je samo da ja doðem kuæi bez usputnih popravki...

Kolliko bi mi najmanje trebalo za tako nešto???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd

Suzuki - Burgman 400

Godiste 1999

Kilometraza 22500 km

Stranac ne

 

Dodatne informacije:

Prva boja,na ime kupca.

Cena 2200 eura

 

 

 

 

Suzuki burgman 250

 

00.god

 

oko 2600 eur

 

 

???? Nije nemoguæe samo je pitanje koliko to valja?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova

Pa odredjeni dio puta ces morati da predjes i autoputevima (koliko god ih izbjegavao) a sa skuterom ces morati stalno da motris na retrovizore jer budala ima svuda, zasto ne razmislis o Hondi Deauville npr.?

 

Mozes je kupiti za cijenu toga Burgmana a da ne bude u losijem stanju, a skuteri su namijenjeni za grad i samim tim su u prosjeku vise izdrndani (vise puta paljeni vozeni na hladno itd.) od velikih motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Za tako duze staze definitivno gledaj nesto od 250 kubika pa na gore (najbolje 500)... kad izadjes na autoput mozes ti i sa 200 kubika da ides 120km/h ali osecas da nije pravljen za duzu voznju pri toj brzini... mucenje i za tebe i za motor...

 

Sem ovih modela sto je andrej nabrojao imas i Gileru Nexus 500, mada ona ima "sportski" izgled pa ne znam koliko ti je to privlacno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Za takve voznje bolje yuri neki enduro,nego maxi...Kao sto neko rece-nije nemoguce,ali nece biti ni malo prijanto na 180 ili 250ccm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

Sve se moze, samo je pitanje koliko je uzivanje. Pronadji post od prosle godine decko je sa 50ccm otisao do Crne Gore iz Beograda.... Ali 500ccm je optimalno za ono sto ti hoces. Moj izbor bi bio Kymco (najeftiniji je, a dovoljno kvalitetan).

pozdrav, dule

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

malaguti madison , suzuki burgman, i piaggio x9 evolution, staru verziju, imamo prijatelja iz rhvatske koji je sa njim 300 000 presoa i obisao svaki kutak evrope ako treba dacu ti link za putopise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Veæ više od godinu dana vozim Xciting od 250cc i do sada sam sa njim prešao skoro 15000km. Od toga je bar polovina bila sa suvozaèem i prtljagom. Njegovih 20KS na papiru možda izgleda malo, ali te uveravam da èak i na autoputu možeš da budeš brži od veæine drugih vozaèa. Jedini pravi problem je u tome što nema dovoljno snage za oštrije preticanje, pa moraš sa paziš i ostaviš sebi dovoljno prostora (isto kao da si u nekom slabijem automobilu od ~50KS).

Što se tièe pouzdanosti, mogu ti reæi da nisam imao ni najmanji problem, mada mi pomalo smeta èinjenica da je redovan servis (zamena ulja u motoru i kontrola prenosa) potrebno uraditi na svakih 2000km. Prošlog proleæa sam tu razdaljinu prešao za 5 dana (do Istambula i nazad) pa sam na servis morao da odem pre i odmah posle puta.

Bez obzira na to što planiraš da krstariš na duže staze, dobar deo vremena æeš sigurno provoditi i u gradu a tu bi ti jaèa mašina (od 400-500cc) samo smetala. Maxi skuteri su inaèe teški i kabasti, a veæa zapremina u gradu donosi samo veæu potrošnju - i do 50%.

Na kraju, cena za nov Xciting 250 je oko 4000Eur, mada se oèuvan primerak koji nije mnogo vožen može naæi i za 1000 manje.

Sve ovo sam napisao bez namere da te nagovaram da izabereš baš ovaj motor. Iskreno, i ja bih više voleo da vozim Burgman-a ili Silver Wing-a, ali sam sa druge strane sreæan što sam umesto za veæi motor, razliku potrošio na putovanja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo
Veæ više od godinu dana vozim Xciting od 250cc i do sada sam sa njim prešao skoro 15000km. Od toga je bar polovina bila sa suvozaèem i prtljagom. Njegovih 20KS na papiru možda izgleda malo' date=' ali te uveravam da èak i na autoputu možeš da budeš brži od veæine drugih vozaèa. Jedini pravi problem je u tome što nema dovoljno snage za oštrije preticanje, pa moraš sa paziš i ostaviš sebi dovoljno prostora (isto kao da si u nekom slabijem automobilu od ~50KS).

Što se tièe pouzdanosti, mogu ti reæi da nisam imao ni najmanji problem, mada mi pomalo smeta èinjenica da je redovan servis (zamena ulja u motoru i kontrola prenosa) potrebno uraditi na svakih 2000km. Prošlog proleæa sam tu razdaljinu prešao za 5 dana (do Istambula i nazad) pa sam na servis morao da odem pre i odmah posle puta.

Bez obzira na to što planiraš da krstariš na duže staze, dobar deo vremena æeš sigurno provoditi i u gradu a tu bi ti jaèa mašina (od 400-500cc) samo smetala. Maxi skuteri su inaèe teški i kabasti, a veæa zapremina u gradu donosi samo veæu potrošnju - i do 50%.

Na kraju, cena za nov Xciting 250 je oko 4000Eur, mada se oèuvan primerak koji nije mnogo vožen može naæi i za 1000 manje.

Sve ovo sam napisao bez namere da te nagovaram da izabereš baš ovaj motor. Iskreno, i ja bih više voleo da vozim Burgman-a ili Silver Wing-a, ali sam sa druge strane sreæan što sam umesto za veæi motor, razliku potrošio na putovanja![/quote']

 

ovo je za respect !!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

250 ccm, a to znaći opet oko 20 KS, a to opet znači svuda se može voziti koliko je ograničenje.

Zaboravi neku oštru vožnju, ali može.

Što se kvaliteta tiče, servisne mreže (i po Evropi) tu je Piaggio no. 1).

 

Ja bih gledao veliki točak radi sigurnosti a tu je izbor sledeci:

Aprilia Scarabeo 250 (to bi, recimo bio moj izbor)

Kymco People S 250

Malaguti Password 250

Piaggio Beverly 250

Yamah X-City

 

No u toj klasi, 250 ccm imaš i tzv. maxi skutere koji su projektovani za put, a tu je izbor sledeći (pišem jeftinije verzije ove kubikaže):

Aprilia Atlantic 250

Honda Fes 250 Foresight

Kymco Xciting 250

Malaguti Madison RS 250

Piaggio X8 200

SYM Joymax GTS 250

Yamaha X-Max 250

 

To su skuteri koje trebaš gledati. Pošto najvjerovatnije kupuješ polovni onda gledaj onaj koji je u najboljem stanju.

Mislim da kod svih ovih nabrojanih skutera možeš naći ono što tražiš.

 

Srećno, i nadam se, vidimo se negdje na putu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
malaguti madison ' date=' suzuki burgman, i piaggio x9 evolution, staru verziju, imamo prijatelja iz rhvatske koji je sa njim 300 000 presoa i obisao svaki kutak evrope ako treba dacu ti link za putopise[/quote']

 

Pa 'ajde :D

To mi je i cilj - avanturaaaaa... pa mi dobro doðu iskustva ostalih!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200
Veæ više od godinu dana vozim Xciting od 250cc i do sada sam sa njim prešao skoro 15000km. Od toga je bar polovina bila sa suvozaèem i prtljagom. Njegovih 20KS na papiru možda izgleda malo' date=' ali te uveravam da èak i na autoputu možeš da budeš brži od veæine drugih vozaèa. Jedini pravi problem je u tome što nema dovoljno snage za oštrije preticanje, pa moraš sa paziš i ostaviš sebi dovoljno prostora (isto kao da si u nekom slabijem automobilu od ~50KS).

Što se tièe pouzdanosti, mogu ti reæi da nisam imao ni najmanji problem, mada mi pomalo smeta èinjenica da je redovan servis (zamena ulja u motoru i kontrola prenosa) potrebno uraditi na svakih 2000km. Prošlog proleæa sam tu razdaljinu prešao za 5 dana (do Istambula i nazad) pa sam na servis morao da odem pre i odmah posle puta.

Bez obzira na to što planiraš da krstariš na duže staze, dobar deo vremena æeš sigurno provoditi i u gradu a tu bi ti jaèa mašina (od 400-500cc) samo smetala. Maxi skuteri su inaèe teški i kabasti, a veæa zapremina u gradu donosi samo veæu potrošnju - i do 50%.

Na kraju, cena za nov Xciting 250 je oko 4000Eur, mada se oèuvan primerak koji nije mnogo vožen može naæi i za 1000 manje.

Sve ovo sam napisao bez namere da te nagovaram da izabereš baš ovaj motor. Iskreno, i ja bih više voleo da vozim Burgman-a ili Silver Wing-a, ali sam sa druge strane sreæan što sam umesto za veæi motor, razliku potrošio na putovanja![/quote']

 

:shock: :shock: :shock: :shock: ...gledajuci i citajuci tvoje putopise, bio sam ubedjen da je u pitanju 500ccm!! ionako je bio,a sada je jos veci RESPECT!! :) (sorry za mali off, ali bilo je jace od mene :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Uzmi Hondu Silver Wing, Honda je ipak najkvalitetniji proizvodjac na svetu i neces se prevariti. Moj kum u Kanadi ide redovno na duze ture i uziva. Inace bike ide preko 180km/h bez problema.

http://www.motorcycledaily.com/18march02honda2002silverwing.html

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Preporucio bih ti da pri izboru posebnu paznju posvetis polozaju nogu! Sta hocu da kazem: Recimo PIAGGIO BEVERLY 250/500 je fenomenalan motor, ali ces se na putovanju od >100km mnogo lepse provesti recimo na BURGMANU 400 ili MADISONU 400 jer ti ova dva druga omogucuju da u toku voznje menjas polozaj nogu (ugao kolena) zbog svoje konstrukcije. ;) E sad to ima i svoju manu, a to je nemogucnost postavljanja velikih tockova, ali u zivotu je sve kompromis, pa ti biraj..;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

ako te jos zanima ova tema evo i mog predloga, vozio sam ih dosta pa mogu da ti kazem par stvari

1. ja zadnje dve godine vozim silver winga i tesko ce se ta situacija promeniti, to je prava KRSTARICA, a po gradu mali zvrk...

2.za to sto ti planiras obavezno obrati paznju na MEEX_ov post (polozaj kolena koji je veoma bitan za voznju van grada i neko krstarenje po Evropi)...

3.180cc ti je malo za tu akciju, 250cc brzo ces posecivati oglase u potrazi za jacim( i ja sam sa mojom 250om palio i do Kosovske Mitrovice ali kad treba da prestignes autobus koji juri cak 90 to je vec problem), 500 i vise cc je prava stvar jer sa njima mozes i na kraj sveta sasvim opusteno...

4.imas da nadjes dobre od 2500 do 4500eura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja