Jump to content

Moto Zajednica

BEOGRAD-RUSIJA-MONGOLIJA-TOKIO

Recommended Posts

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
.. ' date=' ;))) !!! way to go again momci !!![/quote']

Chestitam na stavu! :wink: Totalno ne optereceno kompleksima...Bravo!

 

Koma&Dane

kafa? :idea:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Majstore mozda si primetio da ti se nije obratio i cestitao na poduhvatu niko od vlasnika TDM pa bih te zamolio da uklonis onu duhovitost dole jer prelazi granice pristojnosti , jer sta mislis kad bi sad svi poceli da seremo jedni drugima po motorima ovaj forum bi otisao sigurno u nekom drugom pravcu ,mada mi je razumljiva tvoja frustracija u odnosu na TDM.Inace poduhvat je za respekt i neka se sve lepo zavrsi to je najvaznije.

 

Ma ne prihvataj to k`srcu prijatelju ,pa ko da je bitno ..malo prevrti po forumu ,tu uvek neko nekog proziva za neki motor..recimo strom je na udaru (zato sto ga mrze jer je najbolji hahahah)...ali niko se ne ljuti ...eto recimo meni se iskreno mnogo svidja ovaj sto piski a nebitno sta je ispod toga,ako neko moze da promeni neka stavi stroma,nista nemam protiv...samo opusteno ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma ne prihvataj to k`srcu prijatelju ' date='pa ko da je bitno ..malo prevrti po forumu ,tu uvek neko nekog proziva za neki motor..recimo strom je na udaru (zato sto ga mrze jer je najbolji hahahah)...ali niko se ne ljuti ...eto recimo meni se iskreno mnogo svidja ovaj sto piski a nebitno sta je ispod toga,ako neko moze da promeni neka stavi stroma,nista nemam protiv...samo opusteno ..[/quote']

 

Koma piski mi se, daj Stroma malo da ga osvezim :finger: i zastitim od rdje pred put :lol::lol:

 

p.s. Mislim da je Dane otvorio pandorinu kutiju sa Malim koji sisti po TDMu....izadje ZLO NA VIDELO :banned:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir
meni to ne smeta' date=' jer ja znam da je to neka njihova interna shala, plus mene mozes samo da zapisas ako me u nekom poslu pobijedish, a onda ko mi je kriv kad sam nesposoban kapu skidam, plus ta dva momka su za moju voznju i moj motor zakon sa njihovim stilom i masinama, plus kao shto opet rekoh, vrijedni su divljenja na poduhvatu i vrijedni svi najljepsim najiskrenijim i svakakavim lijepim zeljama , ;))) !!! way to go again momci !!![/quote']

 

Evo sparco samo zbog tebe menjam natpis, dodajem 850...

 

 

:D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1331 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

 

Imas pravo :D Ruta je definisana' date=' i to je minimalna, eto je u naslovu ;)... U skladu sa razvojem dogadjaja mozda sarnemo malo... Ovo je ono koliko smo sigurno mogli da zagrizemo, najvise zbog problema vezanih za papirologiju... polako prikupljamo dodatnu opremu koju smo smislili da nam je potrebna... Koferi su stigli, sada dolaze i nosaci, ali sve to treba da preradimo kako bi nakacili... Jbg, sirotinja, gledamo gde god moze da se ustedi :) svaka para ce dobro doci u Sibirskom bespucu... Sada jurimo gde mozemo [b']naci spoljne gume najdalje u Sibiru[/b], jer nam je drugi set nephodan, pogotovo sto imamo deonicu od 2000 km bez puta... Ovaj deo ce biti najtezi, a i nalazi se na poslednjem delu naseg puta...

 

Navodno je ostalo 1570 km neasfaltirane ceste. Ja bi za gume napravio

ovako - kupi ovdje rezervni par i vozi ih do Moskve i onda pošalji kod

nekoga dostavom da te tamo èekaju. Pitanje je kakve æeš gume imati za

kupiti u Novosibirsku, a ako bude blato izmeðu Chite i Khabarovska, nije

zgodno imati cestovne gume. Kako idete natrag, vlakom ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Pazi u svako slucaju drugi set ce biti off raod guma, bas zbog te deonice... Ne bi se ja zaputio bez da znam koje gume imaju da se kupe i bez rezervacije istih... U svakom slucaju mislim da u Moskvi sigurno imamo da biramo koje gume hocemo, pa ih ne bi vukao cak odavde, ali provericemo...

Do tamo smo mislili da teramo Anakee... Sta mislis o tome, imas li neki bolji predlog?

Super sto je ostalo samo 1570km bez puta, to je sad kao 3 puta od Bgd do mora a ne 4 :D

Za sada je u planu povratak vozom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1331 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Do tamo smo mislili da teramo Anakee... Sta mislis o tome' date=' imas li neki bolji predlog?[/quote']

 

Anakee su odliène gume, posebno na mokrom i klizavom kolniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Do tamo smo mislili da teramo Anakee... Sta mislis o tome' date=' imas li neki bolji predlog?[/quote']

 

Anakee su odliène gume, posebno na mokrom i klizavom kolniku.

 

Anake :prayer: :prayer: :prayer:

 

Danas sam cepao po kiši do aerodroma i nazad, nisam ga spuštao ispod 120, a onda sam imao još neka posla po gradu i cepao ga po tramvajskoj kaldrmi i sliènim sranjima. Iznenadjenje kako leže i koèe. 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
meni to ne smeta' date=' jer ja znam da je to neka njihova interna shala, plus mene mozes samo da zapisas ako me u nekom poslu pobijedish, a onda ko mi je kriv kad sam nesposoban kapu skidam, plus ta dva momka su za moju voznju i moj motor zakon sa njihovim stilom i masinama, plus kao shto opet rekoh, vrijedni su divljenja na poduhvatu i vrijedni svi najljepsim najiskrenijim i svakakavim lijepim zeljama , ;))) !!! way to go again momci !!![/quote']

 

Evo sparco samo zbog tebe menjam natpis, dodajem 850...

 

 

:D :D :D

E stvarno si dzukac neka te neka :baeh:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1331 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Danas sam cepao po kiši do aerodroma i nazad' date=' nisam ga spuštao ispod 120, a onda sam imao još neka posla po gradu i cepao ga po tramvajskoj kaldrmi i sliènim sranjima. Iznenadjenje kako leže i koèe. 8)[/quote']

 

Stvar je smjese, Anakee ima smjesu prilagoðenu dobrom gripu na

klizavom asfaltu, isto kao i T63 koje su još mekše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Jeste razmisljali da uzmete TKC80 ?? Sa jednim parom mozete da izvozate celu turu. Nisu skupe gume a jako su lude. I na putu i van puta i po pesku i po shljunku i po vodi i po blatu itd...

tkc80.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ja sam potrosio vec dva seta TKC i to je za mene najbolja guma, jos nisam probao DESERT :D. Samo kratko traje i pred off raod deonicu bi bile toliko celave da bi mogli samo da placemo... Kako je put prilicno prav, to bi bukvalno pojelo TKC... tako da smo odlucili da idemo sa dva seta, prvi dual a drugi off road...

Mislim da je to optimalan izbor za ovu turu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1331 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Jeste razmisljali da uzmete TKC80 ?? Sa jednim parom mozete da izvozate celu turu. Nisu skupe gume a jako su lude. I na putu i van puta i po pesku i po shljunku i po vodi i po blatu itd...

 

Idealne gume za Paris-Dakar. Jedino što ih nitko tamo ne koristi :D

TKC 80 su optimum za kombinaciju cesta/teren za putne endurce, ali

iskljuèivo za neprofi vožnju - u teškim uvjetima su se pokazale slabe,

otpadaju èepovi, kližu se na kliskom. No to je svijet profesionalaca.

TKC 80 su postale popularne iskljuèivo zbog primjene na maxi-endurcima

jer samo TKC 80 i Karoo T imaš kupiti u dimenzijama koje idu na GS,

V-Strom, Varadero i sliène... Sve ostalo u tim dimenzijama nisu offroad

gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

Do tamo smo mislili da teramo Anakee... Sta mislis o tome' date=' imas li neki bolji predlog?[/quote']

 

Anakee su odliène gume, posebno na mokrom i klizavom kolniku.

 

Neznam dali sam vec prije napomenuo, od izuzetne vaznosti za ruske ceste su i dobre zracnice (nutarnje gume)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Ljudi' date=' mnogo mnogo sreæe vam želim. Ovo je jako ozbiljan poduhvat i nemojte to olako da shvatite...[/quote']

 

 

Gasho, ne brini nista, Koma i Dane su ozbiljni momci :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure
Jeste razmisljali da uzmete TKC80 ?? Sa jednim parom mozete da izvozate celu turu. Nisu skupe gume a jako su lude. I na putu i van puta i po pesku i po shljunku i po vodi i po blatu itd...

 

 

TKC 80 su optimum za kombinaciju cesta/teren za putne endurce' date=' ali

iskljuèivo za neprofi vožnju -

[/quote']

 

Chekaj.Stani, Ocesh da kazesh da je Dane neprofi ? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

Au momci svaka cast na poduhvatu... Veliki izazov - Vladivostok covece, najistocniji grad ogromne Rusije... Jel znate da voz od Moskve do Vladivostoka putuje 2 nedelje (ako se dobro secam nastavnice ruskog) :D

 

Srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
Au momci svaka cast na poduhvatu... Veliki izazov - Vladivostok covece' date=' najistocniji grad ogromne Rusije... Jel znate da voz od Moskve do Vladivostoka putuje [b']2 nedelje[/b] (ako se dobro secam nastavnice ruskog) :D

 

Srecno

 

Slabo se sjecas, putuje jednu nedelju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Dane, slobodno svrati do mene u "siberiu" :P . Javite se preko "hubb-a". Srecno vaam bilo i pamet u glavu!!!

Nikola, mozda je taj voz i isao dve nedelje, ali mnoooogo davno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja